Článek

Agresivní Romové z Duchcova: Tři skončili ve vazbě, čtvrtého poslali rovnou do lochu

 
V květnu jejich příbuzní zmlátili manželský pár, teď se do cesty připletli dva muži, kteří skončili v nemocnici. Čtveřice Romů, která náhodně vybrané lidi zmlátila, už je ale v rukou spravedlnosti. Tři ze skupinky skončili ve vazbě, čtvrtého poslal soud do vězení.
16.07.2013 13:00 |

podobné články

Podobné články

Opilá Němka napadla u kasina policisty: Vrhnul se na ně i její přítel, oba skončili ve vazbě

 
Pěstmi a kopanci se do policistů u kasina na Folmavě pustila opilá Němka (35), když jí bránili ve vstupu do budovy. Na pomoc ženě přispěchal její přítel (40), který policistům poškodil služební vůz. Oba agresivní cizinci skončili v policejní cele a následně ve vazbě. Hrozí jim až čtyři roky vězení.
19.06.2017 13:40 |

podobné články

Starostka Duchcova: Byty obývané Romy prodat musíme. Není na opravy

 
Starostka Duchcova Jitka Bártová řeší problém. Město chce prodat byty v sociálně vyloučené lokalitě, přičemž zájem mají místní podnikatelé-patrioti. Proti je ale Agentura pro sociální začleňování. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o tom, že prodej bytů určitě není pokusem nájemníky vystěhovat. I o návštěvě Štrasburku, kde prý české starosty učili, jak bránit sociálnímu vyloučení kočujících Romů.
25.02.2012 11:10 |

podobné články

Starostka bouřícího Duchcova: Tyto problémy nikdo neřeší. A už vůbec ne ta jejich agentura

 
ROZHOVOR Není příznivkyní vládní Agentury pro sociální začleňování, která by měla být prostředníkem mezi Romy a většinovou částí společnosti. Ničemu dobrému podle ní nepřispěla, což prezentovala už mnohokrát. Dnes starostka Duchcova Jitka Bártová čelí ve svém městě problémům s protiromskými náladami po incidentu před pár dny, kdy byl tamní manželský pár napaden romskými spoluobčany. Před začátkem demonstrace, kterou na dnešní večer zorganizovali sami občané, svěřila své pocity ParlamentnímListům.cz.
29.05.2013 19:40 |

podobné články

Paroubek: Neuvalení vazby na útočníky z Duchcova je chybou

 
Rozhodnutí soudu o neuvalení vazby na útočníky z Duchcova pokládám za velmi špatné rozhodnutí. Jak mají občané vnímat spravedlnost ve v našem státě chvíli, kdy nedojde k vazebnímu stíhání útočníků. Zejména pak v případě takto brutálního a bezprecedentního útoku.
31.05.2013 16:20 |

podobné články

Starostka Duchcova o Romech: Vymklo se to

 
Server iDnes.cz informuje o besedě, kterou svolala starostka Duchcova Jitka Bártová ohledně kritické situace s místními Romy. Obyvatelé se ale hlavně hádali a řešení nenašli.
05.06.2013 21:30 |

podobné články

DRSNÉ VIDEO Z DUCHCOVA: Byla to pouliční válka, říká reportér

 
Reportér TN.cz se vydal v sobotu odpoledne do Duchcova, kam byla svolána demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), a kde se zároven konal romský mítink. A v ulicich šlo doslova o život!
23.06.2013 13:35 |

podobné články

Lidé nesmí žít na úkor státu, říká starostka rozbouřeného Duchcova

 
ROZHOVOR Města se musí spojit a chtít po státu změny. To rázná starostka Duchcova Jitka Bártová opakuje po víkendu, kdy se v severočeském městě střetly v pouliční válce nesmiřitelné tábory radikálů, romských aktivistů a sympatizantů Dělnické strany sociální spravedlnosti. Hodlá pokračovat v takzvané nulové toleranci a nezametávat pod koberec kriminalitu majority, ale ani minority.
23.06.2013 20:40 |

podobné články

Bojovná starostka Duchcova: Z normálního občana se stává rasista...

 
ROZHOVOR Nepřizpůsobivé občany i některé neziskové organizace přirovnává k handicapovanému dítku, kterému rodiče věčným umetáváním cestičky a budováním pocitu chudáčka zajistí leda sourozeneckou nenávist. Ze strany proromských lobbistů čelí starostka Duchcova Jitka Bártová kritice, že v lokalitě s romskými rodinami zahájila kontroly v bytech, a to po vzoru severočeských měst jako jsou Litvínov nebo Most. Také pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, jak je to s chudým jihem a bohatým severem.
23.08.2013 17:20 |

podobné články

Problémem Duchcova je váznoucí komunikace, tvrdí Dienstbier

 
Problémem severočeského města Duchcov, kde v loňském roce útok na manželský pár vyvolal protiromské nálady, je váznoucí komunikace radnice a neziskových organizací, míní ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). V pondělí po návštěvě Duchcova pojede ještě do Krupky a Kadaně. Stejně jako v Duchcově tam chce mluvit se starosty.
19.05.2014 16:15 |

