Článek

Adámková (ANO): Buďte tak laskavi a dárcům kostní dřeně pracovní neschopenku také proplácejte

 
Projev na 52. schůzi Poslanecké sněmovny 10. února 2023.
10.02.2023 14:20 |

podobné články

Podobné články

ČVUT: FBMI v Kladně registrovala rekordní počet možných dárců kostní dřeně

 
Ve čtvrtek se uskutečnil rekordní nábor do registru dárců kostní dřeně. Výzvu iniciovali studenti Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně. Obrátili se na dobrovolnickou společnost Nábor hrdinů s cílem zvýšit počet dárců kostní dřeně a rozšířit tak základnu Českého národního registru dárců kostní dřeně.
14.03.2022 21:30 |

podobné články

Ústecký kraj: Světový den dárců kostní dřeně v sobotu 19. září. Přijď na nábor v Ústí nad Labem

 
V Ústí nad Labem se uskuteční další z náborů do registru dárců kostní dřeně. Tentokrát v rámci celorepublikové akce „Čechy, Morava a Slezsko – vstupuje celé Česko“, která se uskuteční v sobotu 19. září. Na tento den připadá i Světový den dárců kostní dřeně. Akce proběhne před budovou Krajského úřadu Ústeckého kraje od 9 do 14 hodin ve spolupráci s Krajskou zdravotní a Českým národním registrem dárců kostní dřeně.
14.09.2020 19:50 |

podobné články

Zemřel odborník na transplantaci kostní dřeně Vladimír Koza

 
V Plzni zemřel po dlouhé nemoci ve věku 57 let primář hematologicko-onkologického oddělení plzeňské fakultní nemocnice Vladimír Koza. Ten stál před dvaceti lety u vzniku Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD), jenž patří k nejúspěšnějším registrům kostní dřeně na světě. Spolupodílel se také na vzniku Nadace pro transplantaci kostní dřeně.
18.06.2012 15:40 |

podobné články

Adámková (ANO): Odstraňme křivdu dárcům kostní dřeně

 
Nemoci krve a krvetvorných orgánů se nevyhýbají žádné věkové skupině. V mnoha případech je jedinou možnou léčbou transplantace kostní dřeně. V případě komplikací (velmi raritních) se na ně s ohodnocením pracovní neschopnosti nemyslelo.
28.08.2021 21:00 |

podobné články

Plzeň má 500. dárce kostní dřeně! Zachraňte někomu život i vy!

 
Pětistý dárce kostní dřeně dnes přišel do registru dárců v Plzni. Na jeho kostní dřeň už netrpělivě čeká pacient, kterému může pan Michal zachránit život. I vy můžete darováním kostní dřeně někomu zachránit život.
07.01.2014 16:25 |

podobné články

Nadace ČEZ: Temelínští technici rozšířili registr dárců kostní dřeně

 
Přesně 32 zaměstnanců elektrárny Temelín bylo nově zapsáno do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Ten aktuálně eviduje přes 70 tisíc lidí, kteří jsou připraveni při vyzvání podstoupit jeden ze dvou způsobů odběru kostní dřeně. Jen v ČR ročně onemocní leukémií několik set lidí. A pokud nepomůže chemoterapie, závisí jejich život na dobrovolnících, kteří prošli krevními testy při vstupu do registru a jsou připraveni darovat kostní dřeň.
20.09.2017 13:35 |

podobné články

Charita v Obecním domě! Dárcům kostní dřeně poděkovala i Livia Klausová

 
Darováním kostní dřeně zachránilo loni život lidem nemocným poruchou krvetvorby 56 dobrovolníků zapsaných v Českém národním registru dárců dřeně.
16.04.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (333 článků)

Fakultní nemocnice Brno: 17. září je Světovým dnem dárců kostní dřeně. Máme připravené benefity

 
Posláním Světového dne dárců kostní dřeně je veřejně poděkovat všem dárcům dřeně včetně potenciálních dárců za jejich rozhodnutí kdykoliv to bude třeba, darovat bezplatně část svých krvetvorných buněk k provedení transplantace a tím záchraně života a zdraví jemu neznámému člověku.
13.09.2016 19:20 |

podobné články

MHMP: V rámci oslav Světového dne dárců kostní dřeně se v Zoo Praha budou moci do registru hlásit noví zájemci

 
Magistrát hl. m. Prahy navazuje na své nedávné aktivity a ve spolupráci se spolkem Alma mater uspořádá v sobotu 18. září nábor do registru dárců kostní dřeně v areálu Zoo Praha. Lidé se mohou po splnění několika podmínek přihlásit a pomoci tak pacientům s poruchou krvetvorby čekajícím na transplantaci. Hlavní město se do této iniciativy zapojilo kvůli aktuálnímu nedostatku nových dárců kostní dřeně.
17.09.2021 08:30 |

podobné články

Jubilejní dárce kostní dřeně se zaregistroval v Nemocnici České Budějovice

 
Počet dárců kostní dřeně roste. Ve čtvrtek 10. května překročil Český národní registr dárců kostní dřeně hranici 80 tisíc. Jubilejním dárcem se v Nemocnici České Budějovice stal pan Jan Švepeš z Trhových Svinů.
10.05.2018 18:05 |

podobné články

Hasič Michal chyběl 470 dní v práci: Po transplantaci kostní dřeně se vrátil mezi kolegy na letiště

