Článek

A je to. Bohuslav Svoboda znovu primátorem

 
Primátorem hlavního města Prahy se stal Bohuslav Svoboda (ODS), který ve funkci nahradil Zdeňka Hřiba (Piráti). Pro Svobodu hlasovalo 50 z 65 zastupitelů.
16.02.2023 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků)
Podobné články

ODS chce, aby Svoboda zůstal primátorem. TOP09 si má vyjasnit postoj k ČSSD a komunistům

 
O situaci na pražském magistrátu po odchodu občanských demokratů do opozice jednala v sobotu večer regionální rada ODS svolaná již bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou. K jednání dorazil i šéf strany Petr Nečas a místopředseda Martin Kuba. Občanští demokraté pak vyzvali TOP09, ať si vyjasní svůj vztah k ČSSD a KSČM. Potom jsou ochotni jednat, ale pouze, když Svoboda zůstane primátorem.
25.05.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9405 článků) , Martin Kuba (545 článků)

Pražským primátorem byl za pískotu demonstrantů zvolen Bohuslav Svoboda

 
Novým pražským primátorem byl v úterý večer zvolen kandidát ODS Bohuslav Svoboda. Hlasovalo pro něj 33 z 63 zastupitelů. Ustavující zasedání pražského zastupitelstva provázela demonstrace několika stovek lidí.
30.11.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků)

Hřiba nahradil ve funkci primátora Prahy Bohuslav Svoboda. Kritikům poslal jasný vzkaz

 
Do vedení hlavního města se vrátil Bohuslav Svoboda (ODS), kterému je 79 let. Zastupitelé ho zvolili na své schůzi ve čtvrtek novým primátorem. Svoboda ve funkci nahradil Zdeňka Hřiba (Piráti), který se nyní stane jeho náměstkem. "Můj dědeček chodil v 93 letech do lesa, porážel stromy a štípal pařezy," uvedl Svoboda pro Novinky.cz na otázku, zda bude vzhledem ke svému věku na funkci stačit.
16.02.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků)

Průzkum: Nejlépe hodnoceným primátorem Prahy je Svoboda. Krnáčovou by lidé sesadili

 
Nejlépe hodnoceným primátorem Prahy je Bohuslav Svoboda, nejhůře dopadl Milan Kondr. Nadpoloviční většina Pražanů je pro odvolání stávající primátorky Adriany Krnáčové. Vyplývá to z průzkumu agentury SANEP.
14.04.2015 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků) , Adriana Krnáčová (799 článků) , Milan Svoboda (22 článků)

Praha má nové vedení a primátora, místo Hřiba přichází Svoboda

 
Primátorem Prahy byl dnes zvolen lídr Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslav Svoboda (ODS). Ve funkci nahradil Zdeňka Hřiba (Piráti). Pro Svobodu hlasovalo 50 z 65 zastupitelů hlavního města. Při hlasování Svobodu nepodpořily opoziční Praha Sobě a SPD, naopak opoziční ANO hlasovalo pro volbu Svobody primátorem. Nehlasovala končící radní Hana Kordová Marvanová zvolená za Spolu, jejíž podpis rovněž chybí na koaliční smlouvě.
16.02.2023 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků)

Exprimátor Svoboda má "kliku" na kolapsy! Dvakrát během týdne na ulici zachraňoval člověka!

