Článek

A Fiala mlčí. Na „dávkových“ úřadech přituhlo tak, že to musíte vědět

 
„Mne především mrzí poslední dva měsíce nekomunikace vlády a zvláště to, že ministr práce a sociálních věcí a ani premiér vůbec nereagují. Toto je v rámci sociálního dialogu nevídané,“ shrnuje současné zkušenosti Pavel Bednář, předseda Odborového svazu státních orgánů a organizací. A pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že se zvyšuje agresivita vůči přetíženým úředníkům na pracovních úřadech i sociálních odborech. Začíná verbálním napadáním a může skončit i zastřelením úřednice. Politici se však problému dostatečně nevěnují.
23.11.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (217 článků)
Podobné články

Šikana ve státních úřadech. Za tři roky přišlo tisíc stížností

 
Skoro tisíc stížností přistálo v posledních třech letech tzv. prověřovatelům na 107 státních úřadech od zaměstnanců. Nejčastěji šlo o šikanu podřízených. Obavy některých politiků z bonzování a vyřizování si osobních účtů v úřadech při schvalování služebního zákona však byly liché.
13.10.2018 10:50 |

podobné články

122 korúúún! Babiš nakonec Fialu vypištěl. U důchodců přituhlo

 
Andrej Babiš (ANO), Ivan Bartoš (PirSTAN), Petr Fiala (SPOLU), Tomio Okamura (SPD) a moderátoři Terezie Tománková, Petr Suchoň se sešli v poslední předvolební debatě na CNN Prima NEWS. Díky hlasování diváků do druhé části debaty postoupili pouze Petr Fiala a Andrej Babiš. Premiér lídra SPOLU nešetřil: Posměšně mu vyčetl, že ODS učitelům přidala 122 korun a řekl mu, že se na premiéra nehodí.
03.10.2021 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25082 článků) , Petr Fiala (4682 článků) , Tomio Okamura (2948 článků) , Petr Suchoň (125 článků) , Ivan Ivan (2579 článků)

Na Babiše jel jak kolovrátek. Hlubuček? Fiala mlčí, všímá si Tomáš Vyoral

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „A premiér Fiala mlčí,“ všímá si ohledně kauzy pražského magistrátu komentátor Tomáš Vyoral. A pokud jde o to, že by se Fialova vláda poučila ze série rozhodnutí Evropského parlamentu a komise, nevidí ji nadějně, mírně řečeno. „V daném případě premiér začne házet signály a rozmáchlá strojená gesta rukama, že perestrojka je to nejlepší, co nás mohlo potkat. A je v zájmu našeho dobra. Tak jako vždy,“ tuší ohledně plánu zamezit klasifikaci jádra jako ekologicky nezávadného. Komentoval také reakce na SPD, která „odmítla tleskat válce“.
17.06.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (197 článků)

Rodičovské dávky: S miminkem může zůstat doma i táta

 
Problémy s rodičovskými příspěvky se čtenářkám Blesku rozhodně nevyhýbají. Přesvědčila se o tom i Alena Jírová z oddělení metodiky dávkových systémů Ministerstva práce a sociálních věcí.
05.08.2009 05:05 |

podobné články

MPSV vydalo statistickou publikaci k vývoji v oblasti práce

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vydalo publikaci pod názvem „Základní ukazatele z oblasti práce a sociálního zabezpečení v ČR ve vývojových řadách a grafech – 2013“, která formou tabulek a grafů zachycuje dlouhodobý vývoj hlavních socioekonomických ukazatelů s důrazem na vybrané ukazatele v oblasti sociálních dávkových systémů.
14.01.2015 16:57 |

podobné články

Když ministerstvo nerozhodne včas, dostanou lidé odškodné

 
Za průtahy v důchodových a dávkových řízeních bude ministerstvo práce a sociálních věcí vyplácet automaticky odškodnění. Půjde o 15 tisíc korun za rok průtahu. Odškodňovat začne i ministerstvo dopravy. Doposud se lidé museli obracet na soudy. Změnu ministerských směrnic vyjednala ombudsmanka Anna Šabatová.
18.06.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (533 článků)

MPSV vydalo statistickou publikaci k vývoji v oblasti práce a sociálního zabezpečení v ČR za rok 2014

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vydalo publikaci pod názvem „Základní ukazatele z oblasti práce a sociálního zabezpečení ve vývojových řadách a grafech 2014“, která formou tabulek a grafů zachycuje dlouhodobý vývoj hlavních socioekonomických ukazatelů s důrazem na vybrané ukazatele v oblasti sociálních dávkových systémů.
12.12.2015 13:31 |

podobné články

MPSV vydalo statistickou publikaci k vývoji v oblasti práce a sociálního zabezpečení v ČR za rok 2015

