Článek

Adámek se narodil se šedým zákalem: Má postižený mozeček!

 
Těhotenství Janety Svobodové probíhalo úplně normálně. Na počátku prodělala jen několik běžných chřipek a angín. Když se Adámek (1) narodil, vypadal jako úplně zdravé miminko. Pak však vyšla najevo krutá pravda. Chlapeček trpí postižením mozku, sníženým svalovým napětím, a navíc se narodil s šedým zákalem v obou očích.
07.08.2011 05:20 |

podobné články

Podobné články

Ostrá Regina Rázlová: Studentům herectví chybí mozeček!

 
Tvrdě se navezla do současných studentů herectví! Herečka Regina Rázlová (68) si přitom vůbec nebrala servítky. Podle ní řada studentů nemá mozeček, který je k této profesi potřeba.
09.03.2016 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Regina Rázlová (148 článků)

Je libo Brežněvova žebírka, Ulbrichtův mozeček a Živkovova vejce?

 
Rok 1968 byl na Západě rokem změn, zatímco v socialistickém táboře rokem definitivního zamrznutí. Na jaře Alexandru Bovinovi, pracujícímu na ústředním výboru sovětských komunistů, známí přivezli z Československa hospodský jídelníček, na němž se vyjímala játra Jánose Kádára, žebírka Leonida Brežněva, mozeček Waltera Ulbrichta, jazyk Wladyslawa Gomulky a vejce Todora Živkova. Cenzura v tehdejším Československu ale padla nejen ve sféře restaurací a jídelen. Před srpnem 1968 věci dospěly až ke zveřejňování Brežněvových karikatur, napsal ruský deník Gazeta.ru .
03.04.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: János Kádár (1 článek) , Wladyslaw Walter (1 článek)

V Albertu nalezla inspekce kontaminovanou balenou vodu zeleným zákalem

 
V trutnovské prodejně Albert v Žižkově ulici našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce balenou vodu kontaminovanou zeleným zákalem a zelenou sedlinou, tedy řasou. Okamžitě nařídila danou šarži stáhnout z prodeje. Šlo o neperlivou vodu v jedenapůllitrových lahvích od výrobce Veseta, informoval v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. 
29.11.2013 16:50 |

podobné články

Primátor Zlína: Není na co nadávat, nemusíme stát frontu na kakao

 
Komunistický režim odsuzoval, sametovou revoluci oslavil ve vojenské uniformě a s nadšením. Ani po dvaadvaceti letech jeho optimismus neopadl. Primátor Zlína Miroslav Adámek (TOP 09) tvrdí, že český národ si nemá na co stěžovat. „Nemám rád tu českou povahu, kdy všichni na všechno nadávají. Já jsem změnu režimu hluboce prožíval a strašně jsem ji vítal. Zvonil jsem klíčema a jsem za to rád,“ uvedl Miroslav Adámek, primátor Zlína pro ParlamentníListy.cz. Jeho názor zřejmě ovlivňují dva zásadní momenty, dřív trpěl kvůli „politickým důvodům,“ pro komunisty nebyl dělnický kádr a tak měl problém vystudovat. Stále, i když šel do politiky, působí jako lékař a práce na chirurgickém sále ovlivnila i jeho životní priority. „Jsou prostě důležitější věci na světě, než se rozčilovat kvůli politikům. Jsem pořád ještě doktor, takže mě politické šarvátky moc neoslovují,“ vysvětluje Adámek.
17.11.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (68 článků)

To je hnus! Tori Spelling v bikinách

 
O nezdravě vypadající postavě herečky Torri Spelling, už jsme tady toho napsali až až. Jenže tentokrát máme poprvé tu možnost, se na tu hrůzu podívat pěkně detailně a objektivně posoudit. Torri je totiž momentálně na Havajské dovolené se svým manželem Deanem McDermottem, který pravděpodobně trpí šedým zákalem nebo jinou nepříznivou diagnózou. Protože jinak si opravdu nedokážeme vysvětlit to, že nevidí jak se mu jeho žena […]
17.06.2009 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Tori Spelling (234 článků)

Nejošklivější pes světa zemřel ve věku 17 let

 
Fenka Miss Ellie, která se v minulém roce stala vítězkou soutěže o nejošklivějšího psa světa, zemřela v úctyhodném věku 17 let v americkém Coloradu. Bezsrstá psí dáma, která měla jen pár zadních zubů, stále vyplazený jazyk, vypouklé oči s šedým zákalem a s pihami a strupy na kůži, absolvovala úspěšnou mediální a uměleckou kariéru.
04.06.2010 14:25 |

podobné články

UNIKÁT: Lékaři zachránili stoletou ženu se šedým zákalem!

