Článek

Americké jaderné hlavice na našem území? Nesmysl. A základna... Pekarová promluvila

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v pořadu Rozstřel uvedla, že koalice si stojí za správností novely o nižší valorizaci důchodů. Opozice postrádá vlastní návrhy, proto dělá obstrukce, říká Pekarová. Konečné typy úspor budou představeny ve vládou chystaném konsolidačním balíčku, TOP 09 za minimální hranici považuje 140 miliard. Pekarová tvrdí, že dohoda s USA o obranné spolupráci neznamená výstavbu základen v Česku – ten, kdo tím straší, dle ní pracuje pro záměr ruské propagandy. Putin by měl stanout před tribunálem a zůstat na doživotí ve vězení, míní Pekarová. Že Čína vidí sjednocený Západ je důležité, a Pekarová promluvila i o benefitech své cesty na Tchaj-wan.
06.05.2023 07:30 |

podobné články

Podobné články

Americké jaderné hlavice v Polsku? Jako kubánská krize! Expert varoval z ČT

 
Rusko se podle slov svého prezidenta chystá rozmístit jaderné hlavice na území sousedního Běloruska. Vlastislav Bříza z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy se domnívá, že se jedná spíše o politické gesto než o rozhodnutí vojenské povahy. V pořadu Interview ČT24 vysvětluje, že Rusové jsou již nyní schopni svým arzenálem zasáhnout prakticky jakýkoliv cíl kdekoliv na světě. Spojené státy mají v Evropě také rozmístěny své jaderné hlavice, a to hned v pěti různých zemích. K těm se nyní chce přidat Polsko. Podle Břízy by to polská veřejnost uvítala, jiní experti však uvádějí paralely s kubánskou raketovou krizí.
28.03.2023 21:55 |

podobné články

Severní Korea hrozí: Na naše rakety dokážeme namontovat jaderné hlavice

 
Kimova Severní Korea tvrdí, že již dávno má technologie na to, aby dokázala vyrábět pro své rakety jaderné hlavice. Doposud se uvádělo, že nedokázali vyrobit natolik malé hlavice, aby je rakety bez problémů unesly. Dosáhli v KLDR pokroku, nebo jde jen o propagandu?
20.05.2015 10:30 |

podobné články

Rusové cvičně odpálili balistickou raketu. Testovali nové hlavice

 
Rusko cvičně odpálilo mezikontinentální balistickou raketu, která může nést jaderné hlavice. Podle ruských armádních představitelů bylo cílem testu vyzkoušet přesnost hlavice balistické střely. 
23.08.2015 14:56 |

podobné články

Byly v Brdech jaderné hlavice, nebo nebyly? PL navštívily akci ve sporném objektu

 
REPORTÁŽ Míšov je nenápadnou, leč pěšími výletníky v letní sezóně hojně vyhledávanou obcí uprostřed brdských lesů. Jen pár set metrů od místní radnice a trampy oblíbeného „Grillu pod Brdy“ se přitom nachází vjezd do za socialismu přísně utajovaného komplexu vojenských objektů Javor 51 určeného k uložení jaderné munice. Přestože důkazy o tom, zda v objektech jaderné hlavice uloženy skutečně byly, nejsou a Ministerstvo obrany jimi nedisponuje, řada nadšenců je přesvědčena o tom, že tomu tak skutečně bylo.
26.11.2018 21:00 |

podobné články

Pákistán úspěšně otestoval rakety schopné nést jaderné hlavice

 
Pákistánská armáda dnes oznámila, že provedla úspěšné zkušební odpálení dvou balistických raket schopných nést jaderné hlavice.
08.05.2010 09:25 |

podobné články

Indové úspěšně otestovali rakety krátkého doletu schopné nést jaderné hlavice

 
Indická armáda ve středu úspěšně otestovala rakety krátkého doletu, které jsou schopné nést jaderné hlavice. Informuje o tom agentura AFP.
22.12.2010 10:15 |

podobné články

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

 
Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice.
25.06.2022 18:45 |

podobné články

Základna USA, to je váš tajný sen... Přestaňte lhát a bude lépe, vyzval Vondra Konečnou

 
„Zvací dopis. Vážnější než radar.“ Kritické hlasy z řad opozice varují před obrannou smlouvou s USA, jejíž text tento týden schválila vláda premiéra Petra Fialy (ODS). Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM), která v dohodě spatřuje ohrožení české suverenity a předstupeň k vybudování americké vojenské základny na našem území, se v pořadu 360° na CNN Prima News střetla se svým kolegou z Evropského parlamentu Alexandrem Vondrou (ODS), který je podle diplomatických depeší americké ambasády „největším spojencem Spojených států na české politické scéně“. Základna USA u nás je prý jeho tajným snem. Vondra pak europoslankyni obvinil ze lži.
29.04.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5739 článků) , Alexandr Vondra (1381 článků) , Kateřina Konečná (476 článků)

V Kyrgyzstánu možná bude druhá ruská vojenská základna

 
Kyrgyzská vláda nevylučuje možnost zřízení druhé ruské vojenské základny na svém území. Podle kyrgyzského ministra zahraničí Ruslana Kazakbajeva je otázka zřízení nové ruské základny aktuální. V současné době v Kyrgyzstánu funguje ruská vojenská základna Kant a americká základna Manas.
08.07.2010 11:25 |

podobné články

Profesor Budil: Americká základna? Nesmysl! A nová mnichovská dohoda, pozor

 
ROZHOVOR Americká vojenská základna v postamerické době, kdy USA přestávají být světovým hegemonem? Nesmysl! Jde o anachronismus a nostalgii, nic víc. Tak reaguje na jedno z témat, kterým rezonují tyto dny, uznávaný filosof Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil. Komentuje též jednání sjezdu ODS. Budil dále varuje před „mnichovskou zelenou dohodou“, abychom si nenechali vzít jadernou energii. Cestovatelské plány Milionu chvilek po městech a obcích se podle uznávaného filosofa nedaří překlopit do nějakých viditelných výsledků, a to přináší jistou rozpačitost a netrpělivost jejich sponzorů.
23.01.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Budil (75 článků)

