Článek

Antisemitský výrok na zastupitelstvu Prahy 11 zůstane nepotrestán. Podle úřadu je promlčený

 
Na červnovém jednání zastupitelstva Prahy 11 vyvolal pozdvižení výrok exstarosty Jiřího Štylera (HPP11), který během diskuse použil výraz jak z učebnice meziválečné propagandy. Použil totiž výraz „židobolševik", za což ho řada politiků rovnou vyzvala k rezignaci. Jeho výrokem se zabývaly i správní orgány, protože se mohl dopustit veřejného pohoršení, za které hrozí pokuta až 10 tisíc. Úřad ale nakonec celou věc odložil.
22.12.2021 17:30 |

podobné články

Podobné články

Alternativu pro Německo zasáhl antisemitský skandál, píše britský deník

 
Server britského deníku The Guardian poukazuje na problém, se kterým se dnes potýká protiuprchlická Alternativa pro Německo (AfD). Jde o antisemitský problém, což je v Německu zvláště citlivé téma. Předsedkyně tohoto hnutí Frauke Petryová čelí podezření, že se antisemitský skandál snažila krýt.
06.07.2016 21:15 |

podobné články

Čeští židé nechtějí ve Varech Gibsona. Jeho film je údajně antisemitský

 
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech odstartuje v pátek. Jeho ředitel Jiří Bartoška se však již nyní musí vypořádávat s první nepříjemností. Členové České židovské obce nesouhlasí s účastí amerického herce Mela Gibsona na filmovém festivalu. Vadí jim jeho film Umučení Krista, údajně je antisemitský.
03.07.2014 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Mel Gibson (350 článků) , Jiří Bartoška (812 článků)

Případ zbitého disidenta Placáka není promlčený, rozhodl Nejvyšší soud

 
Případ násilí na někdejším disidentovi Petru Placákovi není promlčený. Nejvyšší soud (NS) proto zrušil zprošťující rozsudek nad třemi bývalými příslušníky komunistické Státní bezpečnosti (StB), kteří podle obžaloby v červnu 1989 Placáka unesli a zbili. Případ znovu projedná odvolací Městský soud v Praze, stojí v usnesení zpřístupněném v soudní databázi.
06.01.2014 12:30 |

podobné články

Vít Bárta se odškodného 23 milionů nedomohl. Promlčený nárok, rozhodl soud

 
Požadavek exministra dopravy a někdejšího předsedy Věcí veřejných Víta Bárty na zadostiučinění od státu nebyl vyslyšen. Bárta se domáhal náhrady nemajetkové újmy 23 milionů korun kvůli svému trestnímu stíhání za korupci. Podle názoru soudu je jeho nárok promlčený.
10.05.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků)

Dispečer z „loupeže století“: Milionové odškodné za stíhání nedostane, nárok je promlčený

 
Někdejší dispečer bezpečnostní agentury G4S Antonín S. nemá nárok na odškodné od státu za své stíhání v kauze tzv. loupeže století. V pátek o tom nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2, podle nějž muž mimo jiné podal žalobu pozdě, a jeho případný nárok je tak promlčený. Muž požadoval po ministerstvu spravedlnosti 2,9 milionu korun.
19.10.2018 13:50 |

podobné články

Klasnová se snaží omluvit Babákův nehorázný antisemitský výrok

 
Předsedkyně poslanců Věcí veřejných Kateřina Klasnová soudí, že poslanec této strany Michal Babák sám dostatečně vysvětlil svůj kontroverzní výrok o Židech. Připouští ale, že slova nevolil šťastně. Pokud to někdo z poslanců nebo straníků navrhne, Věci veřejné se budou výrokem zabývat, řekla dnes Klasnová. 
15.07.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (521 článků) , Michal Babák (379 článků)

Covidová válka: Trestní oznámení na imunologa Hořejšího se neřeší. Advokát z iniciativy Zdravé fórum má jasno

 
Iniciativa Zdravé fórum je rozezlena z rozhodnutí obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5, které se nechce zabývat výroky imunologa Václava Hořejšího. Ten před časem prohlásil, že řada odborníků ze Zdravého fóra má podíl na desítkách tisíc mrtvých v roce 2020. „Výrok profesora Hořejšího o tom, že na smrti třiceti tisíc lidí má podíl řada celosvětově uznávaných odborníků, zůstane nepotrestán,“ vadí lidem z iniciativy.
27.07.2021 19:40 |

podobné články

Policie VZDALA pátrání po VANDALOVI, který poškodil PRAŽSKÝ ORLOJ

 
Vandal, který loni v dubnu poškodil pražský staroměstský orloj, zůstane nepotrestán. Policii se totiž nepodařilo vypátrat muže, který hodil po soše hvězdáře odpadkový koš a urazil jí ruku. Vyšetřovatel případ odložil. Nicméně magistrát tvrdí, že teď orloj chrání mnohem lépe.
21.02.2011 22:10 |

podobné články

Policejní omyl, který stál život muže, zůstane NEPOTRESTÁN!