 
Odborníci z kliniky specializující se na oční operace operovali úspěšně šedý zákal stoleté pacientce. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek za kliniku informovala Markéta Poláčková.
02.12.2010 14:25 |

podobné články

O slepeckého psa, který sám přišel o zrak, se stará jiný vodicí pes

 
Šedesátiletý Graham Waspe z anglického hrabství Suffolk si po šesti letech oddaného přátelství se svým slepeckým psem Edwardem vytvořil silné pouto. Bylo pro něj proto velice smutné, když se dozvěděl, že jeho pes trpí silným šedým zákalem. Onemocnění u něj vedlo tak daleko, že mu musely být obě oči odstraněny. Waspe se však za žádnou cenu nechtěl psíka vzdát, a tak si jej nechal. Nyní oběma pomáhá jiný slepecký pes, kterého dostali.
14.03.2011 13:35 |

podobné články

Recepty, které porazí nemoci: Jak na nemoci očí

 
Ztráta zraku je pro nás vidící nepředstavitelná. O své oči mnohdy vůbec nepečujeme. Zatímco s šedým zákalem způsobujícím mlhavé vidění umějí doktoři bojovat, na tzv. věkem podmíněnou makulární degeneraci jsou krátcí.
30.03.2011 12:05 |

podobné články

Ladislav Chudík: Operace očí!

 
Málem oslepl! Legendární primář Sova z Nemocnice na kraji města Ladislav Chudík (87) bojoval s nelítostnou chorobou – šedým zákalem! „Musel na operaci. Tento zákrok bývá pro lidi v jeho věku nevyhnutelný,“ uvedla hercova manželka Alena.
18.07.2011 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků)

Ladislav Chudík: Operace očí!

 
Málem oslepl! Legendární primář Sova z Nemocnice na kraji města Ladislav Chudík (87) bojoval s nelítostnou chorobou – šedým zákalem! „Musel na operaci. Tento zákrok bývá pro lidi v jeho věku nevyhnutelný,“ uvedla hercova manželka Alena.
26.07.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků)

„Akční hry vám mohou zlepšit zrak“, říká kanadská studie

 
Vždycky je příjemné, když někdo vezme hry jako médium, které jde využít i v oblasti medicíny či jiných vědních oborech. Daphne Maurer z McMaster University v Kanadě rozjela výzkumný projekt, v němž jako studované objekty figurují pacienti s šedým zákalem. Cílem bylo posoudit adaptaci jejich zraku po určité době hraní akčních her. Zvoleným žánrem byly přesněji řečeno...
20.02.2012 13:00 |

podobné články

Český specialista vrátil po unikátní operaci Tomášovi ze Slovenska zrak

 
V prvním centru jednodenní oční chirurgie na Slovensku se podařilo úspěšně zrealizovat unikátní zákrok, který by měl Tomášovi Šinkovi (19) trpícímu šedým zákalem a vrozenou anirídiou navrátit zrak. Unikátní operaci vedl český specialista.
19.03.2012 09:35 |

podobné články

Muži se v oku vytvořil šedý zákal ve tvaru hvězdy

 
S šedým zákalem se lékaři setkávají běžně, ale případ 55letého muže z Rakouska je překvapil. Čočka jeho oka se totiž zakalila do tvaru hvězdy. Informoval o tom magazín New England Journal of Medicine.
08.04.2013 16:45 |

podobné články

Seniorka Vlasta z Buchlovic: V každém oku jinou čočku?!

 
 Seniorka Vlasta (88) z Buchlovic na Uherskohradišťsku onemocněla šedým zákalem, lékař jí doporučil, aby si připlatila v rámci nadstandardu kvalitnější oční čočku. Má ji v jednom oku, do druhého stejnou dostat nemůže – Ústavní soud zrušil nadstandardy v nemocnicích... Podobný problém teď mají stovky Čechů!
24.08.2013 08:30 |

podobné články

Tatínek za všechny oči: Své malé dceři takhle zpříjemňuje protivnou vadu zraku

 
Narodila se šedým zákalem a dvě hodiny denně musí nosit přes levé oko silnou náplast nebo pásku. Jenže když je to ještě batole, není to nic příjemného nejen pro malou Laylu, ale ani pro její rodiče, které se bojí o dceřino zdraví.
26.12.2014 18:51 |

podobné články

Slavná baculka Roseanne kouří trávu: Po ní je tak vyzáblá?!

 
Roseanne Barr, hvězda komediálního seriálu Roseanne o rodině obézních Američanů, se přiznala, že kouří marihuanu. Dopřává si ji prý denně kvůli léčivým účinkům. Droga jí pomáhá zachránit zrak, o který pomalu přichází. Dvaašedesátiletá herečka trpí šedým zákalem a degenerací žluté skvrny.
23.04.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Roseanne Barr (29 článků)

Máte šedý zákal? Obraťte nevýhodu ve výhodu a zbavte se zároveň i brýlí

 
Pokud vám lékař diagnostikoval šedý zákal, máme pro vás dobrou zprávu. Máte totiž jedinečnou příležitost se společně s šedým zákalem zbavit i dioptrií či astigmatismu.
14.10.2015 10:50 |

podobné články

Petr Prokeš: Obyvatelé mají oči, proto vidí, co se kolem nich děje

 
… zatímco Agentura pro sociální začleňování, která začala v Mostě působit, jako kdyby trpěla šedým zákalem. Alespoň tak působí obsah její „analýzy“ současné situace v severočeském okresním městě a zvláště pak v problémové lokalitě Stovky.
14.10.2016 18:05 |

podobné články