Článek

Aktivisté Greenpeace vylezli na těžní věže dolu Frenštát

 
Dvanáct aktivistů Greenpeace vylezlo dnes ráno na těžní věže dolu ve Frenštátu pod Radhoštěm v Beskydech. Cílem akce je upozornit na nezodpovědné chování České republiky k problematice globálního oteplování a těžby fosilních paliv, řekl ČTK zástupce organizace Michal Komárek. Společnost OKD tvrdí, že o budoucnosti frenštátského ložiska vedla s veřejností několik diskusí.
28.05.2012 10:10 |

podobné články

Podobné články

Aktivisté Greenpeace protestují na těžních věžích v Beskydech

 
Mezinárodní ekologická organizace Greenpeace zahájila v pondělí protest proti kontroverzním plánům Ostravsko-karvinských dolů na rozšíření těžby. Aktivisté vylezli na dvě těžní věže zakonzervovaného Dolu Frenštát v Beskydech, kde rozvinuli transparenty.
28.05.2012 08:40 |

podobné články

Greenpeace po dvou dnech slezli z těžních věží Dolu Frenštát, mají radost z podpory

 
Aktivisté Greenpeace dnes odpoledne opustili vrcholky dvou těžních věží Dolu Frenštát v Beskydech. Vylezli na ně v pondělí ráno. Nepovolenou akcí chtěli ochránci přírody upozornit na globální oteplování a také riziko těžby uhlí v Beskydech. Podle policie se dopustili přestupku a hrozí jim pokuta až 15.000 korun.
29.05.2012 19:30 |

podobné články

Černohorský (Piráti): Kdy zmizí těžní věže z Beskyd?

 
Jak dlouho ještě budou na černo postavené těžní věže v areálu Dolu Frenštát hyzdit panorama Beskyd? Na to se ve včera odeslané interpelaci ptá Pirát Lukáš Černohorský ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.
15.05.2018 19:35 |

podobné články

Aktivisté Greenpeace obsadili věž dolu Frenštát

 
Dvanáct z Greenpeace dnes ráno vylezlo na jednu z těžebních věží v Dole Frenštát na Novojičínsku. Důvodem akce je podle OKD záměr začít s těžbou černého uhlí v novém ložisku.
28.05.2012 08:40 |

podobné články

Aktivisté Greenpeace vylezli na Národní divadlo kvůli limitům

 
Aktivisté z organizace Greenpeace, která se zaměřuje na životní prostředí, dnes ráno protestovali na budově Národního divadla v Praze proti prolomení těžebních limitů. Na budovu vyvěsili dva čtyřicetimetrové transparenty s nápisem "Vyvlastnit a zbourat?" a s portréty politiků, kteří patří mezi přední zastánce prolomení limitů a bourání obcí. Krátce před polednem transparenty z budovy aktivisté sami sundali. Neohlášenému tříhodinovému protestu přihlíželi policisté.
22.10.2013 13:00 |

podobné články

OKD: Rekordy těžní věže na Darkově

 
To tu ještě nebylo. Výkony těžní věže jámy Mír 4 Závodu Důl Darkov dosahují v posledních měsících takových čísel, které nebyly zaznamenány od začátku její existence. Měsíčního rekordu bylo dosaženo v květnu, kdy se vytěžilo 637 149 tun těživa, ten denní je z pátku 6. června – 27 860 tun.
06.07.2014 13:35 |

podobné články

ODS: Snaha o uzavření Dolu Frenštát je důkaz, že bereme životní prostředí vážně

 
Občanští demokraté se dlouhodobě snaží o to, aby došlo k definitivnímu uzavření Dolu Frenštát. Podle předsedy ODS Petra Fialy je Důl Frenštát obrovským dluhem vůči občanům Beskyd.
21.11.2019 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků)

ODS: Snaha o uzavření Dolu Frenštát je důkaz, že bereme životní prostředí vážně

 
Občanští demokraté se dlouhodobě snaží o to, aby došlo k definitivnímu uzavření Dolu Frenštát. Podle předsedy ODS Petra Fialy je Důl Frenštát obrovským dluhem vůči občanům Beskyd.
21.11.2019 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1609 článků)