 
Jeho posláním je pomáhat. Hasič z jednotky na letišti Václava Havla v Praze se ale dostal do situace, kdy on sám potřeboval pomoc. A to od vhodného dárce kostní dřeně, který by mu pomohl překonat zákeřnou rakovinu. Štěstí se na něj usmálo a loni v prosinci lékaři u něj provedli transplantaci kostní dřeně. Nemoc a následná léčba mladého hasiče vyřadila na 470 dní z provozu. Až v pátek  23. listopadu se v plné síle vrátil zpátky mezi své kolegy na letiště.
25.11.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6397 článků)

V Šanově se uskutečnil koncert Hudby Hradní stráže na podporu dárcovství kostní dřeně

 
Ve čtvrtek 18. září 2014 v 16:30 hodin se v Mušli v teplickém Šanovském parku konal v rámci kampaně Policie České republiky „Podpořme darování kostní dřeně“, koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Cílem kampaně je především získat nové dobrovolníky pro zápis do Českého národního registru dárců dřeně. Hlediště v krásném prostředí uprostřed lázeňského města bylo zcela zaplněné jak obyvateli Teplic, tak i lázeňskými hosty a policisty.
19.09.2014 10:50 |

podobné články

Vězeňská služba: Dárce kostní dřeně je jeden z našich zaměstnanců

 
Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantaci kostní dřeně ocenily dárce za rok 2021. Cenu převzalo celkem 52 dárců z celé republiky. Mezi oceněními, kteří nezištně obětovali nejen svůj čas, ale i část sebe a zachránili tak život nepříbuznému člověku byl i příslušník Věznice Bělušice Josef Zajíc.
09.06.2022 10:00 |

podobné články

Stovka policistů z jihu Moravy cedila krev: Darovali kostní dřeň a naději pacientům s leukemií

 
Čekají na naději. Na naději, že se najde vhodný dárce kostní dřeně, který jim může zachránit život. Takových pacientů s leukemií jsou tisíce. Některým z nich ji možná právě nyní nabídli policisté z Jihomoravského kraje. Hned stovka z nich se rozhodla, že rozšíří registr dárců kostní dřeně.
13.04.2018 09:40 |

podobné články

Epicentrum: Matěj potřebuje dárce kostní dřeně, jako desítky dalších dětí

 
Když nedostanou transplantovanou kostní dřeň, zemřou. Desítky dětí v Česku trpí různými formami leukémie, tedy poruchy krvetvorby. Jedním z nich je čtrnáctiletý Matěj, nadšený fotbalista z Jičínska. Jeho otec se pro něj snaží vhodného dárce najít mnoha způsoby, například popularizuje registr dárců kostní dřeně. Oba společně s koordinátorkou registru Gabrielou Hoškovou přijali pozvání do středečního Epicentra Blesku.
28.11.2018 14:50 |

podobné články

Natálka (7) trpí vážnou nemocí: Potřebuje kostní dřeň! Hledá se unikátní dárce, rodina prosí o pomoc

 
Pořádně těžkou zkoušku nadělil osud rodině sedmileté Natálky z Prahy. Dívenka onemocněla vzácnou a vážnou nemocí, aplastickou anémií, a potřebuje co nejrychleji transplantaci kostní dřeně. Situace je o to komplikovanější, že Natálka je napůl Češka a napůl Vietnamka. Není zatím jasné, jakou dřeň přesně bude potřebovat, čeká se na rozbory, které budou hotové do týdne. Zoufalá rodina spolu s Českým národním registrem dárců kostní dřeně prosí případné dárce, aby se nechali do registru zapsat. Je totiž možné, že právě mezi nimi bude ten pravý, který Natálce zachrání život.
05.06.2021 05:15 |

podobné články

Český červený kříž opět ocení Plaketou prof. Haška dárce kostní dřeně

 
Dne 17. září 2022, na Světový den dárců kostní dřeně, proběhne slavnostní předání Plaket profesora Milana Haška, kterými Český červený kříž oceňuje humánní přístup těch, kteří darovali krvetvorné buňky (kostní dřeň) k záchraně zdraví či života dalšího člověka.
13.09.2022 22:20 |

podobné články

Uherskohradišťská nemocnice: Přidejte se k dárcům kostní dřeně

 
Již několik let úspěšně spolupracujeme s plzeňským Českým národním registrem dárců dřeně, nejsme však jeho organickou součástí.
08.12.2017 17:45 |

podobné články

V Praze 10 hledí na zdraví obyvatel. Veletrh přivábil i dárce kostní dřeně

 
V dnešní době, kdy je dostatek nejrůznějších polotovarů a instantních potravin, není úplně snadné jíst zdravě. Zrovna tak i zdravý životní styl při hektickém způsobu života není dvakrát lehké praktikovat. Nejen na tyto okolnosti nyní v rámci kampaně upozorňuje radnice Prahy 10. Ta také v uplynulém týdnu zorganizovala historicky první veletrh na toto téma, v rámci kterého se podařilo naverbovat i několik dárců kostní dřeně.
15.10.2021 22:05 |

podobné články