Článek

AČCKA: Od října do prosince vycestuje na delší pobyt 12 % Čechů

 
Blízká exotika na podzim a v zimě – kam Češi cestují do 6 hod. letu
14.09.2022 18:05 |

podobné články

Podobné články

CK Sunny Days již není členem asociace českých cestovních kanceláří a agentur

 
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) ukončila členství cestovní kanceláři Sunny Days. Informoval o tom ve středu viceprezident a mluvčí AČCKA Tomio Okamura s tím, že Sunny Days nezaplatila členské příspěvky pro letošní rok.
31.03.2010 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2915 článků)

Okamura se vzdal funkce v AČCKA, chce se naplno věnovat politice

 
Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura se dnes vzdal funkce. Kontakt s médii po něm převezme Kateřina Petříčková, Okamura bude nadále působit jako čestný viceprezident asociace. Dnes to oznámil Okamura s tím, že se chce zaměřit na řešení celospolečensky palčivých témat.
10.01.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2915 článků)

AČCKA: Pozor na nelegální pořadatele zájezdů

 
Patero rad pro spotřebitele při nákupu dovolené. AČCKA informuje, čeho se vyvarovat při nákupu zájezdu.
06.03.2017 11:30 |

podobné články

AČCKA: Novinky v destinacích 2017 - Výdaje cestujících za vstupní poplatky se zvyšují

 
Začátek nové turistické sezony je pro jednotlivé země často příležitostí k aplikaci nových opatření s dopadem na cestovní ruch. AČCKA přináší stručný přehled aktualit z vybraných destinací s přímým dopadem na české cestující. Platná či připravovaná opatření se vztahují zejména k vízům, která si klienti cestovních kanceláří i individuální cestující hradí nad rámec ceny zájezdu.
27.03.2017 10:30 |

podobné články

AČCKA: Klienti postrádali ve stanu klimatizaci

 
AČCKA přináší výsledky pravidelné ankety reklamace zájezdů. Podíl reklamací klesl pod úroveň loňského roku na hodnotu 0,6 %.
16.08.2018 19:45 |

podobné články

AČCKA: Poukazy na zájezdy jsou jedinou pomocí cestovním kancelářím od počátku krize, kritika EK není na místě

 
AČCKA se ohrazuje proti kritice Evropské komise vůči dvanácti členským státům EU, které se snaží o záchranu odvětví cestovního ruchu.
21.05.2020 14:55 |

podobné články

AČCKA: Cestovní kanceláře vypravily první autobusové zájezdy do Chorvatska

 
Cestovní kanceláře zahajují letní sezonu a vypravují první autobusové zájezdy. * Cestovatelský speciál AČCKA: co čekat od letošní dovolené v Chorvatsku? * Klidný relax na pláži a cesta bez dopravních kolon
04.06.2020 11:50 |

podobné články

AČCKA: České cestovní kanceláře podporují cestovní ruch ve Spojených arabských emirátech

 
Úřad pro rozvoj cestovního ruchu emirátu Ras Al Khaimah (RAKTDA) ve spolupráci s Asociací českých cestovních kanceláří a agentur pořádají ve dnech 9.2. - 13.2.2022 Kongres AČCKA, který je již 53. v pořadí. V letošním roce se uskuteční na pobřeží Perského zálivu v Ras Al Khaimah, v jednom ze sedmi autonomních emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty.
08.02.2022 18:55 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Ministerstvo vnitra odmítá opravovat chyby v evidenci obyvatel

 
Ministerstvo vnitra odmítá zpětně ukončit trvalý pobyt lidem, kteří před rokem 1990 emigrovali a v České republice od té doby nežijí. Úřady totiž některým z nich v 80. letech trvalý pobyt nezrušily, ačkoli měly, nebo jim naopak po znovunabytí státního občanství trvalý pobyt bez jejich vědomí vytvořily. Aniž by to tušili, mají tito lidé v ČR trvalý pobyt, v důsledku čehož jim například vzniká dluh za komunální odpad. Ministerstvo však trvá na tom, že údaj o trvalém pobytu zpětně změnit nelze a odmítá těmto lidem pomoct.
22.08.2017 14:40 |

podobné články

Turisté prchají z Maďarska, uzavření se dotkne tisíců Čechů. A co zaplacené zájezdy?

 
Uzavření hranic, které ohlásilo od 1. září Maďarsko, se dotkne tisíců českých turistů. Podzimní měsíce totiž představují vrchol turistické sezóny, kdy do Maďarska směřuje vůbec nejvyšší počet českých turistů. Případné uzavření hranic navíc může také opětovně postihnout turisty, kteří plánovali pobyt v Maďarsku na jaře a přeložili jej na podzim. V tiskové zprávě to uvedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Podle ní postoje maďarské vlády k případnému uzavření hranic nebyly předem avizovány a stávající situaci považuje za šokující. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová sdělila, že uzavření hranic se zřejmě nebude týkat průjezdu přes Maďarsko. Česko se také snaží vyjednat řešení pro už zaplacené zájezdy do Maďarska po 1. září.
29.08.2020 13:55 |

podobné články

MANUÁL pro řidiče pro cesty do Evropy. V Německu i 200 km/h

 
Během prázdnin více než jeden milion Čechů vycestuje za hranice na dovolenou. Spousta z nich jede automobilem. Na co si dát v nejobvyklejších destinacích pozor?
12.06.2009 06:45 |

podobné články

Strach českých dovolenkářů: Koronavirus? Zaostáváme hlavně v očkování, varuje lékař

