Článek

Analytik Votápek: Kdyby dal Západ letadla, nemusí Ukrajinci zbytečně umírat

 
Analytik mezinárodních vztahů Vlastimil Votápek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zmínil, že kdyby Západ více podporoval Ukrajinu, tak by to nemuselo znamenat zbytečné ztráty na životech na straně Ukrajinců. Hovořil také o zdravotním stavu běloruského prezidenta Lukašenka.
18.05.2023 19:05 |

podobné články

Podobné články

USA suplovaly práci za Rusy a Moskva jim ještě sypala písek do soukolí, říká analytik Votápek

 
Analytik mezinárodních vztahů Vladimír Votápek společně s reportérem Českého rozhlasu Jaromírem Markem rozebírali situaci v Sýrii a zásah ruské armády v regionu. Votápek jakožto někdejší generální konzul v Ruské federaci konstatoval, že Kreml v Sýrii rozehrál operaci proto, aby částečně odvrátil pozornost od Ukrajiny. Pokud jde o boj proti Islámskému státu, ten je spíše na druhé koleji. V první řadě Moskvě jde o udržení Bašára Asada u moci.
07.10.2015 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Marek (77 článků)

Analytik Votápek v ČT odhaloval, co přivedlo Rusy do Sýrie. Pak ale pustili do vysílání Spencerovou

 
Analytik mezinárodních vztahů Vladimír Votápek společně s reportérem Českého rozhlasu Jaromírem Markem rozebírali situaci v Sýrii a zásah ruské armády v regionu. Votápek jakožto někdejší generální konzul v Ruské federaci konstatoval, že Kreml v Sýrii rozehrál operaci proto, aby částečně odvrátil pozornost od Ukrajiny. Pokud jde o boj proti Islámskému státu, ten je spíše na druhé koleji. V první řadě Moskvě jde o udržení Bašára Asada u moci.
07.10.2015 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Marek (77 článků)

Rychlá prohra? Ukrajina v problémech, Západ potřebuje plyn. A věc, která by prý smetla Putina

 
Analytik mezinárodních vztahů Vladimír Votápek popsal, jak by bylo možné se vyhnout ruské invazi na Ukrajinu a jakou snahu by v této věci měl vyvinout Západ. Votápek je totiž přesvědčen, že se ruskému útoku na Ukrajinu stále lze vyhnout. Západ však musí někde ustoupit a jinde podstatně zvednout sázky.
28.01.2022 11:30 |

podobné články

Doktorka Krátká: Vakcína zachraňuje životy, přesto očkovaní umírat budou. Protilátky? Výzkumy z terénu

 
V důsledku infekce koronavirem se bude umírat stejně, jako se bude umírat při infekci virem chřipky. A budou umírat i očkovaní. „Dokonce bude brzy umírat více očkovaných než neočkovaných prostě proto, že riziková populace je z velké části naočkovaná,“ upozorňuje imunoložka Zuzana Krátká, zakládající členka Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Apeluje proto na dostupnost včasné primární péče o nemocné lidi a zejména seniory starší 65 let a jejich větší informovanost, třeba i na úkor propagace očkování.
19.10.2021 15:10 |

podobné články

Analytik Votápek: Kdyby Nikulin v USA začal spolupracovat s obžalobou a rozkryl roli ruského státu...

 
I přesto, že byl ministr spravedlnosti Robert Pelikán ohledně vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina zadrženého v Praze – o kterého měli zájem Rusové i Američané – vystaven nátlaku například ze strany prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře, kteří u něj lobbovali za vydání hackera do Ruska, rozhodl se nakonec pro USA. „Udělal správně, i když se Hrad zlobí a hněv prezidenta Zemana by mohl padnout na ministra i vládního šéfa Babiše,“ napsal ve svém komentáři pro server iDNES.cz analytik Vladimír Votápek.
01.04.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27907 článků) , Vratislav Mynář (1450 článků) , Robert Pelikán (438 článků)

Putin vyhrál jackpot. Trump nedokáže produkovat kompetentní politiku, oznámil v ČT analytik Votápek