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vydalo publikaci pod názvem „Základní ukazatele z oblasti práce a sociálního zabezpečení ve vývojových řadách a grafech 2015“, která formou tabulek a grafů zachycuje dlouhodobý vývoj hlavních socioekonomických ukazatelů s důrazem na vybrané ukazatele v oblasti sociálních dávkových systémů.
10.12.2016 17:55 |

podobné články

Kolářík (Piráti): Dávkové systémy stále v ohrožení, navrhujeme řešení

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) stále nemá prodlouženou smlouvu s dodavatelem dávkových systémů. Zbývají přitom pouhé dva dny a hrozí, že od nového roku nebude možné vyplatit sociální dávky.
28.11.2018 19:10 |

podobné články

NKÚ: Resort MPSV porušil rozpočtovou kázeň za 737 milionů korun

 
IT na MPSV: v budování dávkových systémů resort selhal, chyby provázely i externí služby
21.01.2019 09:35 |

podobné články

Příhodová (ODS): Laguny v Ostravě smrdí dál. Firma mlčí a mlčí i stát

 
Ostravské laguny měly být odtěženy do prosince 2010. Termín, který společnost nestihla, vláda nepochopitelně posunula o rok, s tím, že pak již vše bude hotové. Jak se dalo předpokládat, opět není termín splněn. A jak se tváří zástupci státu? Mlčí!
04.06.2012 21:05 |

podobné články

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků)

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

 
Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší muž z Vrbětic. Rozhodně nevěří spojení výbuchů v muničních skladech s dvojicí ruských agentů. „Cizí velmoc tady dělá teroristické útoky, akt státního terorismu, násilí, při kterém zemřeli naši občané,“ oponoval však předseda ODS Petr Fiala.
18.04.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků)

Omyly o penězích pro vaše děti: 10 věcí o alimentech, které musíte vědět!

 
Jak dostat podporu od státu? Jak o peníze žádat na úřadech a na co máte nárok? Jak vymoct alimenty od partnera? Tyhle otázky a mnohé další zodpovídá dnešní mimořádná příloha deníku Blesk, ve které se dočtete řadu zásadních věcí o alimentech!
27.09.2013 06:20 |

podobné články

Neběhejte po úřadech! Nemocenskou i důchod najdete v samoobsluze!

 
Bojíte se, že za vás zaměstnavatel neodvádí sociální pojištění? Toužíte vědět, kolik let ještě musíte »odpracovat«, abyste měli na důchod? Nově to zjistíte v internetové samoobsluze České správy sociálního zabezpečení.
02.12.2013 11:10 |

podobné články

Kandidát na šéfa ODS Fiala nemá preference na místopředsedy

 
Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala nebude v případě svého zvolení preferovat nikoho z kandidátů na místopředsedy. Novinářům dnes řekl, že bude spolupracovat s kýmkoliv, kdo bude do vedení strany zvolen. Fiala předpokládá, že by delegáti příští týden na kongresu v Olomouci mohli kromě zvolení nového vedení změnit také stanovy strany. Fiala bude navrhovat snížení počtu členů výkonné rady tak, aby v ní měl každý region jen jednoho zástupce. Chce také vytvořit nový zhruba stočlenný stranický orgán, který by měl sloužit pro komunikaci s regiony.
07.01.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků)

ODS předsedu nemění. Fiala získal 510 z 510 hlasů

 
Žádná změna, premiér Petr Fiala (57) bude i v dalších dvou letech pokračovat v roli předsedy občanských demokratů. Ve funkci, kterou zastává od ledna 2014, ho v sobotu potvrdil stranický kongres v Praze 510 z 510 platných hlasů delegátů. Fiala neměl protikandidáta a tak jako při předchozích kongresech přesáhla jeho podpora 90 procent. "Delegátům bylo vydáno celkem 534 volebních lístků," uvedl předseda volební komise Petr Bendl. Z platných lístků měl Fiala podporu stoprocentní. Informovala o tom ČTK.
09.04.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků) , Petr Bendl (518 článků)

Citelně přituhlo, ráno na Karlovarsku naměřili jen 0,3 stupně

 
Teploměr v klimatologické stanici Šindelová v Karlovarském kraji ukázal v pátek před pátou hodinou ráno v pěti centimetrech nad zemí pouze 0,3 stupně Celsia. O mnoho tepleji nebylo ani ve dvou metrech nad zemí, jen 1,2 stupně. Projevilo se tak citelné ochlazení ohlášené na víkend.
13.07.2012 10:40 |

podobné články

Žádost o rozvod Patrasové se Slováčkem: Co se děje za zdmi vily!

 
I když je venku jako na jaře, ve vile Dády Patrasové (59) a Felixe Slováčka (72) poté, co herečka podala žádost o rozvod, značně přituhlo. Atmosféra by se dala krájet. Jak herečka, tak muzikant se všemožně snaží, aby se nepotkali.
08.11.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (1463 článků) , Felix Slováček (1477 článků)