Článek

ANO s ODS. V 29 městech to jde. V Praze...

 
V téměř 30 krajských a okresních městech se v koalici vzešlé z obecních voleb potkají ANO a ODS. Rivalové na vládní úrovni, ale na lokální spolu často vycházejí, jak se zdá. Ovšem něco jiného je situace v Praze.
14.11.2022 14:50 |

podobné články

Podobné články

V Praze ANO nic moc. Ale v jiných velkých městech vyhrává

 
Ve velkých českých a moravských městech se stále sčítají hlasy. V Praze se zatím daří ODS, dobře si vede i koalice Jiřího Pospíšila (TOP 09) a voliči podle všeho dali důvěru i hnutí Praha sobě lidovce Jana Čižinského a Pirátům. Hnutí ANO je prozatím až páté, což pro premiéra Andreje Babiše znamená prohru. Zato v jiných velkých českých a moravských městech se hnutí ANO daří. V Ostravě je jasným vítězem hnutí ANO v čele s primátorem Tomášem Macurou. Dobře si vede i lídr hnutí ANO v Brně Petr Vokřál.
06.10.2018 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Jiří Pospíšil (2191 článků) , Jiří Pospíšil (2191 článků)

V krajských městech dnes odstoupení Babiše žádaly stovky lidí

 
Po protestech spolku Milion chvilek pro demokracii v menších městech a v Praze se dnes demonstrující proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) sešly protentokrát v krajských městech. V Brně vystoupil i zakladatel spolku Mikuláš Minář. Průběh protestů byl poklidný, s výtkami se setkali jen organizátoři v Jihlavě, jelikož jim bylo vyčítáno, že do adventní doby protesty nepatří. Babiš ale podle tamního pořadatele Petra Palovčíka není člověk dobré vůle, a proto si pokoj nezaslouží. Ve většině měst byla účast na demonstracích blížící se dvěma stům lidí.
20.12.2019 01:05 |

podobné články

Ministerstvo dopravy chce více podporovat bezmotorovou dopravu ve městech

 
Počet cyklistů v našich městech roste. Jen v Praze byl meziroční nárůst naměřených cest s využitím jízdního kola v loňském roce 24 %. Ministerstvo dopravy se chce oblasti věnovat systémově a podpořit cyklistickou dopravu ve městech finančně i legislativně. Spolupracovat přitom bude především s profesními a zájmovými sdruženími.
27.07.2015 16:11 |

podobné články

V Olomouckém kraji má vyjednanou koalici Olomouc a Přerov

 
V Olomouckém kraji se za uplynulý týden po volbách dohodli o podobě koalice ve velkých městech politici v Olomouci a Přerově. Ve třetím statutárním městě Prostějově stále jednají. Poslední schůzky čekají zástupce politických stran a hnutí také ve zbývajících dvou okresních městech Šumperk a Jeseník. Hnutí ANO, které bodovalo téměř ve všech městech regionu, zatím křeslo primátora neobsadilo. V Olomouci skončilo v opozici, v Přerově však získalo místa všech tří náměstků.
17.10.2014 15:26 |

podobné články

V českých městech se žije lépe než v moravských

 
V českých městech se žije lépe než v moravských. Alespoň to tvrdí nejnovější studie poradenské společnosti KPMG, kterou se Právu podařilo získat. Firma ve své studii detailně analyzovala situaci ve vybraných městech z hlediska podmínek pro život.
11.09.2012 04:20 |

podobné články

Komunální volby se dnes konají v 15 městech

 
V 15 městech a vesnicích se dnes budou konat komunální volby. Největší pozornost z nich na sebe budou poutat Chomutov a Bílina na Teplicku, kde se uskuteční opakované hlasování. Výsledky říjnových voleb v těchto městech byly totiž soudně zrušeny kvůli kupčení s voličskými hlasy. V Chomutově se podle nevládních organizací nyní nabízely politikům znovu hlasy za úplatu, policie to prověřuje.
31.01.2015 06:05 |

podobné články

Tisková konference na téma Cyklisté a budoucnost dopravy ve městech

 
Cyklisté a budoucnost dopravy ve městech jsou tématem tiskové konference, která se koná 14. července na pražské Brumlovce. Záměrem účastníků je znovuotevření otázky podpory cyklistiky jako dopravy ve městech a výzva k systémovému vytváření podmínek pro bezpečnou cyklistiku. Tiskovou konferenci zde můžete živě sledovat od 14:00.
14.07.2021 12:40 |

podobné články

Návrat kmotrů, kritizuje Babiš vyjednávání ODS. Obul se i do kandidátky na primátorku

 
Za návrat kmotrů označil ve středu premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš povolební vyjednávání ODS ve velkých městech. Podobný scénář jako v Brně, kde se v úterý dohodli přes počáteční shodu s ANO ODS s Piráty, ČSSD a KDU-ČSL, se dle Babiše chystá i v Plzni. S odkazem na webové články Babiš zpochybňoval po jednání vlády minulost pravděpodobné příští brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS). Předseda ODS Petr Fiala reagoval připomenutím Babišových styků a obchodů.
10.10.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Petr Fiala (4691 článků)

