Článek

A ta částka taky souhlasí! Minář odhalil, kolik bral za šéfování Lidem PRO

 
Někdejší šéf spolku Milion chvilek pro demokracii a předseda končícího hnutí Lidé PRO Mikuláš Minář po několika týdnech prolomil hradbu mlčení, kterou kolem sebe sám vystavěl, a oznámil, že co slíbil, plní a rozkrývá finanční toky spojené s politickým uskupením Lidé PRO. Sám si během šesti měsíců, co hnutí vedl, přišel na 138 728 korun, tedy 22 738 korun čistého měsíčně.
30.04.2021 22:40 |

podobné články

Podobné články

Chvilkař Minář má nový spolek Pro ČR. Bude se ptát lidí, jestli ho chtějí

 
Bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář vytvořil spolek Pro ČR. Spolek si klade za cíl vytvořit svobodnou, spravedlivou a bezpečnou zemi a chce vytvořit sílu, která změní Česko k lepšímu, uvádí dokumenty zveřejněné ve veřejném rejstříku. Minář počátkem října uvedl, že půjde příští rok do sněmovních voleb s novým politickým projektem, chce je vyhrát společně se současnou opozicí. Na dotaz ČTK, jak vytvoření spolku souvisí s jeho politickými ambicemi, Minář neodpověděl.
26.10.2020 14:35 |

podobné články

Ať jdou do voleb! Bylo by to poctivější. Politik od Klause ml. vyzval Milion chvilek

 
ROZHOVOR „Myslím, že by bylo poctivější, kdyby se Milion chvilek rozhodl sám kandidovat ve volbách a nemistroval ostatní,“ myslí si 1. krajský místopředseda hnutí Trikolóra v Karlovarském kraji Matěj Drbohlav. Podle něj už Mikuláš Minář našel pomyslnou dělící čáru mezi demokratickými politiky a těmi, které mezi ně řadit nelze. „Když se mu nebudete vy nebo já líbit, tak nás označí za, v lepším případě, ne-demokraty,“ pokračuje Drbohlav, podle kterého se Minář považuje za jakéhosi Mesiáše. Kolik si Minář vyplácí skrze Milion chvilek, ale Drbohlav neřeší. Zato zhodnotil i aktuální kauzu kolem nového ombudsmana. Úřad mu přijde zbytečný a tvrzení Heleny Válkové, že nevěděla, kdo byl Josef Urválek, nevěří.
22.01.2020 16:20 |

podobné články

Minář má zlost. Chce akci v Praze, bez odkladu. Pozadí žaloby na vládu odkryto

 
Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář si myslí, že opatření proti šíření koronavirové nákazy vláda zneužívá ve svůj prospěch. Nesouhlasí s tím, že by se omezení počtu lidí na otevřeném prostranství mělo týkat též srocování občanů v rámci shromažďovacího práva, spolek se proto chystá podat správní žalobu. Že by jakkoli odložil chystaný pochod Prahou, odmítá; odkladem se dle něj „nic nezmění“. Minář to dnes řekl v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus. Policie později vydala prohlášení, že lidem kvůli mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví nebude ve shromažďování za žádných okolností bránit.
05.06.2020 20:45 |

podobné články

Mikuláš Minář udeřil: Dnes u Soukupa lidem všechno vysvětlím! Nejen o vládě

 
Představitel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář bude jedním z hostů pořadu Aréna Jaromíra Soukupa, který TV Barrandov odvysílá dnes, ve středu 13. května od 20:50 hod. Na svém facebookovém účtu spolek uvedl, proč Minář pozvání přijal – příležitost změnit pohled diváků, kteří od TV Barrandov dosud dostávali „zkreslený a účelový“ obrázek spolku a jeho aktivit. Debaty se zúčastní i poslanec Patrik Nacher (ANO), hudebník Michael Kocáb a poslanec Václav Klaus ml. (Trikolóra).
13.05.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (735 článků) , Václav Klaus (10363 článků) , Michael Michael (1664 článků)

Minář napadá Právo i Novinky.cz. Šest milionů prý utratil za propagaci

 
Rozjezd nového hnutí něco stojí, vysvětluje lídr neúspěšného projektu Lidé PRO Mikuláš Minář, na co padlo necelých šest milionů korun, které dostal od sponzorů i obyčejných lidí na účet svého přípravného spolku Pro ČR, z.s.. Napadl zároveň Právo a Novinky.cz, že o něm vydaly lež, když ve svém článku napsaly, že jim na otázky ohledně financí neodpověděl. Právo však Minářovi poslalo otázky nejen sms, ale 31. března i emailem na adresu, kterou projekt Lidé PRO uvádí na svém webu pro média jako jediný oficiální kontakt, tedy media@lidepro.cz. Minář je ignoroval.
05.04.2021 03:50 |

