Článek

ANKETA Hrádeček, Hrad nebo Václávák? Kde by měla stát socha Havla?

 
Od včerejšího večera navrhujete v naší unikátní anketě, kde by měla v budoucnu stát socha Václava Havla, který zemřel v neděli dopoledne, ve věku 75 let.
19.12.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)
Podobné články

Kde bude stát socha Václava Havla? Hrad, Hrádeček, nebo letiště?

 
Exprezident Václav Havel (†75) se pravděpodobně brzy za své zásluhy pro Českou republiku dočká sochy. Rozhodněte v anketě, na jakém místě by se nejlépe vyjímala.
23.12.2011 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Ukradená a znovuobjevená socha exprezidenta Havla ozdobí kavárnu Slavia

 
Nový exponát v podobě slavné sochy exprezidenta Václava Havla v životní velikosti bude dočasně k vidění v pražské kavárně Slavia. Socha, jejíž autorkou je mladá sochařka Barbora Daušová, se proslavila tím, že ji neznámý pachatel ukradl z pouliční výstavy během loňského festivalu Pilsnerfest v Plzni. O necelý měsíc později se poničená socha našla odhozená v příkopu u dálnice.
01.08.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Lavička Václava Havla, zahrada Václava Havla, náměstí Václava Havla. To vše je v Izraeli, uvedl ministr Herman u příležitosti otevření rozhledny

 
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) nedávno v Izraeli otevřel rozhlednu Václava Havla a připomněl, že právě kvůli prvnímu českému prezidentovi má Česká republika v Izraeli dobrý zvuk, Izraelci si prý cení myšlenek Václava Havla. Svědčí o tom i fakt, že v této zemi najdeme rozhlednu Václava Havla, zahradu Václava Havla i lavičku Václava Havla.
13.11.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků) , Daniel Herman (601 článků) , Daniel Herman (1061 článků)

Havlův Hrádeček zeje prázdnotou: Dagmar tam nejezdí, ale prodat ho nemůže! Proč?

 
Hrádeček byl místem, kde se v minulosti scházeli disidenti a které zesnulý prezident Václav Havel (†75) miloval. A kde také zemřel. Dnes tohle slavné místo s neopakovatelnou atmosférou zeje prázdnotou…
11.02.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Ze svíček na uctění Havla vznikne socha. Dvoumetrové srdce

 
Umělec Lukáš Gavlovský plánuje vytvořit na počest Václava Havla sochu dvoumetrového srdce. Měla by být vytvořena ze svíček, které lidé zapálili k uctění jeho osobnosti. Kde by socha nakonec stála, ale zatím není jasné.
29.12.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků) , Lukáš Havel (29 článků)

ANKETA Kde by podle vás měla stát socha Havla?

 
Celé Česko i Slovensko pláče pro Václava Havla, který zemřel ve věku 75 let v neděli ráno na severočeském Hrádečku. Byl největší českou osobností a symbolem české státnosti dalece přesahující státní hranice.
18.12.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Legendární Havlův Hrádeček už patří paní Dagmar

 
Za socialismu se zde scházeli chartisté i legendy undergroundu. Řeč je o legendárním Hrádečku nedaleko Trutnova, který patřil vždy k Václavu Havlovi (75) tak, jako patří pravda k lásce. Teď ale nastala velká změna, Hrádeček už Havlovi nepatří. Nemovitost byla podle deníku Aha! převedena na jeho manželku Dagmar (58).
19.10.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Havlův Hrádeček: Tady plánoval sametovou revoluci! A nakonec tu i zemřel...

 
Legendární chalupa, ze které zněly naštvané hlasy disidentů, rocková hudba z ilegálních koncertů a v posledních letech i zuřivé ťukání do klávesnice, když psal Václav Havel nejnovější hry. To je tzv. Hrádeček, stavení ve stejnojmenné vesničce nedaleko Trutnova...
19.12.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Havlová nechává pustnout Hrádeček! Přitom ho Vašek tak miloval...

 
Trávily zde ty nejkrásnější, ale také nejsmutnější okamžiky života. Václav Havel (†75), který si chalupu na Hrádečku tolik zamiloval, tam svou manželku Dagmar (60) často brával a byl tam nejšťastnější. Havlová tam po jeho smrti ale přestala úplně jezdit. A tak oblíbený Hrádeček zeje pustinou.
12.09.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků) , Dagmar Havlová (1156 článků)

Ze svíček za Havla možná vznikne vosková socha ve tvaru srdce

 
Z tisíců svíček, které lidé přinesli na Václavské náměstí k uctění památky exprezidenta Václava Havla, by mohla vzniknout socha. Umělec Lukáš Gavlovský plánuje vytvořit z vosku více než dvoumetrovou plastiku ve tvaru srdce. Zatím ale není jasné, kde by objekt stál, radnice Prahy 1 by jej chtěla umístit jinde než na Václavské náměstí. V úvahu připadá třeba odsvěcený kostel svaté Anny, takzvaná Pražská křižovatka, řekl Gavlovský.
29.12.2011 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků) , Lukáš Havel (29 článků)

