Článek

Anděl: Sídlo pražských narkomanů? „Ze Smíchova Sherwood nebude,“ slibuje starostka Prahy 5

 
Za poslední dva roky se situace s drogově závislými u Anděla mnohonásobně zhoršila. Praha 5 zde tedy po domluvě s policií zavedla pravidelné hlídky a strážníci Anděl a jeho okolí pravidelně kontrolují. To má za následek bohužel to, že lidé bez domova a narkomani se přemisťují o pár ulic dál, kde mají "klid". Praha 5 chce s problémem ale bojovat systematičtěji. Proto již na září svolala kulatý stůl, kterého se mimo jiné zúčastní Praha 2 i Praha 1, zástupci policie i pražského magistrátu, a pokusí se zde navrhnout koncepční řešení celé situace.
13.08.2021 05:55 |

podobné články

Podobné články

Bude z Anděla nový "Sherwood"? Praha 5 tomu chce zabránit, narkomanům ale rušný Smíchov vyhovuje

 
Pražští policisté začali poslední dobou "čistit" park před hlavním nádražím. Místo, kterému se neřekne jinak než Sherwood, bylo vždy oblíbenou destinací narkomanů a bezdomovců. Po policejních zásazích, kdy se tu zatýká jak na běžícím pásu, se ale tito lidé rychle přesunuli a nyní se koncentrují u smíchovského Anděla. Praha 5 se přitom dlouhodobě potýká s nedostatkem strážníků, proto starostka Renáta Zajíčková (ODS) po domluvě se šéfem pražských strážníků zajistila stálou hlídku, která bude lokalitu hlídat.
17.02.2021 20:55 |

podobné články

Šílenci na motorkách. X-Fighters v Madridu ovládl Sherwood

 
Čtvrtý ze šesti závodů freestyle motokrosové série Red Bull X-Fighters viděla madridská aréna Las Ventas, kde se z vítězství radoval Novozélanďan Levi Sherwood.
21.07.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Levi Sherwood (2 články)

VIDEO: X-Fighters řádili v Japonsku, za největšího borce byl Sherwood

 
Závod Red Bull X-Fighters ve freestyle motocrossu se jel v japonské Osace. Zvítězil Levi Sherwood, který předváděl neuvěřitelné kousky.
27.05.2014 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Levi Sherwood (2 články)

Pražské radnice chtějí mít možnost vykázat narkomany. „Některá místa jsou neobyvatelná,“ říká starostka Prahy 5

 
Městským částem v centru Prahy dochází trpělivost s množstvím lidí bez domova a narkomanů, kteří se pohybují na jejich území. Dlouhodobě si na tento problém stěžuje hlavně Praha 5, kde se nachází dvě kontaktní centra pro uživatele drog. Podle starostky Renáty Zajíčkové (ODS) jsou některé lokality pro místní téměř neobyvatelné a mnozí i zvažují, že by se odstěhovali. Spolu se starostou Prahy 1 Petrem Hejmou (STAN) a starostkou Prahy 2 Janou Černochovou (ODS) v pátek podepsala společnou deklaraci, která vyžaduje od vedení Prahy řešení. Městské části by kromě dalších požadavků chtěly obnovit možnost vykázat lidi, kteří opakovaně páchají přestupky, ze svého území a aby se služby pro osoby bez domova nebo drogově závislé rozšířily do více městských částí.
17.09.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (608 článků)

"Bitva" o kytky na chodníku: Starostka Prahy 3 se rozkřikla na občany. Nečekaná dohra

 
Jako by Žižkov neměl dost svých starostí s rozkopanými ulicemi, chtělo by se říct. Starostka Prahy 3 se totiž v negativním duchu vyjádřila k záměru nadšenců, kteří se snaží zkrášlovat ulice tím, že okolo stromů vysazují záhonky barvitých květin. Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) to však ve veřejném prohlášení považovala za živelnou privatizaci veřejného prostoru. Následně svá slova mírnila.
05.05.2018 06:15 |

podobné články

U pražských narkomanů se objevila vzácná žloutenka typu D

 
U narkomanů v Praze se objevila poměrně vzácná žloutenka typu D. V Česku byla dosud považována za nepřítomnou, vyskytovaly se pouze typy A, B, C a E.
22.05.2009 04:45 |

podobné články

V Praze 5 den nepoteče voda: Výluka se dotkne Smíchova, Radlic i Jinonic

 
Několika desítek ulic se ve středu dotkne výluka vody v Praze 5. V mnoha domech nepoteče už od osmé hodiny ranní do sedmé večerní. Důvodem jsou opravy a údržba potrubí, které je zastaralé. Lidé si tak budou moci pro vodu jen k přistaveným cisternám Pražských vodovodů a kanalizací. Celkem se výluka bude týkat tří čtvrtí – Smíchova, Jinonic a Radlic.
01.08.2017 10:05 |

podobné články

Blesk to zařídil: Betonové květináče zmizí ze Smíchova! Už žádný Truhlíkoland

 
VIDEO: Po opakovaných protestech proti umístění květináčů v ulicích Smíchova se radnice Prahy 5 rozhodla pro radikální řešení. Obludné květináče, připomínající betonové rakve, z problémových ulic zmizí!
13.09.2012 13:45 |

