Článek

„Ale vždyť na to mají právo!“ Železný v ČT drtil Pekarovou. Pak se to strhlo

 
Moderátor Jakub Železný se před pár dny v Událostech, komentářích ČT přetahoval s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) o to, zda má opozice právo na sněmovní obstrukce kvůli projednání vládního konsolidačního balíčku. Železného ostré vystupování vůči političce vyvolává opět údiv; někteří tuší, že je to předzvěst jeho odchodu z veřejnoprávní televize. Jiní naopak změnu v jeho způsobu vedení rozhovoru oceňují, konečně prý jde o nestrannost.
10.09.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (224 článků)
Podobné články

No jo, houkl Babiš zezadu na Kalouska. Ten vytáhl starou věc. A drtil, drtil a drtil

 
Jednání Poslanecké sněmovny o zvýšení schodku rozpočtu na 500 miliard korun přineslo i ostrá slova předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Ještě předtím vystoupil premiér Andrej Babiš (ANO), který mimo jiné uplynulé období nazval katastrofou.
08.07.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26012 článků) , Miroslav Kalousek (7795 článků)

Vladimír Železný pro PL: Přijdou "chudáci" Syřané a my jim předáme v plném rozsahu to, co v každé zemi EU lidé budovali po generace. Neobyčejně nebezpečné

 
Bývalý generální ředitel televize Nova, exposlanec Evropského parlamentu, novinář a podnikatel Vladimír Železný opravdu umí v mnohém překvapit. Bez servítků a hlavně bez patosu se v první části rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamyslel nad problémem, který má Evropa s migranty. „Evropa prohrává zápas o svou identitu a své dějiny,“ zdůrazňuje k tomu Železný. Velkým problémem podle něj třeba je, že ti lidé, co k nám přicházejí, pohrdají naší suverenitou. „Podlézají naše zátarasy, tváří se, že mají samozřejmé právo užívat si evropské hodnoty a evropskou prosperitu, do které ale Evropané investovali po generace práci, úsilí a vzdělání svých dětí,“ zmiňuje Železný kromě jiného.
18.09.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Železný se do eurovoleb zapojí i přes trest za krácení daně, Tlustý je zklamaný

 
Vladimír Železný ve středu oznámil, že kvůli pondělnímu podmíněnému rozsudku neodstoupí z kandidátky strany Libertas.cz pro volby do Evropského parlamentu. Nepřeje si to vedení strany. Železný sám hlasoval pro svou rezignaci. Lídr kandidátky Libertas.cz Vlastmil Tlustý Novinkám sdělil, že toto rozhodnutí bere na vědomí, nicméně připustil, že by byl raději, kdyby Železný rezignoval.
13.05.2009 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Bývalý televizní boss Železný ukázal pětiletou dcerku Ester: Je to celá maminka

 
Bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný ukázal svoji pětiletou dceru Ester, která jako by z oka vypadla své mámě Konstancii. Železný se na veřejnosti již příliš neobjevuje a o to byla jeho účast s celou rodinou na dětské módní přehlídce větším překvapením. Železný poslal svoji pětiletou dceru Ester na módní molo, kde předváděla dětskou módu.
04.09.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Bývalý televizní boss Železný ukázal pětiletou dcerku Ester: Je to celá maminka

 
Bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný ukázal svoji pětiletou dceru Ester, která jako by z oka vypadla své mámě Konstancii. Železný se na veřejnosti již příliš neobjevuje a o to byla jeho účast s celou rodinou na dětské módní přehlídce větším překvapením. Železný poslal svoji pětiletou dceru Ester na módní molo, kde předváděla dětskou módu.
04.09.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Báječný rok, svět pomalu začíná být normální. A neuvěříte, co všechno začala v hysterii provádět americká kavárenská levice. Promlouvá Vladimír Železný

 
Bývalý europoslanec, někdejší mocný šéf televize NOVA Vladimír Železný před časem v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předpověděl, že Donald Trump v prezidentské volbě nad Hillary Clintonovou zvítězí. Proč? Protože je diametrálně odlišný. „Je to zásadní průlom...“ říká teď Železný a vysvětluje vítěznou cestu amerického miliardáře do Bílého domu. A Hillary? „V první řadě byla neskutečně nudná. Byla to, čemu se v americkém jidiš žargonu říká ‚nudnik‘. Neměla žádnou originální myšlenku, nebyla kreativní, nápaditá. I politika potřebuje invenci,“ sděluje Železný.
11.11.2016 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků) , Donald Trump (6020 článků)

