Článek

Akreditační komise dala nůž na krk plzeňské právnické fakultě

 
Nůž na krk od akreditační komise dostalo vedení skandalizované plzeňské právnické fakulty, která stále bojuje o bytí, či nebytí. Do konce května musí totiž vypracovat pro akreditační komisi hodnotící zprávu, ve které detailně popíše svoji činnost po provalení aféry s rychlostudenty i dalšími nestandardními postupy při skládání zkoušek.
10.05.2011 17:00 |

podobné články

Podobné články

Vedení plzeňských práv za pět minut dvanáct zažehnalo krizi

 
Doslova na poslední chvíli se daří vedení plzeňské právnické fakulty sehnat nové kvalifikované pedagogy, kteří mají nahradit své kolegy. Ti odešli na protest proti situaci, jež vládne na fakultě a škole tak reálně hrozil zánik z důvodu nedostatku kantorů. Nůž na krk nasadila vedení fakulty akreditační komise ministerstva školství. Pokud by škola nezajistila výuku prostřednictvím kvalitních pedagogů, hrozila fakultě ztráta akreditace.
31.08.2011 17:05 |

podobné články

Kauza plzeňská práva. Ministr Pospíšil viní současné vedení

 
Bývalý prozatímní děkan plzeňské právnické fakulty a současný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil vyjádřil politování nad tím, že fakultě hodlá akreditační komise ministerstva školství odebrat akreditace na doktorský program a omezit akreditaci na magisterský program. Tím by škola postupně zanikla. „Jsem velmi smutný z toho, co se na právnické fakultě v Plzni děje,“ uvedl pro ParlamentíListy.cz ministr Pospíšil.
28.06.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Profesorka Dvořáková si vyšlápla na ekonoma Ševčíka. Jeho fakultě chce zrušit čtyři obory

 
Akreditační komise navrhla omezit akreditaci čtyřem magisterským oborům Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. ČTK to dnes řekl tajemník komise Jiří Smrčka. Doporučení Akreditační komise nyní musí posoudit Ministerstvo školství. Pokud ho potvrdí a akreditaci těchto oborů skutečně omezí, nebude na ně fakulta moci přijímat nové studenty. Na rozhodnutí má 120 dní. Komise je nespokojena s personální situací na fakultě, jejímž děkanem je Miroslav Ševčík.
18.09.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ševčík (7 článků)

Na plzeňských právech šlo o organizovanou síť, tvrdí šéfka kontroly

 
Nepředloženosti na plzeňské právnické fakultě se děly nejméně posledních dva a půl roku a už loni ministerstvo školství i akreditační komise na plzeňských právech zjistily řadu vážných nedostatků. Fakulta jim dodala zavádějící a lživé podklady. Ve čtvrtek to Právu potvrdily předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková a mluvčí ministerstva Kateřina Böhmová.
09.10.2009 08:30 |

podobné články

Ministryně Kopicová chce nechat Dvořákovou v čele Akreditační komise

 
Ministryně školství Miroslava Kopicová navrhne do vedení akreditační komise stávající předsedkyni Vladimíru Dvořákovou. Proti Dvořákové, která se angažovala v rozkrývání skandálu na plzeňské právnické fakultě, se stavěla část ODS. Sociální demokraté naopak vyzvali premiéra Jana Fischera, aby se Dvořákové zastal.
27.05.2010 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků) , Miroslava Kopicová (30 článků)

Dvořáková zdvihla mandle vedení ZČU. Vyhlašuje jí válku

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni se ostře ohradilo proti výrokům předsedkyně akreditační komise ministerstva školství Vladimíry Dvořákové proneseným v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Šéfka akreditační komise kritizovala univerzitu za to, že neodebrala mnohem více diplomů rychlostudentům, kteří je získali nestandardním způsobem na plzeňské právnické fakultě. Mluvčí ZČU Kamila Kvapilová uvedla pro ParlamentníListy.cz, že univerzita udělala maximum, co bylo v jejích silách.
27.09.2011 15:10 |

podobné články

Plzeňská práva končí: Fakulta ztratila akreditace k magisterskému oboru

 
Akreditační komise neprodloužila akreditaci plzeňské právnické fakultě. Pětiletý magisterský obor má tak akreditaci jen do konce akademického roku. Plzeňská univerzita tak fakticky končí. „Je to vyvrcholeni dlouhodobého vztahu, kdy fakulta nereagovala na řadu našich připomínek,“ uvedla pro ČT předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková.
01.02.2012 14:40 |

podobné články

ČZU: Studujte obor, který opravdu chcete!

