Článek

A Oscara získává...Příroda!

 
Přehlídka šatů, herečky a herci zvučných jmen, promenáda na červeném koberci či napětí v sále před každou větou: „A Oscara získává...“ Prestižní udílení filmových cen je vždy ostře sledovanou událostí. Nejinak tomu bylo i letos, kdy si umělci odnášeli z losangeleského Dolby Theatre zlaté sošky už po 92.!
10.02.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (66 článků)
Podobné články

KOLIK STOJÍ PŘÍRODA? Britové to zkusili spočítat!

 
Británie se snažila vyčíslit, jakou cenu má pro její obyvatele příroda. Vůbec první vládní studie tohoto druhu nazvaná Posouzení národního ekosystému (NEA) se snažila v penězích vyčíslit služby, které příroda Britům poskytuje.
04.06.2011 08:45 |

podobné články

Co dokáže vykouzlit příroda na obloze? Neuvěřitelná oblaka

 
Člověk se odlišuje od zvířat tím, že dostal do vínku rozum. Ponecháme stranou, zda tato obecná poučka opravdu platí či ne a položíme si otázku obdobnou. Čím se liší příroda od lidského společenství? Odpověď se při následujících snímcích nabízí sama. Žádní lidé by nedokázali vytvořit takovou nádheru, jako dokáže příroda na obloze. 
19.10.2013 16:00 |

podobné články

Příroda chrání před povodněmi i suchem, obohacuje i inspiruje. Vyfoťte to a své úlovky posílejte do fotosoutěže

 
Zachyťte na fotografii, čím vás příroda obohacuje, a přihlaste se do soutěže NATURE@work, kterou každoročně pořádá Evropská agentura pro životní prostředí (EEA). Tématem letošního ročníku soutěže je vliv přírody a přihlásit se může každý občan EU starší 18 let. Vítězové jednotlivých kategorií NATUREprovides, NATUREprotects a NATUREinspires) mohou získat finanční odměnu ve výši 1000 eur. Cílem soutěže je upozornit na roli, jakou v našem životě hraje příroda. Ta nám poskytuje např. čistý vzduch a pitnou vodu, oblečení, potraviny a materiály pro stavbu obydlí. Mezi další velmi významné přínosy patří například role přírody při zmírňování dopadů změny klimatu.
26.03.2017 19:45 |

podobné články

Příroda kvůli masovému vymírání druhů potřebuje pět milionů let k návratu do normálu

 
Dánští vědci pomocí složitých výpočtů a počítačových modelů zjistili, že současná příroda bude potřebovat pět až sedm milionů let evoluce, aby se vrátila do stavu před šestým masovým vymíráním druhů, které vyvolal člověk. Lidé svou činností a destrukcí ekosystému přispěli k tak rychlému úbytku druhů rostlin a živočichů, že se s tím příroda nedokáže vyrovnat.
19.10.2018 10:30 |

podobné články

Děláte z lidí debily, nadával politikům Babiš. Získává podporu veřejnosti

 
Před dvěma týdny rozjel podnikatel Andrej Babiš iniciativu ANO 2011, kterou hodlá měnit českou politiku. Svou ostrou rétorikou si na straně jedné zadělal na případná trestní oznámení na svou osobu, na straně druhé však získává podporu veřejnosti, která, zdá se, na chlácholení politiků přestává reagovat.
18.11.2011 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17471 článků)

Hejtman Hašek si půjčil od muže, který získává státní zakázky

 
Už dva roky je ve vážném střetu hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD). Před dvěmi lety si totiž vzal půjčku od podnikatele, který získává i jihomoravské veřejné zakázky.
02.10.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2373 článků)

Koučink pomáhá rozvinout zablokovaný potenciál, říká odborník

 
Ještě docela nedávno patřily duševní a duchovní záležitostí mezi něco nepřístojného. Psychické poruchy nebo potíže minulý režim takřka odmítal uznat za záležitost, která si zaslouží důstojnou pozornost. V poslední době se však práce na sobě získává na popularitě, ať už jde o psychologii nebo třeba koučování, které v Česku získává čím dál větší popularitu. Jak přesně vypadá stále populárnější metoda osobnostního rozvoje? A jaký je rozdíl mezi koučováním a psychoterapií? Na to nám odpovídal MUDr. Robert Kačeňák, který v oboru koučování stihl posbírat už mnohaleté zkušenosti. 
28.04.2015 21:51 |

podobné články

Rusko v Trumpovi získává tvrdého, ale čitelného soupeře. Umělý dovoz milionů Arabů do Evropy nás zničí, i bez terorismu. A mocná Čína… Ladislav Jakl o tom, co prý přijde

