Článek

ANO vzdalo boj o kytaristu Vondráčka. Na místopředsedu Sněmovny navrhne Havlíčka

 
Hnutí ANO nominuje na místopředsedu Sněmovny bývalého vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu a dopravy v minulé vládě Karla Havlíčka. Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová ve čtvrtek zopakovala to, již dříve avizovala pro Blesk Zpávy. Dříve hnutí na poslední volné místopředsednické místo opakovaně neúspěšně navrhovalo bývalého předsedu Sněmovny Radka Vondráčka.
06.01.2022 21:00 |

podobné články

Podobné články

Prokleté křeslo ve Sněmovně: ANO vzdalo boj o „kytaristu“ Vondráčka, řešením má být Havlíček

 
Stále jeden chybí. Místopředsedů v nové Sněmovně má být hned šest, jenže zvoleno jich bylo jen pět. Poslední křeslo, které má mít hnutí ANO, jako by bylo zakleté. Rozseknout to má nominace vicepremiéra Karla Havlíčka (52). ANO se dvakrát snažilo protlačit na pozici místopředsedy bývalého šéfa Sněmovny Radka Vondráčka, ani v jedné volbě ale neuspěl.
28.11.2021 05:05 |

podobné články

ANO nevzdává boj o Vondráčka. Znovu ho navrhne na místopředsedu Sněmovny

 
Poslanecký klub ANO znovu navrhne do volby místopředsedy Sněmovny bývalého předsedu dolní komory Radka Vondráčka. Na dotaz ČTK to dnes sdělila předsedkyně frakce Alena Schillerová. Tajná volba se uskuteční na plénu v úterý. Po ustavující schůzi nové Sněmovny zůstala jedna místopředsednická pozice neobsazená. Ve volbě neuspěli Vondráček ani předseda SPD Tomio Okamura, jenž byl místopředsedou dolní komory v minulém volebním období.
18.11.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3014 článků)

Pekarová novou šéfkou Sněmovny. Vondráček propadl, Havlíčka k volbě nepustili

 
Poslanci dnes zvolili novou předsedkyní Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a pětici místopředsedů. Jedno křeslo místopředsedy zůstalo volné, neuspěli Radek Vondráček (ANO), ani Tomio Okamura (SPD). Volbě předsedkyně předcházela dlouhá diskuze, během které vynášeli do nebes poslanci ANO vlastního nominanta Karla Havlíčka (ANO). Vicepremiér však nakonec k volbě kvůli souběhu funkcí nebyl připuštěn, sněmovní většina v podobě poslanců koalic Spolu a PirSTAN ho označila usnesením Sněmovny za nevolitelného. Středeční dění jsme sledovali online. Již ve čtvrtek ráno se má sejít kabinet Andreje Babiše (ANO). S ohledem na to, že ustavující schůze ve Sněmovně skončila, již nic nebrání tomu, aby dosluhující vláda ANO a ČSSD podala demisi. Premiér Babiš tak učiní nezvykle písemně s ohledem na hospitalizaci prezidenta Zemana.
10.11.2021 07:55 |

podobné články

A je to: Dost velký úspěch, který Okamura vymámil na Babišovi

 
Hnutí SPD by mělo získat předsedu hospodářského a bezpečnostního výboru Sněmovny, stejně jako jednoho z místopředsedů Sněmovny. Dnes se na tom shodli zástupci SPD s představiteli hnutí ANO. Oba subjekty se také dohodly, že SPD podpoří Radka Vondráčka (ANO) na předsedu Sněmovny. Rozpory mezi hnutími zůstávají na počtu místopředsedů Sněmovny, ANO jich chce pět, zatímco SPD chce ponechat současný počet čtyř. Zprávu přinesla ČTK.
14.11.2017 15:25 |

podobné články

V Přerově zkoušeli rekord v počtu kytaristů. Účastnice jela s nástrojem 20 kilometrů na kole

