Článek

„Ano, my otec.“ Bidenová pobavila Američany svou španělštinou, zkomolila prostou frázi

 
Američané si kvůli nedobré španělské výslovnosti utahují ze své první dámy Jill Bidenové. Od středy koluje na sociálních sítích video zachycující její projev, během kterého prezidentova choť neobratnou artikulací zkomolila španělskou frázi „Si, se puede“ (v překladu Ano, můžeme). Svou řeč Bidenová pronesla ve městě Delano ve střední Kalifornii, kde si s dalšími připomněla Den Césara Cháveze, amerického aktivisty a odboráře mexického původu.
03.04.2021 20:50 |

podobné články

Podobné články

Bidenova rodinná pouta: Starší syn zemřel, mladší dělá problémy, manželka Jill oporou

 
Jill Bidenová (69) je hybnou silou za demokratickým kandidátem na prezidenta Spojených států Joem Bidenem (77), na tom se shoduje řada politologů a novinářů. A pokud se Bidenovi podaří volby vyhrát, USA se musí připravit na to, že Bidenová bude naprosto jiná první dáma, než na kterou v uběhlých čtyřech letech byli zvyklí. Doktorka pedagogiky je velmi společensky aktivní, a to nejen ve svém oboru, ale i v dalších. Během svého života i jako druhá dáma USA se účastnila nespočtu projektů a iniciativ. Na svého manžela má velký vliv, zasáhla i do výběru jeho kandidáta na viceprezidenta – trvala na tom, aby to byla žena. Biden nakonec vybral senátorku Kamalu Harrisovou. Bidenová se nechala slyšet, že pokud by se stala první dámou USA, nevzdala by se svého zaměstnání pedagožky, to je věc, kterou by se maximálně odlišovala od všech svých předchůdkyň, uvedla stanice CNN.
02.11.2020 05:40 |

podobné články

Zapomeňte na Melanii: Jill Bidenová mění obraz první dámy USA, stačil jí jediný týden

 
Jill Bidenová (69) hned první týden v nové roli první dámy Spojených států ukázala, jak moc odlišná bude od své předchůdkyně Melanie Trumpové (50). Stejně jako její manžel, prezident Joe Biden (78), začala Bidenová velmi aktivně. Hned po inauguraci přesídlila do Bílého domu, od té doby má velmi nabitý program, neopustila ani svou práci vysokoškolské učitelky, uvedl list The Independent.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1168 článků)

Sokyně Melanie Trumpové: Jill Bidenová rozvedla manželství kvůli záletům s kamarádem

 
Pokud se demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi (77) podaří u voleb porazit současného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa (74), nastane střídání rovněž na postu první dámy a slovinskou exmodelku Melanii Trumpovou (50) případně nahradí učitelka Jill Bidenová (69), která si ve vládě exprezidenta Baracka Obamy střihla roli „druhé dámy“ USA. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
20.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6188 článků) , Barack Obama (2518 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články) , Joe Biden (1168 článků)

Je Bidenová stylová, nebo trapná a stará? První dáma ukázala punčochy a národ je ve varu

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svých černých vzorovaných, podle některých dokonce síťovaných, silonkách vzbudila na internetu rozruch. Uživatelé twitteru se nemůžou shodnout, zda její volba byla „mladistvá a odvážná“, nebo „nevkusná až trapná“. Do této doby sklízela Bidenová za své modely jen pochvaly, uvedl list Daily Mail.
06.04.2021 13:30 |

podobné články

Bidenová je zpět po záhadném zákroku. Okouzlila v bílých šatech a bez punčoch

 
První dáma Spojených států, doktorka Jill Bidenová (69) obnovila svůj mezistátní program a tento týden se vydala do státu Illinois. Působila velmi svěže a fit, je otázkou, co za zákrok musela minulý týden podstoupit. „Standardní procedura“, jak o návštěvě lékaře informoval Bílý dům, zabrala 2 hodiny, Bidenovou doprovázel manžel, prezident Joe Biden (78). Bidenová v chladném počasí překvapila v bělostných šatech a fuchsiovém sáčku, aby se vyhnula dalšímu skandálu s punčochami, radši si je nevzala vůbec, uvedl list Daily Mail.
22.04.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1168 článků)

První dáma Bidenová poprvé v Evropě: Zmínila radu od mrtvého syna. A Biden potká Putina

