Článek

Alois Nebel nominován na Evropskou filmovou cenu celovečerních snímků

 
Film režiséra Tomáše Luňáka Alois Nebel je nominován Evropskou filmovou akademií na Evropskou filmovou cenu v kategorii celovečerních animovaných filmů. Spolu s ním se o toto prestižní ocenění, označované za evropského Oscara, bude ucházet španělský snímek Arrugas režiséra Ignacia Ferrerase a britsko-americký film Piráti.
18.09.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Luňák (15 článků)
Podobné články

Alois Nebel bude bojovat o Oscara

 
Český film Tomáše Luňáka Alois Nebel bude bojovat o Oscara. Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) o tom rozhodla v pátek. To však neznamená, že byl film nominován, o tom rozhodnou až Američané.
23.09.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Luňák (15 článků)

Na český film Alois Nebel přišel i James Franco

 
O nedělní půlnoci proběhla na benátském festivalu světová premiéra netrpělivě očekávaného snímku Tomáše Luňáka Alois Nebel. Mezi diváky byl i americký herec a režisér James Franco, známý z filmu 127 hodin či Kvílení, který se po projekci nechal slyšet: „Bylo to temné, ale krásné.“
06.09.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (98 článků) , Tomáš Luňák (15 článků)

Alois Nebel chce usilovat i o Oscara pro animovaný film

 
Český snímek Alois Nebel možná bude usilovat i o Oscara pro nejlepší animovaný film. Informoval o tom americký blog The Wrap, který sleduje dění v Hollywoodu. S Akademií filmových věd a umění udělující nejslavnější filmové ceny o tom nyní jednají tvůrci snímku, což v Praze potvrdil producent Pavel Strnad.
14.10.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Strnad (4 články)

Nebel usiluje o dva Oscary: Má šanci i mezi animovanými filmy

 
Český film Alois Nebel bude usilovat o nominaci na Oscara i za animovaný film. Jde již o druhou nominaci na nejprestižnější filmovou cenu. Uchází se totiž rovněž o nominaci pro nejlepší neanglicky mluvený film.
05.11.2011 22:15 |

podobné články

Noro Držiak o filmu Alois Nebel: Všichni se museli zbavit fixace na hraný materiál

 
Letos v říjnu by měla mít premiéru filmová adaptace kultovní komiksové série Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99. Režisérské úlohy se zhostil debutant Tomáš Luňák, snímek vzniká v koprodukci České republiky, Slovenska a Německa.
06.05.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Rudiš (27 článků) , Tomáš Luňák (15 článků)

Jaroslav Rudiš a Miroslav Krobot: Alois Nebel je univerzální příběh hledání života v mlze

 
Letošní září bude nejen pro komiksové fanoušky důležité. Premiéru bude mít Alois Nebel, kultovní "nádražácká" trilogie autorské dvojice Jaroslava Rudiše a Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99. Na karlovarském festivalu otevřeli tvůrci společně s režisérem Tomášem Luňákem a představitelem Nebela, divadelním režisérem a hercem Miroslavem Krobotem výstavu fotografií z natáčení. Vyzvali také diváky, aby sami rozhodli, kde se uskuteční slavnostní předpremiéra.
04.07.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (104 článků) , Jaroslav Rudiš (27 článků) , Tomáš Luňák (15 článků)

Do boje o Oscara byl vyslán český film Alois Nebel

 
O prestižního Oscara by mohl za Česko bojovat snímek debutujícího režiséra Tomáše Luňáka Alois Nebel. Do nominací v kategorii nejlepší cizojazyčný film ho vyslala Česká filmová a televizní akademie (ČFTA). Dnes to potvrdil její prezident Petr Vachler.
23.09.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vachler (59 článků) , Tomáš Luňák (15 článků)

Filmové premiéry - Alois Nebel, Kamarád taky rád a Bez dechu

 
Tento týden vstupuje do kin dlouho očekávaný český černobílý komiksový film Alois Nebel, který podle předlohy Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 natočil režisér Tomáš Luňák s Miroslavem Krobotem v titulní roli. Dále čeká na diváky americká komedie na téma „nezávazného sexu bez emocí“ a akční drama Bez dechu s hvězdou Stmívání Taylorem Launtnerem v hlavní roli muže, který pátrá po vlastní totožnosti.
29.09.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (104 článků) , Jaroslav Rudiš (27 článků) , Tomáš Luňák (15 článků)

Jaromír 99: Alois Nebel překročil komiksovou scénu

 
Film Alois Nebel měl premiéru 29. září a je momentálně v kurzu. Vyniká obzvláštní melancholickou náladou, a protože vznikl na základě komiksových příběhů, i neobvyklou černobílou vizuální poetikou. Jejím autorem je výtvarník, hudebník, člen skupin Priessnitz a Umakart Jaromír 99 (vlastním jménem Jaromír Švejdík).
17.10.2011 12:00 |

podobné články

Alois Nebel ostře útočí na Oscara!

