Článek

Adam Vojtěch z nás udělal otroky, pro jeho návrat nemám slov, říká Bohuslav Svoboda

 
Návrat ztraceného syna Adama Vojtěcha (34) do čela resortu zdravotnictví je podle lékaře a místopředsedy zdravotnického výboru Poslanecké sněmovny Bohuslava Svobody (77) skandální. „Do jedné řeky se dvakrát nevstupuje. Ten úřad takhle nemůže fungovat,“ kroutí hlavou.
30.05.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků) , Bohuslav Svoboda (737 článků) , Vojtěch Svoboda (15 článků)
Podobné články

Ono je to trochu jinak. Zkušený Bohuslav Svoboda v Partii okomentoval jednání o vládě

 
V nedělní Partii televize Prima se do sebe pustili ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (ANO) a místopředseda poslaneckého výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda (ODS). Ministr Vojtěch nechápavě kroutil hlavou nad tím, proč sociální demokraté práskli Babišovi dveřmi, když byl Babiš tak velkorysý a nabídl místo tří ministerstev hned pět. Bohuslav Svoboda oponenta poučoval, že je to všechno trochu jinak. Došlo i na vydání Jevgenije Nikulina do USA.
08.04.2018 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků) , Bohuslav Svoboda (737 článků) , Vojtěch Svoboda (15 článků)

Nemám rád přestřelky přes média, ale... Vojtěch vrací úder Maláčové

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se brání kritice od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), která řekla, že Ministerstvo zdravotnictví nezvládlo situaci ohledně domovů pro seniory, v nichž se šíří nákaza koronavirem. „Nemám ten pocit, situaci jsme zvládli,“ říká Vojtěch v rozhovoru pro Právo.
28.03.2020 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků)

Adam Vojtěch slaví 34 let: Od Kena ze SuperStar až po hořký konec na ministerstvu

 
Adam Vojtěch je celebritou, která za poměrně krátkou dobu prošla pořádnou proměnou. Téměř každý Čech si vybaví, že Vojtěch se v roce 2005 zůčastnil pěvecké soutěže SuperStar. Tam také dostal přezdívku Ken, která se mu stala noční můrou v pozdější kariéře. V soutěži ale skončil v semifinále, později se zpěvem úplně přestal a vstoupil do politiky. Tam to Vojtěch dotáhl až na ministra zdravotnictví. Jeho působení ve funkci ale výrazně poznamenal koronavirus a Vojtěch nakonec rezignoval. I tak má ale za sebou pořádně výraznou kariéru, a to právě oslaví teprve pouhých 34 let!
02.10.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků) , Ken Ken (93 článků) , Ken Ken (93 článků)

„Vojtěch jako ministr není dobrá volba,“ udeřil Svoboda. Vyzula: Babiš to neřekl ani nám

 
Adam Vojtěch (za ANO) jako staronový ministr zdravotnictví podle předsedy sněmovního zdravotního výboru Bohuslava Svobody (ODS) není dobrá volba. A považuje ji za nesmyslnou recyklaci. Prozradil, že to byl právě Vojtěch, kdo minulý rok posměšně smetl Svobodovo varování o příchodu koronaviru v Poslanecké sněmovně. Podle jeho kolegy z výboru a poslance za ANO Rostislava Vyzuly je škoda, že se s nimi o výměně ministrů premiér Andrej Babiš (ANO) vůbec neporadil. Vojtěchovi doporučil, aby si udělal pořádek v poradních skupinách a nebyl submisivní. Arenberger v jejich očích zůstává i nadále zkušeným odborníkem, jeho návrat do vinohradské nemocnice je ale diskutabilní a měl by záviset na dalším šetření. Nejen to zaznělo v pořadu Epicentrum Blesk Zpráv.
27.05.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků) , Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků) , Vojtěch Svoboda (15 článků)

Zlatý olympionik Svoboda udělal z Kobzanové uklízečku a pozval ji domů

 
Moderní pětibojař David Svoboda, který si z olympiády přivezl zlatou medaili, přijal pozvání do nové talk show Diany Kobzanové na televizi Óčko. Ačkoli se pořad jmenuje Drzá Diana, první díl by se mohl překřtít na Drzého Davida. Nezdráhal se totiž moderátorku pozvat k sobě domů, aby mu tam uklidila. Další články k tématu: Fanynky mají vždycky šanci, usmál se zlatý pětibojař Svoboda Zrušil jsem se, omlouval Svoboda pozdní příchod na on-line rozhovor Špotáková, Svoboda, Kulhavý... Připomeňte si zlatý Londýn Krok za krokem ke zlatu. Svoboda popisuje, jak prošel jednotlivé disciplíny Čeští fandové mě dojali, slzy jsem měl na krajíčku, říká zlatý Svoboda
06.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Diana Kobzanová (601 článků) , David Svoboda (221 článků)