Profesor Budil: Americká základna? Nesmysl! A nová mnichovská dohoda, pozor

 
ROZHOVOR Americká vojenská základna v postamerické době, kdy USA přestávají být světovým hegemonem? Nesmysl! Jde o anachronismus a nostalgii, nic víc. Tak reaguje na jedno z témat, kterým rezonují tyto dny, uznávaný filosof Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil. Komentuje též jednání sjezdu ODS. Budil dále varuje před „mnichovskou zelenou dohodou“, abychom si nenechali vzít jadernou energii. Cestovatelské plány Milionu chvilek po městech a obcích se podle uznávaného filosofa nedaří překlopit do nějakých viditelných výsledků, a to přináší jistou rozpačitost a netrpělivost jejich sponzorů.
24.01.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Budil (75 článků)

Černochová si naběhla, bez Zemana základna nikdy nemůže vzniknout, myslí si Koudelka

 
Uznávaný ústavní právník Zdeněk Koudelka pokládá nápad ministryně obrany Jany Černochové na vznik americké vojenské základny v ČR za velmi nedůvěryhodný počin. Prezident Miloš Zeman totiž několikrát zopakoval, že s žádnou vojenskou základnou na našem území nikdy nebude souhlasit. A bez souhlasu obou komor Parlamentu, ale i souhlasu prezidenta republiky, žádná základna u nás vzniknout nemůže.
17.04.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků) , Jana Černochová (913 článků)

Základna NATO na našem území? Správná úvaha, říká Marek Ženíšek z TOPky ke zprávě z USA, která budí rozruch

 
Možnost společného cvičení naší a americké armády na našem území, o kterém se zmínil americký web Defense News s odvoláním na velmi věrohodné zdroje z Washingtonu, místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek jednoznačně podporuje. Takto nám vysvětlil, co jej k tomu vede.
05.03.2015 07:51 |

podobné články

Přerovská vrtulníková základna definitivně zanikla, armáda odešla

 
Přerovská vrtulníková základna novým rokem definitivně zanikla. Armáda se odtud postupně již ke konci roku přestěhovala do Náměště nad Oslavou. Základna ještě před rokem zaměstnávala přes 700 vojáků, nové uplatnění našly zhruba dvě třetiny z nich. Odchod vojáků způsobil Přerovu i okolí nemalé ztráty. Město totiž společně s Olomouckým a Zlínským krajem počítalo s využitím tamního letiště za podpory armády. V Přerově navíc zůstal po armádě pomník v podobě opuštěného hotelu Strojař v centru města.
01.01.2014 13:05 |

podobné články

Paroubek: Americká vojenská základna na našem území?

 
Podle vyjádření Petra Koláře, který je znám svými dobrými vztahy k americkým zpravodajským službám, jako bývalý český velvyslanec v USA a v Rusku, bychom měli litovat toho, že u nás nevznikla vojenská základna USA.
30.05.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (710 článků)

Americké jaderné hlavice v Česku? Zde je postoj ČSSD

 
Před několika dny agentura AP zveřejnila informaci, že administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy kvůli ukrajinské krizi přehodnocuje svou politiku vůči Rusku, v rámci níž mimo jiné zvažuje rozmístění balistických raket v Evropě. Poslanec za ČSSD Antonín Seďa soudí, že pravice by americké rakety na naše území s radostí pustila, on a jeho strana ale prý udělají vše pro to, aby k tomu nedošlo.
08.06.2015 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2513 článků) , Antonín Seďa (134 článků)

Americká základna v Česku? Podle Jurečky je v jednání. Kdyby byla na Ukrajině, Putin by prý nezaútočil

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) vystoupil v televizním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News, jeho debatním partnerem byl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Mluvili například o možnosti přítomnosti armády NATO na českém území po vzoru Slovenska. Marian Jurečka řekl, že se to bude probírat. „Kdyby taková základna byla na území Ukrajiny, Rusko by si nedovolilo na ně zaútočit,“ řekl. A jako možná místa umístění základny NATO označil Přerov nebo Mošnov. Předseda Pirátů Ivan Bartoš ČTK sdělil, že považuje za nešťastné otevírat téma výroky do médií. Podle Jurečky debata kabinetu na toto téma ještě ani nezačala.
10.04.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1114 článků)

Jaká sprchová hlavice je do koupelny nejvhodnější?

 
V současné době se dají sehnat sprchové hlavice doslova desítek druhů.
17.07.2009 09:35 |

podobné články

„Vlády se nemají starat o lidi,“ vysvětlila Pekarová Schillerové. A myšlenku dále rozvedla

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetly předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová. Tvrdě se pohádaly o to, komu všemu se má pomáhat. Schillerová zdůraznila, že v Česku se musí pomáhat všem – i ukrajinským uprchlíkům, i Čechům. Pekarová nabídla zcela jiný pohled. „Víte, podle mě se vlády nemají starat o lidi,“ prohlásila Pekarová. A hned svou myšlenku rozvedla. A zasadila tvrdou ránu Andreji Babišovi, který vyjel do Polska.
27.03.2022 12:45 |

podobné články