Článek

Aktivisté demonstrovali za pokácení Stráského, večer s ním mají jednat

 
Zhruba pět desítek ekologických aktivistů přišlo v pondělí dopoledne demonstrovat před budovu ministerstva životního prostředí v pražských Vršovicích. Žádali ministra Tomáše Chalupu (ODS), aby odvolal šéfa šumavského národního parku Jana Stráského. Ten je podle nich nekompetentní a umožnil protiprávní kácení kůrovcem napadených stromů v chráněné lokalitě Na ztraceném. Tam se aktivisté snažili posledních několik týdnů kácení zabránit vlastními těly.
15.08.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)
Podobné články

Aktivisté zvou šumavského pána Stráského do lesů

 
Aktivisté z Hnutí Duha, kteří již týden blokují kácení stromů napadených kůrovcem u Ptačího potoka na Šumavě, pozvali na návštěvu šéfa rezervace Jana Stráského. Chtějí s ním dále vyjednávat o alternativním řešení problému.
22.07.2011 16:10 |

podobné články

Aktivisté ze Šumavy: Chalupo, odvolejte Stráského

 
Aktivisté, kteří v uplynulých čtyřech týdnech blokovali kácení kůrovcem napadených smrků na Šumavě, budou dnes ráno demonstrovat před ministerstvem životního prostředí. Mají jediný požadavek – odvolání ředitele národního parku Jana Stráského.
15.08.2011 06:40 |

podobné články

Chránil Šumavu, kterou ničili ekologičtí aktivisté, vzpomíná Klaus na Stráského

 
První český premiér a druhý český prezident Václav Klaus vzpomíná v pátečním vydání Mladé fronty Dnes na svého kamaráda Jana Stráského, se kterým spolu seděli v kanceláři státní banky, chodili po horských túrách a působili v jedné straně i společně ve dvou vládách. „Takových lidí za život moc nepotkáte. Šel bych s ním i na pól,“ píše Klaus starší.
08.11.2019 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9754 článků)

Aktivisté ze Šumavy ŽÁDÁJÍ HLAVU STRÁSKÉHO!

 
Úderem pondělní 8.00 odstartoval před sídlem ministerstva životního prostředí další protest. Necelá stovka aktivistů požaduje odvolání ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského.
15.08.2011 09:05 |

podobné články

Trafika pro expremiéra Stráského? Může se stát šéfem NP Šumava

 
Česko je v rozdávání „trafik“ pro vysloužilé politiky snad na prvním místě v Evropě. Jedna taková se prý chystá i pro posledního federálního premiéra a bývalého ministra zdravotnictví a dopravy Jana Stráského. Dostal totiž nabídku stát se dočasným šéfem NP Šumava.
11.02.2011 17:00 |

podobné články

Vědci se obávají Stráského. Šumavský park ztratí svůj smysl

 
Národní park Šumava je v ohrožení, varují vědci a pedagogové Biologického centra Akademie věd ČR a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Obávají se jeho nového ředitele Jana Stráského, který v minulých dnech zrušil vědeckou sekci parku.
11.03.2011 14:10 |

podobné články

Zemek (ČSSD): Kácení v bezzásahových zónách NP Šumava je nepřijatelné

 
ČSSD považuje dnešní prohlášení ministra životního prostředí Tomáše Chalupy, který výrazně upravil plány ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského k zásahům v NP, za posun k lepšímu a jasného signálu o tom, že Stráského koncepce byla chybná.
21.04.2011 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Zemek (ČSSD): Stráského chemický zásah na Šumavě je nezákonný

 
Ministerstvo životního prostředí se musí okamžitě zabývat údajným nezákonným postupem ředitele NP Šumava Jana Stráského.
05.05.2011 20:00 |

podobné články

Jirsa (ODS): Proč tolik křiku kolem ředitele Stráského?

