Článek

Afghánská vláda chystá rozhovory s Talibanem

 
Afghánská vláda se chystá zahájit rozhovory s představiteli islamistického hnutí Taliban. Informuje o tom v neděli britská stanice BBC.
29.01.2012 22:20 |

podobné články

Podobné články

KONEČNĚ MÍROVÁ JEDNÁNÍ! USA vyjednávají s Talibanem, potvrdil Karzáí

 
Spojené státy a další země vedou předběžné rozhovory s Talibanem o ukončení téměř desetileté války, oznámil afghánský prezident Hamíd Karzáí. Píše o tom v sobotu agentura Reuters.
18.06.2011 10:55 |

podobné články

Afghánská vláda jedná s Talibanem o míru

 
Zástupci radikálního islamistického hnutí Taliban a vlády afghánského prezidenta Hamída Karzáího zahájili tajné vyjednávání o míru. Napsal to ve středu webový portál deníku The Washington Post, podle kterého jde o schůzky na nejvyšší úrovni.
06.10.2010 13:35 |

podobné články

Moskva prý udržuje v zájmu boje s IS kontakty s Tálibánem

 
Rusko udržuje v zájmu boje s Islámským státem (IS) otevřené komunikační kanály k výměně informací s afghánským Tálibánem. Ruské agentuře Interfax to řekl kremelský zmocněnec Zamir Kabulov. Zájmy Moskvy a Tálibánu se podle něj „objektivně protínají“.
23.12.2015 21:45 |

podobné články

Únos, znásilnění a potrat: Rodina unesená Tálibánem promluvila. Přestoupili k islámu?

 
Američanka Caitlan Colemanová (31) promluvila o svých zkušenostech s Tálibánem a vysvětlila, proč se ona a její manžel Joshua Boyle (34) rozhodli mít děti i v zajetí. Američanka a její kanadský partner byli uneseni v Afghánistánu a Tálibán je věznil pět let. Colemanová nyní vystoupila na veřejnosti, její výpověď je ale kontroverzní a místy nesouhlasí s dosavadními prohlášeními.
25.10.2017 13:40 |

podobné články

Padlo rozhodnutí soudu: Afghánská rodina je v detenčním zařízení nezákonně

 
Brněnský krajský soud rozhodl o tom, že v uprchlickém zařízení Bělá - Jezová na Mladoboleslavsku je nezákonně držena afghánská rodina s třemi malými dětmi. Podle rozsudku současné znění zákona o pobytu cizinců v ČR neumožňuje tuto její detenci. ČTK má rozsudek dispozici. Policisté proti rozhodnutí mohou podat kasační stížnost, takže není jasné, zda bude rodina ze zařízení v dohledné době propuštěna. Připravovaná novela zákona moc šancí na zlepšení postavení uprchlíků v ČR nedává, řekl dnes ČTK ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek.
13.11.2015 14:01 |

podobné články

Mubarak mává mírovou ratolestí, nabízí opozici rozhovory

 
"Prezident Husní Mubarak mě pověřil, abych okamžitě zahájil rozhovory s opozicí," oznámil v televizním projevu viceprezident Omar Sulejman. "Rozhovory se mají týkat ústavních a jiných změn," cituje AFP viceprezidenta.
31.01.2011 22:10 |

podobné články

"Rozhovory před popravou" končí. Číňané přijdou o oblíbený pořad

 
Čínská televizní show "Rozhovory před popravou" končí. Pět let se pravidelně objevovaly na obrazovkách v Číně rozhovory s odsouzenými k smrti jen pár hodin před vykonáním trestu.
26.03.2012 09:20 |

podobné články

Žádné bilanční rozhovory pro MF Dnes a LN, rozhodl se Zeman

 
Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Mladé frontě Dnes (MfD) a Lidovým novinám (LN). Uvedl to v pořadu Partie televize Prima Family, ale důvod neřekl. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti, uvedl. S MfD měl neshody už jako premiér, oba listy kritizoval také v době předvolební prezidentské kampaně.
10.03.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21134 článků)

