Článek

Americké volby: Většinu v Senátu udrží Demokraté. Bitva o pár tisíc hlasů rozhodla

 
Sčítání volebních výsledků v USA pokračuje. Vládnoucí Demokratická strana si podle nejnovějších informací udrží senátorské křeslo v Nevadě a zachová si tak kontrolu nad horní komorou Kongresu. Podle amerických médií po sečtení 98 procent hlasů demokratická senátorka Catherine Cortezová Mastová zvítězila nad svým republikánským vyzyvatelem Adamem Lexaltem o šest a půl tisíce hlasů. V bitvě o Sněmovnu reprezentantů těsně vedou opoziční republikáni. Očekávaná červená vlna se však nekoná. Kdo je na vině? Z republikánských řad zaznívají hlasy o slabosti Kevina McCarthyho i o volebním podvodu. Joe Biden mluví o vítězství demokracie.
13.11.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (889 článků)
Podobné články

VIDEO: Bagová z Hlasu zpívá Titanic pro iDNES.cz a plánuje, co s výhrou

 
K velkým favoritkám Hlasu ČeskoSlovenska patří osmnáctiletá Ivanna Bagová, která se narodila na Ukrajině, ale bydlí v Topoľčanech. Píseň z Titaniku, kterou zazpívala před postupem do Grandfinále, vystřihla i před kamerou iDNES.cz. V rozhovoru pak přiznala, že by v případě hlavní výhry a finanční odměny obdarovala maminku. Další články k tématu: Dara Rolins ukázala víc, než měla. Postih jí ale nehrozí Hlas ČeskoSlovenska mění hlasování, vypadne polovina soutěžících VIDEO: Podívejte se, jak finalisty Hlasu ždímal větrný tunel Masakr v Hlasu: vypadli Mrózek, Šuľáková, Petráňová a Spalasová Veselovská z Hlasu: O výhře nepřemýšlím. Netuším, co bych udělala s penězi Poulíčková z Hlasu: Chci dokázat, že nejsem afektovaná a povrchní holka Polibek od Leoše byla super reklama, říká Miloš Novotný z Hlasu Známe tajný scénář Grandfinále Hlasu ČeskoSlovenska, vystoupí i Kabát
30.05.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2844 článků) , Ivanna Bagová (54 článků) , Miloš Novotný (40 článků)

ČSSD čeká v napětí. Kolik z jejích 23 senátorů si udrží šanci na obhajobu?

 
Ve dvě hodiny odpoledne se zavřely volební místnosti a začaly se sčítat hlasy uchazečů o Senát. Bojuje se o třetinu křesel v horní komoře. Udrží si většinu v Senátu i po tomto klání ČSSD? Přinášíme průběžné výsledky sčítání hlasů. Premiér Bohuslav Sobotka dal najevo, že by považoval za úspěch zisk devíti křesel ze sedmadvaceti. Svá očekávání naznačili i politici dalších stran.
11.10.2014 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Do finále volby ředitele ČT jde s Janečkem i Bobošíková

 
Do druhého kola volby ředitele České televize ve středu postoupili současný ředitel Jiří Janeček (11 hlasů), Jana Kasalová (dostala 12 hlasů), Hynek Chudárek (1O hlasů) a Jana Bobošíková (9 hlasů). V 2. kole tajné volby byl dovolen Radomír Pekárek (11 hlasů). Těchto pět jde do finále 15. července.
03.06.2009 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (858 článků) , Jan Hynek (35 článků)

Polovina hlasů sečtena, levice bojuje o ústavní většinu

 
Po sečtení hlasů z poloviny senátních okrsků vede ČSSD ve 13 z 27 obvodů, ODS ve čtyřech obvodech, TOP 09 a KDU-ČSL ve dvou, KSČM v jednom. Volební účast zatím dosahuje 17,3 procenta. Vedení sociální demokracie doufá, že získají tolik hlasů, aby měli většinu a společně s komunisty v Senátu ústavní většinu.
20.10.2012 15:05 |

podobné články

Hlasem ČeskoSlovenska se stala Bagová, druhá skončila Veselovská

 
Půlroční snažení korunovala vítězstvím mladá blondýnka Ivanna Bagová z týmu Michala Davida. Nejméně hlasů dostal v Grandfinále jediný muž Miloš Novotný. Ovládly ho mladé Slovenky. Další články k tématu: VIDEO: Bagová z Hlasu zpívá Titanic pro iDNES.cz a plánuje, co s výhrou Veselovská z Hlasu: O výhře nepřemýšlím. Netuším, co bych udělala s penězi Poulíčková z Hlasu: Chci dokázat, že nejsem afektovaná a povrchní holka Polibek od Leoše byla super reklama, říká Miloš Novotný z Hlasu Některé vztahy v Hlasu byly umělé, prozradila vítězka Ivanna Bagová Party Hlasu: Unavená vítězka, pyšný David a upovídaná Veselovská
04.06.2012 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1628 článků) , Ivanna Bagová (54 článků) , Miloš Novotný (40 článků)

