Článek

ANO: Kraj omezil provoz nemocnice v Chebu, starosta okresního města překvapivě mlčí

 
: Kraj omezil provoz nemocnice v Chebu, starosta okresního města překvapivě mlčí
12.07.2021 13:05 |

podobné články

Podobné články

Blatnému nebude dobře, starosta Chebu prásknul všechno. Pravda o nabídce od Němců

 
ROZHOVOR „Na schůzce s ministrem zdravotnictví a s náměstkem Černým jsem byl osobně přítomen a slyšel každé slovo. Nikdo z chebských lékařů ani nikdo jiný tam neřekl, že Němci zabírají v současnosti lůžka v chebské nemocnici. V Chebu neleží ani jeden Němec a ze strany náměstka šlo o účelovou lež, díky níž chce doložit, že si za kolaps nemocnice vlastně můžeme, když tu léčíme Němce,“ konstatuje starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM). „Připadá mi, že cílem vlády je držet problémy pod pokličkou a za žádnou cenu nepřipustit vlastní chybu a selhání. Tím by bylo i přijetí nabídky pomoci ze strany SRN,“ domnívá se.
13.02.2021 07:50 |

podobné články

Poslední tečka pro živnostníky. Do několika hodin dojdou lůžka v nemocnici... Mrazivá slova z uzavřených okresů

 
První den v uzavřených okresech proběhl bez problémů a občané byli ohleduplní. V Interview ČT24 se na tom shodli starosta Horního Maršova Pavel Mrázek (STAN) na Trutnovsku, starosta Chebu Antonín Jalovec (STAN) a starostka Sokolova Renata Oulehlová. I tak ale panuje nejistota. Podle Mrázka bude uzávěra v jeho obci znamenat likvidaci živnostníků. V Chebu a v Sokolově je problém s poskytnutím lékařské pomoci. Dle starosty Chebu vláda problém ignorovala a regionu odmítala i přes žádosti šest týdnů pomoci.
12.02.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Antonín (60 článků)

O krizi v Chebu napsal německý deník. Starostovi nato přišel dopis ze zahraničí

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek na půdě Senátu tepal starostu Chebu Antonína Jalovce, že kvůli jeho přičinění situace v tamní nemocnici vygradovala a dostala se do povědomí jako jedna z nejvytíženějších v Česku... Ale – starosta saského města Tharandt Silvio Ziesemer naopak nešetří v dopise, jejž zaslal chebskému starostovi, chválou a uznáním. A senátor Miroslav Plevný v otevřeném dopise žádá Blatného o omluvu za „nepravdivé nařčení starosty Chebu“.
27.02.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Silvio (2 články)

Komplikace na kolejích! Spadlý sloup omezil na osm hodin provoz mezi Prahou a Dobřichovicemi

 
Spadlý sloup trakčního vedení do traťové koleje omezil od dnešního rána na téměř osm hodin provoz vlaků na frekventované trati mezi Prahou a středočeskými Dobřichovicemi. Provoz byl plně obnoven až odpoledne, vyplývá z infromací na webu společnosti Ropid, která organizuje dopravu v Praze a středních Čechách.
30.04.2021 08:40 |

podobné články

„Ať jde ten deb*l do pr*ele!" Získali jsme šokující fotky z vánočních trhů v Chebu. Stovky lidí, žádné roušky, zpěv, alkohol

 
„Na schůzce s ministrem zdravotnictví a s náměstkem Černým jsem byl osobně přítomen a slyšel každé slovo. Nikdo z chebských lékařů ani nikdo jiný tam neřekl, že Němci zabírají v současnosti lůžka v chebské nemocnici. V Chebu neleží ani jeden Němec a ze strany náměstka šlo o účelovou lež, díky níž chce doložit, že si za kolaps nemocnice vlastně můžeme, když tu léčíme Němce,“ konstatoval pro PL starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM). „Připadá mi, že cílem vlády je držet problémy pod pokličkou a za žádnou cenu nepřipustit vlastní chybu a selhání. Tím by bylo i přijetí nabídky pomoci ze strany SRN,“ domnívá se.
13.02.2021 16:15 |

