Článek

„Ano, my otec.“ Bidenová pobavila Američany svou španělštinou, zkomolila prostou frázi

 
Američané si kvůli nedobré španělské výslovnosti utahují ze své první dámy Jill Bidenové. Od středy koluje na sociálních sítích video zachycující její projev, během kterého prezidentova choť neobratnou artikulací zkomolila španělskou frázi „Si, se puede“ (v překladu Ano, můžeme). Svou řeč Bidenová pronesla ve městě Delano ve střední Kalifornii, kde si s dalšími připomněla Den Césara Cháveze, amerického aktivisty a odboráře mexického původu.
03.04.2021 20:50 |

podobné články

Podobné články

Bidenova rodinná pouta: Starší syn zemřel, mladší dělá problémy, manželka Jill oporou

 
Jill Bidenová (69) je hybnou silou za demokratickým kandidátem na prezidenta Spojených států Joem Bidenem (77), na tom se shoduje řada politologů a novinářů. A pokud se Bidenovi podaří volby vyhrát, USA se musí připravit na to, že Bidenová bude naprosto jiná první dáma, než na kterou v uběhlých čtyřech letech byli zvyklí. Doktorka pedagogiky je velmi společensky aktivní, a to nejen ve svém oboru, ale i v dalších. Během svého života i jako druhá dáma USA se účastnila nespočtu projektů a iniciativ. Na svého manžela má velký vliv, zasáhla i do výběru jeho kandidáta na viceprezidenta – trvala na tom, aby to byla žena. Biden nakonec vybral senátorku Kamalu Harrisovou. Bidenová se nechala slyšet, že pokud by se stala první dámou USA, nevzdala by se svého zaměstnání pedagožky, to je věc, kterou by se maximálně odlišovala od všech svých předchůdkyň, uvedla stanice CNN.
02.11.2020 05:40 |

podobné články

Zapomeňte na Melanii: Jill Bidenová mění obraz první dámy USA, stačil jí jediný týden

 
Jill Bidenová (69) hned první týden v nové roli první dámy Spojených států ukázala, jak moc odlišná bude od své předchůdkyně Melanie Trumpové (50). Stejně jako její manžel, prezident Joe Biden (78), začala Bidenová velmi aktivně. Hned po inauguraci přesídlila do Bílého domu, od té doby má velmi nabitý program, neopustila ani svou práci vysokoškolské učitelky, uvedl list The Independent.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (440 článků)

Sokyně Melanie Trumpové: Jill Bidenová rozvedla manželství kvůli záletům s kamarádem

 
Pokud se demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi (77) podaří u voleb porazit současného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa (74), nastane střídání rovněž na postu první dámy a slovinskou exmodelku Melanii Trumpovou (50) případně nahradí učitelka Jill Bidenová (69), která si ve vládě exprezidenta Baracka Obamy střihla roli „druhé dámy“ USA. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
20.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Barack Obama (2482 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články) , Joe Biden (440 článků)

Je Bidenová stylová, nebo trapná a stará? První dáma ukázala punčochy a národ je ve varu

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svých černých vzorovaných, podle některých dokonce síťovaných, silonkách vzbudila na internetu rozruch. Uživatelé twitteru se nemůžou shodnout, zda její volba byla „mladistvá a odvážná“, nebo „nevkusná až trapná“. Do této doby sklízela Bidenová za své modely jen pochvaly, uvedl list Daily Mail.
06.04.2021 13:30 |

podobné články

Trumpovy ženy versus Bidenová: Roušky jako hlavní doplněk bouřlivé debaty. Komu to víc slušelo?

