Článek

Ani jeden Američan. Tajná spojka. Útok na Babiše: Další souvislosti

 
Slovenský opoziční levicový poslanec Ľuboš Blaha se zase jednou rozjel. Označil za podezřelé, že v kauze Pandora Papers, ve které figuruje i jméno Andreje Babiše (ANO), nenašel jméno jediného amerického politika. Zato objevil podle něj několik velmi zajímavých souvislostí. Nahlédněte.
14.10.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23545 článků)
Podobné články

MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s rekonstrukcí komunikace Libušská

 
Od úterý 3. dubna 2018 bude uzavřena Libušská ulice v úseku Kunratická spojka – Rohanovská v Praze 12. Důvodem je rekonstrukce komunikace a výstavba okružní křižovatky Libušská x Kunratická spojka. Dopravní opatření v souvislosti s touto stavbou se budou týkat jak automobilové dopravy, tak autobusových linek Pražské integrované dopravy.
29.03.2018 17:45 |

podobné články

Spojka mezi D1 a D5 bude v navigacích chybět

 
Průjezd Prahou může v září komplikovat nově otevřený obchvat metropole. Jakmile bude spojka mezi D1 a D5 otevřená, nákladní auta nebudou smět do Prahy.
16.06.2010 08:16 |

podobné články

Pražská Jižní spojka se kvůli demolici mostu uzavírá na tři týdny

 
Na pražské Jižní spojce dnes začne třídenní uzavírka. Silničáři silnici uzavřou ve 20:00 v křížení s ulicí Ke Garážím. Dopravní omezení potrvá do neděle 5. května do 15:00. Jižní spojka bude uzavřena kvůli demolici mostu v ulici Ke Garážím, který by měl být v budoucnu nahrazen novým mostem. 
03.05.2013 08:10 |

podobné články

Jižní spojka je opět průjezdná. O chvíli dříve, než se plánovalo

 
Pražská Jižní spojka je od nedělních 14:30 hodin po víkendovém bourání mostu přes ní opět průjezdná. Dělníci uklidili suť i hlínu. Uzavřená byla od pátečního večera. Původně se předpokládalo, že se otevře ve tři hodiny odpoledne, práce se ale stihly udělat rychleji.
05.05.2013 11:00 |

podobné články

Vydírala spojka Merkelové Čechy kvůli uprchlíkům? „Nesmysl,“ odmítá to Špidla

 
Ještě předtím, než do Česka zamíří německá kancléřka Angela Merkelová, navštívila Prahu její spojka. Německá spolková zmocněnkyně pro migraci a integraci uprchlíků Aydan Özoguzová. Podle politika Petra Bystroně z německé AfD „diktovala, jak máme přijímat migranty“, a Merkelová skrze ni de facto „vydírala“ českou vládu. Proti tomu se však po dotazu Blesk.cz ohradil jak šéfporadce premiéra Sobotky Vladimír Špidla, tak ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD).
07.04.2016 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2780 článků) , Vladimír Špidla (323 článků) , Lubomír Zaorálek (2816 článků)

Hrozí jihu Prahy kolaps? Uzavřená je Vídeňská ulice i Kunratická spojka

 
Čekají Písnici a Libuš dopravní komplikace? Na jihu Prahy se od pondělního dopoledne částečně uzavřela Kunratická spojka a neprůjezdná je i část frekventované Vídeňské ulice ve Vestci.
17.10.2017 06:35 |

podobné články

Pour (ANO): Všejanská spojka je důležité železniční spojení pro Nymbursko a Mladoboleslavsko

 
Současná železniční trať Lysá nad Labem – Milovice totiž bude muset projít modernizací, neboť neodpovídá parametrům pro železniční koridor. Všejanská spojka je velmi žádanou a diskutovanou nejen občany a firmami z Milovic, ale i blízkého okolí.
24.10.2019 10:36 |

podobné články

Pražská Jižní spojka se rozšíří, přibudou i sjezdy a nájezdy. Studie vyjde na 1,5 milionu