 
Bývalý pražský primátor, gynekolog "Bohuslav Svoboda":http://www.extra.cz/tema/bohuslav-svoboda si umí opepřit kontaktní kampaň na ulici o praktické ukázky toho, že je v první řadě lékař, v jeho případě dokonce aktivní. Politik byl asi jediným evropským primátorem, který souběžně s funkcí jednou týdně rovněž ordinoval na svém původním pracovišti kvůli svým pacientkám.
03.10.2014 08:00 |

podobné články

Kdybych byl primátorem, Opencard bych vyřešil za den, kritizuje koalici Šťastný

 
Poslanec Boris Šťastný (ODS) má za to, že se vedení Prahy v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou dopustilo v případě Opencard několika chyb. Poslanec kritizuje primátora například kvůli tomu, že sedí na příliš mnoha židlích. I když sám Šťastný na Svobodovu pozici nemá ambice, otevřeně tvrdí, že kdyby byl primátorem on, problém s kartami by vyřešil ze dne na den.
20.04.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (413 článků) , Bohuslav Šťastný (40 článků)

Pražská ČSSD podpoří radu TOP 09, primátorem bude Hudeček

 
Pražská TOP 09 a ČSSD domluvily novou podobu vedení hlavního města. ČSSD bude tolerovat menšinovou radu TOP 09 a primátorem bude Tomáš Hudeček (TOP 09). Ve čtvrtek bude na jednání zastupitelstva zvolen novým primátorem a zároveň budou dovoleni členové jednobarevné rady. Obě strany po dnešním jednání zdůraznily, že neuzavřely koalici a ČSSD tvrdí, že nadále zůstává opoziční stranou. ČTK to řekli zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a šéf zastupitelského klubu ČSSD Miroslav Poche. 
18.06.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Pirát Hřib vysvětlil, jaká je jeho kvalifikace pro řízení Prahy

 
Pražský lídr Pirátů Zdeněk Hřib by se mohl stát primátorem. Pokud se ustaví koalice Pirátů, hnutí Praha sobě a uskupení vedeného Jiřím Pospíšilem (TOP 09) a Hanou Marvanovou. Právě Pospíšilovi a jeho kolegům se nezdá, že by Hřib byl tím nejlepším primátorem. Mají obavy, aby se z pirátského primátora nevyklubala druhá Adriana Krnáčová (ANO). Hřib však věří, že by byl dobrým primátorem. Co ho k tomuto přesvědčení vede? Podívejte se sami.
13.10.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2195 článků) , Jiří Pospíšil (2195 článků) , Adriana Krnáčová (799 článků)

Kubera už nebude primátorem Teplic. Město vedl 26 let

 
Jaroslav Kubera (ODS) krátce po svém znovuzvolení do Senátu dnes oznámil, že už nebude primátorem Teplic. Chce se naplno věnovat práci v horní komoře parlamentu. Teplice řídil od roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, od roku 2002 byl primátorem.
13.10.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1149 článků)

Vdova sepjala ruce. Se zavražděným primátorem (†53) se rozloučilo 45 tisíc lidí

 
Desetitisíce Poláků se v sobotu v Gdaňsku i dalších částech země rozloučily se zavražděným primátorem přístavního města Pawlem Adamowiczem (†53). „Kostel je plný k prasknutí, davy zaplnily i okolní ulice historického centra města,“ hlásila televize TVN 24. Policie odhadla, že se posledního rozloučení s primátorem zúčastnilo okolo 45 tisíc lidí. Oblíbeného politika pobodal útočník při nedělní charitativní akci, Adamowicz zraněním podlehl v pondělí. V celém Polsku byl od pátečního odpoledne až do sobotního večera státní smutek.
19.01.2019 12:05 |

podobné články

Zdeněk Hřib je opět na koni: Bohuslav Svoboda se pražským primátorem nestal

 
V Praze se ve čtvrtek opět nerozhodlo. Zastupitelé totiž na svém zasedání nezvolili primátorem Bohuslava Svobodu (ODS), jak měli původně v plánu. Ani nikoho jiného. Rozhodující hlas měla Hana Kordová Marvanová. Piráti přinesli na zastupitelstvo banner, ve kterém kritizovali spojení SPOLU a ANO.
16.12.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků)

