Článek

Americký Senát prý dosáhl dohody o zvýšení dluhového stropu

 
Vedoucí představitelé amerického Senátu dosáhli dohody o zvýšení dluhového limitu a obnovení plného financování vládních aktivit. Uvedla to dnes podle agentury AP senátorka Kelly Ayotteová. Dodala, že dohoda by nyní měla být oficiálně ohlášena. Dohodu ještě musí schválit Senát i Sněmovna reprezentantů.
16.10.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Barbara Blank (159 článků)
Podobné články

Ústavní soud zamítl návrh na zrušení tzv. „dluhové brzdy“ a „dluhového stropu“

 
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 64 senátorů na zrušení zákonné úpravy v podobě tzv. „dluhové brzdy“ a „dluhového stropu“, týkající se hospodaření územních samosprávných celků.
12.03.2018 19:00 |

podobné články

JAKO PO MÁSLE! Americká sněmovna schválila ZVÝŠENÍ dluhového limitu. BANKROT NEBUDE!

 
Americká Sněmovna reprezentantů v pondělí schválila navýšení dluhového stropu Spojených států, informuje agentura Reuters. O zákonu teď bude hlasovat Senát.
02.08.2011 06:40 |

podobné články

BANKROT USA nehrozí! Obama podepsal navýšení dluhového stropu

 
Americký prezident Barack Obama svým podpisem v úterý posvětil zákon o navýšení dluhového limitu Spojených států amerických. Svůj souhlas již vyslovil Senát i Sněmovna reprezentantů, informovaly agentury Reuters a AFP.
02.08.2011 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2439 článků)

USA čeká na zvýšení dluhové stropu, lidé viní republikány

 
Chaoticky pokračují v americkém Kongresu snahy o znovuotevření vládních úřadů a zvýšení dluhového stropu poté, co se Sněmovna reprezentantů nedokázala shodnout na hlasování o vlastním plánu. Jednání byla v úterý večer místního času obnovena v Senátu, ale zatím nevedla k výsledku a podle agentury Reuters budou pokračovat dnes. Spojeným státům hrozí, že se již ve čtvrtek 17. října dostanou do platební neschopnosti a ratingová agentura Fitch pohrozila, že zemi sníží hodnocení. 
16.10.2013 08:20 |

podobné články

Kongres odvrátil platební neschopnost USA a uvolnil vládě finance

 
Americký Kongres odvrátil hrozbu platební neschopnosti USA a po 16 dnech obnovil financování federální vlády. Nejprve kompromisní zákon o vládních financích a o zvýšení dluhového stropu schválil ve středu pozdě večer místního času (v noci na dnešek SELČ) Senát a krátce poté i Sněmovna reprezentantů. Zákon vzápětí podepsal prezident Barack Obama. Krize kolem nouzového fungování vlády skončila politickou porážkou republikánů, kteří se snažili oslabit Obamovu reformu zdravotnictví, ale do výsledného návrhu prosadili jen minimum svých původních požadavků. 
17.10.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2439 článků)

KRACH USA: Republikáni kývli na dohodu, pohroma je téměř odvrácena

 
Představitelé amerického Senátu na poslední chvíli dosáhli kompromisní dohody o zvýšení takzvaného dluhového stropu a obnově plného financování amerických vládních aktivit. Předseda Sněmovny reprezentantů republikán John Boehner v rozhlase prohlásil, že kompromis nebude blokovat.
16.10.2013 22:30 |

podobné články

Obama vyzval Kongres k odblokování výdajů, rozpočtový pat trvá

 
Americký prezident Barack Obama vyzval republikány ovládanou Sněmovnu reprezentantů, aby hlasovala o zákonu, který umožní vládě ukončit současný nouzový režim. Zatímco podle Obamy by hlasování mohlo skončit úspěchem pro vládu, republikánský šéf sněmovny John Boehner na konci prvního týdne rozpočtové krize požaduje za odblokování financí pro federální úřady od demokratů ústupky. Obě strany se dnes nepřiblížily shodě ani v otázce zvýšení dluhového stropu, které je pro Washington ještě zásadnější.
08.10.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2439 článků)

Jednání Obamy se zástupci Kongresu znovu bez výsledků

 
Pátá schůzka mezi americkým prezidentem Barrackem Obamou a představiteli Kongresu opět nepřinesla pokrok v jednání o zvýšení dluhového stropu. Prezident oznámil, že chce dospět k dohodě během příštích 36 hodin, informuje v pátek BBC.
15.07.2011 05:40 |

podobné články

Prezident Klaus v HN: USA se nezachránily, pouze si prodloužily čas na utrácení

 
Spojené státy americké se dohodly na zvýšení dluhového stropu – a odvrátily tím bankrot. Prezident Václav Klaus píše v Hospodářských novinách o tom, proč není důvod jásat a myslet si, že se tímto krokem zachránily.
08.08.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

Mocné Spojené státy budou v říjnu bez peněz! Co bude pak?

