Článek

ANO: Zastupitelé žádají vedení kraje o rychlou nápravu situace v chebské nemocnici

 
Čtvrteční zasedání chebských zastupitelů mělo jeden velmi zásadní bod, kterým byla situace v chebské nemocnici. Tam totiž hrozí, že se totálně zhroutí interní oddělení. Jeho primář Stanislav Adamec dal k 31. březnu výpověď se slovy, že nehodlá dále fungovat v současném personálním marasmu.
24.04.2021 08:45 |

podobné články

Podobné články

V chebské nemocnici našli odloženého novorozence

 
V chebské nemocnici byl ve středu ráno nalezen odložený novorozenec. Podle Zdeňky Markové, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice a. s., pod kterou chebské zařízení patří, jde asi o desetidenního chlapečka.
23.06.2010 17:35 |

podobné články

Blatný přijede do chebské nemocnice „zhodnotit situaci“. Ulevte nám, prosí ho už několik týdnů

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) přijede ve čtvrtek na pracovní návštěvu do nemocnice v Chebu. V doprovodu hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka (KOA) se chce seznámit se situací v chebské nemocnici. Ta už se několik týdnů potýká s návalem covidových pacientů a vládu prosí, aby mohla část z nich převézt do zařízení v Německu. „Musíme se rozhodovat, který pacient dostane ventilaci a který nikoliv,“ varuje primář tamní interny.
03.02.2021 15:40 |

podobné články

Signatáři požadují převoz pacientů z přeplněné chebské nemocnice do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v nemocnici v Chebu, požadují po ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici chybí volné kapacity intenzivní péče, v důsledku toho musí zdravotníci podle nich selektovat pacienty. Ministr převoz dosud odmítal.
30.01.2021 13:55 |

podobné články

Petice z pohraničí na ministerstvo: Nezvládáme, povolte převoz pacientů do Německa

 
Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v chebské nemocnici a požadují po Ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici údajně chybějí volné kapacity pro intenzivní péči. Ministr Blatný převážení pacientů přes hranice doposud odmítal.
30.01.2021 21:10 |

podobné články

Zelený Štěpánek označil zastupitele za šmejdy. Teď by se měl omluvit

 
Zastupitelé Prahy 4 ve středu téměř dvě hodiny diskutovali o výrocích předsedy Strany zelených a zastupitele Petra Štěpánka na setkání s občany. Na něm některé zastupitele označil za „šmejdy". Starosta Pavel Caldr (bezp.) po něm požadoval omluvu, Štěpánek podle něj porušil kodex zastupitele. Štěpánek uvedl, že jeho výroky se netýkaly slušných zastupitelů a výrazem „šmejd" odkazoval na prodejce. Zastupitelé následně svým usnesením Štěpánka vyzvali, aby vyvodil z porušení kodexu osobní a politickou odpovědnost.
18.06.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (864 článků) , Petr Štěpánek (864 článků)

Čunku, tu koncepci krajských nemocnic přepracuj, žádají hejtmana zastupitelé v Kroměříži

 
BOJ O KRAJSKÉ NEMOCNICE Spor kolem nové koncepce pro krajskou nemocnici v Kroměříži pokračuje. Aktuálně zastupitelé v Kroměříži na svém zasedání 15. února přijali usnesení, ve kterém žádají hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL), o zachování péče v tamní nemocnici.
26.02.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (849 článků)

Do chebské nemocnice přivezli muže s podezřením na otravu metylalkoholem

 
Dát si v hospodě panáka je stále ještě riskantní. V chebské nemocnici přijali muže (51), u kterého mají podezření na otravu metylalkoholem.
06.10.2012 10:35 |

podobné články

Kvůli nákaze v chebské nemocnici testují všechny zaměstnance i jejich rodiny

 
U chebské nemocnice začalo ve středu po poledni testování všech zaměstnanců nemocnice a jejich rodin. Nemocnice v Chebu je v současnosti jedním z největších lokálních ohnisek nákazy koronavirem v republice.
06.05.2020 14:55 |

podobné články

Do přetížené chebské nemocnice nastoupí dva vojenští lékaři

 
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Původně ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) hovořil minulý týden ve čtvrtek při návštěvě nemocnice v Chebu o třech lékařích.
10.02.2021 15:25 |

podobné články

Převrat v Ústí nad Labem: Zastupitelstvo dnes odvolalo celé vedení města

 
Novou primátorkou Ústí nad Labem dnes zvolili zastupitelé Věru Nechybovou (ANO). Jejími náměstky budou Jiří Madar z Ústeckého fóra občanů (UFO) a Pavel Dufek (ANO). Volbu nového vedení města podpořily opoziční ODS, ČSSD a KSČM. Zastupitelé těsně před tím odvolali celé vedení složené z hnutí ANO a PRO!Ústí, které město vedlo od loňských komunálních voleb. Primátorem byl Josef Zikmund (ANO). Vítěz voleb, hnutí ANO, se rozštěpilo a situací v ústecké organizaci už se podle informací ČTK zabývá jeho vedení.
24.06.2015 12:52 |

podobné články

Vyhozený šéf chebské TOP 09 promluvil o zákulisních praktikách ve straně

 
EXKLUZIVNĚ Redakci ParlamentníchListů.cz oslovil předseda chebské buňky TOP 09 Jan Kopička, kterého Výkonný výbor letos v létě vyloučil za kritiku stranických poměrů. A ten se oteveřeně svěřil se špatnými zkušenosti, které s vnitřními poměry ve straně Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska má.
13.11.2011 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků)