Jiří Řezník: Jak se pan Drahoš (ne)stal prezidentem dolních deseti milionů

 
Mylně jsem předpokládal, že k vítězství Zemana nad Drahošem bude stačit získat 2 500 000 hlasů v druhém kole prezidentských voleb při účasti 5 000 000 voličů. Při zvýšené účasti 5 554 596 voličů v druhém kole těchto voleb při kvoru 2 777 298 hlasů musel k vítězství získat dalších 122 708 hlasů + 1 hlas. Zeman dokázal přitáhnout dalších 76 092 hlasů více, celkem 2 853 390 hlasů. Jiří Drahoš získal 2 701 206 hlasů. K překonání laťky by musel získat navíc 76 092 hlasů + 1 hlas.
30.01.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1209 článků) , Jiří Zeman (1381 článků)

Absolutní zvrat dění. Volbu ombudsmana doprovázely šokující skutečnosti, které se týkají ODS

 
V prvním kole tajné volby veřejného ochránce práv nikdo neuspěl. Ke zvolení bylo potřeba 90 hlasů. Stanislav Křeček získal 66 hlasů, Vít Alexander Schorm 47 hlasů a Jan Matys 20 hlasů. Ve druhém kole získal Stanislav Křeček 91 hlasů, a stal se tak novým veřejným ochráncem. Toho volí Poslanecká sněmovna na šest let. Vít Alexander Schorm získal ve druhém kole hlasů 53. A to je právě kámen úrazu.
13.02.2020 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (601 článků) , Alexander Alexander (405 článků) , Alexander Alexander (140 článků) , Alexander Alexander (202 článků) , Standa Vít (25 článků)

ČSSD přišla úmrtím Dienstbiera o většinu v Senátu

 
Úmrtím Jiřího Dienstbiera přišla soc. dem. o těsnou nadpoloviční většinu 41 hlasů v 81členném Senátu. Na uvolněné místo se budou konat doplňovací volby, které musí být do 90 dnů po uvolnění mandátu, tedy do začátku dubna. Jejich termín vyhlásí prezident. ČSSD chce mandát obhájit a většinu v horní komoře získat zpět.
10.01.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Vládní strana Jednotné Rusko si po volbách do Státní dumy udrží většinu v parlamentu

 
Ruská vládní strana Jednotné Rusko si po parlamentních volbách podle agentury TASS udrží dvoutřetinovou většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu), která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.
20.09.2021 10:45 |

podobné články

Markéta Poulíčková zkouší už třetí pěveckou soutěž u nás

 
Třiadvacetiletá zpěvačka a herečka Hudebního divadla Karlín Markéta Poulíčková je známá také jako L.B.P. a patří k ostříleným soutěžícím v televizních show. Objevila se v Eurosongu, SuperStar a teď zkouší štěstí také v soutěži Hlas ČeskoSlovenska, kde s ostatními zabojuje o 100 tisíc eur. Další články k tématu: OBRAZEM: Jak v Hlasu poznat, když to soutěžícím (ne)ladí Zpěvačka Tina před Hlasem zhubla a těší se na Leoše Mareše Martin a Veronika: Divoké karty iDNES.cz v Hlasu ČeskoSlovenska Blondýnka Lucia Molnárová: V Hlasu nechám se sebou udělat téměř cokoliv Pavlovčinová si domů nastěhovala soutěžícího z Hlasu ČeskoSlovenska Hlasem ČeskoSlovenska chce být i dcera Petry Černocké Češka, která vystupovala se zpěvákem Deep Purple, to rozbalí v Hlasu Divoká karta iDNES.cz Veronika Vrublová v Hlasu postoupila, jde k Vojtkovi
16.02.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3417 článků) , Petra Černocká (333 článků) , Markéta Poulíčková (66 článků) , Veronika Vrublová (29 článků) , Petra Molnárová (10 článků) , Tina Martin (32 článků) , Martin Vojtek (16 článků)

