Článek

„Achój Tšéši, My potšebovat Fás...“ Němčouři jdou do p*dele a bojí se? Tohle Berlín urazí

 
Německo kvůli covidové situaci zostřilo podmínky, za kterých mohou čeští pendleři v této zemi pracovat. Ovšem jak informuje iRozhlas, netrvalo dlouho a spolkové země začaly uvolňovat. Nově se do Saska dostanou energetici, vodohospodáři nebo pracovníci ve výrobě zdravotnických pomůcek. A Češi už se smějí tomu, že Němci po dlouhé době mají z Čechů strach, ale také tomu, že příhraniční regiony Čechy potřebují.
17.02.2021 07:15 |

podobné články

Podobné články

Dřevěné fasády

 
Výběr vhodného fasádního materiálu a systému konstrukce závisí na tom, k čemu bude dřevěná fasáda sloužit a jaké jsou na ni kladeny nároky. Kromě běžných požadavků je třeba posoudit i požadavky specifické, které jsou dané místem stavby, nadmořskou výškou, podnebím nebo odlišným provozem budovy. Základní požadavky na fasádní pláště jsou: zamezení průniku vody a větru do dalších vrstev konstrukce, pevnost (proti větru a dalším klimatickým vlivům), odolnost proti mechanickému poškození nebo dokonce vniknutí osob, estetická funkce, umožnění provětrávání spodních vrstev (především u difuzně otevřených systémů), snadná údržba a dlouhá životnost. U dřevěných obkladů a fasád to bývá kombinace dřevěných pohledových prvků a podkladních fólií.
28.12.2011 23:00 |

podobné články

To se líbí Škromachovi: Němčouři se neměli odsouvat, ale postřílet!

 
Jeho revírem jsou sociální sítě, tempo, jakým je zásobuje selfie fotkami a statusy, je vražedné. Řeč není o nikom jiném než postrachu Facebooku Zdeňku Škromachovi. Tentokrát na sebe upozornil „lajkem,“ který dal kontroverznímu statusu »Němčouři se neměli odsouvat, ale postřílet,« uvedl web Echo24.cz.
23.05.2015 21:50 |

podobné články

Škromach: Jdou po mně jdou jdou jdou

 
Jdou po mně jdou jdou jdou, na každým rohu mají fotku mou.
05.11.2013 18:40 |

podobné články

Dům vám udělá fasáda

 
Je to tak – oblečením můžete do okolí vyslat mnoho informací o sobě. Bez ohledu na to, zda jsou pravdivé, či nikoli, mají vliv na další komunikaci. Podobně je to i s domem. Jeho oblečení – fasáda – vypovídá mnohé o svém majiteli: jaký má vkus, zda inklinuje k tradiční, nebo spíše moderní architektuře, zda je ochoten experimentovat, nebo se přizpůsobit okolí, zda si nechá poradit, nebo jde stůj co stůj vlastní cestou, do jaké míry se on nebo někdo jiný vzhledem stavby zabýval a zvažoval různé možnosti, jak ji vylepšit. Všechny tyto informace může dům svou fasádou do světa křičet nebo jen decentně naznačovat.
21.05.2012 23:00 |

podobné články

Vídeň a Berlín jako centra avantgardy

 
V galerii Belvedere v centru Vídně byla ve čtvrtek otevřena výstava Vídeň–Berlín, která svou koncepcí navazuje na projekty, jako byla Paříž–Moskva nebo Paříž–Berlín.
14.02.2014 11:20 |

podobné články

Agentura CzechTourism na ITB Berlín s voskovým Jaromírem Jágrem

 
Největší veletrh cestovního ruchu ITB Berlín proběhne ve dnech 4. - 8. 3. 2015 v prostorách výstaviště Messe Berlin. Na více než 160 000 m2 se představí 10 000 vystavovatelů ze 180 zemí světa a chybět nebude ani Česká republika.
05.03.2015 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2876 článků)

Úžasné fotografie: Jak Berlín povstal z válečného popela

 
Podívejte se, jak se po 70 letech od 2. světové války změnil Berlín. Unikátní fotografie zachycené přesně ze stejného místa zobrazují tehdejší tvrdou realitu a dnešní klid. Porovnání fotografií zobrazuje, jak Berlín povstal z popela.
01.05.2015 18:45 |

podobné články

Morálně zkažený Babylon Berlin: Nejdražší německý seriál přichází na české obrazovky

 
Dekadentní Berlín „prvorepublikové“ éry v seriálu Babylon Berlin už 19. ledna ve 20:00 hodin vstoupí i na obrazovky České televize. Je nejen nejdražším německým seriálem s rozpočtem 40 milionů euro, ale především jedním z nejvýraznějších a nejlepších televizních počinů posledních let.
18.01.2019 10:05 |

podobné články

Německo je v šoku z "trestu" pro kanibala! Kolik si tam odsedíte za naporcování a snědení milence?

 
Němčouři mají zase o čem mluvit, ostatně kanibalismus není jen tam "v poslední době dost ožehavé téma":http://www.extra.cz/chteli-jste-vzdy-vedet-jak-asi-chutna-lidsky-kycel-jeden-umelec-ochutnal-ten-svuj-neuverite-co-rikal.
30.06.2014 18:20 |

podobné články

Vystřílet Němčoury! Dusno kolem Škromacha za tato slova. A senátor pobouřeně dodává...