 
Ročně se vydá na cesty 1,3 miliardy Čechů. Velká řada z nich vycestuje i do tropického Thajska, kde je hlášeno 28 nakažených koronavirem. Stornovat zájezd ale podle Milana Trojánka z Kliniky infekčních, parazitujících a tropických onemocnění nemusíte. Expert řekl Blesk Zprávám, že by nejezdil leda do Číny, ostatní destinace by ale nezavrhoval. Problémem podle něj je ale fakt, že se Češi do tropických destinací dostatečně nepřipravují a vynechávají očkování. To by se mělo zásadně změnit, především pak nyní, kdy se svět obává rozšíření vysoce infekčního koronaviru. Co se týče onemocnění, expert by se obával spíše malárie a průjmu.
06.02.2020 19:25 |

podobné články

Dovolenkový ráj Čechů má speciální „covid“ hotel. Pobyt nemocným zaplatí vláda

 
V případě, že by turista na řeckém ostrově Korfu onemocněl covidem-19, mohl by být převezen do vyčleněného hotelu pro nakažené. Pobyt v něm by podle prezidenta Asociace hotelů Korfu Babise Vulgarise neplatil. Hotely mohou také v rámci vlastní kapacity vyčlenit místo pro nemocné. Záleží na provozovatelích, řekl Vulgaris. Krytí nákladů za prodloužený pobyt kvůli karanténě se u českých pojišťoven liší. Některé hradí léčebné výlohy pouze v případě onemocnění, jiné zaplatí nařízený test i další náklady.
09.07.2020 09:25 |

podobné články

ČSSZ: Přelom roku posune výplatu důchodů

 
Vánoce přinesou důchody dříve. Ty, které mají být vyplaceny na Štědrý den, tj. v pondělí 24. prosince, budou vyplaceny již v pátek 21. prosince. Důchody s termínem výplaty 22. prosince vyplatí Česká správa sociální zabezpečení (ČSSZ) o dva dny dříve, tj. ve čtvrtek 20. prosince, důchody s výplatním termínem 20. prosince o den dříve, tedy ve středu 19. prosince. Důchody s termínem výplaty 2. ledna mohou být v některých případech připsány na účet až o den později ve čtvrtek 3. ledna.
14.12.2018 17:50 |

podobné články

Jedete na dovolenou do červeně označené země? Víme, jaká pojišťovna vás pojistí

 
Doba dovolených se blíží. I přes omezení, která s sebou pandemie covidu-19 nese, se Češi hodlají vydat k moři do svých oblíbených destinací. Až 96 procent Čechů na letní dovolenou vyrazí do evropských destinací. Uvedla to Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Uvolňování protiepidemických opatření a zjednodušování podmínek pro cestování přispívají podle ní k růstu zájmu Čechů o letní dovolené. Než však na dovolenou vyrazíte, neměli byste zapomínat na cestovní pojištění, ale také na pojištění, které dokáž krýt rizika spojené s covidem-19 v zahraničí. Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí  léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat.
21.06.2021 05:10 |

podobné články

AČCKA: Srí Lanka aktuálně zlevňuje ubytování. Na skupinové poznávací zájezdy je lépe vyčkat.

 
Ročně Srí Lanku navštíví okolo 7-10 tis. českých turistů. Hlavní turistická sezóna probíhá na ostrově od února do dubna a od října do prosince, záleží, zda turisté pobývají v severní nebo jižní části ostrova. Ale pro cesty za poznáním je možné Srí Lanku navštívit celoročně. S ohledem na aktuální nízkou sezónu a občanské nepokoje se v zemi nyní nachází minimum českých turistů. Většina z nich pobývá v hotelových resortech u moře, věnuje se ajurvédě a z hotelu realizuje výlety jen do blízkého okolí. České cestovní kanceláře mají vypsané termíny skupinových zájezdů většinou až na konec letošního roku a plánují je realizovat podle vývoje situace v zemi.
26.05.2022 17:30 |

podobné články

Jedete DO THAJSKA? Vízum už potřebovat nebudete!

 
Thajsko s platností od čtvrtka 11. srpna zrušilo vízovou povinnost pro držitele českých cestovních pasů pro cesty do Thajského království, a to pro běžný turistický pobyt do 30 dnů. Informoval o tom viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.
12.08.2011 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2915 článků)

Stovka za pobyt v nemocnici. Už od prosince

 
Už na začátku prosince pocítí pacienti první dopady zdravotnické reformy. Poplatek za pobyt v nemocnici se zvedne ze 60 korun na rovnou stovku. Zbylé změny Čechy čekají od ledna a od dubna příštího roku.
22.11.2011 09:20 |

podobné články

Vdova po Titovi vycestuje pro miliony. Poprvé za 30 let

 
V srbském Bělehradu žije vdova po vůdci Jugoslávie Josipu Brozi Titovi Johanka. Teď může poprvé za 30 let vyrazit do ciziny.
11.06.2009 09:20 |

podobné články