Článek

Akce kůrovec: Lidé v Bruntále budou vysazovat stromy, park je totálně zdecimovaný

 
Kůrovcová kalamita zasáhla v Bruntále většinu městských lesů. S jejich obnovou budou v dubnu pomáhat i místní obyvatelé.
09.02.2020 11:25 |

podobné články

Podobné články

V chráněných Riegrových sadech se kácelo: Stromy napadl kůrovec, smrky musely k zemi

 
Stromy v rozlehlých památkově chráněných Riegrových sadech v centru Prahy napadl kůrovec. Městská část Praha 2 nechala v tomto týdnu pokácet tři smrky. Loni se v Praze kůrovec objevil například v Modřanské rokli nebo v ulici Na Ořechovce, za celý loňský rok společnost Lesy hlavního města Prahy musela v rámci celého hlavního města ze zeleně odebrat téměř 5000 metrů krychlových dřeva, z čehož více než polovina byla napadena kůrovcem, uvedl mluvčí Prahy 2 Petr Tomíšek.
20.02.2020 09:55 |

podobné články

Park Přátelství v Praze 9 se konečně rozšiřuje: Už se začalo výsadbou stromů

 
Než dozná jeden z nejsignifikantnějších parků v Praze – park Přátelství – své definitivní podoby, uplyne pravděpodobně ještě nějaký ten rok. Pro obyvatele Proseku a Střížkova je nicméně vítanou zprávou, že práce na jeho rozšíření již nastaly. Koncem loňského roku radnice Prahy 9 začala vysazovat nové stromy.
09.02.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Park Park (18 článků)

Jablíčka, jaká jinde neutrhnete! Zahrádkáři v Bruntále vypěstovali novou odrůdu Bohemia

 
V zahrádkářské kolonii Na vyhlídce v Bruntále rostou neobyčejná jablíčka. Jsou vypěstovaná přímo zde, ryze česká a jmenují se Bohemia. Stromy se pod jejich úrodou prohýbají a pěstitelé si jejich chuť nemohou vynachválit. Jedinou nevýhodou je, že koupit je nikde nemůžete…
21.10.2018 10:55 |

podobné články

Kůrovec požírá lesy na Bruntálsku: Těžba dřeva rekordně stoupla, smrku hrozí vyhynutí

 
Vinou kůrovce vzrostla v lesích, které patří městskému úřadu v Bruntále, až sedminásobně těžba dřeva. Kůrovcová kalamita ve smrkových porostech je na Bruntálsku nejhorší v ČR. Stromy jsou totiž kvůli suchu oslabeny a tím náchylnější k napadení kůrovcem nebo houbou václavkou.
25.11.2018 13:05 |

podobné články

Lesy ČR: Smrky na Vysočině oslabilo sucho, likviduje je kůrovec

 
Snížené hladiny spodních vod, popraskaná půda, vyschlá prameniště i studny, tak se projevuje sucho, které trápí všechny hospodáře v zemi. V obecních, soukromých i státních lesích chřadnou stromy, zejména smrky, které mělce koření a potřebují vodu v půdě. Porosty na Vysočině vysazené před sto, osmdesáti i dvaceti lety ztratily schopnost bránit se škůdcům a kůrovec je doslova likviduje. Kraj kvůli tomu svolal kalamitní štáb.
17.08.2018 15:15 |

podobné články

Zábavní park postavili na indiánském pohřebišti. Zemřelo tam záhadně šest lidí

 
V Matoaka v Západní Virginii si podnikatel Conley T Snidow otevřel zábavní park. Dnes záběry z jeho podnikání připomínají fotky ze současného Černobylu. Opuštěné konstrukce atrakcí pro děti mezi stromy vypadají jako přízraky z oceli. Mezi nimi se prý skutečně duchové pohybují, lidští. Ti byli zřejmě důvodem, proč park museli uzavřít. Během provozu v něm zemřelo šest lidí včetně dvou dětí. Teprve později se vysvětlilo, že park stojí na původním indiánském pohřebišti.
19.12.2016 16:00 |

podobné články

V Bruntále už nejde popíjet v nočních hodinách. Lidé se bouří

 
V Bruntále se už lidé po jedné hodině v noci nedostanou do hospody. Nová vyhláška zde totiž nařizuje, aby pohostinská zařízení zavřely od jedné do šesté hodiny ranní ve všední dny. O víkendech mohou mít podniky otevřeno až do dvou hodin ráno. Lidé se ale proti nařízení bouří, napsal server iDnes.cz.
15.04.2012 16:55 |