 
ROZHOVOR Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl se domnívá, že Rusko ve Trumpovi získává tvrdého, ale čitelného soupeře. Umělý dovoz milionů Arabů k nám do Evropy má a bude mít dle něho zničující efekt, i kdyby žádný terorismus nebyl: Zničí to naši svobodu, pospolitost, kulturu, soudržnost, společně sdílené hodnoty, všechno. „Vše pojede jak na drátku. Volby vyhraje Babiš, média budou chrlit havlistické a bruselské lži a lidé budou pořád vidět problém v tom, jestli je neokrádá jejich hostinský na rohu,“ předvídá Jakl.
03.01.2017 17:05 |

podobné články

Vědci vynalezli mobil, který nepotřebuje baterii. Energii získává z okolí

 
Mobil bez baterie, který energii získává z okolního prostředí, vynalezli vědci z univerzity v americkém Seattlu. Jejich telefon ale zatím nemá displej a na jiné funkce než volání si uživatelé budou muset počkat. O novince informoval web Science Daily.
10.07.2017 18:30 |

podobné články

Krnáčová (ANO): Praha získává kontrolu nad provozováním vodohospodářské infrastruktury

 
Praha prostřednictvím PVS získává efektivnější kontrolu nad provozováním vodohospodářské infrastruktury na svém území.
21.09.2018 14:00 |

podobné články

Nová šéfka Pagano překvapila: Přes ostrou kritiku si získává diváky

 
Premiérový díl nového pořadu na Primě Ano, šéfová s Jitkou Pagano (58), která nahradila oblíbeného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (61), diváci pěkně zostra zkritizovali. Rovnou žádali stažení tohoto pořadu, ale nakonec se přece jen umoudřili. Pořad si získává čím dál více diváků.
27.11.2018 12:05 |

podobné články

Krutá příroda: Neuvěřitelné genetické nehody

 
Příroda některé lidi obdařila šerednými vadami.
10.03.2010 17:00 |

podobné články

Tip od čtenáře: Příroda čarovala na zahrádce!

 
Od čtenářů Blesku rodiny Kaletovy přišly do redakce velmi zajímavé fotografie. Na jejich zahrádce si příroda pěkně pohrála s tulipánem. A prý do této krásné barevné hříčky nezasáhly lidské ruce.
10.05.2011 22:00 |

podobné články

Krutá příroda: Racek sežral v nestřežené chvíli dvě malá kachňátka

 
Příroda je pro mnoho lidí nekonečným zdrojem inspirace. Bohužel pro slabší povahy zde platí zákon silnějšího. V irském Dublinu fotograf zachytil krutou scénu, když v Herbert Parku racek sežral dvě malá kachňátka jen malý kousek od jejich rodičů.
24.04.2012 15:40 |

podobné články

Příroda předpovídá: Zima bude tuhá!

 
Počasí nám neúprosně dává najevo, že nadvládu už nadobro převzal podzim. Ten řádně srazil teploty, krásně vybarvil přírodu a zatím nám dopřává alespoň trochu sluníčka. Jeho paprsky bychom si měli ještě pořádně užít. Meteorologové i příroda se shodují: čeká nás zřejmě dlouhá a tuhá zima.
10.10.2012 12:00 |

podobné články

Příroda se probouzí, na svět přicházejí první ušáci

 
Ačkoliv podle kalendáře bude u nás vládnout zima ještě téměř dva měsíce, příroda se už pomalu začíná probouzet. Důkazem toho jsou první narozená mláďata zajíců. Jeden malý ušák skončil ve středu v péči ekologů z plzeňské záchranné stanice zvířat.
31.01.2013 08:25 |

podobné články

Příroda si zařádila: Nejkrásnější české malířce přes noc vyrostla ňadra o čtyři čísla

 
Krásná česká malířka Adéla Taş, žena, která se proslavila malováním mužským séměm , ale i vlastní mízou a také krátkým a neúspěšným románkem s Domenicem Martuccim  (36) , je čerstvě maminkou. V úterý se jí narodil syn Nikolas. A už tak dobře obdařenou krásku příroda okamžitě předělala na majitelku osmiček. „Stalo se to prakticky přes noc, všechny podprsenky jsou mi malé,“ prozradila šťastná maminka, která počala dítě s přítelem Petrem Markem teprve po třítýdenní známosti.
31.03.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Marek (171 článků)

Ministerstvo životního prostředí zahajuje celoroční kampaň „Česká příroda“

 
Kampaň odstartuje dvoudenním veletrhem Česká příroda, který podpoří svou návštěvou v sobotu 20. dubna 2013 ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Veletrh chystá Ministerstvo životního prostředí na pátek 19. a sobotu 20. dubna 2013 od 10 do 18 hodin do prostor pražského Národního domu na Vinohradech.
07.04.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Milovnice slev a krásného prádla, pozor: Akce přesně pro vás!

 
Příroda vás obdařila bujnými vnadami, a vy tak máte problém sehnat krásnou podprsenku za slušnou cenu? Nebo k vám příroda příliš štědrá nebyla a bez push-upky se neobejdete? Každá z vás si tento týden přijde na své. Sexy podprsenky pro prsa všech velikostí nyní pořídíte v super akci!
24.10.2013 08:05 |

podobné články