Článek

ANO by nevyhrálo volby

 
Hnutí ANO by poprvé po pěti letech nevyhrálo volby, vyplývá z průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi. Porazila by ho koalice Pirátské strany a hnutí STAN s necelými 30 procenty. ČSSD by se do Sněmovny nedostala.
14.02.2021 13:10 |

podobné články

Podobné články

Hnutí ANO ještě nic nevyhrálo! Hrozí, že bude vyšachováno ze hry, říká politolog Josef Mlejnek

 
Krajské a senátní volby 2020 jsou již u konce a voliči netrpělivě čekali na výsledky. A už je jasno. Podle hlasů ve volbách vyhrálo hnutí ANO. Politolog Josef Mlejnek ale tvrdí, že by mohlo dojít ke zvratu při povolebním jednání. Koalice by totiž mohly ANO vyšachovat.
03.10.2020 18:55 |

podobné články

Přelouč asi opět povede členka ODS, vítězné ANO koalici nesestavilo

 
Město Přelouč na Pardubicku nejspíš povede opět stávající starostka Irena Burešová (ODS), ačkoliv její politické uskupení nevyhrálo volby. Funkce by se měla ujmout popáté. Místostarostou by se potřetí měl stát Ivan Moravec (nestraník). ČTK to dnes řekla Burešová. Vítěznému hnutí ANO se koalici sestavit nepodařilo.
14.10.2014 13:15 |

podobné články

Kauza Čapí hnízdo zhasne jak svíčka, soudí režisér Adamec. Nervózní politické strany prý vsadily na to, že lidé jsou hloupí a závidí

 
Známý režisér Jiří Adamec momentálně pobývá v Miami ve Spojených státech, ale i tak dobře sleduje, co se u nás děje na politické scéně. Kauza s možným policejním obviněním šéfa hnutí ANO Andreje Babiše mu pochopitelně neunikla. „Načasování téhle ‚akce Babiš‘ před zahájením vrcholu předvolební kampaně jistě něco znamená. Neexistuje mnoho způsobů, jak zastavit hnutí ANO, aby nevyhrálo volby. Jedním z nich je nasadit Andreji Babišovi psí hlavu a pokud možno ho před volící veřejností hodně pošpinit,“ říká. Podle něj ale lid není hloupý a všechny zoufalé pokusy o likvidaci silného protivníka prohlédne a naopak dá Babišovi hlas o to více voličů. „Tento způsob boje s politickým rivalem se mi zdá hodně nešťastný a je důkazem, že v ostatních politických stranách panuje velký neklid,“ dodává k tomu mimo jiné.
18.08.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (237 článků) , Andrej Babiš (21006 článků) , Jiří Adamec (117 článků)

Andrej Babiš by měl zpozornět nad těmito odhady: Piráti by mohli být stejně silní jako ANO, pokud...

 
ROZHOVOR „Andreji Babišovi se zatím daří udržovat aktivitu, nemá konkurenta, vyzyvatele. Často je úspěch či neúspěch dané politické strany či subjektu nejen o přitažlivosti, charismatu daného politického představitele, ale i o šedosti a neatraktivitě jejich konkurentů,“ vysvětluje nejnovější průzkum volebních preferencí pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček. Pouze u nejmladších voličů a v Praze ANO nevyhrálo, předstihli je Piráti. „Je to dáno kombinací liberální nabídky a fenoménu nové koště. Mají tu výhodu, že oproti ANO, ODS, topce můžou říkat: My jsme ti noví, neokoukaní,“ konstatuje.
04.09.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21006 článků)

Generál Picek má být starostou Brandýsa

 
Armádní generál a někdejší ministr obrany Vlastimil Picek se má stát starostou Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi. Jeho hnutí Podpora občanů tady sice volby nevyhrálo, ale utvořilo koalici s vítězným uskupením Naše dvojměstí a hnutím Pro sport a zdraví a společně se tato trojkoalice domluvila na tom, že Picek půjde do čela města.
24.10.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (276 článků)

Žilkovou zvolili, Stropnického juniora také: Dvojitý úspěch v ministrově rodině

 
Veronika Žilková nechyběla ve volebním štábu hnutí ANO, za které i sama kandidovala - v městské části Praha-Suchdol. Nakonec se jí podařilo dostat do zastupitelstva, i když zde ANO nevyhrálo. To její syn Matěj Stropnický měl také důvod k radosti.
12.10.2014 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (507 článků)