 
První dáma USA Jill Bidenová má za sebou první zahraniční cestu v nové roli - v Evropě se setkala i s královnou Alžbětou II., zatímco její muž vyrazil na summit NATO a poté jednat se zástupci EU, vrátila se za oceán. Bidenová promluvila nejen o propagaci očkování, ale i o programu pro veterány, u něhož vzpomněla na svého zesnulého syna. Americký prezident Joe Biden ve své zahraniční cestě pokračuje. A v Ženevě ho čeká jednání s ruským prezidentem Putinem.
15.06.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1168 článků)

„Výřečná“ první dáma: Bidenová nepotřebuje slova, aby řekla, co si myslí. Stačí jí oblečení

 
Jill Bidenová (70) jako první dáma Spojených států patří mezi nejsledovanější ženy světa, veřejnost je zvědavá, co dělá a hlavně co si obléká. Američanka tuto pozornost umí využít ku svému prospěchu, častěji totiž lidi více zajímá právě to, co má na sobě. V jejích modelech tak obvykle bývají ukrytá různá sdělení, to poslední na summitu skupiny G7 bylo snadno rozšifrovatelné. V jihoanglickém Cornwallu se Bidenová předvedla v černé bundě s nápisem „láska“, uvedl web Insider.
19.06.2021 05:15 |

podobné články

Ikonická Bidenová: Zdráhá se hrát módní hru, přesto vyhrává. Její styl inspiruje

 
První dámy Spojených států jsou zpravidla nejsledovanějšími ženami na světě, tuto roli nyní nese Jill Bidenová (70), manželka současného amerického prezidenta Joea Bidena (78). Asi největší pozornost se upírá na to, co žena prezidenta nosí. Bidenová se opakovaně nechala slyšet, že ji tento fakt překvapuje. A i když se první dáma USA zdráhá za sebe nechat hovořit své oblečení a podlehnout tónům módy, platí za módní ikonu, uvedl deník The New York Times.
03.08.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1168 článků)

Neohlášená návštěva: Bidenová zavítala do kostela, kde našla ztracenou víru po smrti syna

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová o víkendu nečekaně zamířila do kostela v Jižní Karolíně. Konkrétně letěla do města West Columbia, kde překvapila baptistického pastora Charlese Jacksona staršího, který právě slavil 50. narozeniny. Bidenová má ke kostelu zvláštní vztah, právě zde našla ztracenou víru po smrti svého nevlastního syna Beaua, který v roce 2015 podlehl rakovině, uvedl list Daily Mail.
18.10.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Charles Jackson (2 články)

Trumpovy ženy versus Bidenová: Roušky jako hlavní doplněk bouřlivé debaty. Komu to víc slušelo?

 
První debata kandidátů na prezidenta Spojených států nepřinesla jen nyní už ikonickou frázi: „Budeš už mlčet, kámo?“, kterou demokrat Joe Biden reagoval na přerušení od stávajícího prezidenta Donalda Trumpa, poprvé také vedle sebe postavila jejich partnerky. Jill Bidenová je téměř o 20 let starší než slovinská exmodelka Melania Trumpová (50), devětašedesátiletá učitelka se ale rozhodně nenechala zahanbit, a to ani co se výše podpatků týče. Současné první dámě sekundovaly další Trumpovy ženy: jeho dcery Ivanka a Tiffany, snacha Lara a přítelkyně jeho nejstaršího syna Kimberly Guilfoyleová, uvedl list Daily Mail.
30.09.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6188 článků) , Joe Biden (1168 článků)

Státní veterinární správa: Evropská komise schválila ČR coby zemi prostou IBR

 
Evropská komise schválila Českou republiku jako zemi prostou infekční bovinní rinotracheitidy skotu (IBR). Při projednávání žádosti ČR o udělení statusu na jednání stálého výboru pro rostliny, zvířata, potraviny a krmiva (SCoPAFF) v minulém týdnu neuplatnila proti české žádosti zaslané letos v lednu do Bruselu námitky žádná z členských zemí.
05.10.2020 21:30 |

podobné články

Ledová sprcha pro Bidenovou: Schytala to za vánoční výzdobu. Překonala aspoň tu od Trumpové?