 
Zákonodárci Spojených států schválili další sankce vůči Rusku. Prezident Ruské federace Vladimir Putin v reakci nařídil stovkám amerických pracovníků v diplomatických službách, aby opustili Rusko. Moskva zároveň varuje Washington, aby na tento krok nijak nereagoval, jinak se bude napětí mezi velmocemi dál stupňovat. Dá se ale spirála rostoucího napětí ještě zastavit? V pondělních Událostech, komentářích České televize k tématu promluvil analytik mezinárodních vztahů a bývalý diplomat Vladimír Votápek.
31.07.2017 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5003 článků)

Analytik Votápek: Egoistický sexista Trump způsobí strašný průšvih. Boj za lidská práva, proti globálnímu oteplování, to všechno může skončit...

 
Někdejší diplomat Vladimír Votápek zhodnotil volby ve Spojených státech a to velmi břitce. Do Bílého domu teď podle Votápka zasedne populista, egoista a sexista, který se nebude bát sáhnout i k demagogii a provede řadu unáhlených těžko předvídatelných kroků. Takové prý bude prezidentství pana Trumpa.
11.11.2016 14:05 |

podobné články

Zeman se nebezpečně přiblížil spojení islámu a terorismu, kritizoval prezidenta v ČT analytik Votápek

 
Český prezident Miloš Zeman promluvil na půdě OSN. Nikoli poprvé prohlásil, že je třeba bojovat proti terorismu, a chránit tak civilizaci. Ocenil také, že při OSN vznikl úřad pro boj s terorismem. Někdejší ministr zahraničí za KDU-ČSL Cyril Svoboda v ČT oponoval, že tento nový úřad toho moc nezmůže. Ještě kritičtější k Zemanovi byl Vladimír Votápek.
19.09.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (457 článků) , Miloš Zeman (27907 článků)

Budete umírat, umírat a umírat: Recenze hardcore videohry Bloodborne!

 
Jsou hry, které sfouknete za odpoledne. Pak jsou gamesy, které dohrajete za víkend, i takové, jež zaberou k dohrání několik dní. A pak je tu Bloodborne, nástupce uznávané série Dark Souls, propracované akční RPG s hardcore obtížností. Postaví vás před herní výzvu vašeho života a nebude se s vámi vůbec mazlit. Než ho dohrajete, uplynou možná i týdny. A připravte se na to, že při hraní budete umírat. Často! Popravdě natáhnete brka hned na začátku.
05.04.2015 15:40 |

podobné články

Ten, kdo pálil, dobře věděl, že střílí na civilní letadlo, uvedl analytik v ČT

 
Česká televize vysílala další speciál k tragickému sestřelu civilního letadla malajsijských aerolinií. Analytik Martin Koller před televizními kamerami jednoznačně uvedl, že ten, kdo na letadlo střílel, dobře věděl, co dělá. Analytik mezinárodních vztahů, bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek přidal svůj pohled na tragédii.
18.07.2014 21:55 |

podobné články

Válka Ruska a Ukrajiny? ČT zažila perné chvilky. Umírat se bude. A co padlo o Navalném...

 
„Domnívám se, že se střílet a umírat bude, ale neznamená to, že se bude umírat tak v apokalyptickém rozměru, že dojde k invazi na Ukrajinu v nějakém širokém a fatálním měřítku,“ vyjádřil se ke tření mezi Ukrajinou a Ruskem historik a ukrajinista David Svoboda v Interview ČT24. Rusko se podle něj upírá k sovětským „nekrofilním artefaktům“ a Putinův režim je hybridem mezi „sovětismem, bolševismem, carismem i fašismem“. Změna by prý nenastala, ani kdyby do Kremlu usedla ruská liberální opozice. Historik vzpomenul, že Ukrajina by zřejmě nejásala, ani kdyby Rusko ovládl Navalnyj.
10.12.2021 22:15 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (272 článků)

Analytik Kotrba: Západ skoupí Ukrajinu jako šrot. Ukrajinci zbídačí české dělníky. Putin získal nejlepší možný výsledek