 
Několik desítek kytaristů dorazilo v sobotu odpoledne do Přerova ke zdejším hradbám u řeky Bečvy. Chtěli pokořit dosavadní místní rekord v počtu kytaristů hrajících na jednom místě. Ten tu byl dosažen předloni 1. května, kdy se na hradebním parkánu sešlo 143 hudebníků.
11.09.2021 21:55 |

podobné články

ČSSD navrhne Zaorálka i na místopředsedu sněmovny

 
Pokud ČSSD nezíská místo předsedy Poslanecké sněmovny, i na místopředsedu dolní komory navrhne Lubomíra Zaorálka. Šéfkou sněmovny bude zřejmě Miroslava Němcová (ODS).
22.06.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2849 článků) , Miroslava Němcová (1753 článků)

Kam se zklamaným „kytaristou“ Vondráčkem? Rýsuje se nové křeslo pro exšéfa Sněmovny

 
Radek Vondráček (ANO) neuspěl při volbě místopředsedů Poslanecké sněmovny a vše směřuje k tomu, že již další šanci získat dostatek hlasů poslanců v tajné volbě patrně nedostane. Premiér Andrej Babiš (ANO) by si dokázal představit coby kandidáta ANO do sněmovního vedení Karla Havlíčka. Pro Vondráčka, kterému i během ustavující schůze připomínali mj. jeho výkon s kytarou na sněmovním stole, se však rýsuje alternativa. Křeslo v čele jednoho z výborů.
13.11.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25867 článků) , Kam Kam (609 článků)

Vnitro vzdalo boj s hackery, internetové hrozby má mít na starosti NBÚ

 
Ministerstvo vnitra v uplynulých dnech podle zjištění Práva vzdalo několikaletou snahu o vybudování vládního střediska proti internetovým hrozbám. Centrum, které má Českou republiku a její kritickou infrastrukturu ochránit před kybernetickými útoky, by měl místo vnitra začít budovat Národní bezpečnostní úřad (NBÚ).
22.08.2011 05:40 |

podobné články

Sněmovna rozhodla, že bude mít pět místopředsedů. Okamura kritizoval nárůst placených funkcí

 
Sněmovna dnes na návrh nového předsedy Radka Vondráčka (ANO) rozhodla, že bude mít pět místopředsedů. ODS neuspěla s požadavkem, aby místopředsedové byli čtyři jako v minulém volebním období. Druhý jednací den ustavující schůze tím skončil. Volba místopředsedů se uskuteční v pátek.
22.11.2017 18:10 |

podobné články

Česká pravice včetně Pirátů je bezpříkladně rusožroutská, udeřil po grilování Vondráčka expremiér

 
„Rusožrouti ve Sněmovně ostrouhali. Útoky na Vondráčka byly trapné,“ vyjádřil se jasně expremiér a expředseda sociální demokracie Jiří Paroubek k debatě poslanců týkající se cesty předsedy Sněmovny Radka Vondráčka do Ruska. Ta budí kritiku zejména kvůli tomu, že při ní jednal i s ruskými politiky ze sankčních seznamů Evropské unie a Spojených států, kteří přispěli k anexi Krymu v roce 2014. „Česká pravice včetně Pirátů bojuje minulé bitvy a nechce se zabývat perspektivou,“ dodává bývalý premiér ve svém textu pro server VašeVěc.cz.
25.10.2018 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4647 článků) , Jiří Vondráček (115 článků)

ČSSD povede Sněmovnu, ANO má volnou cestu k postu ministra financí

 
Sociální demokracie předloží kandidáta na předsedu Sněmovny. Hnutí ANO bude mít ministra financí a místopředsedu Sněmovny. Strany se na tom dohodly na dnešním jednání. Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka by za vhodného kandidáta na předsedu dolní komory považoval místopředsedu poslaneckého klubu ČSSD a bývalého místopředsedu Sněmovny Jana Hamáčka.
23.11.2013 15:17 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9581 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

Na US Open vzdalo už 17 tenistů! Švéd Wilander: Padavky!