 
Pražský magistrát si nechá vypracovat studii na rozšíření Jižní spojky v úseku mezi křižovatkou ulic 5. května a Vídeňská. Vytvoření dokumentu vyjde město na 1,48 milionu korun bez DPH a vytvoří ji pro něj společnost 4roads. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Kdy k samotnému rozšíření dojde, není z dokumentu jasné. Jižní spojka je součástí městského, vnitřního silničního okruhu a denně po ní projede 129 000 aut.
24.08.2020 13:00 |

podobné články

Festival Žižkovská spojka chce oživit dolní Žižkov, připomene i sto let od vydání Švejka

 
V pondělí 6. září odstartoval měsíční festival Žižkovská spojka, který oživí především dolní část Žižkova venkovními instalacemi, výstavami a vysoupeními ve veřejném prostoru. Součástí festivalu bude mimo jiné i oslava ke 100. výročí vydání knihy Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. V průběhu se na Žižkově měsíce objeví instalace Kurta Gebauera, Aleše Hnízdila, Tima, Martina Velíška nebo třeba studentů Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně.
06.09.2021 17:55 |

podobné články

Za bombový útok na Manhattanu dostal Američan Rahami doživotí

 
Američan afghánského původu Ahmad Khan Rahami dostal v úterý doživotní trest za předloňský bombový útok na newyorském Manhattanu, při němž bylo zraněno 30 lidí. Odsouzen byl i za pokus o atentát v nedalekém New Jersey, kde jím nastražená bomba nezpůsobila žádnou škodu. Podle prokuratury nedal muž sympatizující s ideologií radikálního islámu najevo žádnou lítost, uvedla agentura AP.
13.02.2018 22:30 |

podobné články

Američan, který v pražské tramvaji popravil bezdomovce, si odsedí 16 let

 
Američan Gilbert Ferguson McCrae před dvěma lety zastřelil muže v pražské tramvaji číslo 22. Soud mu nyní potvrdil trest 16 let ve vězení. Američan se odvolal kvůli porušení základních lidských práv i k Ústavnímu soudu, ale neuspěl ani tam.
28.08.2013 16:50 |

podobné články

Babiše kvůli dotacím brání Šlechtová: Spojka Merkelové si zasedla na Česko

 
Je Babišovou ostrou kritičkou, v Bruselu hájí barvy německé CDU. Ingeborg Grässle se nyní opět pustila do Andreje Babiše za to, že právě kvůli němu v Česku údajně přetrvává „obrovský střet zájmů“. Tvrdí také, že Babiš způsobuje ČR problémy, co se týká projektů, na které jsou poskytovány evropské dotace. Podle Karly Šlechtové (ANO) si však Grässle zasedla na Česko, jak ministryně uvedla v rozhovoru pro Blesk.cz.
14.04.2017 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23545 článků) , Ingeborg Grässle (5 článků)

Američan půjde za překlad životopisu thajského krále do vězení

 
Američan Joe Gordon půjde za urážku thajského krále na dva a půl roku do vězení. Rozhodl o tom dnes tamní soud. Gordon se provinil tím, že přeložil výňatky z králova životopisu a umístil je na internet. Pětapadesátiletý Američan byl zadržen letos v květnu a od té doby je ve vazbě.
08.12.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Gordon (79 článků)

Hlavní záporák Alan Wake's American Nightmare je magor

 
První, druhý a dnes třetí vývojářský deníček k Alan Wake's American Nightmare vydali tvůrci z Remedy. Tentokrát se ve tříminutovém pokecu zabývají hlavním záporákem hry, která vyjde příští týden 22. února. Mr. Scratch je podle nich archetypem typického popkulturního magora, což vám ale dojde hned, jak jej na videu uvidíte. Video: <a href="http://games-tv.tiscali.cz/alan-wake-s-american-nightmare-vyvojarsky-denicek-3/games/video/5447"...
16.02.2012 18:00 |