podobné články

Minář vytvořil spolek Pro ČR. Za koronaviru to bude mít těžší, míní politolog

 
Vytvořit sílu, která změní Česko k lepšímu, to je jeden z cílů spolku Pro ČR, který založil bývalý předseda Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. Vyplývá to z dokumentů ve veřejném rejstříku. Minář se netají ambicemi uspět příští rok ve sněmovních volbách, podle politologa Lubomíra Kopečka z Masarykovy univerzity to ale nebude mít lehké, a to i kvůli epidemii koronaviru.
26.10.2020 14:10 |

podobné články

Milion chvilek osloví i starší! Minář řekl víc. Překvapivé novinky

 
Šéf spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se v rozhovoru pro Deník N rozhovořil o tom, že boj proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) bude ještě dlouhý. „Nečekáme, že Babiš sklapne podpatky a rezignuje,“ podotkl Minář, jenž chce oslovovat svými akcemi i starší. Zároveň také hovořil o tom, s jakými výhrůžkami se potýkal - mimo jiné i týkajících se zmrzačení.
19.11.2019 07:35 |

podobné články

Nejsme kobliháři nebo pražská kavárna... Minář představil své hnutí. A nebyl sám. Podívejte se, kdo ho podpořil

 
Zakladatel Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář ve čtvrtek do světa vypustil své nové politické hnutí s názvem PRO lidi. Jeho cílem je nasbírat alespoň půl milionu podpisů, bez kterých podle svých slov do příštích parlamentních voleb nepůjde. „Nechceme být další pětiprocentní stranou,“ tvrdí Minář, který zároveň poprvé představil své spolupracovníky jako dlouholetého šéfa Transparency International Davida Ondráčku a podporovatele v čele s Petrem Pithartem nebo jadernou fyzičkou Danou Drábovou.
03.12.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (220 článků) , David Ondráček (109 článků) , Dana Drábová (134 článků)

Minář na ČT kličkoval: Máme program, jen to nechci hned diktovat. Ostatní strany budou závidět

 
Někdejší předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář v pořadu Události, komentáře na ČT24 představil ambice svého politického hnutí Lidé PRO, se kterým chce příští rok kandidovat v parlamentních volbách. Cílit chce na lidi, kteří k volbám nechodí. „Nechcem z lidí dělat blbce a koblihy,“ uvedl Minář. Hnutí kandidaturu podmiňuje ziskem půl milionu podpisů, které teď od lidí shání na svém webu. „Zaručuji, že nám ostatní strany budou závidět, jaký krásný program máme.“ Oznámil, že má velké plány, pokud občané dají hnutí šanci. V opačném případně to „nemá zapotřebí“. „Budou do mě rejt, proto říkám, buď pořádně, nebo vůbec,“ doplnil.
04.12.2020 10:15 |

podobné články

Mikuláš Minář: Půjdeme do hospod. Na sídliště, do ulic. A až nás uvidí...

 
Za vlnu kritiky, kterou dostal po založení Lidé PRO, je Mikuláš Minář vděčný. Uvedl to v rozhovoru v Prostoru X. Hodlá pročistit seznam podpisů a odstranit z něj podpisy vtipálků. A také lépe komunikovat. „To, že jsme pevnou součástí Evropy a NATO, je pro nás nepřekročitelná věc,“ řekl ohledně základních principů hnutí. Chce ale naslouchat i druhé straně a dělat kontaktní kampaň. „V každé hospodě je půlka lidí, kteří nemají koho volit. Na sídlišti, když se budete ptát lidí, tak zjistíte, že velká část k těm volbám nejde a nebo váhá a nemá koho,“ říká Minář. A není radnos e nad nimi ofrňovat.
08.12.2020 11:05 |

podobné články

Elitář Minář, bolševické myšlení. Čižinský a lidé v pozadí. Politolog proklepl nové hnutí, tohle nás čeká

 
VHLED MICHALA BOKA Unikát Mikuláš Minář. „Je to první člověk na světě, který dokázal část své povahy zdědit po své pratetě,“ glosuje úvodní video Minářova hnutí Lidé PRO politolog Michal Bok. Podle něj je Minář přitom spíše klonem Bursíka, Pitharta či Marvanové. Pro koho tu vlastně Minářův politický pokus je? Přináší něco nového, například nové tváře? Politolog Bok se na deklarovanou „změnu“ podíval jméno po jménu, slib po slibu.
09.12.2020 16:35 |

podobné články

Pracujte i v důchodu! Minář načal téma důchodové reformy a přiznal, jak to bylo s Letnou