 
„Skromné a ubohé.“ I tak někteří Američané na sociálních sítích hodnotí vánoční výzdobu Bílého domu, kterou toto pondělí odhalila první dáma Spojených států Jill Bidenová. Lidé s netrpělivostí čekali, jak bude dekor sídla amerických prezidentů vypadat po čtyřech letech zklamání z pokusů Melanie Trumpové. Jenomže mnohé nenadchla ani Bidenová. Situaci bez povšimnutí nenechal Donald Trump mladší, který požaduje omluvu pro svou macechu, uvedl list Daily Mail.
02.12.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6188 článků)

Hit internetu: Soutěžící z Prostřena totálně zkomolila anglický název dezertu! A to přitom žila v cizině!

 
Slovo "cheesecake" se pro mnoho soutěžících v primáckém pořadu o vaření Prostřeno stalo legendou.
10.01.2015 09:57 |

podobné články

VIDEO: Pekarová zkomolila jméno první dámy, výraz Ivany Zemanové mluví za vše

 
Na inauguraci nového prezidenta Petra Pavla došlo k omylu ze strany předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové. Ta popletla jméno bývalé první dámy Ivany Zemanové. Na záběrech z přenosu bylo vidět, že žena Miloše Zemana na přešlap reagovala strnulým výrazem.
10.03.2023 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28082 článků) , Ivana Zemanová (427 článků) , Petr Pavel (2909 článků)

Petříček setřel Babišův „útok na zboží“ a rusko-český slovníček. Kalousek: Zrádcovská politika

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) označil vyhození skladu ve Vrběticích do vzduchu za „útok na zboží“. Odvolaný ministr zahraničí Tmáš Petíček (ČSSD) upozornil, že jde o frázi z „rusko - českého slovníčku“, který měli podsouvat ještě coby šéfovi Černínského paláce i jemu. A podobnou frázi, jako byla „bratrská pomoc“ při okupaci Českosloveska. Bývalý šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek si Petříčkova ataku povšiml. A vládě vytkl „kolaborantskou a zrádcovskou politiku“.
20.04.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Miroslav Kalousek (7857 článků)

„Chladná“ Melania stiskla Trumpovi loket, Bidenová nabídla objetí, všimli si komentátoři

 
První souboj současné první dámy Melanie Trumpové (50) a její možné nástupkyně Jill Bidenové (69) se obešel beze slov, na rozdíl do svých manželů si nevyměňovaly urážky, ale jen zdvořilé pohledy. Na poli módy to mezi nimi byla remíza, podle uživatelů sociálních sítí to ale Trumpová prohrála v otázce vřelosti. „Je chladná,“ shodli se lidé poté, co slovinská exmodelka nabídla prezidentovi Donaldovi Trumpovi stisknutí lokte, to Bidenová demokratického kandidáta Joea Bidena pevně objala, uvedl list Daily Express.
01.10.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6188 článků) , Joe Biden (1168 článků)

Modelku Trumpovou vystřídá profesorka angličtiny. „Joe mi ji ukradl,“ říká o Bidenové exmanžel

 
S novým prezidentem USA přijde do Bílého domu i nová první dáma. Původně slovinskou modelku Melanii Trumpovou (50) vystřídá profesorka angličtiny o téměř 20 let starší Jill Bidenová (69). Pro ni jde o návrat, za prezidentství Baracka Obamy byla „druhou dámou“. Už během kampaně svého muže řekla, že by dál chtěla učit. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
07.11.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2518 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články)

První dámu vyzpovídá známá zpěvačka. Bidenova žena se připravuje na první sólo rozhovor

 
Příští týden ve čtvrtek 25. února vystoupí první dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svém úplně prvním sólo rozhovoru. Zpovídat ji bude ve svém programu americká zpěvačka Kelly Clarksonová (38). Speciální epizoda populární talkshow se bude natáčet v Bílém domě, hlavními tématy interview budou vztah první dámy ke vzdělání, její oddanost vojenským rodinám, zájem o výzkum rakoviny a snaha opět sjednotit zemi, uvedl list Daily Mail.
19.02.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jill Kelly (1 článek) , Jill Kelly (1 článek)

Jill Bidenová: Bez rozvodu bych neměla tak krásnou rodinu. Exmanžel však zmínil nevěru

 
Jill Bidenová vystřídala v Bílém domě Melanii Trumpovou a zhostila se role první dámy. Během prvního rozhovoru ze svého postu uvedla, že si dá po pandemii hranolky a sklenku. A vytáhla i počátek vztahu se svým manželem Joem Bidenem. Exmanžel první dámy totiž tvrdí, že jejich vztah se rozpadl kvůli nevěře.
28.02.2021 18:05 |

podobné články