Aktivisté vylezli na komín v Prunéřově

 
Aktivisté hnutí Greenpeace vylezli v pondělí ráno na komín elektrárny v Prunéřově.
22.03.2010 08:40 |

podobné články

Aktivisté z Greenpeace chtějí koupit uhelné doly. Aby je mohli zavřít

 
Potencionální investice do německých hnědouhelných dolů švédské firmy Vattenfall je pro české zájemce riskantní s nejasným výsledkem. Na úterní tiskové konferenci to uvedli zástupci ekologické organizace Greenpeace. Odvolávají se na aktuální studii berlínské Technické univerzity. Oficiální nabídku na koupi dolů zaslala ovšem i Greenpeace, na rozdíl od energetických společností je však chce zavřít.
20.10.2015 18:25 |

podobné články

Greenpeace chce koupit doly, o které má zájem ČEZ a EPH. Chce je zavřít

 
Greenpeace se včera oficiálně zařadilo mezi zájemce o koupi německých hnědouhelných elektráren a dolů společnosti Vattenfall. Firma, kterou 100% vlastní švédský stát, se pokouší prodat všechny svá uhelná aktiva v Německu (především v Lužici). Švédská kancelář Greenpeace ve spolupráci s Greenpeace ČR se dnes přihlásila mezi zájemce o prodej. Pokud se ekologická organizace stane vlastníkem firmy, nehodlá na jejím provozu vydělat ani korunu: obří německé uhelné elektrárny a povrchové doly chce co nejrychleji zavřít.
07.10.2015 09:01 |

podobné články

Aktivisté z Greenpeace opět pronikli na Úřad vlády

 
Ekologičtí aktivisté z hnutí Greenpeace opět vylezli na střechu Úřadu vlády. Protestují proti schválení neekologické přestavby elektrárny v Prunéřově.
03.05.2010 15:05 |

podobné články

Aktivisté Greenpeace vylezli na Národní divadlo kvůli limitům

 
Aktivisté z organizace Greenpeace, která se zaměřuje na životní prostředí, dnes ráno protestovali na budově Národního divadla v Praze proti prolomení těžebních limitů. Na budovu vyvěsili dva čtyřicetimetrové transparenty s nápisem "Vyvlastnit a zbourat?" a s portréty politiků, kteří patří mezi přední zastánce prolomení limitů a bourání obcí.
22.10.2013 12:20 |

podobné články

Greenpeace se stáhlo z Bakalových věží v Beskydech

 
Bez úhony přečkala noc i úterní dopoledne dvanáctka aktivistů ekologického hnutí Greenpeace na vrcholu dvou těžních věží zakonzervovaného Dolu Frenštát v Beskydech. Ekologové začali přibližně v 13.30 hodin, po necelých 31 hodinách, věže bez problémů opouštět.
29.05.2012 14:30 |

podobné články

Aktivisté Greenpeace jdou dolů z chladicí věže. Ještě předtím vytvoří barevnou mlhu

 
Dnes jsou aktivisté Greenpeace na chladicí věži chvaletické elektrárny již třetí den.
05.10.2016 09:55 |

podobné články

Zelení aktivisté na Slovensku lezli na těžební věž, soud je poslal do vazby. Včetně dvou Čechů

 
Slovenský soud dnes uvalil vazbu na aktivisty ekologické organizace Greenpeace, kteří ve středu na protest proti těžbě uhlí vylezli na těžební věž dolu Nováky na středním Slovensku. ČTK to sdělila slovenská pobočka Greenpeace. Policie 12 aktivistů, mezi nimi i dva české občany, po protestu obvinila.
02.12.2018 14:30 |

podobné články

Rusko zadržuje na lodi 30 aktivistů Greenpeace - protestovali, kde neměli

 
Ruská pohraniční stráž zadržuje na lodi 30 aktivistů hnutí Greenpeace. Plavidlo, které patří hnutí, je v Barentsově moři a pohraničníci je obsadili ve čtvrtek večer. Mezi třicítkou aktivistů je i šest Britů. Důvodem zásahu byl plánovaný protest členů Greenpeace proti těžbě ropy v severních mořích. Členové Greenpeace dnes uspořádali u ruského velvyslanectví v Praze proti postupu Ruska protest a podobné akce se pořádají i v dalších 17 evropských státech.
20.09.2013 12:55 |

podobné články

Bakala má v Beskydech černé stavby, upozorňuje Greenpeace

 
Několik členů hnutí Greenpeace vyšplhalo na jednu z těžebních věží v Dole Frenštát na Novojičínsku. Chtěli upozornit na to, že těžba a spalování uhlí poškozuje jak přírodu v Beskydech, tak kvalitu života tamních obyvatel. Aktivisté mimo jiné rozvinuli transparent s textem "Bakalovy černé stavby".
24.06.2012 11:00 |

podobné články

Aktivisté Greenpeace vylezli na třísetmetrový komín elektrárny

 
Devět ekologických aktivistů z hnutí Greenpeace ve středu tři hodiny ráno proniklo do areálu elektrárny Prunéřov II a vystoupalo na její třísetmetrový komín. Část z nich tam má zůstat do čtvrtka. Pokoušejí se tím přimět ČEZ, aby při plánované obnově elektrárny použil buď nejlepší dostupnou technologii s čistou účinností minimálně 42 procent nebo zdroj do roku 2015 úplně uzavřel.
10.06.2009 08:20 |

podobné články