Článek

A teď je odpovědnost za Lipavského na Fialovi. Novinář z ČT spekuluje o dohodě, která za tím může být

 
Prezident Miloš Zeman v pátek jmenuje vládu včetně sporného kandidáta na ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti), po schůzce v Lánech to tisku oznámil designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Prezident tím rezignoval na možnost pomoci nové vládě stát se přijatelnou i pro své odpůrce, zní na sociálních sítích některé z reakcí známých jmen. Nechce se jim věřit, že by si Zeman za takový ústupek nekladl podmínky. Fiala si je snad dobře vědom toho, že výsledky ministrování Lipavského si odteď bere na triko.
13.12.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)
Podobné články

Průšvih: Měl srandu z Lipavského cesty na Ukrajinu. A přišel Veselovský

 
Horké chvíle zažívá v posledních hodinách poslanec Patrik Nacher (za ANO) za svůj sarkastický komentář ohledně cesty ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajinu. „Bomba, která změní situaci,“ pobavil se Nacher po oznámení cesty Lipavského, jejímž cílem má být vyjádření podpory územní jednoty a suverenity Ukrajiny. Mnoho komentátorů však na podobný humor naladěno nebylo. „Teda to je trapný,“ ozvalo se od novináře Respektu a začaly se přidávat známé tváře české žurnalistiky včetně Martina Fendrycha, Martina Veselovského, Jindřicha Šídla či moderátorky ČT Světlany Witowské. Nacher nakonec zablokoval možnost diskuse.
06.02.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (393 článků)

Jestli Zeman nezmění názor... Vystrčil odkryl karty. Lipavského nepustí

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Událostech ČT k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí uvedl, že v případě Zemanova setrvání na tomto kroku bude zapotřebí vyjasnit prezidentské pravomoci podáním kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se rovněž k možnosti, zdali by bylo možné, že nová vláda designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) by se ujala funkcí prozatím bez Lipavského.
10.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jakub Železný (173 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků) , Tomáš Jirsa (95 článků) , Alexandr Vondra (1346 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Marian Jurečka (966 článků)

„Slabý kus ve stádě,“ obul se Zeman do Lipavského. „Šílené“ nápady má krotit Fiala

 
Premiér Petr Fiala (ODS) prezidentu Miloši Zemanovi osobně garantoval, že nový ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) bude jednat v souladu s programovým prohlášením. Prezident tím dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima NEWS zdůvodnil, proč nakonec i přes výhrady Lipavského jmenoval. První místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dnes v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi řekl, že se při dohodě o jmenování vlády se Zemanem nekšeftovalo s žádnými personáliemi.
19.12.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Exministr Urban: Babiš se snaží přenést odpovědnost za EET na ČSSD. Ale je to jeho akce. A jestli to zkolabuje...

 
ROZHOVOR Sociální demokracie odmítá nést odpovědnost za to, jestli se objeví problémy při zavádění elektronické evidence tržeb. „Celý ten návrh je plná odpovědnost ministra financí, tedy pana Babiše. On možná má teď tendenci tu odpovědnost ředit a přenést na sociální demokracii, nicméně on je ministrem financí a ministerstvo financí je gestorem celé odborné části, takže si myslím, že pro sociální demokracii to nemůže mít žádný negativní dopad,“ prohlásil bývalý ministr průmyslu a obchodu, místopředseda sněmovního hospodářského výboru Milan Urban.
11.12.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (176 článků)

Kdo slouží Fialovi? Pikantní odhalení. A k tomu varování. V Německu chtějí „umlčet“ antivaxery. Petr Žantovský ví více

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Novinář z ničeho dovodil, že TV Nova slouží Andreji Babišovi. „Mně zase přijde, že stejně jako celé neslavné Forum 24 slouží Fialovi. Proč by jinak činili to, co činí? Totiž pletli z jisté materie bič,“ konstatuje Petr Žantovský v prvním novoročním přehledu mediálních zajímavostí. Upozorňuje na hrozící mediální regulaci u našich západních sousedů, v jejímž důsledku mohou být biti ti, kdo nesdílejí státní ideologii a zájmy korporací. Vzpomíná i na legendu rockové kultury a vynikajícího publicistu Pavla Chrastinu.
01.01.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Chrastina (42 článků) , Petr Fiala (3873 článků) , Petr Pavel (941 článků)

