Článek

Američané obvinili sedm lidí z plánování útoků v zahraničí

 
Sedm zatčených, z toho šest Američanů, čelí obvinění ze spiknutí k vraždě, únosu a poskytování materiálu na podporu teroristů.
28.07.2009 06:40 |

podobné články

Podobné články

Šestnáctiletou Dánku obvinili z plánování teroru. Chystala explozi škol

 
Šestnáctiletá žena z Dánska má co vysvětlovat. Je totiž obviněna z plánování teroristického útoku. O případu informovala lokální média s odvoláním na státní zastupitelství.
11.02.2017 20:00 |

podobné články

Češi obvinili džihádistu z plánování útoku. Jak chce Jourová bojovat proti teroru?

 
Zatímco česká policie obvinila radikálního islamistu - původem se Slovenska - za přípravu bombového teroristického útoku, otázkou bezpečnosti se zabývá i eurokomisařka Věra Jourová. Ta aktuálně vyjednává o možnosti poskytování elektronických důkazů o terorismu či jeho přípravě jednak napříč zeměmi EU, ale také například se Spojenými státy. Takovým důkazem může být internetová komunikace, která je uložena na serverech firem sídlících v zahraničí. Policie se k ní nyní dostává minimálně 120 dnů, zatímco teroristé řádí dál. Komisařka to řekla v rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku.
15.09.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (467 článků)

Praha bude využívat data operátorů k městskému plánování

 
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá vytvořit informační systém, který umožní využít pro vytváření analýz a lepší plánování města anonymizovaná data mobilních operátorů o poloze lidí. Má dát městským plánovačům lepší představu o tom, jak se lidé pohybují po městě. Data by poté měla být přístupná dalším městským organizacím například v oblasti dopravy nebo bezpečnosti.
07.12.2019 14:10 |

podobné články

Lachnit (ČSSD): Udržitelný rozvoj sociálních služeb a služeb navazujících není jen pojem

 
Historicky plánování sociálních služeb metodou komunitního plánování bylo v Praze přijato usnesením č. 903 Rady hlavního města Prahy, dne 15.7.2008 schválením dokumentu Komunitní plánování sociálních služeb v Praze a mělo přinést cestu spravedlivého financování sociální oblasti.
08.08.2011 22:55 |

podobné články

Interplan: 6 zásad pro plánování staveb s efektivním a levným provozem

 
Při plánování nových budov se stále častěji skloňují slova jako efektivita a úspornost. Důvody jsou zřejmé, náklady na provoz se totiž neustále zvyšují. Pokud se na finanční otázku fungování stavby nebere při plánování ohled, může majitel v průběhu její životnosti zaplatit až několikanásobek ceny za pořízení. Poradíme vám, jaké jsou základní principy fungování efektivních budov, které platí u rodinných domů i komerčních objektů.
16.04.2013 18:00 |

podobné články

HZS ČR: V Bruselu jednal Výbor pro civilní nouzové plánování NATO

 
V bruselské centrále NATO proběhlo v uplynulých dvou dnech (10. - 11. 5.) plenární jednání Výboru pro civilní nouzové plánování (CEPC), kterého se tradičně zúčastňují zástupci MV- generálního ředitelství HZS ČR jakožto příslušného gestora civilního nouzového plánování v ČR.
13.05.2017 14:40 |

podobné články

Zbrusu nová čtvrť: Obyvatelé se díky virtuální realitě mohou budoucím Smíchovem projít už teď

 
Developerský projekt na Praze 5, tzv. Smíchov City, se po 14 letech plánování a příprav začne realizovat. Centrum architektury a městského plánování (CAMP), které provozuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, pro veřejnost v pondělí otevřelo výstavu, která developerský projekt představí veřejnosti. Návštěvníci se seznámí s historií i budoucností lokality a budou si ji moci prohlédnout i ve virtuální realitě.
20.11.2017 20:50 |

podobné články

»Doktora Čuně Bartáka« čeká nový proces! Nejvyšší soud nechal obživnout plánování tří vražd a vydírání

 
Nejvyšší soud vyhověl dovolání a soudci se znovu budou zabývat kauzou lékaře Jaroslava Bartáka, přezdívaného »Doktor Čuně«. Ten si odpykává souhrnných 20 let za sexuální násilí a plánování vražd. Dovolání se týkalo osmiletého trestu právě za plánování tří vražd a vydírání z vězení.
15.01.2018 10:20 |

podobné články

Jiří Baťa: Teď už máme důkazy. Rusko musí přijmout odpovědnost za sestřelení letadla, říká šéf NATO