ON-LINE: Ve velkých městech zvítězilo ANO, vyhrálo i souboj o pražský magistrát

 
Konečné výsledky z hlavního města potvrdily krátce po šesté hodině ráno vítězství ANO v Praze. Hnutí miliardáře Andreje Babiše získalo v metropoli 17 zastupitelů z pětašedesáti. ANO tak vybojovalo převahu ve 13 statutárních městech. ČSSD z celkem šestadvaceti statutárních měst vyhrála jen ve třech. Před čtyřmi lety přitom zvítězila ve čtrnácti.
11.10.2014 14:01 |

podobné články

V Praze a dalších městech se bude večer opět demonstrovat

 
V Praze a dalších sedmi městech Česka se na dnešní večer znovu chystají demonstrace namířené proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, prezidentovi Miloši Zemanovi a na podporu dodržování Ústavy. Akce jsou pokračováním protestů ze středy minulého týdne, kterých se účastnily tisíce lidí.
17.05.2017 06:30 |

podobné články

Výkonná rada ODS zrušila organizace v Praze napojené na kmotry

 
Výkonná rada ODS dnes zrušila oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ, důvodem je netransparentní nábor nových členů. Premiér a předseda ODS Petr Nečas novinářům po jednání v Jihlavě řekl, že rada tak rozhodla na jeho návrh a v razantním postupu hodlá pokračovat. Zástupci všech tří zrušených oblastí nařčení odmítli a řekli, že se budou bránit. Šéf ODS v Praze-západ, která je součástí středočeské ODS, nevylučuje v krajním případě ani soud.
01.03.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9393 článků)

ODS v Praze 10 a 11 skočila, zrušil je republikový sněm strany

 
Republikový sněm ODS dnes na svém jednání rozhodl o zrušení oblastních sdružení v Praze 10 a 11. Důvodem je poškozování dobrého jména strany. ČTK to potvrdil předseda pražské ODS Filip Humplík. Zrušení navrhla regionální rada pražské ODS. Strana nyní začne svá oblastní sdružení v těchto městských částech budovat znovu. Občanští demokraté v Praze 10 nedávno společně s komunisty podpořili novou radu v čele s Radmilou Kleslovou (ANO). ODS v Praze 11 zase čelila řadě skandálů s prodeji pozemků.
10.12.2014 13:07 |

podobné články

Osobnosti: Radmila Kleslová (200 článků)

ANO už s ČSSD v Ostravě nemluví, Teplice možná nepovede Kubera

 
Vítězné hnutí ANO v Ostravě už o povolební koalici na magistrátu s dříve nejsilnější ČSSD nemluví a rozhovory směřuje ke vzniku čtyřkoalice ANO, hnutí Ostravak, lidovců a ODS. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka veřejně přemítá o tom, že ve městech, kde sociální demokracie nevyhrála komunální volby a dostala se do opozice, by mohla strana změnit lídry. V Teplicích budou mít možná po 20 letech jiného primátora než Jaroslava Kuberu z ODS, druhá Volba pro Teplice se tam pokouší vyjednat koalici, která by vítěznou ODS poslala do opozice.
16.10.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků)

ODS ztratila 17 měst, ve většině je nejsilnější ČSSD

 
Zatímco před čtyřmi lety zvítězila ODS ve 21 statutárních městech z 24, nyní uspěla sotva ve čtyřech z nich. Její nejdůležitější baštu v hlavním městě navíc pokořila TOP 09. Slavit mohou také sociální demokraté, kteří budou formovat vládu ve 13 městech. Mnohé bude záležet na nezávislých kandidátech a místních sdruženích, protože celkově pobrali nejvíce hlasů. Z popela povstali také lidovci a naopak zcela propadly Věci veřejné. Volební účast byla nejvyšší za posledních 16 let: 48,50 procenta.
16.10.2010 22:10 |

podobné články

ODS: Navrhujeme 15 miliard na podporu investic ve městech, obcích a krajích

 
ODS představila návrh na podporu investic ve městech, obcích a krajích. Jednalo by se o 15 miliard korun, vládou vyhrazených z financí, které by měla Evropská unie převádět České republice.
21.04.2020 09:45 |

podobné články

Janečkova frakce v ODS má údajně stovky členů

 
K nové frakci v ODS, kterou před deseti dny založil dosavadní předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček, se prý hlásí stovky členů. Janeček chce proto založit pobočky v jednotlivých regionech. Aby se mohl frakci plně věnovat, rezignoval dnes na post šéfa ODS v Praze 11. Někteří členové ODS se od Janečkovy iniciativy distancovali, podle nich vznik frakce stranu oslabí. Podle dřívějšího vyjádření místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové je možné v ODS diskutovat na mnoha úrovních a není potřeba vytvářet nové frakce.
18.02.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1721 článků)

Ódéesáci, utíkejte, koště se blíží. Katastrofální výsledek předvolebního průzkumu

 
Do otevření volebních místností pro komunální volby zbývá necelý měsíc. Podle posledního průzkumu společnosti SANEP, která ve čtrnácti největších českých městech zjišťovala volební preference potencionálních voličů, by měla kdysi nejsilnější pravicová strana – ODS – bít na poplach. Ve všech krajských městech, v Praze i na Kladně strana dle průzkumu může čekat jednociferné výsledky. A v mnohých případech blížící se jen pěti procentům volebního zisku.
11.09.2014 14:40 |

podobné články

O konečné podobě koalic v Plzeňském kraji je zatím jasno pouze v těchto městech

 
Zatím jen pár měst má v Plzeňském kraji jasno o konečné podobě povolebních koalic. Napevno nejsou zatím dohodnuté v Plzni ani v okresních městech, i když někde už jsou základy budoucí koalice zřejmé. V Plzni, kde uspěly se ziskem deseti mandátů ANO, ODS a ČSSD se ostrá vyjednávání teprve rozjedou o víkendu. Občanští a sociální demokraté se totiž podle svých vyjádření zatím především soustředili na druhé kolo senátních voleb v Plzni, kde proti sobě stojí jejich kandidáti. Všechna dosavadní setkání prý byla jen neformální a informativní.
17.10.2014 17:20 |

podobné články

SANEP: Komunálním volbám bude v krajských městech dominovat hnutí ANO a ODS

 
Volební preference stran, hnutí a koalic v krajských městech ČR
09.03.2022 12:40 |

podobné články