Fiala kývne na vládu bez Lipavského, ale ve finále neuhne, míní experti. Jasno bude v pondělí

 
Už na začátku příštího týdne by mělo být jasné, zda budeme mít v jeho průběhu novou vládu. Bezproblémový průběh jmenování ale designovaný premiér Petr Fiala (ODS) čekat nemůže. Prezident Miloš Zeman mu totiž nechce vyhovět se jmenováním Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Fiala se kvůli tomu obrátí na soud, aby dal jasný výklad ústavy. To může trvat ale týdny, i měsíce – i proto se podle oslovených politologů předseda vlády dočasně smíří s tím, že bude křeslo šéfa české diplomacie prozatím oficiálně neobsazené. Respektive ho bude mít pod sebou jiný člen vlády.
11.12.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Stáhněte Lipavského, říká vlivný senátor STAN. A trvá si na tom

 
Senátor Zdeněk Hraba (STAN) se nijak netají tím, že se přes existující koalici mezi Piráty a Starosty staví k Pirátům poměrně kriticky a dává najevo, že není možné požadovat 3 ministerské posty, když mají 4 poslance, a tak podobně. Teď dokonce Pirátům vzkázal, aby vycouvli z nominace Jana Lipavského na post ministra zahraničí.
09.12.2021 12:25 |

podobné články

Nouzová varianta, která se prý chystá. Bartošovi přihodí i zahraničí

 
Pirátský předseda Ivan Bartoš by se mohl stát šéfem české diplomacie, alespoň tedy v případě, že se potvrdí spekulace o nejmenování kandidáta Pirátů Jana Lipavského prezidentem Milošem Zemanem do čela resortu zahraničí. Jelikož by v takovém případě zřejmě designovaný premiér Petr Fiala zvolil možnost kompetenční žaloby, jejíž verdikt by mohl být znám až po několika měsících, mohl by se řízení Ministerstva zahraničí chopit dočasně právě Bartoš. Kromě Lipavského podle spekulací Zeman v příštím týdnu nejmenuje také jednoho dalšího ministra.
09.12.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Ivan Ivan (2454 článků)

Další útok na Zemana, šušká se. Ale Fialovi se prý nechce. Má důvody

 
Dočkáme se přetahované mezi Hradem a budoucím premiérem Fialou o některé ministry? A co by to mohlo způsobit do budoucna? Redakce zjišťovala, co se může v příštích týdnech kolem skládání vlády dít. Podle informací ParlamentníchListů.cz se zdá, že za piráta Jana Lipavského se kromě jeho vlastní strany nikdo prát nebude. „Že by Fiala kvůli němu podával kompetenční žalobu na prezidenta? Není blázen, tím by naštval půlku strany a zničil vztahy se Zemanem,“ sdělil nám zdroj blízký vedení ODS.
10.11.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Zvrat, který se nečekal: Zeman jmenuje i Lipavského, oznámil Fiala

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) dnes jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem o sestavení vlády. Setkání mělo rozhodnout u budoucnosti piráta Jana Lipavského, kterého hlava státu odmítá jmenovat ministrem zahraničí. Fiala později po jednání s dalšími předsedy koaličních stran na podvečerní tiskové konferenci oznámil, že vláda bude jmenována tak, jak ji navrhl, tedy i s tím, že se Lipavský stane ministrem, píše iDNES.cz.
13.12.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

U Lipavského se plánuje další pomoc Ukrajině

 
Česká republika přemýšlí nad tím, že by Ukrajině poslala další pomoc. Poté, co darovala munici, by nyní pomohla i humanitárně, částečně by také byli evakuováni pracovníci z konzulárního oddělení. Deníku Echo24.cz to řekl náměstek ministra zahraničí Jana Lipavského Martin Dvořák.
14.02.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dvořák (18 článků) , Jan Dvořák (128 článků) , Honza Dvořák (128 článků)