 
Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD se v průběhu jediného týdne již podruhé dostal do kontroverze kvůli názorům na poválečný odsun Němců. Tentokrát na Facebooku ocenil „lajkem“ příspěvek litující, že v roce 1945 nebyli „Němčouři“ místo odsunu vystříleni. ParlamentnímListům.cz pak ale vysvětloval, že to v žádném případě neznamená, že by tento názor sdílel.
24.05.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (593 článků)

»Bazénkový« senátor Škromach: Jak používá „lajk“ na Facebooku?

 
„Němčouři se neměli odsouvat, ale postřílet!“ Takovému komentáři dal před časem na Facebooku „lajk“ (to se mi líbí) senátor Zdeněk Škromach (58, ČSSD). Sklidil za to kritiku. Prý to ale nemyslel zle. Jak to vysvětlil?
01.06.2015 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (593 článků)

VIP Prostřeno! Odstávají ti uši!, urazí Nesvadbová Vyskočilovu milenku

 
VIDEO: Tak tohle už suverénní spisovatelka vážně přehnala! Bára Nesvadbová (37) si rozhodně nebere servítky. Tentokrát nejdřív urazí hostitelova psa a hned poté i přítelkyni.
09.08.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Bára Nesvadbová (210 článků)

Ať jdou do p*dele, ulevil si po 70 hodinách obstrukcí oranžový poslanec

 
Odborníci se shodnou, že obstrukce sněmovně v očích české veřejnosti na autoritě nepřidají a opozici muselo být jasné, že zákony nezvrátí. Přesto po odhlasování důchodové reformy sociální demokraté neskrývali rozčarování. Ať jdou do p*dele, rozčileně mávnul rukou směrem ke koaličním poslancům Miroslav Váňa.
07.11.2011 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Váňa (41 článků)

Ivan Vyskočil: Lezli do p*dele Moskvě, teď lezou do p*dele Bruselu a USA! Jsem na černé listině. V ČT mě nechtějí. Po roce 1990 hrají jen kamarádi kamarádů

 
Publicista Pavel Černocký se ve svém streamovaném rozhovoru na YouTube Vysílání z gauče setkal s hercem Ivanem Vyskočilem, aby vzpomínali mimo jiné na rok 1989. A hovořilo se i o Evropské unii. „Naši p*delolezci místo co lezli do p*dele Moskvě, tak teď lezou do p*dele buď Americe, nebo Bruselu,“ poznamenal Vyskočil.
03.06.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (268 článků) , Ivan Vyskočil (267 článků)

Soukromé západy slunce

 
Na první pohled se toho o stavbě na kopci moc nedozvíte. Kolemjdoucí si všimne fasády bez oken, kombinace cihlového obkladu a velkoformátových antracitových desek a najde tu jen vchod do domu. Nemá jak tušit, že díky více než pětimetrové galerii sledují majitelé západ slunce přímo z křesla v obývacím pokoji zalitým slunečním světlem. I navzdory okolostojícím stavbám mají jeho obyvatelé soukromí s velkorysým výhledem na město a okolní krajinu.
18.12.2011 23:05 |

podobné články

Okno – častý trn v oku starších bytů

 
Okna, balkonové dveře, zasklené stěny jako součást obvodového pláště se v minulosti výrazně podílely na tepelných ztrátách budov. V současnosti se situace mění k lepšímu díky zateplování fasád a výměně starých, často už neestetických a nefunkčních oken, která nesplňují současná hygienická a tepelnětechnická kritéria.
19.12.2011 23:05 |

podobné články

Pití alkoholu v těhotenství škodí dětem více, než se myslelo

 
Zdravotní poškození dětí matek, které v těhotenství pravidelně konzumovaly alkohol, jsou patrně různorodější, než se dosud předpokládalo. Většina potomků těchto matek sice nevykazuje typické vnější příznaky fetálního alkoholového syndromu (FAS), počet poruch centrálního nervového systému (CNS) je však u těchto dětí znepokojivě vysoký. Vyplývá to podle DPA z výzkumu amerických vědců zveřejněného v odborném časopise Alcoholism: Clinical & Experimental Research.
24.07.2012 12:55 |

podobné články

Úplně jiný dům než ostatní v ulici

 
„Nemůžete ho minout. Je úplně jiný než ostatní domy v ulici,“ navigoval nás architekt, když jsme hledali objekt naší návštěvy. A navigace to byla opravdu výstižná. Po prohlídce ostatních domů – hradů a zámků s fasádami v různých odstínech oranžové, romantickými bílými balustrádami a nesmyslně komplikovanými střechami – byly střídmé tvary příjemnou změnou.
05.11.2012 00:00 |

podobné články

Sporná práce politika CSU z Prahy je prý zčásti klasický plagiát

 
Doktorská práce generálního tajemníka bavorské vládní Křesťanskosociální unie (CSU) Andrease Scheuera, za kterou na Univerzitě Karlově získal takzvaný malý doktorát, je minimálně zčásti klasickým plagiátem. Nedělníku Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) to řekl německý ombudsman pro vědu Wolfgang Löwer. Sporná práce by podle něj měla být přezkoumána a tento profesor práv z Bonnu očekává, že tak Univerzita Karlova také učiní. O to samé chce univerzitu požádat i sám Scheuer.
20.01.2014 16:30 |

podobné články