Článek

Akademik z jihomoravské ČSSD: Školství se dodnes nevzpamatovalo z pana Dobeše

 
Zdeněk Dufek, jihomoravský funkcionář ČSSD a též akademik, promluvil o problémech školství, které se prý doposud nevzpamatovalo z působení Josefa Dobeše z Nečasovy vlády, a rovněž o dalších plánech strany na jižní Moravě, kde za ni již sedm let úřaduje předseda a jeden z nejviditelnějších členů krajské asociace Michal Hašek.
19.04.2015 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2333 článků)
Podobné články

Senátor znectil Dobeše: Je na pětku, devastuje školství

 
Sociální demokrat a senátor Marcel Chládek to v Senátu dnes pěkně rozjel. Rozhořčeně totiž kritizoval práci ministra školství Josefa Dobeše z Věcí veřejných, který podle něj pracuje jen na tom, jak by zcela rozložil systém školství. „Dobeš devastuje školství a přitom řekl, jak by si dal dvojku za státní maturitu, ovšem za to, co předvádí ve školství, by si zasloužil pětku,“ zmínil na Dobešovo konto mimo jiné Chládek.
21.07.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

TOP 09 tlačí na Dobeše nejen kvůli Bátorovi, ale i školníkům a maturitám

 
TOP 09 stupňuje tlak na ministra školství Josefa Dobeše (VV). Nejprve se po středečním jednání vlády velmi ostře vyjádřil ministr financí Miroslav Kalousek na konto personálního šéfa školství Ladislava Bátory, když jej označil za rasistu. Šéf TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zase řekl, že předseda Akce D.O.S.T je pomatenec. Naposledy se TOP 09 do Dobeše obula kvůli plánovanému snižování mezd nepedagogických pracovníků škol.
14.08.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Miroslav Kalousek (6474 článků)

ČSSD vyzvala ministra školství Dobeše k rezignaci

 
Soc. dem. ve středu vyzvala ministra školství Josefa Dobeše (VV), aby rezignoval na funkci. Místopředseda sněmovního výboru pro vzdělání Ivan Ohlídal (ČSSD) označil ministrovo působení za katastrofální. Školství se podle něj dostává do velmi rychlého úpadku. Navíc Dobešovi vytkl pomalé čerpání z evropských fondů. Dobeš rezignaci odmítl a VV s kritikou nesouhlasí.
16.02.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ohlídal (13 článků)

Odboráři ve stávce kvůli jihomoravské záchrance! Zdravotníci jsou ale proti: Za ředitelem stojíme!

 
„Odmítáme nátlakové akce odborářů a jsme plně schopni zajistit lékařskou péči.“ Tak hovoří zdravotníci z jihomoravské záchranky. Odbory vyhlásily celorepublikovou stávkovou pohotovost na jejich podporu a požadují odvolání ředitele jihomoravské záchranky. Jenže za něj se postavilo už více než 200 zaměstnanců, kteří nátlak odborů odmítají.
14.02.2017 11:40 |

podobné články

Chládek: Církevní veřejné VŠ - další z mnoha přešlapů ministra školství Dobeše

 
Médii proběhl záměr ministra školství Josefa Dobeše o zařazení církevních vysokých škol jako samostatné kategorie veřejného vysokého školství.
01.07.2011 14:55 |

podobné články

Učitelům seberu 560 korun měsíčně, řekl zástup za Dobeše náměstek školství Němec

 
Kvůli zavázání téměř dvou miliard korun v prostředcích pro regionální školství učitelé přijdou v průměru o 560 korun měsíčně, nepedagogičtí pracovníci zhruba o 310 korun. V pondělí to řekl 1. náměstek ministra školství Ladislav Němec, který po odchodu Josefa Dobeše (VV) převzal vedení rezortu.
02.04.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Němec (18 článků)

Dobeše bych okamžitě vyhodil, kdyby převzal obálku, uzemnil Nečas Škárku

 
Poslanec Jaroslav Škárka si při čtvrtečních interpelacích na premiéra Petra Nečase (ODS) naběhl na vidle. Ve Sněmovně se pustil do svého nedávného stranického kolegy ministra školství Josefa Dobeše (VV), nenechal na něm nit suchou, a zeptal se, co ještě by měl Dobeš udělat, aby jej premiér vyhodil z vlády. Nečas Škárkovi připomněl, že Dobeše do úřadu sám nominoval a dodal, že z vlády by okamžitě letěl například v případě, že by převzal obálku (tedy to, co Škárka udělal).
09.02.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Zemanem nechtěný akademik Putna: Se zpožděním dostal profesorský dekret

 
Konečně! Po dvou týdnech se dočkal i akademik Martin Putna. Z rukou ministra školství převzal profesorský dekret a na prezidenta Miloše Zemana, který proti němu vystupoval a profesorem ho jmenovat nechtěl, se už může usmívat z pozice vítěze!
25.06.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21120 článků)