 
Politický a mediální analytik Štěpán Kotrba v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nepotěší ani proruské, ani proevropské Ukrajince: Putinovi prý vůbec nejde o úspěch východních separatistů a proevropští Ukrajinci za čas zjistí, že Západ skoupil jejich zemi „hluboce pod cenou šrotu". Kotrba oceňuje dle něj realistický posun v postoji ministra Zaorálka, kritizuje česká média a nechválí ani české proruské demonstranty. „Každá organizace chovatelů králíků je početnější a agilnější," říká na adresu advokáta Vyvadila a dalších.
09.07.2014 07:20 |

podobné články

„Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

 
Devět zničených ruských vojenských letounů na anektovaném Krymu hlásí Ukrajina. Ne však jako výsledek úspěšné vojenské operace. Ani Rusko neinformuje o tom, že by Ukrajinci něco zničili. Přiznává výbuch munice na letecké základně. K čemu válka po bezmála půlroce směřuje? Má Rusko pořád v rukou silné zbraně jménem ropa a plyn? Hostem Interview ČT24 byl analytik Vlastimil Votápek.
10.08.2022 21:20 |

podobné články

Rusové hájí špatný a zaostalý režim, rozjel se v ČT exdiplomat Votápek

 
V úterních Událostech, komentářích České televize proti sobě zasedli dva bývalí diplomaté – Jaroslav Bašta a Vladimír Votápek. Debatovali o situaci ve světě. Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson zamířil do Moskvy. Najdou obě velmoci společnou řeč? Podaří se vyřešit třeba situaci v Sýrii?
11.04.2017 22:40 |

podobné články

Votápek: Rusko je zaostalé. Udržuje konflikt na Ukrajině, aby na tom nebyla lépe

 
Bývalý generální konzul v Rusku Vladimír Votápek se v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV.cz vyjádřil k ruským prezidentským volbám, ve kterých na následujících šest let zvítězil opět Vladimir Putin.
20.03.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5003 článků)

To máme poslat svých 32 tanků na Donbas?! V ČT se vyhrotila debata mezi Votápkem a Kavanem. Šlo o kerčskou krizi

 
V Událostech, komentářích České televize se střetli bývalý ministr zahraničí za ČSSD Jan Kavan a bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek. Pánové se do sebe tvrdě pustili kvůli současné rusko-ukrajinské krizi. Zatímco Votápek volal po zpřísnění sankcí vůči Rusku a např. po tom, aby ruské lodě nemohly vplouvat do přístavů v EU, Kavan Rusko důrazně hájil.
30.11.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (154 článků)

Diplomat Votápek zkritizoval Novotného: Utvrdil Rusy, že Putin má naprostou pravdu

 
Bývalý generální konzul v Rusku Vladimír Votápek má za to, že starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) svým vystoupením v ruské státní televizi vlastně nahrál na smeč ruské propagandě.
01.12.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1260 článků) , Vladimír Novotný (23 článků)

Diplomat Votápek v ČT: Už Rusko neberme jako civilizaci. Ohrožuje nám hodnoty

 
Bývalý generální konzul v Rusku Vladimír Votápek ocenil návštěvu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německého kancléře Olafa Scholze v Kyjevě jako výrazné politické gesto. Současně však Francii a především Německu vyčinil za to, jak málo vojenské pomoci Ukrajině poskytují. Kupříkladu ve srovnání s Českem je to podle Votápka opravdu hodně slabé. Nakonec popsal, jak se dnes chová Rusko. „Přestaňme Rusko vnímat jako civilizovaný, i když možná trochu divný evropský stát...“
17.06.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (723 článků)

Diplomat Votápek o Putinových špatných kartách, se kterými pořád zkouší hrát. Kdybychom nasadili síly NATO...

 
Bývalý generální konzul ČR v Petrohradě Vladimír Votápek byl hostem pořadu 360° na CNN Prima News. „To, že Rusko tuhle válku prohrává, je zjevné i Kremlu, to víme nejenom my, ale ví to i ruské vedení,“ poznamenal ke stavu války na Ukrajině.
03.12.2022 19:25 |

podobné články