Jakub Železný nemůže být ředitelem ČT! Z RRTV zaznělo jasné „ne“

 
Může se stát či má se stát moderátor Jakub Železný generálním ředitelem ČT? Tuto otázku nastolil výrok v DVTV, kde Železný uvedl, že o kandidatuře vážně uvažuje. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov si myslí, že ředitelem být nemůže a že je potřeba někoho, kdo nebude nikomu stranit. A ozvaly se i další důvody, proč by ředitelem Železný být neměl. Například, že by si jako ředitel musel nechat umět „sr*t na hlavu“.
18.08.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (175 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Jakub Železný k Zemanovi, velmi tvrdě. Přidal k tomu i PL. Jenže udělal chybu

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný se dnes na svém twitteru vyjádřil k rozhovoru prezidenta Miloše Zemana pro ParlamentníListy.cz, kde mimo jiné hlava státu vyzvala k odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného, ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a šéfky SÚKL Ireny Storové. Železný napsal o tom, že Parlamentní listy jsou dezinformační, Ministerstvo vnitra toto však neuvádí. Následně se Železný dočkal studené sprchy.
10.03.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků) , Jakub Železný (224 článků) , Jan Železný (97 článků)

Otravují tady! Jakub Železný jel v ČT. Hosta skoro nepotřeboval

 
„Proč na českém území operuje minimálně 18 zpravodajců s diplomatickým krytím a nikdo s tím nic nedělal?“ udeřil moderátor ČT Jakub Železný na ministra zahraničí Jakuba Kulhánka. Ten se bránil, že Česku zahraniční partneři za vyhoštění 18 ruských agentů tleskají a vydávají na jeho podporu silná prohlášení. A Železný na ministra udeřil znovu. „Tolik silných prohlášení, a přesto si ruští agenti operují po Evropě, tu otravují své lidi, tu nějaké jiné lidi,“ naznačil Železný, že se mu slova jeví nedostatečná.
01.06.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (224 článků)

Sněmovna zná svou předsedkyni. Poslanci si zvolili Markétu Pekarovou Adamovou

 
Předsedkyní Sněmovny dnes zvolili poslanci Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Byla jedinou kandidátkou, když nominanta hnutí ANO, vicepremiéra Karla Havlíčka, plénum z tajné volby před jejím zahájením vyřadilo kvůli neslučitelnosti funkcí. Předsedkyni TOP 09 Pekarovou Adamovou navrhla do nejvyšší funkce v dolní komoře koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), jež skládá budoucí většinovou vládu s koalicí Pirátů a Starostů a nezávislých.
10.11.2021 19:55 |

podobné články

Zkazí Železný z ČT olympiádu? Zkusil to. A narazil

 
Pokud budete během zimní olympiády v Pekingu sledovat zpravodajství České televize, a moderovat bude Jakub Železný, vždy se dozvíte, že olympiáda se koná v „totalitní Číně“ nebo „komunistické Číně“. Redaktor se zavázal, že to bude opakovat pokaždé, když bude o olympiádě mluvit a zatím to důsledně dodržuje. Odborník na mediální právo Štěpán Kotrba si myslí, že Železný má úžasnou schopnost porušovat zákon. A s „totalitní“ a „komunistickou“ Čínou je to prý také jinak.
02.02.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (224 článků)

Útok v Nice zachytily kamery: Útočník v náklaďáku drtil pod koly nevinné

 
Poháněn nenávistí, jel jako smyslů zbavený. Pod koly drtil nevinné, kteří umírali krutou smrtí. Ti, kteří měli štěstí, vyvázli s brutálními zraněními. Vraždícího šílence v Nice se snažil společně s policisty zastavit i odvážný motorkář. Najížděl na jeho náklaďák a snažil se ukončit jeho krvavé běsnění.
15.07.2016 10:45 |

podobné články

Trump drtil Macronovi ruku téměř 30 sekund! Jedná se o nejdelší potřesení v historii?

 
Americký prezident Donald Trump navštívil Francii ku příležitosti oslav pádu Bastily a jeho návštěvu provázelo několik vtipných okamžiků, které otřásají internetem. Posledním z nich je legendární potřesení na rozloučenou, kdy Trump drtil ruku francouzského prezidenta téměř 30 sekund.
15.07.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6020 článků)

Pavlova mluvčí Řeháková – už si kopl i Železný. Ale pak se do toho zamotal...