Svoboda se ostře střetl s primátorem Bémem

 
Lidovecká jednička pro sněmovní volby v Praze, předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda se ostře střetl s primátorem Pavlem Bémem (ODS).
24.01.2010 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (861 článků) , Cyril Svoboda (452 článků) , Pavel Svoboda (458 článků) , Pavel Svoboda (457 článků) , Pavel Svoboda (458 článků) , Pavel Svoboda (458 článků)

Českobudějovickým primátorem bude dál Svoboda

 
Staronovým primátorem Českých Budějovic byl ve čtvrtek zvolen Jiří Svoboda (ANO). Koalici vytvořilo hnutí ANO, HOPB, Společně pro Budějovice a Čisté Budějovice se STAN.
15.11.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (513 článků) , Jiří Svoboda (513 článků)

Zlatý olympionik Svoboda udělal z Kobzanové uklízečku a pozval ji domů

 
Moderní pětibojař David Svoboda, který si z olympiády přivezl zlatou medaili, přijal pozvání do nové talk show Diany Kobzanové na televizi Óčko. Ačkoli se pořad jmenuje Drzá Diana, první díl by se mohl překřtít na Drzého Davida. Nezdráhal se totiž moderátorku pozvat k sobě domů, aby mu tam uklidila. Další články k tématu: Fanynky mají vždycky šanci, usmál se zlatý pětibojař Svoboda Zrušil jsem se, omlouval Svoboda pozdní příchod na on-line rozhovor Špotáková, Svoboda, Kulhavý... Připomeňte si zlatý Londýn Krok za krokem ke zlatu. Svoboda popisuje, jak prošel jednotlivé disciplíny Čeští fandové mě dojali, slzy jsem měl na krajíčku, říká zlatý Svoboda
06.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Diana Kobzanová (609 článků) , David Svoboda (235 článků)

Bohuslav Svoboda zůstane primátorem! Převezl kmotry!

 
Proti zájmům pražských kmotrů  přece jen lze bojovat, jen je potřeba být lstivější než oni. Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyslal včera do světa vzkaz plný naděje.
25.11.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků)

Bohuslav Svoboda prý nabídl TOP 09 variantu, která by jí přinesla křeslo primátora

 
V minulém týdnu odvolaný pražský primátor a předseda pražské ODS Bohuslav Svoboda nabídl podle zdrojů z TOP 09 svému nedávnému koaličnímu partnerovi takovou variantu koalice, podle níž by se primátorem stal zástupce TOP 09.
28.05.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (769 článků)

Vše to měli předem domluvené, udeřil Bohuslav Svoboda v ČT

 
Vznikající vláda v hlavním městě už od voleb řeší, kdo bude nakonec primátorem. To kritizuje poslanec a bývalý primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS), kterému všechny tyto dohady přijdou už směšné. V pořadu Interview na ČT24 si moderátorce Zuzaně Tvarůžkové postěžoval na to, že jako vítězové voleb v Praze byli vytlačení ze hry a nedošlo na jediné jednání. „Vše to měli předem domluvené,“ je přesvědčen poslanec, který zároveň vyvrátil, že by jejich předvolební kampaň byla protipirátská, jak mnozí vnímali.
25.10.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (198 článků) , Bohuslav Svoboda (769 článků)

Budeme jednat, jen když budu primátorem, četl Svoboda po Regionální radě

 
Odvolaný pražský primátor Bohuslav Svoboda svolal v sobotu večer jednání Regionální rady. Toho se zúčastnily i nejvyšší špičky strany Petr Nečas a Martin Kuba. Přímo na jednání přitom podle informací ParlamentníchListů.cz poslanec Boris Šťastný přečetl prohlášení, vyzývající vedení ODS k odstoupení. Po jednání vystoupil primátor Svoboda s prohlášením, ve kterém obvinil z rozpadu radniční koalice TOP 09 a jako podmínku další spolupráce dal primátorské křeslo pro svojí osobu.
25.05.2013 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (413 článků) , Petr Nečas (9405 článků) , Martin Kuba (545 článků) , Bohuslav Svoboda (769 článků)