Rvačka v chebské restauraci skončila neštěstím. Dva muži zemřeli

 
Po dnešní bitce několika lidí v chebské restauraci zemřeli po převozu do nemocnice dva zranění cizinci, policisté hledají důležitého svědka.
14.08.2012 15:45 |

podobné články

Prague Pride dostane od Prahy 650 tisíc. Zastupitelé otočili, peníze napodruhé schválili

 
Pořadatelé festivalu Prague Pride dostanou od hlavního města dotaci 650 000 korun. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Částku zastupitelé přidělili až na podruhé. Jednali o ní na březnovém zasedání, ale o přidělení tehdy nerozhodli. Přidělení peněz kritizoval například koaliční zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL) a výši částky zastupitelé opozičních ODS a ANO. Vedení pražského magistrátu dnes podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice.
22.04.2021 14:00 |

podobné články

Moravskoslezský kraj daruje městské nemocnici čtyři sanitky

 
Čtyři sanitky daruje kraj Městské nemocnici Ostrava, v níž budou vozy zajišťovat rychlou zdravotnickou pomoc. Sanitní vozy vyřadila letos ze svého užívání díky obměně vozového parku Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje. Nyní o sanitky v pořizovací hodnotě 8,7 milionů korun projevila zájem právě Městská nemocnice Ostrava. Dnes krajští zastupitelé dar nemocnici schválili.
29.06.2016 13:05 |

podobné články

Zastupitelé odsouhlasili změnu ve vedení Jihomoravského kraje

 
Novým náměstkem hejtmana bude od 1. února 2016 Roman Hanák. Novými krajskými radními pak Igor Chlup a Petr Šelepa. Zastupitelé Jihomoravského kraje na svém čtvrtečním jednání (17. prosince 2015) odsouhlasili změnu ve vedení kraje, a to po rezignaci dosavadního náměstka Zdeňka Pavlíka a radních Jiřího Jandy a Jaroslava Parolka.
18.12.2015 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (817 článků) , Petr Pavlík (27 článků) , Petr Janda (817 článků) , Jára Nový (158 článků) , Petr Janda (359 článků)

Doktor Macek cituje: Lidé kradou dřevo, neplatí daně a chtějí slušné politiky

 
Čeští občané jsou znechuceni politikou a žádají rychlou nápravu české politické scény. Doktor Miroslav Macek však lidem doporučuje, aby v první řadě začali s nápravou sebe sama a svého okolí. Jen ozdravením společnosti se dříve či později dočkáme i ozdravení politiky.
14.09.2012 11:50 |

podobné články

Doktor Macek cituje: Lidé kradou dřevo, neplatí daně a chtějí slušné politiky

 
Čeští občané jsou znechuceni politikou a žádají rychlou nápravu české politické scény. Doktor Miroslav Macek však lidem doporučuje, aby v první řadě začali s nápravou sebe sama a svého okolí. Jen ozdravením společnosti se dříve či později dočkáme i ozdravení politiky.
14.09.2012 12:05 |

podobné články

Všichni zastupitelé Karlových Varů za ANO hnutí opouští

 
Pět významných členů hnutí ANO v Karlových Varech ve středu oznámilo, že odchází ze strany. ANO opouštějí zastupitelé krajského města zvolení za tuto stranu. Nesouhlasí s postoji vedení hnutí v kraji, preferováním nových a k vedení loajálních lidí nebo s tím, že vedení hnutí zamítlo bez vysvětlení obnovení místní organizace v Karlových Varech, které před časem zrušilo, sdělili dnes odcházející členové ANO.
16.03.2016 22:20 |

podobné články

Pražští zastupitelé museli přerušit jednání, na kterém volí primátorku i další vedení

 
Zastupitelé hlavního města přerušili dnešní jednání, na kterém měli zvolit novou primátorku a vedení města. Důvodem je souběh magistrátního jednání s ustavujícím jednáním zastupitelů na Praze 4 a 8. Pražští zastupitelé se dnes sejdou opět v 18:00. Kandidátkou na primátorku je jednička ANO v Praze Adriana Krnáčová. Koalici utvořily ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN). Ve funkci dnes skončil dosavadní primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09).
26.11.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (674 článků)