podobné články

Čtrnáctiletý Američan složil Rubikovu kostku za 4,9 sekundy, je to nový rekord

 
Světový rekord v co nejrychlejším složení Rubikovy kostky pokořil o víkendu teprve čtrnáctiletý Američan Lucas Etter. Hlavolam sestavil za 4,9 sekundy, informoval britský list The Daily Telegraph. Dosavadní nejlepší čas činil 5,25 sekundy a dosáhl jej letos v dubnu Američan Collin Burns. Ještě v roce 1982 přitom složení hlavolamu trvalo tomu nejrychlejšímu na světě 22,95 sekundy. Šestibarevná krychle, nazvaná po svém "otci vynálezci", maďarském architektovi a designérovi Ernö Rubikovi, byla populární především v 80. letech. Hračka sestávající z 27 kostiček fascinuje dodnes, složit ji trvá někomu hodiny i dny.
23.11.2015 19:46 |

podobné články

Aerolinky American Airlines pronikly do Číny. Koupí tu podíl v jedničce na trhu

 
Americká letecká společnost American Airlines Group koupí podíl v největších čínských aerolinkách China Southern Airlines. Stane se tak druhým americkým přepravcem, který bude vlastnit část čínské letecké společnosti. China Southern v úterý oznámila, že vydá nové akcie v hodnotě 1,55 miliardy hongkongských dolarů, tedy zhruba pět miliard korun, které prodá jedné z divizí American Airlines. Americký podnik tak v čínské firmě získá podíl zhruba 2,7 procenta.
28.03.2017 07:50 |

podobné články

Macaulay Culkin v American Horror Story

 
Desátá sezóna oblíbeného amerického seriálu American Horror Story se začíná formovat. Tvůrce série Ryan Murphy na svém instagramovém účtu napsal, že se v nové řadě objeví seriáloví „veteráni“ Sarah Paulsonová a Evan Peters. Hrát v ní však bude také devětatřicetiletý Macaulay Culkin, který bude v American Horror Story nováčkem.
01.03.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Macaulay Culkin (137 článků) , Evan Peters (7 článků) , Ryan Murphy (6 článků) , Ryan Murphy (3 články) , Ryan Murphy (3 články) , Ryan Murphy (3 články) , Ryan Murphy (3 články)

Městečko „promořil“ nezodpovědný Američan. Místo do karantény vyrazil pařit

 
Horské bavorské městečko Garmisch-Partenkirchen se změnilo na epicentrum koronaviru, nákazu sem podle všeho zavlekl Američan pracující ve známém lyžařském rezortu Edelweiss Lodge, který spravuje americká armáda. Německé úřady uvedly, že Američan měl hlavní příznaky koronaviru, ale neodebral se do karantény, místo toho zřejmě nákazu šířil dál, informovala stanice CNN.
15.09.2020 17:45 |

podobné články

Den nezávislosti: Nový útok. Mimozemšťani zase chtějí zničit Zemi

 
První trailer k pokračování úspěšného blockbusteru z roku 1996 Den nezávislosti, tentokrát s podtitulem Nový útok, ukazuje události odehrávající se 20 let po prvním dílu. Režisérem filmu je opět Roland Emmerich. Mimozemšťané se ještě ve vyšších počtech vrací, aby zničili lidstvo. K obraně Země tentokrát armáda použije stíhače zkonstruované z mimozemské technologie získané z vraků nepřátelských lodí. Zkáze budou znovu vzdorovat herci Jeff Goldblum (Mortdecai: Grandiózní případ) a Bill Pullman (American Ultra) jako prezident, k nimiž se přidají mladé posily v podobě Liama Hemswortha (Hunger Games) a Maiky Monroe (Neutečeš). Den nezávislosti: Nový útok dorazí do českých kin 23. června 2016.
14.12.2015 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Goldblum (31 článků) , Bill Pullman (1 článek) , Roland Emmerich (8 článků) , Liam Hemsworth (175 článků) , Maika Monroe (3 články)