ČSSD uvedla seznam hříchů ministra školství Dobeše

 
Sociální demokraté zveřejnili další banner, ve kterém se opírají do ministra školství Josefa Dobeše (VV). Minulý týden se jednalo o výzvu „Drábek na pracák“ spojenou s hlasováním o tom, zda by měl ministr práce odstoupit. ČSSD tak vsází na šíření kritických materiálů, ve kterých je jasně formulovaná kritika vlády.
07.02.2012 11:05 |

podobné články

Chládek (ČSSD): „Krvelačný Josef“ a jeho plán na vykrvácení českého školství

 
Ministr školství Josef Dobeš se v dnešních médiích nechal slyšet, že má připraven „krvavý plán“ v podobě škrtnutí čtyř miliard korun ve svém resortu a to včetně jedné miliardy vysokým školám. Dle mého názoru se jedná spíše o plán, jak pustit českému školství žilou. Toto považuji za zcela nepřijatelné, protože to – slovníkem ministra Josefa Dobeše – povede k fatálnímu vykrvácení českého školství a krev nepoteče z nikoho jiného, než z žáků, studentů a jejich učitelů.
04.08.2011 15:55 |

podobné články

Sporná témata ze sexuální výchovy neodstraníme, tvrdí ministerstvo školství

 
Mezi novináři koluje materiál o odstranění sporných témat ze sexuální výchovy, ministerstvo školství ale tvrdí, že podobné změny neplánuje. O okleštění sexuální výchovy informovala některá média, ČTK materiál získala od senátora a stínového ministra školství Marcela Chládka (ČSSD), který dlouhodobě kritizuje ministra školství Josefa Dobeše (VV).
21.09.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Dobeš likviduje celé školství! Rozohnil se v Senátu Chládek

 
Návrh ministra školství Josefa Dobeše (VV) na financování regionálního školství je zatím jeho nejnebezpečnějším nápadem, řekl v Senátu stínový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Podle něj je návrh likvidační.
20.02.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Chládek (ČSSD): Českému školství hrozí pod vedením ministra Dobeše devastace

 
Sociální demokracie považuje situaci v oblasti školství a především pak plánované plošné škrty ministra Dobeše u nepedagogických pracovníků za nepřijatelné a nesystémové.
09.08.2011 22:35 |

podobné články

Kratší přestávky na školách? Nesmyslný nápad ministra Dobeše, tvrdí senátor

 
Stínový ministr školství a senátor Marcel Chládek (ČSSD) zkritizoval další z nápadů ministra školství Josefa Dobeše (VV). Debatou o zkrácení přestávek prý jen odvádí pozornost od problémů v resortu. Zvláště od otázky čerpání dotací z EU.
15.01.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Dobešův projekt je čistý tunel, kritizuje Vitula ministra školství

 
Počet úředníků zabývajících se eurofondy se za ministra školství Josefa Dobeše (VV) více než zdvojnásobil, přesto čerpání peněz nefunguje. Může za to špatné řízení a Dobešova chaotická personální politika, řekl v ČT někdejší ředitel sekce pro čerpání evropských fondů a šéf jihomoravské TOP 09 Jan Vitula.
02.01.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dobeš (71 článků)

Herečka Ivana Andrlová po konci manželství s Ivanem Vyskočilem: Jsem sama...

 
Hvězda pořadu VIP Prostřeno! tohoto týdne Ivana Andrlová (51) se dosud nevzpamatovala z bouřlivého rozvodu se svým hereckým kolegou Ivanem Vyskočilem (66). Její srdce se dodnes nevzpamatovalo a nebylo schopné patřit jinému muži! „Jsem sama. Za ta léta jsem si zvykla,“ prohlásila kdysi slavná představitelka princezen.
24.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (179 článků) , Ivan Vyskočil (178 článků) , Ivana Andrlová (104 článků)

Ivana Andrlová po rozvodu s Ivanem Vyskočilem: Na samotu jsem si zvykla...

 
Hvězda pořadu VIP Prostřeno! tohoto týdne Ivana Andrlová (51) se dosud nevzpamatovala z bouřlivého rozvodu se svým hereckým kolegou Ivanem Vyskočilem (66). Její srdce se dodnes nevzpamatovalo a nebylo schopné patřit jinému muži! „Jsem sama. Za ta léta jsem si zvykla,“ prohlásila kdysi slavná představitelka princezen.
24.07.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (179 článků) , Ivan Vyskočil (178 článků) , Ivana Andrlová (104 článků)

Tato žena je prý nejošklivější na světě: Váží 25 kg a je slepá na jedno oko! Co se jí stalo?

 
Lizzie Velasquez se narodila předčasně a vážila pouhých 1,2 kilogramu. Její tělo se nikdy nevzpamatovalo a dodnes trpí mnoha poruchami. V pubertě našla na internetu svoji fotky s označením "nejošklivější žena na světě". Po pár proplakaných dnech se ale rozhodla s posměváčky bojovat.
10.01.2014 05:10 |

podobné články

Ekonom Kohout napsal, jak dlouho se ještě možná budeme plácat v krizi. Opravdu dlouho

 
Varováním pro Evropu i USA by měl být osud Japonska. To si myslí ekonom Pavel Kohout, který v Lidových novinách publikoval komentář ukazující řadu pozoruhodných paralel současné krize s japonským bankovním kolapsem na začátku devadesátých let. Pointou je, že Japonsko se z toho nevzpamatovalo dodnes, a nelze vyloučit, že Evropě to bude trvat stejně dlouho.
19.08.2014 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (223 článků)