podobné články

Primátor Charvát: V létě se park Na Špici promění ve Sportovní park Pardubice

 
Přivést děti ke sportu bude i letos cílem akce, která v srpnu oživí pardubický park Na Špici. Od 12. do 20. srpna budou moci celé rodiny s dětmi vyzkoušet několik desítek sportů, chybět samozřejmě nebudou ani oblíbená stanoviště přímo na řekách. Součástí parku bude celá řada kulturních akcí. Pardubice tak navážou na velmi úspěšné loňské sportovní léto, kdy pořádaly Olympijský park Pardubice 2016.
14.02.2017 05:35 |

podobné články

VIDEO: Mňam! V Bruntále jedli smažené cvrčky

 
Cvrčky smažené na másle, housenky v karamelu, bábovky s drceným hmyzem, či oplatky s kousky červů, to vše do sebe ládovali lidé v Bruntále. Hmyz je totiž potravou budoucnosti.
09.10.2010 11:10 |

podobné články

Policista v Bruntále dostal podmínku za zbití sprejerů

 
Podmíněný trest Okresní soud v Bruntále udělil policistovi, který si údajně násilím vynutil přiznání dvou mladých sprejerů. Před soudem stanul i jeho kolega, který podle obžaloby bití nezabránil.
19.02.2010 13:05 |

podobné články

VIDEO: Požár v Bruntále: Strach z výbuchu střeliva

 
V Bruntále začala hořet střecha jednoho z domů. Nedaleko hořícího domu je prodejna zbraní a střeliva.
30.10.2010 17:10 |

podobné články

Policie v Bruntále objevila pěstírnu konopí ve dvou bytech panelového domu

 
Nelegální pěstírny rostlin konopí ve dvou bytech panelového domu objevila policie v Bruntále. Dva muži skočili v cele, informovala v pátek policejní mluvčí Ivana Křištofová.
19.10.2012 17:25 |

podobné články

ZZS MSK: Smrtelná nehoda v Bruntále

 
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý 3.12. večer u smrtelné dopravní nehody v Bruntále.
04.12.2013 12:10 |

podobné články

Bruntál 2014: Bezpečnost, zaměstnanost, investice

 
Bruntál 2014 je název sdružení nezávislých kandidátů, kteří v Bruntále kandidují společně s hnutím Starostové a nezávislí. Mají rozhodně na co navazovat – před čtyřmi lety uspěli a jejich lídr Petr Rys je v Bruntále starostou. Jaké vidí priority pro další čtyři roky?
13.09.2014 20:01 |

podobné články

Se třemi muži se v Bruntále zřítila vysokozdvižná plošina: Z osmi metrů dopadli na beton

 
Tři muži se ve čtvrtek zranili v Bruntále při pádu vysokozdvižné plošiny, na níž pracovali. Plošina se uvolnila a zřítila se z výšky okolo šesti až osmi metrů na betonovou zem. Všichni tři pracovníci utrpěli vážná zranění. ČTK to sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
22.06.2017 16:55 |

podobné články

Žena (29) vypadla v Bruntále z 6. patra: Nehoda, nebo sebevražda?

 
Závažné poranění hlavy si přivodila žena (29) v Bruntále, která vypadla z 6. patra tamního bytu. Záchranáři byli u zraněné během čtyř minut a bylo nutno, aby ji přivedli do umělého spánku.
01.08.2017 11:25 |

podobné články

Přepadávali v Bruntále ženy a strhávali jim kabelky: Trojlístek zlodějů vyčuchal policejní pes

 
Dvě osamocené ženy (44 a 69) přepadli v sobotu v Bruntále tři mladíci. Strhli jim kabelky z ramen a neváhali je povalit i na zem. Policisté je chytili a žádají další případné oběti, aby se ozvaly.
12.10.2017 11:45 |

podobné články

Kraj se »plácne přes kapsu«: Škole v Bruntále pořídí dílny za 50 milionů

 
Střední odborná škola v Bruntále bude mít novou budovu dílen za téměř 50 milionů korun. Půjde o jednu z největších investic kraje v oblasti školství v letošním roce.
20.02.2018 14:40 |

podobné články