podobné články

Premiér Sobotka jednal o průmyslové zóně v Chebu

 
V úterý 21. června 2016 se předseda vláda Bohuslav Sobotka setkal se zástupci Karlovarského kraje a města Cheb a společně jednali o rozšíření průmyslové zóny v Chebu. Jednání se zúčastnili také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr životního prostředí Richard Brabec, hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a starosta Chebu Petr Navrátil. Na společné schůzce se zástupci dohodli, že ministr životního prostředí bude do konce června informovat premiéra o dalším postupu.
21.06.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků) , Martin Havel (156 článků) , Jan Mládek (673 článků) , Richard Brabec (460 článků)

Hyeny! Někdo pohodil v Chebu do kontejneru novorozenou holčičku!

 
Neskutečný hyenismus! V Chebu někdo pohodil do kontejneru živé novorozeně, policisté ho odvezli do nemocnice. Strach, který dohnal pravděpodobně matku k tak zoufalému činu, jí nejspíš i brání v tom, aby se přiznala, policie hledá svědky. V Chebu je přitom v areálu nemocnice babybox na odložené děti.
08.07.2013 17:40 |

podobné články

Primář: Důchodci, 80 let, dáme morfium, ať se neudusí zaživa. Víc už ne. Babiši, zapoj Německo

 
Primář z nemocnice v Chebu Stanislav Adamec už v půli ledna sdělil veřejnosti, že je nemocnice v Chebu pod opravdu velkým tlakem. Dokonce tak velkým, že lékaři a sestry musí občas rozhodovat o tom, který pacient dostane covidové lůžko, protože má větší šanci na kvalitní život po covidu, a kdo už ho nedostane. A teď je tu další svědectví z Chebu, které ukazuje, že situace je opravdu zlá. Nemocnici by se prý přitom dalo pomoct. Jen by musela vláda v Praze opravdu chtít.
01.02.2021 07:35 |

podobné články

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

 
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Obviněný starosta Chebu odstoupit nehodlá, koalice ho asi podrží

 
Starosta Chebu Petr Navrátil (zvolen za ČSSD), který byl obviněn v kauze ROP Severozápad, nehodlá odstoupit z funkce, jak ho vyzvala opozice. Na žádost třetiny zastupitelů ale svolá na 12. ledna mimořádné jednání zastupitelstva k problematice jeho obvinění a dalšího setrvání v čele města. Řekl to dnes novinářům. Dodal, že prostřednictvím svého právníka podal stížnost proti zahájení trestního stíhání. Městská koalice ČSSD, KSČM a ANO Navrátila ve funkci zřejmě podrží, zjistila ČTK.
28.12.2016 14:35 |

podobné články

Starostu Chebu odvolali. Navrátila stálo židli obvinění v kauze eurodotací

 
Zastupitelé Chebu ve čtvrtek odvolali starostu Petra Navrátila (zvolen za ČSSD), obviněného v kauze ROP Severozápad. Pro odvolání byla opozice i koaliční hnutí ANO. Podle navrhovatelů by v čele města neměl stát stíhaný starosta. ČSSD ale nemá náhradníka na funkci starosty a křehce sestavená koalice tak bude muset vyjednat novou podobu. Jak ČTK řekl nyní už bývalý starosta Navrátil, jeho odvolání je tedy zároveň začátkem dalšího koaličního jednání.
09.03.2017 18:25 |

podobné články

Omlátil vládě rakve o hlavu. Starosta Chebu o tamní hrůze. Je to jinak, než se myslelo

 
Starosta Chebu Antonín Jalovec se ve svém facebookovém příspěvku zamyslel nad tím, zda se jeho město, potažmo celý kraj, řítí do propasti. „Opravdu je to vládě jedno, že jde o životy? Opravdu bude dál lakovat rakve narůžovo? Fakt nevím, co ještě udělat víc, jak hlasitěji ještě křičet...,“ napsal mimo jiné.
10.02.2021 21:15 |

podobné články

Omlátil vládě rakve o hlavu. Starosta Chebu o tamní hrůze. Je to jinak, než se myslelo