Adam Vojtěch: Končím. Politika není pro mě

 
Adam Vojtěch byl prvním a teď je i pátým ministrem zdravotnictví ve vládě Andreje Babiše. Po čtyřech letech sezení v Poslanecké sněmovně dává najevo, že politika není pro něj, necítí se v ní dobře. Pokud jde o zvládání pandemie, Vojtěch je přesvědčen, že jako ministr zdravotnictví udělal co mohl a vyčítat vládě, že nebyla na pandemii lépe připravena, se mu nezdá fér.
15.06.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků) , Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků)

OSN: Islamisté prodávají zajaté děti jako otroky a křižují mladé lidi!

 
Radikálové z hnutí Islámský stát (IS) prodávají zajaté irácké děti na trzích jako otroky, další mladé lidi pak zabíjejí, mimo jiné i ukřižováním či pohřbíváním zaživa. Tvrdí to Výbor OSN pro práva dítěte.
05.02.2015 05:55 |

podobné články

Kardinál Dominik Duka o islámu: Pokud nezvítězíme, budeme otroky, řekl kazatel roku 1683. On to věděl

 
„Zvítězíme, nebo budeme otroky,“ míní v rozhovoru pro slovenský Konzervatívny denník Postoj český kardinál Dominik Duka. Mimo jiné také pohovořil o přístupu k islámu i o vztazích s politickou mocí.
03.04.2017 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1090 článků)

Český stát vznikl díky obchodu s otroky!

 
K nádherné nahé dívce přistupuje snědý kupec. Pozorně si ji prohlíží, podívá se jí i do úst, zda má zdravé zuby. Pak spokojeně přikývne. „Beru ji,“ pokyne prodejci a přesunuje se k další vyděšené otrokyni. Píše se 10. století a tahle scéna z trhu s otroky se neodehrává v žádné vzdálené zemi, ale v Praze na Malé Straně!
13.02.2011 15:30 |

podobné články

Ransdorf (KSČM): Britové nebudou nikdy otroky

 
Britové nebudou nikdy otroky. To je erš z písně Rule Britannia (Vládni, Británie), kde má Británie vládnout vlnám. Píseň, která zlidověla a byla i mnohokrát zpracována velkými symfoniky.
25.09.2013 13:35 |

podobné články

Povedená rodinka v poutech! Na ulici sbírala otroky do své domácnosti

 
Královéhradecká kriminálka si došlápla na povedenou rodinku. Ta v Hradci vyhledávala lidi v tíživých životních situacích, ze kterých si pak dělala otroky. Lidé museli rodině sloužit v nelidských podmínkách pod pohrůžkou tělesných trestů.
22.05.2014 15:50 |

podobné články

Uprchlické kvóty EU jsou jako trh s otroky, udeřil Zemanův Kmoníček. Pořád prý chceme na Západ, ale na ten, který byl před 20 lety. Abychom se neprobudili v evropském Pákistánu

 
ROZHOVOR Jednání na cestě k mírové dohodě v Sýrii v podobě možné „Pražské deklarace“ ušla zhruba čtyřicet procent cesty. ParlamentnímListům.cz to řekl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, který pohovořil o dosud neznámých faktech provázejících jednání syrských představitelů s prezidentem Zemanem. Nápad, aby členské státy v rámci systému kvót EU platily výkupné za nepřijaté migranty, podle něho připomíná trh s otroky. Kmoníček pohovořil také o plánu prezidentských zahraničních cest.
06.05.2016 11:45 |

podobné články

„Z lidí dělá nesvéprávné otroky.“ Stížnosti na protikuřácký zákon řeší Rychetský

 
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se začne jako soudce zpravodaj zabývat stížností skupiny senátorů na tzv. protikuřácký zákon. Ten kromě zákazu kouření v restauracích obsahuje i opatření týkající se konzumace, případně podávání alkoholu. Podle stěžovatelů, jejichž návrh z minulého týdne zveřejnil Ústavní soud v pondělí, odpovídá část zásahů situaci, kdy stát hledí na své občany jako na otroky.
20.03.2017 11:45 |

podobné články

Miroslav Kulhavý: Giles Milton - Bílé zlato. Slabší povahy, nečtěte!