Jednáme s hrstkou povstalců, nikoli s celým Talibanem

 
Pákistánská vláda dnes popřela, že by vedla mírová jednání se zástupci extremistického hnutí Taliban. Podle agentury Reuters vláda do rozhovorů vstoupí pouze v případě, že povstalci nejprve složí zbraně.
12.12.2011 08:20 |

podobné články

Zvrat v Afghánistánu: vláda bude jednat s Talibanem

 
Afghánský prezident Hamíd Karzáí dnes oznámil vytvoření zvláštního výboru, který má vést jednání se zástupci povstaleckého Talibanu.
04.09.2010 15:35 |

podobné články

Výbuch narušil výjimečné afghánské příměří. Pro české vojáky stejně neplatí

 
Afghánští vládní vojáci a bojovníci Tálibánu v sobotu společně oslavovali příměří, které obě strany v pátek začaly dodržovat při příležitosti muslimského svátku íd al-fitr. V řadě afghánských provincií si ozbrojenci z obou stran gratulovali ke konci postního měsíce ramadánu, objímali se a pořizovali si selfie. Při jedné společné schůzi vojáků a Tálibánu však explodovala nálož a zabila nejméně 20 lidí. Afghánský prezident i přes tento incident jednostranně prodloužil příměří s Tálibánem a vyzval hnutí ke stejnému kroku. Vláda také propustila z vězení 46 tálibů.
16.06.2018 10:55 |

podobné články

Český rozhlas chystá nejrozsáhlejší předvolební vysílání

 
Český rozhlas v rámci předvolebního vysílání nabídne rozhovory se všemi kandidujícími subjekty u kulatého stolu, rozhovory jeden na jednoho i předtočené vizitky, kde budou krajští lídři odpovídat na otázky ve stanoveném limitu. Prostor dostanou všichni lídři na celostátní a krajské úrovni.
13.09.2013 11:55 |

podobné články

Island definitivně přerušil přístupové rozhovory s EU

 
Island definitivně přerušil přístupové rozhovory s Evropskou unií. Islandská vláda tak tento týden dostála svému předvolebnímu slibu, který letos dala voličům. Podle dnešní zprávy islandského deníku Fréttabladid Brusel na postoj Reykjavíku reagoval tím, že plánuje počátkem příštího týdne vytvořit novou vyjednávací skupinu pro Island a Černou Horu společně. Samostatná vyjednávací skupina pro Island bude zrušena. 
14.09.2013 16:50 |

podobné články

Vláda: Rozhovory s ministry budou nově probíhat přímo ve vstupní aule

 
Úřad vlády zavádí nová pravidla pro rozhovory s ministryněmi a ministry před jednáním vlády. Ti budou poskytovat své komentáře přímo ve vestibulu hlavního vchodu. Jak pro média, tak pro členy kabinetu bude znamenat tato změna především větší komfort.
30.01.2018 15:20 |

podobné články

Obrat v Afghánistánu. Ozbrojenci si mohou ponechat zbraně

 
Afghánská vláda a její spojenečtí partneři přišli s novým plánem, jak radikální hnutí Taliban přimět k mírové dohodě. Nepožadují již, aby povstalci, kteří jsou pro ukončení bojů, složili zbraně.
17.06.2010 13:10 |

podobné články

Afghánská vláda obvinila NATO ze smrti 52 civilistů

 
Podle afghánské vlády bylo minulý týden v provincii Hílmand na jihu země při bojích mezi spojeneckými silami a povstalci hnutí Taliban zabito nejméně 52 civilistů včetně žen a dětí. Dům, ve kterém se skrývali, údajně zasáhla raketa vypálená zahraničními jednotkami. Vedení Severoatlantické aliance ale obvinění označilo za nepodložené a nepotvrdilo ani civilní oběti na životech.
27.07.2010 08:35 |

podobné články

Afghánský skandál: Karzáího rodina má nemovitosti v Dubaji

 
Afghánská vláda se topí ve velkém finančním skandálu. Britská média odhalila, že rodina a blízcí spolupracovníci prezidenta Karzáího vlastní v Dubaji luxusní nemovitosti.
14.09.2010 23:40 |

podobné články

Nejmladší terorista světa: Chtěl vraždit v devíti!

 
Afghánská vláda o víkendu na hranicích s Pákistánem zadržela dosud nejmladšího sebevražedného atentátníka – devítiletého Ghulama Farúka.
17.05.2011 12:15 |

podobné články

Generál USA si v Afghánistánu pustil pusu na špacír!

 
Generálmajor americké armády Peter Fuller prohlásil, že afghánská vláda je nevděčná a nemá kontakt s realitou. Za nevhodné komentáře byl odvolán, informují v sobotu agentura AFP a portál stanice BBC s odvoláním na americké představitele.
05.11.2011 10:15 |

podobné články