Článek

Albové vzpomínání na Petra Kalandru

 
Rok 2020 přináší dvě výročí připomínající již zesnulého hudebníka Petra Kalandru (1950 – 1995). Desátého března uplynulo sedmdesát let ode dne, kdy se narodil. A 7. září to bude pětadvacet roků od jeho předčasného úmrtí.
21.03.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kalandra (3 články)
Podobné články

Jeho politika byla ve slušnosti, vzpomíná na Petra Kalandru Jan Spálený

 
Kytarista, skladatel, zpěvák a textař Petr Kalandra zemřel v roce 1995. Nyní vyšlo vzpomínkové dvojalbum, o kterém jeho spoluhráč a kamarád Jan Spálený říká: "Všechny skladby jsou z období prvních devíti let ASPM. Hráli jsme v triu a vznikl určitý typ hudby, svým způsobem je to lidová muzika."
11.03.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kalandra (3 články)

Babiš, v roce 90... Staří podnikatelé se sešli, byl u toho i Ivan Kočárník. Řeč byla i o dnešních mladých

 
REPORTÁŽ Vzpomínání na třicet let českého podnikání se na pražském Žofíně neslo v duchu nostalgického vzpomínání, lámání rukama nad mladou generací, která už příliš nemá „drajv“ a touhu něco dokázat, a zoufalství ze současné politické situace, která nepřeje jakékoliv osobní iniciativě. Kromě těch, kteří v devadesátých letech vedli sdružení podnikatelů zde po dlouhé době veřejně promluvil například i Ivan Kočárník, náměstek Václava Klause v časech klíčových hospodářských reforem a poté sám ministr financí.
19.12.2019 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9795 článků) , Ivan Ivan (1390 článků)

Petra Němcová: Nejšťastnější jsem na Haiti

 
Topmodelka Petra Němcová přijela do Česka, aby oslavila matčiny šedesátiny a pomohla sestře s přípravami na svatbu. Nejlépe se ale cítí na Haiti. O vztahu s místním předsedou vlády ovšem mluvit nechce. Další články k tématu: Petra Němcová našla novou lásku, chodí s premiérem Haiti Petra Němcová získala ocenění za charitu, je čestnou vyslankyní Haiti Petra Němcová hledá po rozchodu útěchu v náruči herce Seana Penna Česká topmodelka Petra Němcová zrušila dlouho plánovanou svatbu Svlékla bych se, ale vulgární nahotu nemusím, přiznává Petra Němcová OBRAZEM: Takhle se fotil kalendář Pirelli. Bude v něm i Petra Němcová Petra Němcová v Americe dotančila, vyhazov obrečela
31.05.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Sean Penn (216 článků) , Petra Němcová (614 článků)

Petra Němcová hledá po rozchodu útěchu v náruči herce Seana Penna

 
Modelka českého původu Petra Němcová se po zrušení svatby s hercem Jamiem Belmanem začala znovu objevovat ve společnosti slavného amerického herce Seana Penna. Zahraniční média mluví o tom, že se k sobě vrátili. Ani jeden z nich to ale nepotvrdil. Ostatně dosud tvrdí, že i jejich vztah z roku 2008 byl čistě přátelský. Další články k tématu: Česká topmodelka Petra Němcová zrušila dlouho plánovanou svatbu Petra Němcová v Americe dotančila, vyhazov obrečela Česká modelka Petra Němcová plánuje svatbu v Anglii, už má vybrané šaty Modelka Petra Němcová se zasnoubila s britským hercem Kam se poděla Petra Němcová? Petra Němcová je zpět před objektivem, stejně sexy jako dřív
24.04.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Sean Penn (216 článků) , Petra Němcová (614 článků)

ŽEBŘÍČKY: Svět kupuje Jacksona, Češi Landu

 
Zatímco podle albové hitparády Billboard je devět z deseti nejprodávanějších alb v Americe od Michaela Jacksona, s Čechy to nehlo a pořád kupují hlavně Nigredo Daniela Landy. Alespoň to tvrdí tabulka IFPI, která sleduje pouze prodej klasických CD v některých českých obchodech.
08.07.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1696 článků) , Daniel Landa (506 článků)

Nevtíravá a sofisitikovaná world music Dobet Gnahoré

 
Čtyřiadvacetiletá africká zpěvačka Dobet Gnahoré platí za shooting star dnešní world music. Po získání společné Grammy se slavnější kolegyní jménem India.Arie za singl Pearls s úspěchem koncertuje po Americe i Evropě a její albové novince Djepka La You se nadmíru daří ve World Music hitparádě WMCE.
02.04.2010 11:20 |

podobné články

Retro: Rolling Stones před 30 lety dobyli hitparádu s Tattoo You

 
Před 30 lety vystoupili na vrchol americké albové hitparády Billboard The Rolling Stones s albem Tattoo You, které uvedl známý singl Start Me Up, a zůstali tam devět týdnů. Bylo to naposledy, nikdy poté už v Americe neměli tak úspěšné album.
23.09.2011 16:20 |

podobné články

Nová alba: Björk, Evanescence, Gabriel i mladý Cohen

 
Podzimní albové menu pokračuje v nabídce. Na trh se dostala jak novinka Björk, první po čtyřech letech, tak nová nahrávka Evanescence, první po pěti letech. Za pozornost jistě stojí i to, jak se Adam Cohen na novém albu potatil, a samozřejmě úpravy skladeb Petera Gabriela, které si udělal on sám.
12.10.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Björk (25 článků) , Adam Cohen (3 články) , Peter Gabriel (21 článků)

