Článek

Aliance pro budoucnost se rozrostla o další nové subjekty a známé osobnosti

 
Uskupení Aliance pro budoucnost, která se vytvořila v polovině letošního března, dále sbírá podporu napříč politickým spektrem, ale i mezi známými osobnostmi. V poslední době se k APB připojili například Rozumní Petra Hanniga či Petr Svoboda, který v minulosti pracoval jako primář interny ve FN U Svaté Anny v Brně, vědec nebo jako ředitel několika krajských nemocnic a přímo řízené nemocnice. Současně působí také v roli soudního znalce.
14.07.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (616 článků) , Petr Svoboda (607 článků) , Petr Svoboda (616 článků) , Petr Svoboda (22 článků) , Petra Svoboda (182 článků)
Podobné články

K Alianci pro budoucnost se připojují další politické subjekty

 
K Alianci pro budoucnost, která sdružuje již několik stran a hnutí, se nově připojilo i hnutí Zdraví Sport Prosperita a Starostové pro kraj. „Aliance pro budoucnost má za cíl primárně sdružovat osobnosti velké odborné kvality místo politiků, a to se nám zatím zdárně daří,“ zhodnotil předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.
13.05.2021 16:05 |

podobné články

Matěj Urban: Některé predátorské subjekty na trhu spotřebitelských úvěrů končí

 
„Přestože nový zákon ještě není v platnosti, subjekty na trhu spotřebitelských úvěrů se na něj již připravují. Největší rozdíl od předešlých roků je možné sledovat u tzv. predátorských subjektů. Některé již na trhu končí nebo transformují své obchodní aktivity k jiným segmentům, než je trh spotřebitelských úvěrů, jiné subjekty se stávají transparentnější s očekáváním, že i pod novou přísnější legislativou budou schopny obstát. Zatím se ještě na trhu vyskytují subjekty, které se téměř nezměnily, je jich ale výrazně méně než dříve,“ charakterizuje Matěj Urban, zpracovatel letošní Studie.
30.11.2016 16:55 |

podobné články

Aliance pro budoucnost představila priority volebního programu

 
Aliance pro budoucnost chce pomoci živnostníkům, podnikatelům a myslí i na zelené projekty. Po nedávném představením svého kompletního programu do Poslanecké sněmovny, tentokrát představila témata, které bude ve své kampani nejvíce upřednostňovat. „Prioritní je pro nás pomoc podnikatelům, pro které je dnešní doba mimořádně náročná,” uvedl předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.
16.06.2021 13:20 |

podobné články

NATO vyšle tým do Iráku. Aliance se rozroste, vstupuje do ní Černá Hora

 
Severoatlantická aliance pošle co nejdříve do Iráku tým, který přímo na místě zhodnotí možnosti přesunu a rozšíření výcvikové mise NATO přímo na irácké území. Aliance tímto způsobem reaguje na nedávnou žádost iráckého premiéra Hajdara Abádího. Zároveň premiér Černé Hory Milo Djukanović a ministři zahraničí zemí NATO podepsali v Bruselu protokol o přistoupení země k alianci. Nyní začíná ratifikační proces ve státech aliance, na jehož konci by se Černá Hora měla stát 29. členem aliance.
19.05.2016 20:25 |

podobné články

Nový projekt Pavla Sehnala Aliance pro budoucnost chce do Sněmovny

 
Na dnešní tiskové konferenci, které se zúčastnil Pavel Sehnal (APB), Pavel Šrámek (ADS) a Michaela Rojtová (SKP-ŘN), byla představena nová Aliance pro budoucnost. Ta sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance (ODA), Agrární demokratické strany (ADS), Strany konzervativní pravice – Řád národa (SKP-ŘN) a Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (DSZ-ZA PRÁVA ZVÍŘAT). Cílem před blížícími se volbami je více než pět procent hlasů a osm míst v Poslanecké sněmovně.
23.03.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (470 článků) , Pavel Nový (337 článků)

Členové Open-source Aliance pracují v pěti výborech. Řeší kybernetickou bezpečnost, digitalizaci zdravotnictví nebo uvolňování vendor lock-in

 
Výbory pro legislativu, pro bezpečnost, technologicko-procesní, pro digitalizaci ve zdravotnictví a pro e-Government a architekturu zřídila Valná hromada Open-source Aliance. Jednotlivé výbory, do kterých se zapojili všichni členové Aliance podle svých specializací, mají až 15 členů a jejich funkční období je pět let. „Členové jednotlivých výborů si definovali KPI, máme tedy jasně dané cíle. Práci výborů, jejich výstupy, pak po nějakém časovém úseku změříme,“ říká Pavel Dovhomilja, předseda představenstva Open-source Aliance.
12.10.2020 11:45 |

podobné články

Šéf Aliance pro budoucnost: Není cesty zpět, elektromobily jsou budoucnost. Budujme další jaderné zdroje

 
Diskuse o budoucnosti automobilové dopravy se místy značně vyostřují. Rozmach vozů na elektrický pohon mají své příznivce, ale i hlasité odpůrce. Jenže, jak upozornil předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal, ve skutečnosti už neexistuje jiná cesta, než elektromobily.
20.04.2021 21:10 |

podobné články

Škrty už postihly i NATO, ministři se dohodli na zeštíhlení aliance

 
Ministři obrany zemí Severoatlantické aliance se v noci na dnešek v Bruselu dohodli na "zeštíhlení" velitelských struktur aliance. Sníží se počet velitelství a velitelů i množství aliančních agentur. V prohlášení rozeslaném novinářům to potvrdil generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. Cílem reformy je zefektivnění fungování aliance i úspora peněz.
09.06.2011 08:35 |

podobné články

Syrský konflikt hrozí rozšířením za hranice. Přibývá stop po chemických zbraních

 
Generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen se obává rozšíření syrského konfliktu v regionu a případného ohrožení samotné aliance. Během zasedání ministrů zahraničí NATO v Bruselu dnes ale vyloučil přímý podíl aliance na bojích v Sýrii. Americký ministr zahraničí John Kerry vyzval své kolegy, aby se aliance připravila na možnost, že by syrský režim nasadil chemické zbraně. Uvedl ale, že dnešní izraelské zprávy o nasazení chemických zbraní v Sýrii nebylo možné potvrdit. 
23.04.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků)