 
První debata kandidátů na prezidenta Spojených států nepřinesla jen nyní už ikonickou frázi: „Budeš už mlčet, kámo?“, kterou demokrat Joe Biden reagoval na přerušení od stávajícího prezidenta Donalda Trumpa, poprvé také vedle sebe postavila jejich partnerky. Jill Bidenová je téměř o 20 let starší než slovinská exmodelka Melania Trumpová (50), devětašedesátiletá učitelka se ale rozhodně nenechala zahanbit, a to ani co se výše podpatků týče. Současné první dámě sekundovaly další Trumpovy ženy: jeho dcery Ivanka a Tiffany, snacha Lara a přítelkyně jeho nejstaršího syna Kimberly Guilfoyleová, uvedl list Daily Mail.
30.09.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Joe Biden (440 článků)

„Chladná“ Melania stiskla Trumpovi loket, Bidenová nabídla objetí, všimli si komentátoři

 
První souboj současné první dámy Melanie Trumpové (50) a její možné nástupkyně Jill Bidenové (69) se obešel beze slov, na rozdíl do svých manželů si nevyměňovaly urážky, ale jen zdvořilé pohledy. Na poli módy to mezi nimi byla remíza, podle uživatelů sociálních sítí to ale Trumpová prohrála v otázce vřelosti. „Je chladná,“ shodli se lidé poté, co slovinská exmodelka nabídla prezidentovi Donaldovi Trumpovi stisknutí lokte, to Bidenová demokratického kandidáta Joea Bidena pevně objala, uvedl list Daily Express.
01.10.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5674 článků) , Joe Biden (440 článků)

Modelku Trumpovou vystřídá profesorka angličtiny. „Joe mi ji ukradl,“ říká o Bidenové exmanžel

 
S novým prezidentem USA přijde do Bílého domu i nová první dáma. Původně slovinskou modelku Melanii Trumpovou (50) vystřídá profesorka angličtiny o téměř 20 let starší Jill Bidenová (69). Pro ni jde o návrat, za prezidentství Baracka Obamy byla „druhou dámou“. Už během kampaně svého muže řekla, že by dál chtěla učit. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
07.11.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2482 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články)

První dámu vyzpovídá známá zpěvačka. Bidenova žena se připravuje na první sólo rozhovor

 
Příští týden ve čtvrtek 25. února vystoupí první dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svém úplně prvním sólo rozhovoru. Zpovídat ji bude ve svém programu americká zpěvačka Kelly Clarksonová (38). Speciální epizoda populární talkshow se bude natáčet v Bílém domě, hlavními tématy interview budou vztah první dámy ke vzdělání, její oddanost vojenským rodinám, zájem o výzkum rakoviny a snaha opět sjednotit zemi, uvedl list Daily Mail.
19.02.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jill Kelly (1 článek) , Jill Kelly (1 článek)

Jill Bidenová: Bez rozvodu bych neměla tak krásnou rodinu. Exmanžel však zmínil nevěru

 
Jill Bidenová vystřídala v Bílém domě Melanii Trumpovou a zhostila se role první dámy. Během prvního rozhovoru ze svého postu uvedla, že si dá po pandemii hranolky a sklenku. A vytáhla i počátek vztahu se svým manželem Joem Bidenem. Exmanžel první dámy totiž tvrdí, že jejich vztah se rozpadl kvůli nevěře.
28.02.2021 18:05 |

podobné články

„Příště žádnou sukni!“ První dámu Bidenovou potrápil vítr, do pouště změní šatník

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová se tento týden dostala do prekérní situace, vítr jí během návštěvy základny Námořní pěchoty USA v Kalifornii nadzvedával sukni. Bidenová si s úsměvem přidržovala „zlobivou“ sukni a následně vtipně dodala, že při příští návštěvě se obleče lépe, informoval list Daily Mail.
11.03.2021 22:20 |

podobné články

Bidenová se převlékla za letušku a rozdávala nanuky. Kvůli vtípku si vzala i paruku

 
Aprílové překvapení zažili novináři, kteří ve čtvrtek doprovázeli americkou první dámu v letadle z Kalifornie zpět do Washingtonu. Nepoznali totiž, když se Jill Bidenová přestrojila za letušku. Informovala o tom dnes agentura AP.
02.04.2021 09:50 |

podobné články

První dáma USA Jill Bidenová zamířila do nemocnice kvůli „proceduře“. Důvod nejasný