 
Spojené státy nebudou mít již v polovině října peníze, aby mohly platit své účty, pokud zákonodárci rychle neschválí zvýšení dluhového stropu. Uvedl to v dopise pro představitele Kongresu ministr financí Jack Lew.
27.08.2013 18:25 |

podobné články

Varování ministra financí: USA mohou být v polovině října bez peněz

 
Pokud Spojené státy včas nezvýší strop pro zadlužení, pak jim do 17. října dojdou peníze na úhradu splatných závazků. V ten den budou mít v hotovosti jen 30 miliard dolarů (zhruba 570 miliard Kč). Americké zákonodárce na to dopisem upozornil ministr financí Jack Lew. Představitele Kongresu vybídl, aby jednání o zvýšení dluhového stropu urychlili. 
25.09.2013 16:45 |

podobné články

Americké akcie v obavě z dlouhého ochromení vlády prudce klesají

 
Americké akciové trhy v polovině dnešního obchodování ztrácely přes jedno procento a výrazně už na ně doléhají obavy z delšího ochromení části vládních aktivit. Rýsuje se dlouhé patové období, protože strany v Kongresu a vláda nejeví ochotu ke kompromisu ohledně uvolnění financí pro vládu. Roste navíc riziko, že Kongres se v takové situaci nebude schopen dohodnout ani na mnohem důležitějším zvýšení dluhového stropu. 
03.10.2013 18:50 |

podobné články

Obama jednal s republikány o rozpočtové krizi, řešení nenalezli

 
Prezident Spojených států Barack Obama se dnes v Bílém domě setkal s delegací republikánských členů Kongresu k jednání o rozpočtové krizi. Po půldruhahodinové schůzce kongresmani označili rozhovor za plodný, průlom ve sporu o osud státních financí nicméně podle nich zatím nenastal. Rovněž Bílý dům referoval o schůzce s opatrným optimismem, prezident však zároveň odmítl návrh na zvýšení takzvaného dluhového stropu na šest týdnů, pokud bude spojen s dalšími podmínkami republikánů. 
12.10.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2439 článků)

Dohoda v nedohlednu, republikáni mají vlastní plán řešení

 
Republikáni v americké Sněmovně reprezentantů připravují vlastní návrh zvýšení dluhového stropu a zprovoznění federálních vládních úřadů. Na rozdíl od plánu, na němž nyní pracují lídři obou stran v Senátu, obsahuje sněmovní republikánský návrh více podmínek, včetně změn v novém systému zdravotní péče. Sněmovna by měla o plánu republikánů, kteří v ní mají většinu, hlasovat ještě dnes, řekli agenturám zákonodárci a jejich poradci.
15.10.2013 18:25 |

podobné články

Senát zamítl návrh na zvýšení dolní sazby DPH

 
Senát zamítl vládní návrh na zvýšení dolní sazby daně z přidané hodnoty od příštího roku na 14 procent. Novelu nyní dostanou zpět poslanci. Pokud budou chtít Senát přehlasovat, budou potřebovat aspoň 101 hlasů. Peníze vybrané navíc chce vláda použít na rozjezd důchodové reformy. Zvýšení současné desetiprocentní daně zdraží například potraviny.
07.10.2011 20:10 |

podobné články

USA NA MIZINĚ! V úterý dojdou Obamově vládě peníze... CO PAK?

 
Republikánský návrh na krátkodobé navýšení dluhového stropu Spojených států v pátek podle očekávání neprošel americkým Senátem, kde mají většinu demokraté. Informuje o tom v sobotu agentura AFP.
30.07.2011 09:10 |

podobné články

Obamovi se ulevilo: 100 minut před krachem státu dostal peníze

 
Miliardy sem, miliardy tam... Dlouhé roky to Spojeným státům procházelo, pak ale přišlo nevyhnutelné – došly jim peníze. Z noci na včerejšek si ale Amerika oddychla. Pouhých 100 minut od státního bankrotu (USA by se ocitly v platební neschopnosti) schválil Kongres navýšení dluhového stropu!
18.10.2013 07:15 |

podobné články

Laudát (TOP 09): USA na hraně žiletky

 
Do Spojených států dorazila móda české politické neústupnosti. Ekonomické příručky znají pojem„černý pátek“. Nyní nad světovou ekonomikou visí přízrak „černého čtvrtka“. Mezi demokraty a republikány nedošlo k dohodě o navýšení dluhového stropu země, zato reálně hrozí, že dojdou peníze na chod amerického státu.
18.10.2013 19:25 |

podobné články

Štěpán Křeček: Shutdown trhy nezajímá. Očekává se rychlá dohoda

 
„Donald Trump je pod těžkou palbou. Na domácí půdě je kritizován za nezvládnutí situace kolem navýšení dluhového stropu. Na zahraniční scéně je zas obviňován ze zvyšování nerovnosti mezi bohatými a chudými. Mediální humbuk však trhy nerozkolísal,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
22.01.2018 15:40 |

podobné články