 
Pro osvěžení paměti: Generální tajemník Severoatlantickéaliance (NATO), předseda Severoatlantické rady, nejvyššího rozhodovacího orgánu obranné aliance odpovídá za její řízení. Současně předsedá Výboru pro obranné plánovaní plánování a Skupině pro jaderné plánování. Také zodpovídá za činnost Mezinárodního sekretariátu. Generální tajemník je nejvýše postavený civilista v NATO, reprezentuje alianci navenek. Nemá však žádnou či skutečnou rozhodovací pravomoc, slouží jako prostředník (slouha svých amerických pánů).
04.06.2018 09:20 |

podobné články

HZS ČR: Podzimní plenární jednání Výboru pro civilní nouzové plánování NATO

 
V bruselské centrále NATO se ve dnech 13. a 14. listopadu 2018 koná podzimní plenární jednání zástupců členských států NATO pro oblast civilní nouzové připravenosti a také zástupců vybraných partnerských zemí zapojených do agendy Výboru pro civilní nouzové plánování (CEPC) NATO. Jednání se z pozice národního gestora civilního nouzového plánování účastnili zástupci MV–GŘ HZS ČR.
13.11.2018 11:46 |

podobné články

Američan byl obviněn z plánování útoku na Pentagon

 
Šestadvacetiletý Američan byl obviněn z plánování útoku na sídla amerického ministerstva obrany a Kongresu. V noci na čtvrtek to uvedla agentura Reuters.
29.09.2011 03:05 |

podobné články

V 18 letech chtěla zabíjet a vzít si islamistu. „Je to teroristka,“ řekl soud

 
Mladá Britka, která chtěla zaútočit na londýnské Britské muzeum, byla uznána vinnou z plánování teroristického útoku. Osmnáctiletá Safaa Boularová je nejmladší britskou usvědčenou teroristkou z Islámského státu, uvedla dnes britská BBC. Kromě plánování útoku byla Boularová shledána vinnou rovněž kvůli pokusu odcestovat do Sýrie, kde se chtěla provdat za islamistického bojovníka. Výši trestu si vyslechne zhruba za šest týdnů.
04.06.2018 23:20 |

podobné články

Islámský fanatik podezřelý z plánování teroristického útoku na Česko: Co o něm říkají pražští muslimové?

 
Mladý Slovák Dominik K. před třemi lety konvertoval k islámu a přijal jméno Abdul Rahman. Teď je podezřelý z plánování teroristického útoku - loni v listopadu ho zatkli policisté, v jeho domě pak objevili chemikálie a návody k sestrojení bomby. Mladík se podle pražské muslimské obce objevoval v modlitebnách po Praze, nikdo ho ale příliš neznal. Z případu je podle vyjádření jejího předsedy Vladimíra Sáňky šokovaná.
16.09.2018 07:55 |

podobné články

Rusové zadrželi šest lidí podezřelých z plánování útoku ve Stavropolu

 
Ruské bezpečnostní složky zadržely šest lidí, které podezřívají z naplánování nedávného bombového útoku v jihoruském Stavropolu, při němž přišlo o život sedm lidí a zraněno bylo dalších čtyřicet.
30.05.2010 18:10 |

podobné články

Detektivové ÚOOZ obvinili sedm lidí ve spojitosti s poskytováním sexuálních služeb

 
Detektivové ÚOOZ obvinili z trestné činnosti spojené s poskytováním sexuálních služeb sedm osob z Prahy a Olomouce.
31.03.2014 12:20 |

podobné články

Istanbul opět krok od teroru? Turci pro jeho plánování zatkli 49 lidí

 
Velké manévry má za sebou turecká policie v Istanbulu. Během soboty zadržela 49 osob, které podezřívá z plánování velkého teroristického útoku, podle agentury Anadolu jsou podezřelí také z podpory organizace Islámský stát (IS).
15.04.2017 19:15 |

podobné články

Babišovi poslal dopis s jedem Ital, kterého obvinili z terorismu!

 
Z toho, že na podzim poslal otrávený dopis Andreji Babišovi, obvinili muže z Itálie! Zadrželi ho již před Vánocemi ve Slovinsku a obvinili z terorismu. Co na to český vicepremiér a druhý nejbohatších Čech v jedné osobě?
12.01.2015 19:26 |

podobné články

Chrise Browna obvinili kvůli chovu opice

 
Amerického zpěváka Chrise Browna obvinili v souvislosti s chovem opice bez povolení. Úřad losangeleského prokurátora minulý čtvrtek potvrdil, že ho v tom týdnu obvinili ze dvou přečinů.
31.12.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Chris Brown (240 článků)

Američané se kají za plánování radaru v Brdech: „České přátele jsme zaskočili“

 
Američané si sypou popel na hlavu za více než šest roků starou křivdu. I po letech litují toho, jak se zachovali k České republice při vyjednávání o radaru v Brdech. Vyplynulo to ze slov amerického bezpečnostního poradce v rámci NATO Roberta Bella, který dva dny před slavnostním otevřením protiraketové základny v rumunském Deveselu diskutoval s novináři.
11.05.2016 13:05 |

podobné články