Článek

AMSP: Čtyřicet procent firem má problém získat úvěr bez záruky

 
Získání úvěru bez záruky Národní rozvojové banky (NRB) považuje za významnou překážku 40 % českých firem. Nejčastěji to jako problém vnímají střední firmy s?50 až 249 zaměstnanci, které podnikají v?oblasti průmyslu a výroby. Vyplývá to z?průzkumu agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).
25.03.2024 19:25 |

podobné články

Podobné články

Češi se stále více zajímají o refinancování

 
V poslední době stále více Čechů využívá refinancování, protože jim šetří peníze a čas. Prostě přenesou svůj starý úvěr do nové banky, která klientovi nabízí výhodnější podmínky splácení. Refinancovat lze spotřebitelský úvěr, úvěr na auto, hypoteční úvěr nebo třeba úvěr na kreditní kartě, a to v závislosti na tom, jaké možnosti refinancování banka nabízí.
25.11.2013 16:17 |

podobné články

ČSOB Rychlý úvěr na podnikání si mezi českými podnikateli našel své příznivce

 
Na začátku února ČSOB představila produkt Rychlý úvěr na podnikání, který umožňuje rychle a snadno získat až 1,5 milionu korun se zajištěním blankosměnkou nebo až 150 tisíc korun bez zajištění. Ze všech žadatelů o účelový úvěr poskytovaný živnostníkům a malým firmám si o Rychlý úvěr na podnikání požádalo a získalo ho 68 % klientů.
12.10.2012 10:50 |

podobné články

AMSP ČR: Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu právě startuje

 
Počínaje dnešním dnem až do půlnoci 2. listopadu 2014 si může veřejnost zvolit svou rodinnou firmu roku. Hlasování probíhá v rámci soutěže Equa bank Rodinná firma roku a každý hlasující má šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Je to vůbec poprvé, co se veřejnost do soutěže může zapojit a podpořit tak jednu z deseti nominovaných firem. Vyhlášení vítěze proběhne 13. listopadu 2014 v rámci Dne podnikatelů České republiky, organizovaného každoročně Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Soutěž Equa bank Rodinná firma roku pořádá AMSP ČR, generálním partnerem je Equa bank a partnerem soutěže LeasePlan GO. Soutěž se do budoucna rozhodla podpořit i společnost Deloitte.
15.10.2014 17:01 |

podobné články

Už nikdy fronty... Pekarová s Válkem se teď chlubí prací nenáviděné komunistky, směje se Konečná

 
„Jako utržená ze řetězu,“ vzkazuje vládě europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a dodává: „Asociální balíček má dopad primárně na lidi s průměrným a podprůměrným příjmem.“ K novele o spotřebitelských úvěrech, na které pracovala vysvětluje: „Půjčka nesmí znamenat pád do otroctví věčných dluhů. To, co se tváří jako úvěr, smrdí jako úvěr a vypadá jako úvěr, by mělo být jako úvěr regulováno.“ Došlo i na Izrael a na Německo.
27.10.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (513 článků)

Vláda pro ochranu českých firem nedělá nic, stěžují si podnikatelé a živnostníci

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) dnes v otevřeném dopisu vyzvala vládu, aby představila podporu pro firmy kvůli drahým energiím. Případně by podle ní měl kabinet podnikatelům jasně sdělit, že pro ně s pomocí nepočítá. Nečinnost vlády způsobí, že české společnosti nebudou konkurenceschopné, budou nuceny propouštět, sníží se tak kupní síla, uvedla AMSP. Část podniků se přesune do takzvané šedé zóny, v některých odvětvích to může být až 80 procent firem, tvrdí asociace.
22.08.2022 15:10 |

podobné články

AMSP ČR: Program „Proč je dobré něco nemít“ je šancí pro menší firmy a podnikatele

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) ve spolupráci se společností Ness Technologies připravila pod názvem „Proč je dobré něco nemít“ program, který nejen jejím členům nabízí zdarma zajímavou možnost. Seriál sedmi on-line kurzů jim velmi srozumitelnou, populární formou od 4. června na webu www.amsp.cz představí možnosti cloudu a především jak využít jeho výhod pro malé a střední podnikání.
04.06.2013 14:30 |

podobné články

AMSP ČR k elektronické evidenci tržeb: Od dnešního dne už jen ověřené informace

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) spouští hlavní informační nástroj k elektronické evidenci tržeb (EET). Na serveru www.eltrzby.cz poskytuje AMSP ČR od dnešního dne zcela nezávislý informační servis pro všechny podnikatele a jejich oborové svazy a sdružení. Ověřené aktuální informace, validované Ministerstvem financí, budou dostávat zdarma do svých e-mailových schránek majitelé desetitisíců malých provozoven a jejich zástupci.
24.03.2015 09:41 |

podobné články

Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Porota vybrala vítěze soutěže Rodinná firma roku