 
Nový český film Alois Nebel má zálusk na Oscara. Produkce už ho poslala do předběžných nominací mezi nejlepší zahraniční filmy. To ale filmařům zřejmě nestačí, takže se pokusí uspět i v další kategorii. „V současné době probíhají jednání, která by mohla vést k zařazení do klání ještě v kategorii animovaný film,“ potvrzuje Martina Reková ze společnosti 4press, která se stará o propagaci f lmu.
19.10.2011 07:35 |

podobné články

Neckářova Půlnoční je hitem

 
Píseň Půlnoční z filmu Alois Nebel v podání osmašedesátiletého Václava Neckáře je považována za jednu z největších událostí právě končícího roku v českém popu. "Ta píseň je bezvadná a přišla v pravý čas. Je to zásluha autorů, ale také úspěch celé produkce filmu Alois Nebel a autorů klipu, a pak si myslím, že úspěch podpořil internet. To je něco, na co jsme nebyli zvyklí a s čím jsme nepočítali," řekl Jan Neckář, bratr Václava.
29.12.2011 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neckář (16 článků) , Václav Neckář (271 článků)

Alois Nebel není v užší nominaci na Oscara za cizojazyčný film

 
Český film Alois Nebel nezíská Oscara za nejlepší zahraniční film. Snímek režiséra Tomáše Luňáka není v užším výběru devíti filmů, ze kterých bude příští týden vybrána pětice nominovaných do klání o prestižní ocenění. Užší výběr ve středu představila americká Akademie filmových věd a umění, která ceny uděluje.
18.01.2012 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Luňák (15 článků)

Film Alois Nebel Oscara nezíská

 
Naděje na to, že by film Alois Nebel mohl napodobit Svěrákova Kolju a získat Oscara, pohasly. Snímek režiséra Tomáše Luňáka není v užším výběru devíti filmů, ze kterých bude příští týden vybrána pětice nominovaných do klání o prestižní ocenění. Užší výběr dnes představila americká Akademie filmových věd a umění, která ceny uděluje.
18.01.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Luňák (15 článků)

Luňákův Alois Nebel nebude v nominacích na Oscara za nejlepší cizojazyčný film

 
Snímek Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka se nedostal do užšího výběru devíti filmů, ze kterých bude příští týden vybrána pětice nominovaných do klání o prestižní ocenění. Výběr dnes představila ameri...
19.01.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Luňák (15 článků)

Nová DVD: Alois Nebel, Prci, prci, prcičky - První tři filmy, Milosrdné lži, Podmořský svět a Maratónec

 
Tento týden vychází jeden z nejvýraznějších filmů loňského roku Alois Nebel, který vznikl podle komiksů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 metodou rotoskopie, kdy se natočený materiál převádí do animované podoby. Populární komedie Prci, prci, prcičky vychází v kompletu všech tří prvních filmů (poslední právě běží v kinech). Herecký výkvět současné francouzské kinematografie v čele s Marion Cotillardovou hraje v komediálně laděném dramatu milosrdné lži. Do Podmořského světa se můžeme vypravit s komentářem Jima Carreyho a v edici Největší Filmové Klenoty vychází nezapomenutelný Maratónec s Dustinem Hoffmanem v titulní roli.
03.04.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jim Carrey (197 článků) , Dustin Hoffman (67 článků) , Marion Cotillard (56 článků) , Jaroslav Rudiš (27 článků)

Na festivalu v Cannes bude soutěžit 20 celovečerních snímků

 
O Zlatou palmu, hlavní cenu letošního již 63. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes, se bude ucházet 20 celovečerních snímků. Přehlídka začíná 12. května. V soutěži se mimo jiné objeví film ruského režiséra Nikity Michalkova Unaveni sluncem 2., jenž je pokračováním stejnojmenného snímku z roku 1994. Autor si za něj v následujícím roce z udělování Oscarů odnesl cenu za nejlepší cizojazyčný film.
15.04.2010 15:35 |

podobné články

Alois Švehlík: Opil se a...»Obtěžoval« Neckáře!

 
Tomu se říká pořádná oslava nového filmu! Herec Alois Švehlík (72), který v poslední době září jako MUDr. Rudolf Bernáth v seriálu televize Prima Cesty domů, se na premiéře nového filmu Alois Nebel opil tak, že obtěžoval každou ženu ve svém okolí. A měl jediné štěstí, že to neviděla jeho manželka Florentina (68), která se premiéry snímku nezúčastnila.
01.10.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Alois Švehlík (96 článků)

Jiří Pomeje byl za záchranu posluchače nominován na prestižní cenu

 
Moderátor rádia Frekvence 1 Jiří Pomeje  (47)  byl nominován na cenu za odvahu. Velkou měrou se totiž podílel na záchraně muže, který chtěl spáchat sebevraždu. Za to byl nominován na cenu Zlatý záchranářský kříž, kterou předává prezident republiky.
30.01.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1474 článků)

Hlavní cenu na Anifilmu získal americký snímek Anomalisa. Uspěli i Češi

 
Hlavní cenu v Mezinárodní soutěži celovečerních filmů pro dospělé na třeboňském Anifilmu získali režiséři Charlie Kaufman a Duke Johnson za snímek Anomalisa. Nejlepším snímkem Mezinárodní soutěže celovečerních filmů pro děti vyhlásila porota francouzsko-belgický film Phantom Boy režisérů Alaina Gagnola a Jean-Loup Felicioliho. Uspěla i česká tvorba, v kategorii studentských snímků zvítězil Happy End režiséra Jana Sasky z pražské FAMU. Na jednotlivé filmové, odborné i doprovodné programy přišlo více než 27 tisíc diváků. Anifilm podle odborníků patří mezi deset předních světových přehlídek svého druhu.
10.05.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Charlie Kaufman (10 článků) , Duke Johnson (1 článek) , Duke Johnson (1 článek)