Centrum Ostravy zdobí socha vyrobená z 85 tisíců klíčů

 
Šestimetrová Klíčová socha, jejímž autorem je jeden z nejvýznamnějších soudobých výtvarníků Jiří David, od čtvrtka zdobí prostranství před ostravským hotelem Imperial. Socha, na jejíž výrobu umělec použil 85 tisíc klíčů, vyjadřuje autorův názor na dvacet let od sametové revoluce. K vidění zatím byla v Praze a v Olomouci, Ostravané ji mají možnost obdivovat po dobu dvou měsíců.
16.12.2010 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří David (103 článků)

Nový Jičín: Socha Antonína Paduánského se vrátila na své místo

 
Socha svatého Antonína Paduánského se po šesti měsících opět vrátila na své místo na ulici K Nemocnici v Novém Jičíně. Umělecké dílo z roku 1751 bylo od podzimu v restaurátorské dílně akademického sochaře a restaurátora Jakuba Gajdy v Ostravě. Barokní socha byla opravena, vyčištěna a doplněna novými svatozářemi.
22.04.2011 18:05 |

podobné články

Socha na počest hmyzu ubitého člověkem: Oběti vzteku i kuchyně!

 
V japonském chrámu vznikla nová socha na počest hmyzu, jenž se dočkal tragického konce rukou člověka. Socha má podobu stvoření, které je podobné brouku, je v nadživotní velikosti a stojí na kameni. Oklopena je drátěným pletivem.
09.06.2015 12:14 |

podobné články

Umělci se vyjádřili k plánu na sochu Václava Havla na Petříně. No, padaly zajímavé věci

 
Má vzniknout socha Václava Havla a má se umístit na Petřín? Téma sice jednoduché, ale fakt, že je otevřely právě v úterý Lidové noviny, zaujal výtvarníka a bývalého ředitele Národní galerie Milana Knížáka. "Vypadá to na kamufláž. Je to totiž téma, které Babiše nemůže nijak ohrozit," zironizoval otvírák deníku Knížák. Je mu prý jedno, zda památník Havla vznikne, stejně se na tohoto muže prý brzo zapomene. "Kdo z bývalých prezidentů by měl mít sochu? Snad ne nějací Novotní a Gottwaldové,“ pozastavil se nad tématem herec Jiří Krampol. Žulová připomníka Havla by mu ale nevadila.
04.03.2015 04:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků) , Jiří Krampol (643 článků) , Jiří Havel (359 článků) , Jiří Havel (359 článků)

V Kadani by měla stát socha Maxipsa Fíka

 
Na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani na Chomutovsku by měla stát socha této pohádkové postavičky. Podobu skulptury zřejmě navrhne některý z regionálních výtvarníků a schválí ji kreslíř Jiří Šalamoun, který je autorem původní kreslené podoby pohádkového psa.
08.02.2016 13:15 |

podobné články

Moji rodiče znali Havla a vstup do politiky mu rozmlouvali. Lidé v roce 1989 křičeli "Dubček na Hrad". Vzpomíná exministr kultury Jiří Balvín

 
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Jiří Balvín, exministr kultury a někdejší generální ředitel České televize, v rozhovoru ParlamentníchListů.cz říká, že si dnes už málokdo vzpomene, že lidé na Václavském náměstí v listopadu 1989 vlastně skandovali „Dubček na Hrad“, protože Václava Havla prostý lid vůbec neznal. „Ale Dubček byl reformní komunista a tady bylo potřeba postavit do čela někoho se zajímavým a ještě dramatickým životním příběhem...,“ uvádí Balvín s tím, že jeho rodiče dokonce Havla znali osobně a prý mu napsali koncem roku 1989 dopis, ve kterém mu rozmlouvali jak vstup do politiky, tak i na prezidentský post.
14.10.2016 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Američané chtějí podpořit Knihovnu Václava Havla

 
Z iniciativy amerických přátel zesnulého prezidenta Václava Havla vzniká za oceánem Nadace pro Knihovnu Václava Havla (The Vaclav Havel Library Foundation). V USA by měla organizovat vlastní aktivity na podporu Havlových idejí a jeho díla. Kromě toho by měla částečně podporovat i aktivity Knihovny Václava Havla v Praze. Informovali o tom dnes zástupci Knihovny Václava Havla.
04.05.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Socha exprezidenta Václava Havla: Kam s ní?!

 
Kam umístit sochu Václava Havla, za kterou bojují mnozí politici i umělci? Měla by stát na veřejném místě, kde projdou denně tisíce lidí, nebo raději z piety někde v ústraní?
21.12.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků)

Nešika se silným duchem, tak viděli Havla sousedé na Hrádečku

 
Chalupu Václava Havla u Trutnova, kde první český prezident v neděli zemřel, lemují špalíry svíček a květin. Během pondělí sem přicházely stovky lidí. „Konečně mohl žít v klidu, všechno si splnil. Natočil i vysněný film. Škoda jak to dopadlo,“ řekla Právu u zilvárovské chalupy zvané Hrádeček exprezidentova dlouholetá kamarádka, 84letá Dáda Fajtlová z krkonošské Malé Úpy.
20.12.2011 04:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4881 článků) , Václav Chalupa (48 článků) , Václav Chalupa (48 článků)