Dobře remixovaný Elton

 
Britský zpěvák a skladatel Elton John si oblíbil australskou elektronickou dvojici Pnau, a proto ji nechal vyčarovat ze svých starých písní remixové album Good Morning to the Night. Zrodil se letní popový hit, který ovládl Velkou Británii a obsadil tam první pozici albové hitparády.
22.08.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (536 článků)

Please The Trees: To, co žijeme u nás, je pohádka

 
Vítězem žánrové kategorie Alternativní hudba v cenách Akademie populární hudby Anděl 2012 se stala pražsko-táborská formace Please The Trees. Ocenění získala za své kritikou dobře přijaté loňské album A Forest Affair, přičemž dvě předešlé desky - Lion Prayer (2008) a Inkalesh (2010) – se postaraly o to, že si získala na české scéně respekt. Dobré reakce jsou i na její zahraniční mise, ať už koncertní nebo albové. Na otázky Práva odpovídal zpěvák a kytarista Václav Havelka.
15.03.2013 11:35 |

podobné články

Jára Cimrman porazil v albové hitparádě popové hvězdy

 
Žebříček nejprodávanějších alb minulého týdne ovládla nahrávka koncertního provedení slavných melodií, odcizených z operetní fresky Járy Cimrmana Proso. „Vědecký tým” českých cimrmanologů, vedený Zdeňkem Svěrákem, na tomto projektu dokázal, kdo je skutečným autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet. Až za hudebním odkazem českého génia jsou v hitparádě hvězdy tuzemské a světové hudby. Žebříčky fyzických zvukových nosičů jsou už v dnešní době anachronismem, nemapují skutečný stav hudební scény, což jasně ukazuje i věkové složení interpretů.
23.10.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (289 článků)

RECENZE: Eminemovo účelné spojování stylů i lidí

 
V roce 2000 vydal detroitský raper Eminem své třetí albové dílko The Marshall Mathers LP. Z dnešního pohledu je jisté, že se stalo jednou z nejzásadnějších desek amerického hip hopu přelomu tisíciletí. Produkoval jej Eminemům mentor a objevitel Dr. Dre a během prvního týdne se kolekce jenom v Americe prodaly dva milióny kusů. Není divu, že se za ní Eminem nyní ohlédl.
12.11.2013 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Eminem (91 článků)

Vyjdou reedice dalších alb Led Zeppelin

 
Britská skupina Led Zeppelin vydala v červnu v rozšířených reedicích svá první tři alba. V připomínání své diskografie bude pokračovat dál. Koncem října vyjdou albové počiny Led Zeppelin IV a Houses Of The Holy.
10.08.2014 15:25 |

podobné články

TR/ST: Experimentovat se svým hlasem je rozkoš

 
S novinkou Joyland atakoval loňské albové žebříčky – a nejenom svým androgynním hlasem. V rozhovoru TR/ST prozrazuje, že na počátku tvorby stojí temnota a že pravidelně utužuje vztahy s kartářkou.
29.01.2015 13:45 |

podobné články

Rudimental: Jenom se rádi bavíme

 
Jedním z headlinerů sobotního dne byla na Colours of Ostrava britská drum’n’bassová kapela Rudimental. V roce 2013 vydala debutové album Home, které jí mimo jiné přineslo nominaci na cenu Mercury Prize a první místo v britské albové hitparádě. V září Rudimental navážou druhou deskou We The Generation. Právu poskytl rozhovor hudebník a producent Kesi Dryden.
20.07.2015 15:25 |

podobné články

Albové loučení pianisty Ivana Moravce

 
Minulý týden zesnulý pianista Ivan Moravec se rozloučí se svým publikem albovou nahrávkou Tříkrálový koncert. „Vyjde 16. října u nás i na světovém trhu, kde je očekávána s velkým zájmem,“ řekl Právu Vladan Drvota z vydavatelství Supraphon, které kolekci připravuje.
03.08.2015 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1390 článků)

Nová alba: Beyoncé či hudba k filmu od Marka Knopflera a Evelyn Glennie

 
Není to příliš bohatý týden na albové novinky, nicméně deska zpěvačky Beyoncé překvapila. Ani ne tak svým obsahem, jako tím, že vyšla bez předchozího ohlášení.
27.04.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Mark Knopfler (37 článků) , Evelyn Glennie (1 článek)

Olympic: Ještě zdaleka to nemáme za sebou

 
Skupina Olympic, která je na scéně už 56 let, hýří aktivitou a zdá se být v příkladné formě. Po albové trilogii Souhvězdí, která vycházela v letech 2013 až 2015, je tu Trilobit.
23.09.2018 14:20 |

podobné články

Nová alba: Harry Styles, Stormzy, Adam Mišík a Pink Floyd

 
Pár dnů před vánočními svátky ještě poslaly na trh své albové nabídky hvězdy dneška. Harry Styles a Stormzy v nich nabízejí britskou chuť, Adam Mišík českou. Pink Floyd pak přinášejí ve svém box setu klasiku.
18.12.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Mišík (235 článků) , Harry Styles (151 článků) , Harry Harry (426 článků)