Český děkan vysoké školy NATO: Ruská vládnoucí garnitura představuje riziko. Naše armáda bude tam, kde ji Aliance bude potřebovat

 
Aliance reaguje na změnu bezpečnostního prostředí obměnou velitelské struktury. Ve čtvrtek ministři obrany Severoatlantické aliance jednali o vzniku dvou nových specializovaných velitelství v USA a v Německu. František Mičánek, děkan školy NATO Defence College, byl hostem Světlany Witowské v Interview ČT24. „Rusko nás dokázalo velice nepříjemně překvapit,“ řekl na adresu anexe Krymu v roce 2014 a vysvětlil, proč je připravenost Aliance dnes natolik zásadní.
07.06.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (345 článků)

Univerzita Karlova přebírá po dvou letech fungování aliance 4EU+ její vedení

 
Univerzita Karlova se v listopadu na výročním zasedání ujala vedení mezinárodní univerzitní aliance 4EU+. Ta v letošním roce oslavila 2 roky od svého založení a jejím smyslem je výrazným způsobem zjednodušit a navázat spolupráci mezi šesti předními evropskými univerzitami. Během následujících měsíců se aliance pod vedením UK zaměří na problematiku odbourávání bariér ve vzdělávání a na větší zapojení studentů do aktivit aliance.
06.12.2020 11:10 |

podobné články

Díky ÚZSVM se výrazně snížil počet nemovitostí zapsaných na neexistující státní subjekty

 
K 1. 7. 2016 bylo na všechny státní subjekty zapsáno 1 579 117 nemovitostí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za poslední rok snížil počet nemovitostí zapsaných na neexistující nebo zaniklé státní subjekty o 3 347, tedy o 37 %.
26.09.2016 15:15 |

podobné články

KDU-ČSL považuje nadcházející summit NATO ve Velké Británii za klíčový

 
KDU-ČSL považuje nadcházející summit za klíčový pro budoucnost Aliance a oceňuje míru jednoty, kterou se podařilo dosáhnout v rámci Aliance tváří v tvář ruské agresi na východě Evropy. Je nutné, aby Aliance ani ČR příležitost, kterou tato jednota přináší pro posílení kolektivní obrany, nepromrhaly.
26.08.2014 18:41 |

podobné články

Aliance pro budoucnost chce do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

 
Projekt Aliance sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance (ODA), Agrární demokratické strany (ADS), Strany konzervativní pravice – Řád národa (SKP-ŘN), Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (DSZ-ZA PRÁVA ZVÍŘAT).
24.03.2021 10:10 |

podobné články

Sehnal (APB): Máme za cíl sdružovat osobnosti odborné kvality místo politiků, a to se nám zatím daří

 
Aliance pro budoucnost přijala další dva nové členy. Tentokrát se jedná o hnutí Zdraví Sport Prosperita a Starostové pro kraj, kteří se stejně jako zbytek Aliance hlásí k tradiční pravicové politice a zodpovědnému hospodaření České republiky.
13.05.2021 15:25 |

podobné články

Aliance pro budoucnost jednoznačně vítá, že právo držet zbraň bude součástí ústavního pořádku

 
Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal pochválil rozhodnutí Sněmovny, která odsouhlasila ukotvení práva na držení a použití zbraně do Listiny základních práv a svobod. Právo na obranu vlastní legálně drženou zbraní bude nově zaručeno ústavou.
29.06.2021 22:00 |

podobné články

Vraťme lidem chuť se politicky angažovat. Pavel Šrámek z Aliance pro budoucnost má plán

 
„Občané ztratili ochotu se aktivně angažovat v politice a po své zkušenosti ze Sněmovny se jim nedivím,“ říká politik Pavel Šrámek. Sám byl před lety poslancem za hnutí ANO, které podle něho razilo jediný názor a prostor pro další tam nebyl. Ten naopak podle jeho slov nabízí Aliance pro budoucnost, ke které se připojil se svou Agrární demokratickou stranou na kandidátku.
01.04.2021 18:10 |

podobné články

Slavná zvířecí rodina se rozrostla: Medvídek Kuba už má skoro 10 kilo

 
O nové medvídě se rozrostla rodina chovatele Jaroslava Kani (56) a Radky Šarkanyové (53) z Veletic na Žatecku, kteří cvičí zvířata pro film a reklamu. Medvídek, který dostal jméno Kuba, je mladším bráškou Huga a Báry, kteří právě teď září např. v trilogii Pět mrtvých psů ze série Detektivové od Nejsvětější Trojice.
05.04.2016 18:10 |

podobné články

Patří mezi nejpostiženější v pandemii a nemluví se o tom. Šrámek z Aliance pro budoucnost představil priority

 
Aliance pro budoucnost před týdnem oznámila nástup do voleb. Podnikateli a politikovi Pavlu Sehnalovi se podařilo sjednotit hned několik politických stran na pravé části politického spektra. Hodlá tak posílit vliv pravicových voličů, pro které nejsou alternativou současné sněmovní opoziční strany. Součástí projektu je i Agrární demokratická strana Pavla Šrámka, který pro ParlamentníListy.cz vysvětluje své priority, jimž se hodlá věnovat.
29.03.2021 16:05 |

podobné články