 
Americký prezident Joe Biden (78) kvůli manželce pozměnil svůj středeční plán, první dáma Spojených států totiž musela do nemocnice. Podle Bílého domu Jill Bidenovou (69) čekala „běžná lékařská procedura“, kterou snášela dobře. Proč musela první dáma vyhledat lékařskou pomoc, se ale neví. Bidenová dosud působila zdravě jako rybička, uvedl list Daily Mail.
14.04.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (440 článků)

Státní veterinární správa: Evropská komise schválila ČR coby zemi prostou IBR

 
Evropská komise schválila Českou republiku jako zemi prostou infekční bovinní rinotracheitidy skotu (IBR). Při projednávání žádosti ČR o udělení statusu na jednání stálého výboru pro rostliny, zvířata, potraviny a krmiva (SCoPAFF) v minulém týdnu neuplatnila proti české žádosti zaslané letos v lednu do Bruselu námitky žádná z členských zemí.
05.10.2020 21:30 |

podobné články

Hit internetu: Soutěžící z Prostřena totálně zkomolila anglický název dezertu! A to přitom žila v cizině!

 
Slovo "cheesecake" se pro mnoho soutěžících v primáckém pořadu o vaření Prostřeno stalo legendou.
10.01.2015 09:57 |

podobné články

Znalec Blízkého východu: Přítomnost českých vojáků v Afghánistánu škodí. Záměrné bombardování syrských a ruských sil Američany je jen předehrou velkého střetu USA s Ruskem…

 
ROZHOVOR „O propojení takzvaného Islámského státu s SDF a YPG (ať už přímém, nebo zprostředkovaném Američany) svědčí i fakt, že zatímco syrské armádě a jejím spojencům kladla tato teroristická skupina tuhý odpor, v místech ‚bojů s SDF‘, na východním břehu Eufratu, přecházely celé oblasti pod jejich kontrolu podivuhodně hladce, rychle a po předchozí evakuaci islamistů… Právě zde může dojít ve velmi blízké budoucnosti k daleko většímu střetu velmocenských zájmů, a to americko-ruských. Záměrné a opakované bombardování syrských a ruských ozbrojených sil Američany je tedy pouze overturou toho, co nutně přijde,“ říká Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe.
20.02.2018 04:45 |

podobné články

Bartoš (ODS): ČSSD vytáhla ve školství jen soubor pseudolíbivých frází

 
Stínový ministr školství za ČSSD Marcel Chládek dnes vytáhl jen soubor pseudolíbivých frází, jejichž realizace by ve svém důsledku vedla jen ke zhoršení kvality českého školství.
26.02.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

10 frází, které nikdy nelžou!

 
Ať už se ve svém životě ocitáte na samém vrcholu, nebo jste právě blízko ode dna, vždy víte, že tento stav není trvalý. V životě je to jako na houpačce a je dobré s tím počítat. Máme pro vás 10 frází, které platí v každé situaci a které vás motivují a objasní právě probíhající věci.
15.03.2016 07:00 |

podobné články

Lady GaGa opět šokovala svým oděvem, pobavila i britskou královnu

 
Zpěvačka Lady Gaga rozhodně nezapadá do průměru obyčejných tuctových zpěvaček. Její provokativní videoklipy a velmi netradiční módní výstřelky jistě už nikoho nepřekvapí. Na výročním koncertě Royal Variety Performance, kde se již tradičně účastní i královna Alžběta s manželem, opět nezklamala a dostavila se v rudé plastové róbě, která velmi pobavila i samotnou královnu.
08.12.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1431 článků)

Nebere se zas tak vážně: Madonna se pro fanoušky zvěčnila na toaletě a tvrdila, že pije vlastní moč

 
Madonna  (61) je uprostřed turné Madame X a po show v LA pobavila své sledující na Instagramu. V Instastories se jim totiž zvěčnila, jak sedí na toaletě. Černobílá fotka pobavila její fanouškovskou základnu, pro kterou zpěvačka nepřestává dokumentovat průběh turné.
18.11.2019 19:35 |

podobné články