 
Nepříjemná slova si od zastánců budoucí prezidentské mluvčí Markéty Řehákové vyslechl novinář České televize Jakub Železný poté, co se hojně diskutovanou mluvčí Petra Pavla rozhodl poupravit za slova, v nichž se dle něj měla dopustit nepravdy. „Krom formy by mohla, myslím, zapracovat na obsahu,“ vzkázal Řehákové Železný a vysvětlil jí, jak to je s úřadováním prezidenta na Hradě před inaugurací. A bylo zle. Šlo o „opravu nepravdy“, musel vysvětlovat poté, co mu například přišlo, aby „nechal prostor mladším“.
01.02.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2486 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Bartoš z pódia drtil konkurenci: Populismus, lži a strašení! A pak mu tam „vlezl“ Fiala s Pekarovou a Jurečkou. Došlo na Kalouskovu složenku

 
„Rozhodujeme se na křižovatce, zda půjdeme za přítelem Viktorem, jak říká premiér a myslí tím Orbána, nebo zda zůstaneme mezi zeměmi, které ctí principy liberální demokracie a osobní svobody,“ zaznělo mimo jiné na volební kampani Pirátů se Starosty v Pardubicích. A pak se přišlo podívat SPOLU.
18.09.2021 14:05 |

podobné články

„Že to neviděl Lenin. Jak na zajíce. Po konci Moravce

 
Kalousek ve formě? Václav Moravec do studia ČT pozval ministryni financí Alenu Schillerovou za hnutí ANO, exministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 a ekonomku Ilonu Švihlíkovou. A bylo to ostré. Zejména první dva jmenovaní po sobě opravdu šli. Připomeňme si nejlepší momenty. „Peklo zamrzlo!“ A to nebylo nic proti tomu, co se pak strhlo na Twitteru. Kalousek prý drtil, Schillerová je jak nacamraná kuchařka a prý škoda, že to neviděl Lenin. „Nic jiného si nezaslouží,“ přisadil jak Šafr, tak Novotný. Schillerová je po konci pořadu jednoznačným terčem glosátorů.
21.03.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (750 článků) , Miroslav Kalousek (7795 článků) , Miroslav Novotný (81 článků) , Miroslav Novotný (58 článků)

Šu***i spolu Mája a Vilík? ptal se Železný v ČT

 
VIDEO: Seriózní pořad Události komentáře se změnil v parodickou taškařici. Moderátoři Jakub Železný a Daniela Drtinová sehráli při zkouškách pořadu scénku rozhovoru mezi redaktorem a fanynkou Karla Gotta stylizující se do včelky Máji. Železný se kolegyně i ptal, jestli spolu Vilík s Májou souložili.
12.05.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6813 článků) , Daniela Drtinová (375 článků)

Vladimír Železný o Zemanovi: To byl šok pro namyšlené žurnalisty, když vyhrál. Oni mu nesahají ani po kolena. Víte, s novináři je to takto...

 
POLOČAS MILOŠE ZEMANA Podnikatel, někdejší generální ředitel televize Nova, bývalý senátor a exposlanec Evropského parlamentu Vladimír Železný tvrdí, že Miloš Zeman je osobnost zcela originální myšlením a zcela přesně a s předstihem umí reflektovat postoje této země. „Novináře ale spíše zajímají průvodní znaky jeho pobytu na Hradě a nezabývají se příliš jeho zajímavými názory, které jsou leckdy výtečnou protiváhou tupé prounijní, tedy vlastně proněmecké politiky,“ tvrdí Železný v druhé části obsáhlého rozhovoru, který vedl s ParlamentnímiListy.cz.
21.09.2015 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků) , Miloš Zeman (27967 článků)

Vladimír Železný a jeho inventura: Havel, Klaus, Zeman, Kalousek, Rusové. Na každého se dostalo

 
Bývalý generální ředitel televize Nova, později europoslanec a nyní podnikatel Vladimír Železný pro ParlamentníListy.cz krátce, zato výstižně rozebral jména, která momentálně na domácí politické scéně rezonují nejvíce. „Mně se na Miloši Zemanovi líbí, jak má důslednou vnitřní kontinuitu,“ podotkl třeba k hlavě státu. Ale co jeho předchůdce Václav Klaus? Vrátí se do politiky? A pokud ano, která politická strana by ho nejspíše lákala? I na to Železný hledal odpovědi.
26.01.2016 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků) , Václav Klaus (11006 článků) , Václav Havel (6428 článků)