 
Za policejní omyl, kvůli kterému zemřel člověk, nebude nikdo potrestán. Předloni v prosinci policie pátrala v Jizerských horách po ztraceném důchodci. Zraněného muže nakonec policisté našli. Mysleli si ale, že se stal obětí vraždy, a tak k němu odmítli pustit lékaře.
22.03.2011 21:45 |

podobné články

Promlčeno: Krutá smrt učitelky Ireny (†41). Vraha dohnalo černé svědomí!

 
Strašný čin poznamenal celé město. Oblíbená učitelka Irena Čížková (†41) byla ve svém bytě trýznivě usmrcena neznámým zabijákem! Dlouhé roky to vypadalo, že vrah zůstane nepotrestán, než ho dohnalo svědomí.
30.12.2020 06:15 |

podobné články

Štěch v Lidicích odsoudil výrok bavorské ministryně o dekretech

 
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) na dnešním pietním aktu v Lidicích na Kladensku odsoudil nedávný výrok bavorské státní ministryně pro sociální věci Emilie Müllerové, podle níž Benešovy dekrety nepatří do evropského právního státu. Podle Štěcha dekrety do evropského právního státu naopak patří a je chyba, že se takový výrok lhostejně přechází.
14.06.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (774 článků)

Štěch při pietě v Lidicích tvrdě zkritizoval výrok bavorské ministryně o Dekretech

 
Předseda Senátu Milan Štěch při dnešním pietním aktu v Lidicích odsoudil nedávný výrok bavorské státní ministryně pro sociální věci Emilie Müllerové, podle níž Benešovy dekrety nepatří do evropského právního státu. Podle Štěcha dekrety do evropského právního státu naopak patří a je chyba, že se takový výrok lhostejně přechází. 
14.06.2014 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (774 článků)

Vodrážka: Topolánkův výrok o blbovi z Horní Dolní nebyl o mně

 
Místopředseda ODS David Vodrážka uvedl na pravou míru svůj výrok o eventuálním požadavku strany na odškodnění ze strany státu za zmařenou volební kampaň. Podle něj šlo pouze o akademickou debatu na téma co by kdyby. Občanští demokraté prý od státu žádné peníze požadovat nebudou. Výrok předsedy Topolánka o blbovi z Horní Dolní, jej prý neurazil.
03.10.2009 12:40 |

podobné články

Osobnosti: David Vodrážka (127 článků)

Výrok o štědrých dávkách nebyl povedený, uznal Balvín

 
Ministr kultury Jiří Balvín sklidil od levicových politiků kritiku za výrok o tom, že peníze na kulturu by mohly jít například ze štědrých sociálních dávek. Balvín uznává, že nešlo o povedené vyjádření a tvrdí, že výrok byl myšlen v nadsázce a směřován pouze na ty, kteří dávky zneužívají.
14.07.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Ropákem roku je Zeman, Zelenou perlu za nejhorší výrok má Babiš

 
Anticenu Ropák za největší protiekologický počin loňska dostal prezident Miloš Zeman za podporu výstavby 380 km dlouhého plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Anticenu Zelená perla za protiekologický výrok obdržel současný ministr financí Andrej Babiš (ANO), a to za výrok, který napsal jako předseda představenstva společnosti Agrofert Holding.
25.04.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků) , Miloš Zeman (27375 článků)

Radim Valenčík: Rusnokův největší přešlap - výrok mylný a zlý

 
Nedávný výrok guvernéra ČNB a bývalého premiéra Jiřího Rusnoka v ČT k problematice důchodů považuji za jeho největší přešlap v dosavadní kariéře. Výrok je mylný, a co hůř, vědomě určený k podpoře zlé věci.
03.04.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1920 článků)

Stát se musí omluvit za Zemanův výrok

 
Stát se musí omluvit Zdeňku Šarapatkovi za výrok prezidenta Miloše Zemana, který na adresu svého bývalého poradce uvedl, že jej vyhodil pro neschopnost. Lživý výrok pronesl v pořadu Týden s prezidentem a verdikt Obvodního soudu pro Prahu 1 ve středu potvrdil i odvolací městský soud. Rozsudek je pravomocný.
12.02.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27375 článků)

Jiří Baťa: Příslovečná velkohubost "občana“ Fialy.

 
"Tento školní rok zdál se mi poněkud nešťastným,“ prohlásil "občan“ předseda ODS Petr Fiala. Hrabaluv výrok o nešťastném létě předseda přeonačil na školní rok, který je proti jiným létům poněkud zvláštní ovšem s tím, že to co říká dále, to má se školou jen pramálo společného. Není proto od věci parafrázovat jeho výrok, že "Tento výrok zdá se mi hodně mimo mísu!“
04.07.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3872 článků) , Jiří Fiala (295 článků) , Jiří Fiala (295 článků)

Ministerstvo se hned omluví Šarapatkovi za Zemanův výrok

 
Zdeněk Šarapatka se dočká omluvy, kterou za výrok prezidenta Miloše Zemana zformuluje ministerstvo financí. To respektuje výrok Nejvyššího soudu (NS), který odmítl jeho dovolání. Radní České televize a někdejší Zemanův poradce by se měl omluvy dočkat neprodleně.
07.09.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27375 článků)