 
Někdejší předseda spolku Milion chvilek pro demokracii a zakladatel hnutí Lidé PRO Mikuláš Minář zavítal do Standa show. Prohlásil, že dvě velké manifestace na Letné v roce 2019 byly vlastně optickým klamem. Prozradil také, co hodlá dělat jinak než stávající politické strany. „Je to cesta, kdy my si to budeme muset odjezdit po zadku,“ uvedl Minář. Prý si věří v tom, že umí formulovat nějakou vizi a strhnout lidi, aby té vizi věřili spolu s ním.
29.12.2020 09:35 |

podobné články

„Sbal prachy a vypadni.“ Mikuláš Minář má krušné svátky. Ač mu pomáhají

 
Mikuláš Minář dále schytává kritiku kvůli zjištěním serveru Novinky.cz o financích Lidí PRO. „Možná se Minář podíval na film Sbal prachy a vypadni a pochopil,“ prohodil komentátor Petr Holec. „Že ale lidi v rámci dobra ojebe až takhle, to by neřekl ani cynik ve mně,“ pronesl také. Ale aktivista a politik měl i zastání. 6 milionů podle některých členů TOP 09 a Pirátů je adekvátní na dobu, kdy Lidé PRO fungovali.
05.04.2021 14:05 |

podobné články

Milion chvilek: Násilí? Překvapivá slova Mikuláše Mináře

 
Do Prostoru X na Reflexu zavítal předseda Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. „My nikdy k žádnému násilí nesáhneme. Nejsme jako Žluté vesty ve Francii, nebudeme zapalovat auta. Na druhou stranu chápu, že část lidí je tak naštvaná, že se v nich tyto pocity prostě objevují,“ vysvětlil Minář svůj postoj k zpívané pozvánce umělců na Letnou. Minář prý kritiku, která se spustila na tu píseň, chápe, i on sám si o té části říkal, že je moc ostrá, on by to tak prý určitě neřekl. Na Letné prý zveřejní požadavky na politiky, jaké to budou, však neřekl.
11.11.2019 13:10 |

podobné články

Milion chvilek: Násilí? Překvapivá slova Mikuláše Mináře

 
Do Prostoru X na Reflexu zavítal předseda Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. „My nikdy k žádnému násilí nesáhneme. Nejsme jako Žluté vesty ve Francii, nebudeme zapalovat auta. Na druhou stranu chápu, že část lidí je tak naštvaná, že se v nich tyto pocity prostě objevují,“ vysvětlil Minář svůj postoj k zpívané pozvánce umělců na Letnou. Minář prý kritiku, která se spustila na tu píseň, chápe, i on sám si o té části říkal, že je moc ostrá, on by to tak prý určitě neřekl. Na Letné prý zveřejní požadavky na politiky, jaké to budou, však neřekl.
11.11.2019 18:10 |

podobné články

Však on Babiš možná rezignuje! Minář den po demonstraci vytáhl silnou kartu z EU. Mluvil i o schůzkách s lídry opozice

 
Zakladatel spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář věří, že Andrej Babiš rezignuje. Ne však aby vyslyšel volání davů z Letné, ale protože by při pokračujícím střetu zájmů mohl Agrofert přijít o stovky milionů na dotacích. „Jsem přesvědčen, že Babiš raději položí vládu než Agrofert,“ tvrdí Minář, podle kterého jsou pokračující demonstrace občanskou povinností.
11.12.2019 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21744 článků)

Však on Babiš možná rezignuje! Minář den po demonstraci vytáhl silnou kartu z EU. Mluvil i o schůzkách s lídry opozice

 
Zakladatel spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář věří, že Andrej Babiš rezignuje. Ne však aby vyslyšel volání davů z Letné, ale protože by při pokračujícím střetu zájmů mohl Agrofert přijít o stovky milionů na dotacích. „Jsem přesvědčen, že Babiš raději položí vládu než Agrofert,“ tvrdí Minář, podle kterého jsou pokračující demonstrace občanskou povinností.
12.12.2019 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21744 článků)

Pozor, vysílá Minář z Milionu chvilek. Něco chystá, třeba i s vaším sousedem! Jde i o ČT

 
Mikuláš Minář se s Milionem chvilek pomalu chystá na turné po regionech, nazvané Štafeta pro demokracii. Už prý ve spolku analyzují situaci a sbírají informace o regionech. A poslal dotazník, který může kdokoliv vyplnit a říci, co ho v regionech štve. A zmínil i ČT a výběr radních. „Nedopadl zrovna nejlépe,“ mínil Minář a slíbil, že k volbě „nebude mlčet“.
11.02.2020 11:56 |

podobné články

Na palici. Hlavou do zdi! Mikuláš Minář na*ral všechny. Ale někdo se raduje

 
Mikuláš Minář svými úvahami nad založením nového hnutí, které by stálo v opozici k Andreji Babišovi, opozičním politikům radost neudělal. Ozvaly se názory, že Milion chvilek vyzýval ke spojování, ale teď bude tříštit opozici. Zaznělo i slovo „prasárna“ a konstatování, že pro Andreje Babiše se nemohlo stát nic lepšího. Ale podle některých je dobře, že se Minář politicky vybarvil. Aktivista Peszyński přivítal bývalého vůdce Milionu chvilek na „liberální centristické lodi, možná velmi mírně nakloněné doprava, která pluje do Evropy,“
28.09.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21744 článků)