 
V různé historické literatuře se lze dočíst o tom, jak ve Středomoří působili berberští piráti a jak byl provozován trh s otroky. Už málokdy je zdůrazněno, že piráti byli převážně muslimové a že jejich „lov“ produkoval téměř výhradně bílé otroky. Autor na příběhu dvanáctiletého uneseného chlapce Thomase Pellowa dokumentuje téměř 300 let trvající neschopnost evropských států se tomuto zlořádu účinně bránit.
07.11.2017 21:30 |

podobné články

Chodí do ghett a říkají černochům, ať nepracují, ať žijí z podpory. Vazba na Obamu. Petr Hampl o šílenství v USA

 
ROZHOVOR „V prvním období byli také bílí otroci, vesměs Irové. Byly i případy, kdy černoch vlastnil bílé otroky či otrokyně. V dalších případech černoši vlastnili černé otroky. Napadá mě kuriózní příběh z roku 1830, kdy žena černoška získala svobodu, vydělala si nějaké peníze, koupila svého manžela, takže spolu žili jako manželé, on se opil, zmlátil ji a ona jej znovu prodala na plantáž,“ popisuje opomíjené skutečnosti sociolog Petr Hampl. Podle něj přijdou po zákazu filmů i obrazy a knihy, protože aktivisté musejí vyvíjet nějakou činnost. Ze svého pohledu upozorňuje na jedno nebezpečí dnešní doby za druhým a největší problém vidí v tom, že se nejedná o změnu režimu, ale pouze o destrukci toho současného.
01.07.2020 21:10 |

podobné články

Praha »dospěla« z peněz vydělaných „proti dobrým mravům.“ Ve středověku se v ní kupčilo s otroky ve velkém

 
Málokdo by to té malé zemičce v srdci Evropy hádal, že byla v raném středověku doslova světovým centrem otrokářského byznysu. Situace jednu chvíli došla do tak neúnosných mezí, že právě kvůli otrokářství se Pražský hrad ocitl bez svého biskupa – sv. Vojtěcha, který raději odešel do zahraničí. Křižovatkou obchodních stezek s otroky mezi Orientem a Pyreneji byla Praha, konkrétně její malostranské tržiště.
31.07.2020 07:40 |

podobné články

Loď s otroky pluje po rozbouřených vodách

 
Investigativní novinář, spisovatel, hudebník a reportér Josef Klíma se ve svém novém románu Loď s otroky (Kalibr, 589 stran, 499 Kč) vrací k divokým devadesátým letům minulého století. V době krátce po revoluci bylo možné téměř vše. V kultuře, sportu, politice, ale také ve světě zločinu.
14.12.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (232 článků)

Herečka o covidu, zákazech a systému: Dělám tajně, jak za komunistů. Život ve strachu nechci. Školy vyrábí tupé otroky do továren

 
Herečka Simona Babčáková, která kvůli koronaviru přišla o většinu své práce, se snaží na této době najít alespoň něco pozitivního. Měla by podle ní přinést především sebereflexi našeho chování vůči planetě. To, jakým směrem se naše společnost dnes ubírá, v ní vyvolává značné obavy. V Rádiu Z prozradila, že by byla ráda, kdyby se změnilo i české školství, které „vyrábí tupé otroky do továren“.
02.05.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Simona Babčáková (92 článků)

Znouzecnost varianta? Politolog o odchodu Arenbergera i návratu Vojtěcha na „místo činu“

 
Adam Vojtěch jako „znouzecnost“ varianta, ale zároveň ministr, který je příjemnou tváří před volbami. Tak komentoval návrat staronového ministra na resort zdravotnictví politolog Jan Kubáček v mimořádném vysílání Blesk Zpráv. Vojtěch se ještě ke své pozici nevyjádřil, což hodnotí odborník jako poučení z období první vlny pandemie. Kubáček Vojtěchovi doporučil, aby zlepšil komunikaci, kterou ovládal zejména jeho předchůdce Petr Arenberger. Jak vidí Arenbergerovu další kariéru a nastoupí na ministerstvo zdravotnictví „jiný“ Adam Vojtěch?
25.05.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1364 článků) , Adam Vojtěch (1061 článků)