podobné články

Počet narkomanů se za posledních 20 let v Česku prakticky nezměnil

 
Počet lidí závislých na nelegálních drogách zůstal ve srovnání se situací před 20 lety téměř stejný. Zatímco koncem 80. let se odhadoval počet narkomanů odhadoval na 25 až 30 tisíc, v současnosti je počet závislých zhruba 30 tisíc. Uvedl to vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti Viktor Mravčík.
18.11.2009 10:55 |

podobné články

Policie pozatýkala gang osmi narkomanů a dealerek heroinu

 
Osm narkomanů a prodejců heroinu zatkli policisté při úterní odpolední razii v ubytovně ve Vlhké ulici v Brně. Agentuře Mediafax to ve středu řekl policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že hlavním organizátorkám distribuce drog hrozí desetileté vězení.
28.07.2010 13:30 |

podobné články

Klatovská radnice až nyní zaznamenala problémy s narkomany

 
Až doposud nechávala problematika narkomanů klidné představitele vedení města Klatovy. Teprve nové vedení radnice zjistilo, že po Plzni druhé největší město v Plzeňském kraji má početnou základnu narkomanů, kteří jsou mimo jiné zdrojem nákazy nebezpečných chorob.
14.04.2011 15:00 |

podobné články

Na světě je 27 milionů narkomanů, ročně jich umírá 200 tisíc

 
Na světě je 27 milionů problémových narkomanů, uvádí to zpráva, kterou zveřejnila OSN. Dále uvádí, že kvůli drogám zemře kolem 200 tisíc závislých.
26.06.2012 21:35 |

podobné články

Brutální léčba narkomanů: Kněz ubil pacienta tyčí, dostal 20 let!

 
VIDEO: Srbská pravoslavná církev má na krku pořádný skandál. Kněz Branislav Peranovič totiž ubil metr dlouhou kovovou tyčí drogově závislého pacienta a za vraždu 2. stupně jde na 20 let za mříže. To vše při brutální "léčbě" narkomanů.
21.06.2013 22:30 |

podobné články

Drastická proměna tváří narkomanů

 
Zubožené obličeje narkomanů i jejich vzhled před tím, než se na něm nesmazatelně podepsaly drogy, ukazuje další z osvětových projektů organizace Rehabs, která lidem závislým na návykových látkách například pomáhá hledat odvykací centra. Fotografie pořízené v několikaletém časovém období ukazují smutný proces ztráty osobnosti.
29.11.2014 15:26 |

podobné články

Batole žilo ve sklepě mezi injekčními stříkačkami, starali se o něj feťáci

 
Uprostřed doupěte narkomanů, mezi injekčními stříkačkami žilo ve sklepě jednoho z domů v centru Plzně batole staré jeden a půl roku. Dítě tu objevili městští strážníci poté, co se na ně obrátil jeden z narkomanů.
22.10.2015 18:35 |

podobné články

Předlice jako doupě narkomanů: Zbourají domy hrůzy!

 
Doupě narkomanů a bezdomovců, domy v ulici Na Nivách v ústeckých Předlicích, čeká demolice. Město už vybralo firmu, která je zbourá.
27.10.2018 12:10 |

podobné články

Šílená Výměna: Manželka bývalého vězně nezvládá syna (3) bývalých narkomanů

 
„Ten kluk je šíleně rozmazlený,“ vzdechne zoufalstvím Sára (30), která se v rámci Výměny manželek dostane do rodiny bývalých narkomanů. Jejich tříletý chlapeček se vychovává sám. Jeho chování je pro náhradní manželku nepochopitelné.
22.01.2019 13:50 |

podobné články

Banda narkomanů v předposledním díle Malého pitavalu: "Tyhle feťačky, to je opravdu radost"

 
Seriál Malý pitaval z velkého města se blíží do finále. Čtrnáctá, předposlední epizoda je plná narkomanů a výrobců drog, kterým vévodí chemik Postler v podání skvělého Viktora Preisse. Na koho dalšího se v díle s pořádně dramatickou zápletkou můžeme těšit?
23.08.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Preiss (189 článků)

Festival Václava Havla. Starostka nám řekla mnoho nepěkného, jak funguje a jedná jeho organizátor

 
ROZHOVOR Hudební festival Zahradní slavnost (Open Air Workshop), který se měl v srpnu konat na loukách u Mladých Buků a měl být pokračovatelem festivalu Trutnoff Open Air, se konat nebude. Podle pořadatele Martina Věcheta „nejde uspořádat za podmínek, které určil městys Mladé Buky“. Hlavním problémem prý je vyhláška o nočním klidu. „Starostka vyzývá k použití vidlí proti nám,“ říká Věchet. „Jsou to klasický ‚věchetovský‘ manipulace! On neumí jednat a chová se jako slon v porcelánu,“ reaguje ale na to starostka Mladých Buků Lucie Potůčková. A pro ParlamentníListy.cz prozrazuje ještě jiné věci o pozadí pořádání festivalu.
03.07.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6224 článků) , Martin Havel (158 článků)