Známe tajný scénář Grandfinále Hlasu ČeskoSlovenska, vystoupí i Kabát

 
V neděli večer se definitivně rozhodne, kdo ze čtveřice zpěváků Markéta Poulíčková, Ivanna Bagová, Anna Veselovská a Miloš Novotný získá titul Hlas ČeskoSlovenska. Vítěz dostane 100 tisíc eur a nahraje vlastní album. Výběr bude na divácích. Víme, jak bude velké finále vypadat a jaké písně zazní. Další články k tématu: Polibek od Leoše byla super reklama, říká Miloš Novotný z Hlasu Poulíčková z Hlasu: Chci dokázat, že nejsem afektovaná a povrchní holka Veselovská z Hlasu: O výhře nepřemýšlím. Netuším, co bych udělala s penězi VIDEO: Bagová z Hlasu zpívá Titanic pro iDNES.cz a plánuje, co s výhrou Před branami finále vypadli z Hlasu Zaujec, Mikulcová, Oravec a Švidraňová
03.06.2012 01:30 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Poulíčková (66 článků) , Anna Veselovská (34 článků) , Ivanna Bagová (54 článků) , Miloš Novotný (40 článků)

Obamovi demokraté drtivě prohráli americké volby

 
Na některých místech USA ještě úterní volby neskončily a nejsou sečteny všechny hlasy. Nicméně už teď je jasné, že jde o epochální vítězství opozičních republikánů. Ti si podrželi kontrolu nad sněmovnou reprezentantů a získali většinu také v Senátu, kterou dosud drželi demokraté. Mohou tak ještě efektivněji bránit všem prezidentovým návrhům. Vedle toho republikáni uspěli i ve volbách guvernérů.
05.11.2014 09:25 |

podobné články

V USA to vře: „Demokraté vyrábějí lůzu, Trump pracovní místa!"

 
V úterý 6. listopadu rozhodnou obyvatelé Spojených států o tom, zda si prezident Donald Trump udrží většinu v Kongresu nebo ji získají opoziční Demokraté. Příznivci Trumpa jsou odhodlaní svému prezidentovi pomoci ze všech sil. Bojuje se podle nich o vizi budoucí Ameriky. O tvrdé americké předvolební kampani informuje agentura Reuters.
05.11.2018 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků)

Průzkumy se spletly! Pokud vyhraje v USA Biden, bude mít problémy

 
Demokraté ve Spojených státech sice s nadějí vyhlížejí zvolení svého kandidáta Joea Bidena, zklamání ale zažívají v obou komorách Kongresu. Ve Sněmovně reprezentantů sice udrží početní převahu, ale místo plánovaného polepšení přijdou o sedm křesel. V Senátu potom demokraté nezískají většinu, jak naznačovaly předvolební průzkumy.
05.11.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (889 článků)

Průzkum pro ČRo: ČSSD ve Zlínském kraji oproti minulým volbám oslabuje

 
Sociální demokraté by oproti minulým volbám do krajského zastupitelstva přišli letos podle průzkumu ve Zlínském kraji o více než 14 procent hlasů. Podle volebního modelu exkluzivního průzkumu agentury ppm factum research pro Český rozhlas podporuje ČSSD 21,2 procenta voličů, zatímco před čtyřmi lety volby v regionu ovládla ziskem 35,4 procenta hlasů. Přesto by sociální demokraté i tentokrát dostali nejvíce hlasů. Výsledky průzkumu v pondělí zveřejnil Český rozhlas.
27.08.2012 19:15 |

podobné články

ODS: Posílili jsme senátorský klub ODS a zachováme demokratickou většinu v Senátu

 
Občanští demokraté děkují všem voličům, kteří přišli k druhému kolu senátních voleb. Boj o senátorská křesla vyhrálo 5 kandidátů ODS a 3 kandidáti s koaliční podporou ODS. Výsledky voleb jasně ukazují, že v Senátu se udrží demokratická většina.
11.10.2020 08:50 |