Zlé zprávy pro Fialu po uzavření Lipavského. Zapotí se

 
Moderátor MF Dnes Miroslav Korecký má za to, že výhrady vůči Pirátovi Janu Lipavském jsou do jisté míry oprávněné. Naznačil, proč nakonec Zeman ustoupil a Lipavského jmenuje. A nejhorší zprávu pro nastupujícího premiéra si nechal na konec: Zemanovi teď bude Fiala dlužit.
14.12.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Zeman (509 článků)

„Zapomněli, kdo je Miloš Zeman”. Fialovi hrozí odklad. Anebo něco ještě horšího

 
„Budeme pevní a prezidentovi neustoupíme.” Tak se vyjádřila nová šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová k debatě, že Miloš Zeman odmítne jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí. Možností prý je i kompetenční žaloba, anebo pohrůžka, že „za trest” dojde k seškrtání rozpočtu Hradu. Jaké varianty řešení přichází v úvahu? O čem se mluví v chystané vládní koalici? ParlamentníListy.cz se ptaly na vysokých místech. Fialovo jmenování premiérem prý může být v ohrožení. A z kuloárů zní: Ono by to ODS vlastně ani nevadilo, vzhledem k situaci s covidem.
23.11.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

FOTO Teď se vám Okamura hodí. Brutální výsměch Fialovi a spol. A navrch vymetený Kalousek

 
Sociální demokrat Michal Hašek se vysmál demokratickým opozičním stranám. Teď se vám Okamura hodí, vmetl Petru Fialovi (ODS) a spol. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si ještě přisadil.
13.11.2018 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (382 článků) , Petr Fiala (3873 článků) , Michal Hašek (2448 článků) , Jaroslav Hašek (127 článků) , Jaroslav Hašek (127 článků) , Jaroslav Fiala (125 článků)

Zeman prý nechce jmenovat Lipavského ministrem. Nic o tom nevíme, vyvrátili Piráti spekulace pro eXtra.cz

 
Prezident Miloš Zeman předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra nově vznikající vlády Petra Fialy (ODS). Jméno neuvedl, kandidáta ale osobně nezná. Podle serveru iDNES a rádia Frekvence 1 se ale jedná o nominanta na ministra zahraničí Jana Lipavského z Pirátů. Ti ale pro eXtra.cz popřeli, že by oním problémovým článkem měl být právě Lipavský.
18.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Nic (29 článků)

,,Horor. Horší než helma.” Po Lipavského cestě se dějí další věci

 
Ukrajinský velvyslanec by měl být okamžitě vyhoštěn a jejich ministr zahraničí nemá co urážet řádně zvoleného českého prezidenta. Takové silné názory padly v reakci na aktuální debatu kolem návštěvy Jana Lipavského na Ukrajině. Premiér Fiala prý k jeho údajně škodlivé činnosti nebude moct mlčet věčně. „Ukrajinský velvyslanec se chová jako aktivista a ne jako diplomat. Není radno mu věřit ani pozdrav,” padlo varování.
10.02.2022 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Záhada z Lán: Zeman podle expertů neustoupil Fialovi jen tak. Jak do toho zapadá Mynář?

 
Bylo to velké překvapení. Šéf ODS Petr Fiala v pondělí oznámil, že i přes jasné ne prezident Miloš Zeman nakonec jmenuje všechny ministry, tak jak je designovaný premiér navrhl. Přitom původně tvrdil, že přes Jana Lipavského, kandidáta Pirátů na post ministra zahraničí, nejede vlak. Po hodinovém jednání s hlavou státu ale Fiala uvedl, že vše je jinak. Kompetenční žaloba jde zpět do šuplíku, Zeman jmenuje celou vládu, i když jeho výhrady stále trvají. Politologové oslovení redakcí Blesk Zpráv za tím vidí tvrdý politický obchod, který podle nich ukáže až historie.
14.12.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)