 
Po jmenování nového ředitele Jana Stráského se zdálo, že se rozbouřená situace na Šumavě uklidnila.
26.05.2011 17:45 |

podobné články

Odvolejte Stráského z vedení NP Šumava, žádají Chalupu vědci

 
Stínová vědecká rada Národního parku Šumava se obrátila na ministra životního prostředí Tomáše Chalupu s výzvou, aby odvolal ředitele parku Jana Stráského, informuje Deník.cz. Podle vědců totiž porušil zákon, když v boji proti kůrovci použil pesticidy bez udělení výjimky.
09.06.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Stráský ve svém úřadu kouří. Zaměstnanci si stěžují

 
Nekuřácké sídlo Šumavského národního parku ve Vimperku se pod vládou nového ředitele Jana Stráského změnilo v kuřácké. Jeho kancelář prý dokonce páchne jako hospoda. Nekuřáčtí zaměstnanci si teď na Stráského stěžují.
05.07.2011 15:35 |

podobné články

Chalupa se přidal na stranu Stráského: Kůrovce je prý nutné z Šumavy vymýtit

 
Český rozhlas zajímalo, jaký postoj zaujímá ministr životního prostředí Tomáš Chalupa k blokádě ekologických aktivistů u šumavské Modravy. Chalupa totiž slíbil, že přeruší dovolenou a na Modravu zavítá. Zatím ale přes rozhlas vzkázal, že stojí za aktivitami ředitele Šumavského národního parku Jana Stráského. I podle něj se však musí s kůrovcem bojovat.
29.07.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Chalupa pod tlakem vyzval Stráského, aby s aktivisty o Šumavě jednal

 
Tvrdošíjnost ekologů a protesty řady odborníků proti kácení na Šumavě přiměly vládní politiky i vedení národního parku k ústupu od nesmiřitelného postoje. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) vyzval ředitele parku Jana Stráského, aby začal s aktivisty, kteří kácení kůrovcem napadených stromů blokují, vyjednávat.
03.08.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Desítky aktivistů před ministerstvem žádali odvolání Stráského

 
Pět desítek aktivistů, kteří měsíc blokovali kácení stromů napadených kůrovcem v šumavské lokalitě Na Ztraceném, se dnes ráno zhruba na hodinu a půl sešlo před budovou ministerstva životního prostředí. Při poklidné demonstraci žádali odvolání ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského. Podle nich je ředitel nekompetentní a kácení umožnil protiprávně
15.08.2011 09:10 |

podobné články

Stráského vývoj české politiky v posledních letech zklamal

 
Vývoj české politické scény v posledních letech je pro posledního předsedu federální vlády Jana Stráského zklamáním. Podle něj současní politici neberou svou práci jako službu lidem, ale vítězí u nich osobní ambice. Stráský, který dnes slaví 75. narozeniny, to řekl v rozhovoru pro ČTK. Uvedl, že o návratu do aktivní politiky už neuvažuje, a to i vzhledem ke svému věku.
24.12.2015 12:40 |

podobné články

Aktivisté blokovali dálnici kvůli rozšíření londýnského letiště. Skončili v poutech

 
Aktivisté v sobotu v Londýně demonstrovali proti stavbě třetí přistávací dráhy letiště Heathrow. Lidským řetězem zablokovali rušnou dálnici. Po neúspěšném vyjednávání policie 15 protestujících zatkla. Zbylí demonstranti v protestech pokračovali.
19.11.2016 16:50 |

podobné články

Ekologičtí aktivisté na Šumavě mají 14 dní klid, kácení se zastavilo

 
Čtrnáct dní mohou sbírat síly ekologičtí aktivisté protestující na Šumavě proti kácení stromů napadených kůrovcem a odpočívat mohou i jejich rivalové z řad policie, kteří aktivistům už déle než tři neděle bránili v pronikání do uzavřených míst, kde se těžilo dřevo. Ekologičtí aktivisté dočasně přerušili blokádu kácení, protože v lokalitě Na Ztraceném se nyní nebude 14 pracovat. Pro ParlamentníListy.cz to potvrdil mluvčí blokády Vratislav Vozník.
18.08.2011 13:00 |

podobné články

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

 
Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.
14.10.2018 14:30 |

podobné články

SLEDUJEME: Aktivisté jsou V PRAZE! Demonstrují proti KÁCENÍ NA ŠUMAVĚ

 
Na páteční demonstraci před ministerstvem životního prostředí, která začala v deset hodin, se sešlo několik stovek ekologických aktivistů. Při protestu proti kácení stromů na Šumavě a požadovali, aby ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) odvolal šéfa Národního parku Šumava Jana Stráského.
05.08.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)