 
Starosta Chebu Antonín Jalovec se ve svém facebookovém příspěvku zamyslel nad tím, zda se jeho město, potažmo celý kraj, řítí do propasti. „Opravdu je to vládě jedno, že jde o životy? Opravdu bude dál lakovat rakve narůžovo? Fakt nevím, co ještě udělat víc, jak hlasitěji ještě křičet...,“ napsal mimo jiné.
10.02.2021 21:26 |

podobné články

Kauza ovlivněných dotací: Starosta Chebu neodstoupí

 
Starosta Chebu Petr Navrátil (zvolen za ČSSD), který byl obviněn v kauze ROP Severozápad, nehodlá odstoupit z funkce, jak ho vyzvala opozice. Na žádost třetiny zastupitelů ale svolá na 12. ledna mimořádné jednání zastupitelstva k problematice jeho obvinění a dalšího setrvání v čele města. Řekl to na tiskové konferenci.
28.12.2016 11:05 |

podobné články

Starosta Chebu: Sehnat ve městě nového strážníka je téměř zázrak

 
Zdeněk Hrkal (ANO) je již třetím starostou Chebu v tomto volebním období. Jak se neustálé změny podepisují na fungování města? Jaké cíle si stanovilo nové vedení pro letošní rok? A jak vidí budoucnost města? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz. Okomentoval také sestavování vlády a neopomněli jsme ani blížící se komunální volby.
27.02.2018 16:00 |

podobné články

Výbuch omezil dopravu v centru Prahy, MHD kolem Národního divadla nejezdí

 
Výbuch u Národní třídy v pondělí omezil dopravu v celé centrální části města. Policie dopoledne uzavřela jak samotné místo výbuchu, tak okolní ulice včetně frekventované křižovatky u Národní třídy a Smetanova, respektive Masarykova nábřeží. MHD se následně vrátila na své trasy, ale před půl čtvrtou se situace znovu zkomplikovala, protože v místě byl zjištěn únik plynu a provoz byl zastaven.
29.04.2013 13:45 |

podobné články

Starosta Chebu: Současná krize je důsledkem praktik koalice a vlády

 
I přes současnou kauzu se starosta Pavel Vanoušek (ČSSD) nedomnívá, že by byla nyní ČSSD natolik úspěšná, aby mohla vládnou po volbách sama. Rozhodně ale podporuje předčasné volby. Proč? V Chebu žije také hodně cizinců včetně Romů. Zeptali jsme tak i na názor starosty na řešení problémů s nepřizpůsobivými, a na to, jaký efekt přineslo snížení nájemného v bytech nad 100 m2. Řeč byla ale o dalších komunálních problémech.
21.06.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vanoušek (6 článků)

Starosta Chebu Jalovec: Uzávěra okresu přišla tragicky pozdě, poslali nám jen pár roušek

 
Chebský okres je v současnosti jedním z míst nejvíce zasažených koronavirem v Česku. Některá média v uplynulých dnech tak poukázala, že by za velkým nárůstem nakažených mohly stát vánoční trhy, které radnice povolila. Starosta Chebu Antonín Jalovec je ale důrazně proti. Podle něj za vším stojí britská mutace viru v kombinaci s nedodržováním vládních nařízení ze strany lidí. "Bohužel výskyt britské mutace v regionu nebyl ze strany hygieny ani ministerstva nijak monitorován a pořádně není sledován dodnes," vysvětluje Jalovec, který s izolací zasaženého okresu souhlasí, zároveň ale poukazuje, že by město mělo od vlády dostat větší materiální podporu.
19.02.2021 09:16 |

podobné články

ČD: Návštěvníci Krajinné výstavy 2013 v Chebu získají slevu na zpáteční jízdenku

 
Dnes bude v Chebu zahájena v areálu Krajinky Krajinná výstava 2013. České dráhy nabízejí všem návštěvníkům, kteří zamíří do západočeského Chebu na krajinnou výstavu tentokrát s podtitulem Příroda a Historie 2013, slevu na jízdném. Krajinná výstava potrvá až do 25. srpna 2013.
29.05.2013 20:10 |

podobné články