Půl roku do voleb. Politolog tuší černého koně, o kterém se vůbec nemluví

 
POLITOLOGOVÉ Hnutí ANO Andreje Babiše navzdory skandálům svého šéfa míří nezadržitelně k volebnímu vítězství ve sněmovních volbách. I když někteří nezdolní optimisté říkají, že do rozhodujícího hlasování zbývá ještě několik měsíců, takže se může ještě ledacos stát, politolog Jan Kubáček je realista. „Aby ANO nevyhrálo, muselo by dojít k nějaké zásadní aféře Andreje Babiše, která by zapůsobila jako šrapnel. Ale současně by se vedle toho musel objevit atraktivní protikandidát,“ prohlásil známý politolog. Ale současná nabídka alternativ v podobě vedení sociální demokracie a dalších stran je podle něj slabá. „Neměl by to být omšelý politik, který je na politické scéně dlouho a lidé jsou z něj unaveni,“ řekl ParlamentnímListům.cz k představě, jak by měl vypadat ten, kdo by nahradil Andreje Babiše. A prozradil, že ve volbách by mohli také zabodovat Piráti.
23.04.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21006 článků)

Babiš pořád táhne. Kdy to skončí?

 
Jasným vítězem proběhlých komunálních voleb je miliardář Andrej Babiš. Jeho hnutí ANO vyhrálo v Praze, Brně i Ostravě, první příčku dobylo v řadě dalších velkých měst a kde nevyhrálo, skončilo druhé nebo třetí. 
11.10.2014 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21006 článků)

Schalke s novým koučem Magathem poprvé nevyhrálo

 
Schalke remizovalo s Hoffenheimem 0:0
21.08.2009 22:50 |

podobné články

1. liga ŽIVĚ: Viktoria Plzeň - Kladno 0:0 po poločase

 
Kladno v tomto ročníku ještě nevyhrálo
29.08.2009 20:20 |

podobné články

Zamotaná česká skupina, rovněž Polsko nevyhrálo

 
Anglie porazila doma Slovinsko 2:1
05.09.2009 22:50 |

podobné články

Livorno vyhodilo trenéra. Paradox: Kouč to ani nebyl

 
Livorno v italské lize ještě nevyhrálo
19.10.2009 22:15 |

podobné články

Slavia bez diváků porazila Příbram, Brno opět nevyhrálo

 
Druhým sestupujícím bude Příbram nebo Brno
16.05.2011 20:35 |

podobné články

Sparta hraje v Teplicích. Deset let tady nevyhrála

 
Fotbalisté pražské Sparty naposledy prohráli, takže si budou chtít v závěrečném utkání 11. kola Gambrinus ligy napravit reputaci. Čeká je ale zápas v Teplicích, kde mužstvo z Letné deset let nevyhrálo.
24.10.2011 12:35 |

podobné články

NBA: Doma prohrála jen Indiana

 
Basketbalisté Indiany podlehli v NBA týmu Atlanta Hawks 96:101 a stali se v noci na středu jediným mužstvem, které nevyhrálo na domácí palubovce. Dva duely rozhodlo až prodloužení, Boston v něm přemohl Houston 97:92 a Detroit v prodloužení složil na lopatky slavné LA Lakers 88:85.
07.03.2012 08:20 |

podobné články

LIBEREC dokonal senzaci! Udinese pod Ještědem nevyhrálo

 
Senzace je dokonána! Slovan Liberec vyřadil italské Udinese a zahraje si Evropskou ligu! Týmu z pod Ještědu doma stačila remíza 1:1, v ze hřišti soupeře totiž přivezl výsledek 3:1.
29.08.2013 21:05 |

podobné články

Absolutní rekord ve Sportce. V neděli se radovalo hned 41 lidí se stejnými čísly

 
V jednačtyřiceti domácnostech zavládla v neděli radost, i když asi trochu smíšená. V druhém tahu Sportky totiž právě 41 lidí chytlo „druhou“ – pět čísel plus dodatkové číslo, a zabezpečili si tím víc než 22 tisíc korun (výši výhry počet správně tipujících „zdevalvoval“) . Počet výherců je podle Sazky absolutně rekordní. Za celých 61 let provozu Sportky tolik lidí v druhém tahu ještě nevyhrálo.
20.02.2018 17:45 |

podobné články

STEM: Jsou krajské volby důležité či ne?

 
Nejdůležitějšími volbami z pohledu veřejnosti jsou dlouhodobě volby komunální. Aktuálně se jim v míře důležitosti vyrovnaly volby prezidenta republiky. Dále lidé za důležité považují volby do Poslanecké sněmovny. Poněkud méně důležité jsou podle veřejného mínění krajské volby, jejichž hodnocení nezměnila ani skutečnost, že výzkum proběhl těsně po jejich skončení. Výrazně méně důležité jsou podle občanů volby do Senátu a do Evropského parlamentu.
04.11.2016 12:55 |

podobné články