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vyhlásila vítěze soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR. Ta navazuje na původní ročníky soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Je pořádána v rámci projektu AMSP ČR ´Rodinná firma´. Vyhlášení vítězů proběhlo na galavečeru Dne podnikatelů ČR.
01.11.2022 15:20 |

podobné články

Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Porota vybrala vítěze soutěže Rodinná firma roku

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vyhlásila vítěze soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR. Ta navazuje na původní ročníky soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Je pořádána v rámci projektu AMSP ČR ´Rodinná firma´. Vyhlášení vítězů proběhlo na galavečeru Dne podnikatelů ČR.
01.11.2022 15:30 |

podobné články

Smartwings udělaly klíčový krok k záchraně. Za obří úvěr jim bude ručit stát

 
Letecká společnost Smartwings získala úvěr za dvě miliardy korun, 80 procent z něj pokryje státní záruka. Úvěr poskytnou čtyři tuzemské banky. Celkově financování dopravce přesáhne sedm miliard korun, další peníze zajistí čeští akcionáři, podpora leasingových firem a restrukturalizace. Uvedly to dnes aerolinky Smartwings. Celkové financování by tak mělo převýšit závazky společnosti, které jsou kolem 6,6 miliardy korun.
26.03.2021 10:10 |

podobné články

AMSP ČR: Firmy budou půjčky se státní zárukou využívat minimálně

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zareagovala se zklamáním na návrh pomoci malým a středním podnikům, jež čelí vysokým cenám energií, který dnes představil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. „Záruky Národní rozvojové banky nic neřeší, půjčovat si na drahý provoz je sebevražedná mise,“ uvedl Josef Jaroš, předseda představenstva asociace.
17.02.2022 22:40 |

podobné články

AMSP ČR: Do Registru rodinných firem se zapsala už tisícovka podniků

 
Praha, 26. května 2022. Už tisícovka rodinných firem se prostřednictvím Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zapsala do registru rodinných obchodních korporací a rodinných živností podle vládní definice rodinného podnikání. Jsou to zároveň dva roky od startu oficiální registrace.
27.05.2022 07:35 |

podobné články

AMSP ČR: Šestice rodinných firem získala Národní cenu ČR za kvalitu v rodinném podnikání

 
Šestici rodinných firem ocenila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a Radou kvality ČR Národní cenou ČR za kvalitu v rodinném podnikání.
01.06.2022 07:35 |

podobné články

AMSP ČR: Digitalizací se v r. 2023 zabývaly tři čtvrtiny domácích firem

 
Tři čtvrtiny domácích firem v loňském roce posílily vlastní digitalizaci. Nejčastějším důvodem bylo umožnit zaměstnancům vzdálenou práci z domova (home office). Rychle se zvyšuje i obliba zavádění automatizační technologií a používání digitálních platebních systémů. Například popularita virtuálních platebních karet již překonává klasické plastové karty. Vyplývá to z průzkumu, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uskutečnila v listopadu 2023 agentura IPSOS na vzorku 300 malých a středních podniků.
10.01.2024 13:10 |

podobné články

Policie se zabývá dotacemi na záruky pro podnikatelské úvěry

 
Protikorupční policie se zabývá evropskými dotacemi na záruky pro zvýhodněné podnikatelské úvěry. Česko musí vrátit v přepočtu 1,83 miliardy korun, které EU na záruky poskytla. Je to dosud druhá největší korekce v čerpání unijních dotací. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD), které informaci o vyšetřování bez dalších podrobností potvrdil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.
03.07.2014 06:55 |

podobné články

Rath: Poděkování za záruky

 
Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří v sobě našli odvahu veřejně projevit svoji solidaritu s člověkem, kterého léta znají a který je a zůstává jejich přítelem, kolegou či sousedem. Záruky, které mu tito lidé poskytují, nahrazují jeho další pobyt ve vazbě a pokud soud záruky přijme, bude David Rath nadále vyšetřován již na svobodě.
18.08.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4631 článků)

Michalik (STAN): Vydáním záruky pomůže Středočeský kraj stavební firmě

 
Rada Středočeského kraje předkládá zastupitelstvu ke schválení vydání další záruky. Tentokrát chce pomoci obci Doubravčice, ve skutečnosti však firmě Zepris, a to částkou 39 milionů Kč. Klub TOP 09 a STAN s vydáním záruky nesouhlasí.
25.12.2014 11:46 |

podobné články

Chatbot AMSP ČR nově nabízí podnikatelům komplexní přehled o možnostech získat dotace

 
Získat komplexní přehled o možnostech získání dotací je ode dneška možné díky Asociaci malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR), jejím webovým stránkám a chatbotu s rozšířenou funkcí.
01.08.2022 09:35 |

podobné články

Chatbot AMSP ČR nabízí podnikatelům komplexní přehled o možnostech získat dotace

 
Získat komplexní přehled o možnostech získání dotací je ode dneška možné díky Asociaci malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR), jejím webovým stránkám a chatbotu s rozšířenou funkcí.
01.08.2022 09:40 |

podobné články