 
Odpadávají jako přezrálé hrušky. Na grandslamovém US Open vzdalo zápas už 17 tenistů, naposledy kvůli bolavému rameni i Tomáš Berdych (25)! „Dál už to nešlo,“ hlesl český hráč po zápase 3. kola se Srbem Tipsarevičem, kterému u sítě podal ruku za stavu 4:6 a 0:5.
05.09.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1416 článků)

V Hongkongu opět platí zákaz zakrývání tváře. Demonstranti vyšli z univerzity

 
Šest maskovaných prodemokratických demonstrantů z hongkongské polytechnické univerzity se v pátek ráno vzdalo policistům. Informovala o tom agentura AP. Ta zároveň uvedla, že v uplynulých dnech z univerzity, která je obklíčená policisty, vyšlo a vzdalo se úřadům asi 30 lidí. Hongkongský nejvyšší soud v pátek rovněž pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle nějž je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní.
22.11.2019 17:10 |

podobné články

Piráti podpoří na funkci předsedy sněmovny Vondráčka z ANO

 
Piráti podpoří na funkci předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO), rozhodl dnes poslanecký klub. Předseda ODS Petr Fiala by měl být prvním místopředsedou sněmovny. Novináře o tom informoval po jednání klubu předseda strany Ivan Bartoš.
29.10.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků) , Radek Bartoš (26 článků) , Ivan Ivan (2726 článků)

Zeman navrhne na ombudsmana Křečka

 
Prezident Miloš Zeman navrhne na ombudsmana místo Heleny Válkové (ANO) bývalého zástupce Stanislava Křečka. Po novoročním obědě se šéfy obou parlamentních komor to v úterý uvedl předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Podle šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) setkání proběhlo v přátelské atmosféře.
14.01.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1149 článků) , Miloš Zeman (27904 článků)

KSČM snížila počet místopředsedů strany ze šesti na čtyři

 
KSČM snížila počet místopředsedů strany ze šesti na čtyři. Ústřední výbor KSČM dnes odvolal místopředsedu pro řízení stranické práce Leo Luzara a místopředsedu pro regionální, komunální politiku a občanský sektor Josefa Skálu.
26.06.2010 19:10 |

podobné články

Z Ostravy zní volání po návratu Haška do čela ČSSD. Ten to zváží

 
Okresní konference ČSSD v Ostravě navrhla na předsedu strany jejího nedávného prvního místopředsedu Jiřího Zimolu, na prvního místopředsedu šéfa klubu senátorů Petra Víchu a na řadového místopředsedu bývalého jihomoravského hejtmana a někdejšího statutárního místopředsedu Michala Haška.
11.12.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (53 článků) , Michal Hašek (2481 článků)

Mrazivý vzkaz experta pro odpůrce Babiše z Demokratického bloku: Čtyři roky jsou jasné

 
POLITOLOGOVÉ Kvůli společnému postupu při pondělním ustavení sněmovny se občanští demokraté, TOP 09, lidovci a STAN sdružili do uskupení Demokratický blok. I když ODS stáhla kandidaturu svého předsedy Petra Fialy do čela sněmovny, Radka Vondráčka blok volit nebude, ale požadují dvě místa místopředsedů sněmovny a vedení sedmi výborů. Politolog Petr Sokol sdružení středových a pravicových stran považuje za krok, který může pomoci při volbě orgánů Poslanecké sněmovny. „Při velké roztříštěnosti sněmovny se výrazně zjednoduší, když se spojí několik stran. Otázkou zůstává, zda ostatní hráči toho neformálního spojenectví, tedy ta stopatnáctka – Babiš, Okamura a komunisti – akceptují, že tohle uskupení má větší počet poslanců, než by měly strany samostatně,“ upozornil Petr Sokol. A připustil, že to v tuto chvíli není jednoznačné.
20.11.2017 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)

Babiš se Zemanem probrali exekuce, brexit či Havlíčka

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem mluvil na zámku v Lánech o exekucích, blízkovýchodním plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa, brexitu či fungování vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) současně na ministerstvu průmyslu a obchodu i dopravy. Zeman považuje Havlíčka za velmi schopného manažera a ministra a nemá s aktuálním uspořádáním problém, řekl Babiš po jednání novinářům.
31.01.2020 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25867 článků) , Donald Trump (5974 článků) , Miloš Zeman (27904 článků)