podobné články

OBRAZEM: Jak v Hlasu poznat, když to soutěžícím (ne)ladí

 
Mistr tesař se také někdy utne a i talentovaným zpěvákům se podaří vyloudit falešný tón. Koučové nové show Hlas ČeskoSlovenska si toho musí vyslechnout opravdu hodně. Výraz jejich obličejů u některých čísel dává najevo, co si o výkonu myslí. Nechybí smích, ale ani slzy. Další články k tématu: Otestujte svůj zpěv a můžete být v televizní show Hlas ČeskoSlovenska Hlasem ČeskoSlovenska chce být i dcera Petry Černocké Pavlovčinová si domů nastěhovala soutěžícího z Hlasu ČeskoSlovenska Blondýnka Lucia Molnárová: V Hlasu nechám se sebou udělat téměř cokoliv Martin a Veronika: Divoké karty iDNES.cz v Hlasu ČeskoSlovenska Zpěvačka Tina před Hlasem zhubla a těší se na Leoše Mareše Hlas ČeskoSlovenska byl v neděli nejsledovanější, dívaly se hlavně ženy Zpěvačka Karolína Ruppert: Po chemoterapii jsem téměř nemohla zpívat Markéta Poulíčková zkouší už třetí pěveckou soutěž u nás Společné bydlení a dítě s Patrikem? Proč ne, říká Dara Rolins Češka, která vystupovala se zpěvákem Deep Purple, to rozbalí v Hlasu Zákulisí Hlasu: diváci jako školáci, polibky Dary i akrobacie Tiny
14.02.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2844 článků) , Leoš Mareš (3417 článků) , Petra Černocká (333 článků) , Markéta Poulíčková (66 článků) , Petra Molnárová (10 článků) , Tina Martin (32 článků)

Zpěvačka Karolína Ruppert: Po chemoterapii jsem téměř nemohla zpívat

 
Třiatřicetiletá zpěvačka Karolína Ruppert má za sebou náročné období. V roce 2010 jí diagnostikovali rakovinu prsu a musela podstoupit chemoterapie. Kvůli nemoci téměř rok nezpívala. Přestože má ještě před sebou půl roku léčby, chce se co nejrychleji vrátit ke zpěvu, své vášni. Plánuje vydat CD a ráda by zase koncertovala. Další články k tématu: OBRAZEM: Jak v Hlasu poznat, když to soutěžícím (ne)ladí Martin a Veronika: Divoké karty iDNES.cz v Hlasu ČeskoSlovenska Blondýnka Lucia Molnárová: V Hlasu nechám se sebou udělat téměř cokoliv Pavlovčinová si domů nastěhovala soutěžícího z Hlasu ČeskoSlovenska Hlasem ČeskoSlovenska chce být i dcera Petry Černocké Češka, která vystupovala se zpěvákem Deep Purple, to rozbalí v Hlasu Divoká karta iDNES.cz Veronika Vrublová v Hlasu postoupila, jde k Vojtkovi
15.02.2012 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Černocká (333 článků) , Veronika Vrublová (29 článků) , Petra Molnárová (10 článků) , Martin Vojtek (16 článků)

Drsně ho vyhodili z konkurzu na Robina Hooda, teď chce být Hlasem

 
Třiatřicetiletý Jiří Koběrský zkouší štěstí v různých pěveckých soutěžích. Před dvěma lety si uřízl ostudu, když ho na castingu do muzikálu Robin Hood porota vyhodila. Zpěvák ale tvrdí, že tenkrát nepochopili jeho žert. Své pěvecké kvality předvede i v soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Další články k tématu: VIDEO: Trapas na castingu Robina Hooda utnul až drsný vyhazov Líbí se mi drsňáci s chraplavým hlasem, říká dcera producenta Wronky Divoká karta iDNES.cz Veronika Vrublová v Hlasu postoupila, jde k Vojtkovi Martin a Veronika: Divoké karty iDNES.cz v Hlasu ČeskoSlovenska Zákulisí Hlasu: diváci jako školáci, polibky Dary i akrobacie Tiny OBRAZEM: Jak v Hlasu poznat, když to soutěžícím (ne)ladí Hlas ČeskoSlovenska byl v neděli nejsledovanější, dívaly se hlavně ženy Zpěvačka Tina před Hlasem zhubla a těší se na Leoše Mareše Zpívající dvojčata zaskočila Daru Rolins, Hlasem se chtějí stát oba Dcera Leška Wronky v Hlasu neuspěla, Koběrský si napravil reputaci Dělník z Třebíčska okouzlil porotu Hlasu, chválil ho Rytmus i Vojtek
24.02.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2844 článků) , Leoš Mareš (3417 článků) , Jirka Koběrský (11 článků) , Robin Hood (226 článků) , Veronika Vrublová (29 článků) , Tina Martin (32 článků) , Martin Vojtek (16 článků)