Článek

AČCKA: Poukazy na zájezdy jsou jedinou pomocí cestovním kancelářím od počátku krize, kritika EK není na místě

 
AČCKA se ohrazuje proti kritice Evropské komise vůči dvanácti členským státům EU, které se snaží o záchranu odvětví cestovního ruchu.
21.05.2020 14:55 |

podobné články

Podobné články

ACK ČR: Řešení mimořádných okolností v cestovním ruchu, vzniklých v důsledku koronaviru

 
Představenstvo Asociace cestovních kanceláří České republiky projednalo 27. února 2020 problematiku řešení mimořádných okolností v cestovním ruchu, vzniklých v důsledku vývoje situace v záležitosti koronaviru Covid19, v souladu s platnou českou legislativou a doporučilo českým cestovním kancelářím postupovat ve vzorových případech jak níže uvedeno.
28.02.2020 14:11 |

podobné články

ACK ČR: Řešení mimořádných okolností v cestovním ruchu, vzniklých v důsledku koronaviru

 
Představenstvo Asociace cestovních kanceláří České republiky projednalo 27. února 2020 problematiku řešení mimořádných okolností v cestovním ruchu, vzniklých v důsledku vývoje situace v záležitosti koronaviru Covid19, v souladu s platnou českou legislativou a doporučilo českým cestovním kancelářím postupovat ve vzorových případech jak níže uvedeno.
29.02.2020 05:21 |

podobné články

Peníze od cestovek za zrušené zájezdy do září 2021 neuvidíte, schválila vláda

 
Tuzemské cestovní kanceláře (CK) budou moci odložit vrácení peněz za zrušené zájezdy kvůli koronaviru s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna. Místo nich budou klientům vydávat poukazy na rovnocenné cesty. Na odložení platby by měla do 31. srpna příštího roku platit tzv. ochranná doba. Klienti, kteří do tohoto data poukaz nevyužijí, budou mít nárok na vrácení uhrazených záloh. Poukazy budou moci odmítnout senioři, zdravotně postižení nebo nezaměstnaní. Návrh zákona schválila dnes vláda, tento týden ho bude projednávat Sněmovna. Na tiskové konferenci to řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
06.04.2020 14:55 |

podobné články

Cestovní kanceláře budou moci za zrušené zájezdy dávat poukazy

 
Tuzemské cestovní kanceláře (CK) budou moci odložit vrácení peněz za zrušené zájezdy kvůli koronaviru s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna. Místo nich budou klientům vydávat poukazy v plné hodnotě. Pokud je lidé nevyužijí, dostanou peníze.
09.04.2020 06:10 |

podobné články

Cestovky budou za zrušené zájezdy vydávat poukazy

 
Vrácení peněz za zaplacené zájezdy, které se nemohly kvůli uzavřeným hranicím uskutečnit, budou moci cestovní kanceláře odložit na dobu po 31. srpnu. Místo peněz dostanou lidé poukázky na jiné, rovnocenné zájezdy. V pondělí o tom informoval ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).
06.04.2020 18:35 |

podobné články

Kupujte zájezdy jen od POJIŠTĚNÝCH cestovek

 
Lidé by měli kupovat zájezdy jen u cestovních kanceláří, které jsou pojištěny proti úpadku. Zájezdy organizuje také řada subjektů, jež koncesi cestovní kanceláře nemají, nemusejí být tedy pojištěny, ale jako cestovky se prezentují, varovala v pondělí Asociace českých cestovních kanceláří (AČCKA).
10.01.2011 11:10 |

podobné články

Letní dovolená je za dveřmi. Expertka řekla hrozbu větší než krach cestovky

 
Úpadek v Česku hrozí 80 cestovním kancelářím, tvrdí analýza společnosti Bisnode. Proti tomuto závěru se ohradila ve studiu Blesk Zprávy ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tereza Picková. Podle ní legislativa opět zpřísnila a klient tak nemusí mít obavy, že by v případě krachu cestovky přišel o všechny své peníze. Více by se lidé měli obávat podvodníků, kteří jsou v oblasti cestovního ruchu stále aktivnější.
26.05.2018 07:40 |

podobné články

Řízek v chlebu s sebou. Travel Service ruší jídlo a pití u většiny letů

 
Letecká společnost Travel Service ruší u všech letů kratších 3 hodiny občerstvení. Cestující si ho budou moci zakoupit přímo na palubě letadla. Přepravce to oznámil cestovním kancelářím, které o tom prostřednictvím Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) ve čtvrtek informovaly veřejnost.
15.10.2015 16:10 |

podobné články

Jourová připravila regulaci cestovních kanceláří, chce chránit turisty

 
Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) předložila novelu zákona, která zásadním způsobem mění podnikání v cestovním ruchu. Norma, která by měla začít platit od příštího roku, zavede cestovním kancelářím povinnost pojistit se před případným krachem a informovat klienty o své ekonomické situaci. Ministerstvo pro místní rozvoj může nově cestovní kanceláře pokutovat, nebo i zavřít.
25.06.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (445 článků)