podobné články

Paroubek: Sebevražedná politika spolupráce s DSSS

 
Starostu Duchcova Šimberu znám dlouhá léta a působil na mě vždy jako korektní a slušný člověk. Současná situace, kdy se tento dlouholetý komunální politik ČSSD stal starostou Duchcova s podporou DSSS, extremistické a rasistické politické formace, je něco, co mi k němu příliš nesedí.
25.11.2014 17:56 |

podobné články

Koho volí Romové? Prý komunisty

 
Rozpaky nad vznikem Romské demokratické strany podle Lidových novin vyjadřují jak elity etnika, tak běžní Romové. Do sněmovny se prý strana nemá šanci dostat a samotní Romové si nemyslí, že to je to, co jim v Česku chybí. Podle Karla Holomka tu takových pokusů už bylo několik a vždy dopadly neslavně. Romové totiž k volbám chodí jen málo a navíc volí spíše komunisty.
25.09.2013 07:25 |

podobné články

Romové nám otráví i psy, děsí se místní. Rumburk před demonstrací

 
Obyvatelé Šluknovského výběžku berou bezpečnost do vlastních rukou. Pořizují si zbraně, kupují psy. Prý ale zbytečně - zdejší Romové jsou totiž tak agresivní, že je otráví a drancovat budou dál. Starosta Rumburka Jaroslav Sykáček (ČSSD) se děsí toho, že "už teď je pozdě". Na páteční odpoledne by se v ulicích měla navíc odehrát demonstrace mladých sociálních demokratů, k níž se chtějí připojit i extremisté. Navíc podle posledních informací nemají Romové daleko k tomu, aby se v případě nutnosti bránili se zbraní v ruce.
25.08.2011 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Sykáček (14 článků)

Po napadení v Ústí nad Labem skončili dva muži v nemocnici

 
Policie vyšetřuje páteční napadení v ústecké městské části Mojžíž. Dva muži po něm skončili v nemocnici, jeden z nich tam stále zůstává. Údajně je napadli Romové. Policie ale podle ústecké policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové zatím neví, co přesně se stalo, řekla dnes. Romové i muži v nemocnici mají vlastní verze pátečního napadení.
17.10.2011 12:30 |

podobné články

Poláci, dopadení při rabování v Raspenavě, skončili ve vazbě

 
Ve vazbě skončili tři Poláci, které dopadla policie v úterý nad ránem v Raspenavě, když navrtávali nádrže automobilů a kradli benzín. Pokusili se vykrást také jeden z domů.
13.08.2010 20:05 |

podobné články

Psi-lidožrouti sežrali majitelku. Skončili v útulku a jsou stále agresivní

 
Smečka šesti hladových psů sežrala svou majitelku ve Varnsdorfu. Když už z ní nezbylo nic, začali se požírat navzájem. Skončili v útulku, ale jsou stále agresivní a napadají lidi, informovala TV Nova.
13.07.2015 20:55 |

podobné články

Rumuni, kteří v kamionech převáželi migranty, skončili ve vazbě: Mohli by utéci

 
Převáželi běžence včetně dětí, skončili ve vazbě. Tachovský soud ji uvalil na dva Rumuny, řidiče a spolujezdce z kamionu, který zadrželi policisté v pátek večer na D5 u Stříbra. Druhý kamion s běženci pak zastavili na Plzeňsku. Cílovou zemí mělo být Německo.
19.02.2018 16:15 |

podobné články

Pozor na HOAX! Internetem se šíří zpráva, že Romové nemusejí platit za máslo!

 
V poslední době se na Facebooku šíří zpráva, že Romové nemusejí platit za máslo. Příspěvek Marka Haltufa, který tuto situaci popisuje, ke dnešnímu dni přečetly přes tři tisíce lidí! Pod příspěvkem se objevují nenávistné komentáře. Mají Romové opravdu máslo zadarmo?
06.10.2017 14:35 |

podobné články

Neuvěřitelné video ze zatýkání jednoho Roma na Slovensku: Tahle fraška bude hitem internetu!

 
Pochopitelně nikomu by se nechtělo ani na policejní služebnu, natož do lochu. Ale holt jednou je to orgán a vy zlobivý hoch a nezbývá vám než uposlechnout. Jenže když se jedná o jednoho "houževnatého Roma":http://www.extra.cz/tema/romove ze "Slovenska":http://www.extra.cz/tema/slovensko, stává se z toho nakonec celkem neuvěřitelná šestiminutová fraška.
06.02.2014 17:45 |

podobné články

Česká města čekají protesty radikálů. Jsme připraveni, říká policie

 
V pěti českých městech se dnes uskuteční protiromské pochody a další demonstrace. Protesty jsou zatím nahlášené do Ostravy, Duchcova, Plzně, Českých Budějovic a Jičína, extremisté se však na internetu svolávají i na další místa ČR. V Ostravě a Plzni naopak ohlásili protesty proti rasismu a neonacismu Romové. Většina z akcí by měla začít kolem 15:00.
24.08.2013 09:15 |

podobné články