 
Do 31. března 2014 je stále otevřená možnost usilovat o studium na Provozně ekonomické fakultě (PEF), Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technické fakultě, Fakultě lesnické a dřevařské (FLD), Fakultě životního prostředí, na Fakultě tropického zemědělství nebo na Institutu vzdělávání a poradenství České zemědělské univerzity v Praze.
19.03.2014 20:20 |

podobné články

Na právech v Plzni zamrzl výzkum, vysvětluje komise odebrání akreditace

 
Plzeňská práva nemají dostatek profesorů a docentů, většina jich navíc učí i jinde. Škola také nerozvíjela vědu, za posledních pět let se na fakultě nepracovalo na žádném výzkumném projektu. S těmito výtkami přišla ve středu Akreditační komise ve zveřejněném stanovisku. Komise neprodloužila Fakultě právnické Západočeské univerzity akreditaci magisterského programu po 31. říjnu 2012.
08.02.2012 15:30 |

podobné články

Hledá se místo pro studenty plzeňských práv

 
Na plzeňské právnické fakultě studuje 2000 lidí, pokud škola skončí, museli by ti, kteří letos školu neukončí, být umístěni na jiné univerzity. Připustila to rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová v reakci na dnešní stanovisko Akreditační komise, která neprodloužila fakultě akreditaci na pětiletý magisterský obor pro další roky.
01.02.2012 19:45 |

podobné články

Studenti v Plzni protestují proti zrušení práv

 
Poté, co Akreditační komise neprodloužila plzeňské právnické fakultě akreditaci pro magisterské studium, jsou stávající studenti postaveni před problém, kde budou moci dokončit studium. Tuzemské právnické fakulty jsou totiž plné a umístění plzeňských studentů může být problém. Ti se ve čtvrtek rozhodli proti konci fakulty protestovat.
02.02.2012 12:55 |

podobné články

Stovky studentů v Plzni protestovaly proti zrušení práv

 
Poté, co Akreditační komise neprodloužila plzeňské právnické fakultě akreditaci pro magisterské studium, jsou stávající studenti postaveni před problém, kde budou moci dokončit studium. Tuzemské právnické fakulty jsou totiž plné a umístění plzeňských studentů může být problém. Studenti se ve čtvrtek rozhodli proti konci fakulty protestovat. Na demonstraci se jich sešlo několik stovek.
02.02.2012 14:00 |

podobné články

Dobeš si už vysloužil třetí žalobu. Tentokrát od akreditační komise

 
Kromě potlesku plzeňských studentů si ministr školství Josef Dobeš prodloužením akreditace Právnické fakultě vysloužil ještě tři trestní oznámení. To poslední na něj podala akreditační komise.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Čtyřem magisterským oborům na VŠE hrozí omezení akreditace

 
Akreditační komise navrhla omezit akreditaci čtyřem magisterským oborům Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, potvrdil tajemník komise Jiří Smrčka. Doporučení Akreditační komise nyní musí posoudit ministerstvo školství. Pokud ho potvrdí a akreditaci těchto oborů skutečně omezí, nebude na ně fakulta moci přijímat nové studenty. Na rozhodnutí má 120 dní. Komise je nespokojena s personální situací na fakultě, jejímž děkanem je Miroslav Ševčík.
18.09.2014 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Ševčík (7 článků)

Telecký z plzeňských práv ladí žalobu na šéfku akreditační komise

 
Předseda akademického senátu plzeňské právnické fakulty Daniel Telecký dokončuje žalobu na Vladimíru Dvořákovou, šéfku akreditační komise ministerstva školství. Nelíbí se mu například její medializované výroky o tom, že by kauza plzeňských práv mohla souviset s budováním mafiánské sítě založené na propojení se státní sférou či s bezpečnostními složkami.
23.10.2009 14:45 |

podobné články

Kindl stáhl žalobu na šéfku akreditační komise Dvořákovou

 
Bývalý proděkan plzeňské právnické fakulty Milan Kindl stáhl svou žalobu na šéfku akreditační komise ministerstva školství Vladimíru Dvořákovou. V úterý o tom informovala mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková.
07.09.2010 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kindl (45 článků) , Martina Dvořáková (39 článků)

Kindl odchází z univerzity, komise volá po podání trestního oznámení

 
Pokud ministerstvo školství do konce týdne nepodá trestní oznámení kvůli skandálu s nestandardním studiem na plzeňské právnické fakultě, začne způsob, jak to udělat, hledat akreditační komise. Bývalý proděkan Kindl mezitím oznámil, že hodlá univerzitu opustit. Obvinění však popírá, přestože připoustil, že sám lhal.
13.10.2009 15:15 |

podobné články

Právnická fakulta v Plzni v krizi! KOMISE HROZÍ SEBRÁNÍM AKREDITACÍ

 
Kritická situace nastala na plzeňské právnické fakultě. Škole teď hrozí odebrání akreditací pro magisterské a doktorské studium. Odpoledne bude o návrhu akreditační komise jednat akademický senát fakulty.
27.06.2011 16:05 |

podobné články

Konec plzeňských práv? Nebyla jim prodloužena akreditace

 
AKTUALIZOVÁNO. Akreditační komise (AK) neprodloužila akreditaci plzeňské právnické fakultě, prý zde nenastalo zlepšení. Sdělil to tajemník komise Jiří Smrčka s tím, že škola tak fakticky končí. Pětiletý magisterský program má akreditaci jen do konce tohoto akademického roku.
01.02.2012 14:30 |

podobné články