Papež: Zeman šikanuje lidi

 
Cestovním agenturám se nelíbí zvýšená bezpečnostní opatření na Pražském hradě. Podle zástupců cestovního ruchu, které ČTK oslovila, turisty zdržují a cestovním kancelářím zvyšují náklady. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež označil zvýšené kontroly za nepromyšlené a za šikanování turistů. Samotní turisté, které ČTK oslovila, měli pro zvýšená bezpečnostní opatření pochopení. Pražský hrad kritiku odmítá, podle mluvčího Jiřího Ovčáčka má bezpečnost přednost před penězi.
17.08.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Papež (17 článků) , Jiří Zeman (1239 článků) , Jan Zeman (403 článků)

Ministryně Klára Dostálová (49) pro Blesk: Ve hře jsou smlouvy na zájezdy za 9 miliard

 
Chtěli využít nejlepšího výběru hotelu, potřebovali si vzít volno v určitý termín, pořídili si proto letní dovolenou s předstihem. Kvůli koronaviru neodjedou tisíce lidí a místo svých peněz dostanou poukaz. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (49, za ANO) v rozhovoru pro Blesk říká, že tak pomáhají cestovním kancelářím i jejich klientům.
08.04.2020 17:25 |

podobné články

Češi šetří na exotických dovolených

 
Cestovním kancelářím ubývá klientů, kteří v zimě létají na pobytové zájezdy k exotickým mořím. Vyplývá to z ankety mezi cestovními kancelářemi a agenturami. Pokles zájmu zasáhl především lacinější typy zájezdů. Podle Jaromíra Beránka z analytické společnosti Mag Consulting je to způsobeno zejména obavami lidí z utrácení v ekonomicky nejisté situaci.
02.01.2012 14:25 |

podobné články

Prezident podepsal zákony, které mají ulehčit v boji s koronavirem

 
Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákony, které minulý týden schválil Senát a které reagují na aktuální dění kolem koronaviru. Jde například o zákon, který cestovním kancelářím umožňuje odložit vrácení peněz za zrušené zájezdy až do září, případně zákon, který stanoví, že přijímací zkoušky na vysoké školy začnou nejdříve 15 dní po jejich otevření.
20.04.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23858 článků)

AČCKA: Cestovní kanceláře jsou připraveny realizovat zájezdy

 
Češi o letní dovolenou v zahraničí rozhodně nepřijdou. Cestovní kanceláře jsou připraveny realizovat zájezdy v letním období do oblíbených zahraničních destinací s kratší dojezdovou vzdáleností.
25.05.2020 15:45 |

podobné články

Drahá ropa zdražuje dovolené o stokoruny - zatím

 
České cestovní kanceláře kvůli drahé ropě zdražují letecké zájezdy o několik stokorun. Viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura ve středu informoval, že letecké zájezdy jsou dražší v průměru o 400 až 450 korun.
13.04.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2302 článků)

Královéhradecký kraj: První miminka roku 2018 obdrží dárkové poukazy

 
První holčička a první chlapeček, kteří se narodí v některé z porodnic krajských nemocnic na počátku nového roku, obdrží od Královéhradeckého kraje dárkové poukazy v hodnotě pěti tisíc korun na nákup dětského zboží.
27.12.2017 22:10 |

podobné články

České cestovní kanceláře ruší zájezdy do Egypta

 
Tuzemské cestovní kanceláře ruší kvůli bezpečnosti zájezdy do Egypta, kde se vyhrocují protivládní nepokoje. V pondělí to sdělil viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.
31.01.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2302 článků)

Nízké ceny a exotické destinace: Podívejte se na unikátní zájezdy, které vám nesmí utéct!

 
Jaro je, co se cestování týče, velmi populární období. Češi se ale neumí odvázat. Autobusové zájezdy po evropských městech, termály a blízká moře. Není to nuda? Máme pro vás tipy na zájezdy, které jsou o několik tříd výš. Vyměňte tedy autobusovou poznávačku Evropy za poznání velkoměst v USA, Londýn za Los Angeles. A nebo pláže na jihu Evropy za písek v Karibiku. V březnu navíc za skvělé ceny!
16.03.2014 14:35 |

podobné články

Nemáte radost z dovolené? Zákon nařizuje odškodnění. V praxi ale nic nedostanete

 
Lidé stále častěji končí u soudu s žalobou proti cestovním kancelářím. Ročně se objeví okolo tři sta případů. Mnohdy si dovolenkáři škodí nejvíc sami, když přistupují na nevýhodné podmínky nebo nežádají náhradu už na místě dovolené. Objevila se ale novinka – ze zákona můžete dostat odškodnění i ze ztráty radosti z dovolené, podle předsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže ovšem není jediný případ, kdy by člověk kompenzace dosáhl.
28.07.2016 20:20 |

podobné články