Článek

865 milionů na munici pro Ukrajinu. Investice do bezpečnosti občanů i Evropy, říká Fiala

 
Vláda Petra Fialy vyčlení 865 milionů korun na nákup munice v rámci tzv. české iniciativy. Munici dodá česká firma STV Group. „Je to investice do bezpečnosti našich občanů a celé Evropy,“ prohlásil Fiala s tím, že do iniciativy se zapojilo osmnáct zemí z celého světa.
27.06.2024 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků)
Podobné články

Nehoráznost. Miliony zkorumpovanému režimu na další zabíjení. Opozice odmítá Fialovu investici Ukrajině

 
Zástupci opozice kritizují zapojení Česka do iniciativy na dodávky dělostřelecké munice na Ukrajinu s částkou 865 milionů korun. Munici dodá česká firma STV Group. „Je to investice do bezpečnosti našich občanů a celé Evropy,“ prohlásil Fiala s tím, že do iniciativy se zapojilo osmnáct zemí z celého světa.
28.06.2024 13:10 |

podobné články

Česko má za pondělí 865 případů covidu, o polovinu méně než před týdnem

 
V pondělí přibylo v Česku 865 potvrzených případů koronaviru, o polovinu méně než před týdnem. Výrazně nižší byl ale také počet testovaných.
10.05.2022 08:20 |

podobné články

„Vy jim tam posíláte plesnivou munici.“ Fiala se chlubil Ukrajinou, od Babiše přišel trest

 
Premiér Petr Fiala, předseda ODS, a expremiér za hnutí ANO Andrej Babiš se utkali v superdebatě na CNN Prima NEWS. „Ten člověk je nemocnej! Potřebuje psychiatra!“ vykřikl v jednu chvíli Babiš na adresu Fialy. Také mu vyčetl „plesnivou“ munici, kterou prý podporuje Ukrajinu. V předvolební debatě kromě toho zkritizoval Evropskou komisi, rozhodovat by podle něj měli lídři států. Fiala nesouhlasil, premiéři a prezidenti podle něj v EU určují směr.
06.06.2024 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Petr Fiala (6532 článků)

Bidene, zaplať! Pro Ukrajinu sice munici sehnali, teď ale dochází jinde

 
Český prezident Petr Pavel v únoru spustil iniciativu nákupu granátů pro Ukrajinu mimo EU a český premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že se podařilo sehnat prostředky na prvních 300 tisíc granátů z celkových 800 tisíc. Mezitím se však ukazuje, že munici by uvítal i Izrael, který od 7. října 2023 bojuje s teroristy palestinského hnutí Hamás a v pásmu Gazy rozsévá zkázu. A zdá se, že bude potřeba rychle sehnat rakety i na boj s Húsíi v Rudém moři, kteří ohrožují nemalou část světového obchodu.
16.03.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků) , Petr Pavel (2943 článků) , Pavel Fiala (385 článků)

Investice do solární energie letos poprvé překonají investice do ropy

 
Podle nejnovější zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) letos poprvé překonají investice do solární energie investice do nové těžby ropy a investice do obnovitelných zdrojů obecně získají náskok před investicemi do fosilních paliv.
25.05.2023 22:05 |

podobné články

Terorista z Vídně sháněl munici už v létě: Varovali jsme Rakušany, říká slovenská policie. Mezi zraněnými je i Slovenka

 
Rakouský terorista Kujtim Fejzulai měl kontakty na Slovensku a pokoušel se tam zakoupit střelivo do zbraně, které v pondělí použil během masakru ve Vídni. Podle Slováků ovšem neuspěl a munici pro svůj kalašnikov si nakonec opatřil jinde. Informaci o tom, že se Fejzulai pokoušel sehnat munici, měla předat slovenská strana Rakušanům už v létě. Mezi zraněnými je i občanska Slovenska.
04.11.2020 12:55 |

podobné články

Granáty pro Ukrajinu. Proč byl plán zveřejněn? Profesor Drulák tuší

 
Podle politologa a bývalého velvyslance ve Francii Petra Druláka nedává příliš smysl publicita kolem české iniciativy získání munice pro Ukrajinu. „Je potřeba si uvážit, co tedy děláme: sháníme reálně munici, nebo chceme mást Rusko? A jedno jde proti druhému. Pokud sháníme reálně munici, měli bychom to dělat v utajení a až pak se pochlubit výsledkem,“ komentoval v pořadu K Věci na CNN Prima NEWS. Vyjádřil se také k pozadí teroristického útoku na koncertní síň Crocus City Hall u Moskvy.
05.04.2024 21:35 |

podobné články

Z areálu ve Vrběticích byla odvezena první vyskladněná munice

 
První kamion s vyskladněnou municí dnes odpoledne vyjel z areálu s muničními sklady ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, kde loni vybuchly dva muniční sklady. Kamion se zbožím společnosti Excalibur Army opustil bránu areálu po 17:00, provázela jej policejní dodávka. Policie začala vyskladňovat munici a výzbrojní materiál ze skladu společnosti dnes ráno. Mluvčí Excalibur Army Andrej Čírtek neuvedl množství vyskladněné munice ani kam bude odvezena. Nejde o munici pro sklad v Květné na Svitavsku, ale je určena pro zákazníka, přeprava je v režii Excalibur Army, řekl. Zástupci firmy odvezli materiál poté, co byl zkontrolován. Informuje o tom ČTK.
02.02.2015 20:27 |

podobné články

Na Němce už moc. Ale v Česku jásají. USA posílají Ukrajině velice ošklivou zbraň

 
Německo zásadně odmítlo zaslání kazetové munice na Ukrajinu. Jedná se o munici, která je odsuzována za zabíjení a mrzačení civilistů. Úmluvu o zákazu kazetové munice podepsalo v roce 2008 přes 100 zemí včetně Německa. Ministryně zahraničních věcí Annalena Bearbocková proto sdělila, že Německo se touto úmluvou hodlá řídit. USA úmluvou vázané nejsou, zaslání munice na Ukrajinu je tak „aktivně zvažováno“. Kazetovou munici dále používá jak ruská, tak ukrajinská armáda. Europoslanec Tomáš Zdechovský příslib USA o zaslání munice Ukrajině uvítal. Odborník na mezinárodní právo Pavel Hasenkopf však informoval, že v ČR je i jen podpora této munice trestná.
07.07.2023 17:45 |

podobné články

Podle HRW používá ukrajinská armáda, a nejspíše i povstalci, zakázanou kazetovou munici

 
Ukrajinská armáda na východní Ukrajině používá kazetovou munici, zakázanou ve více než stovce zemí světa, a to i k ostřelování hlavní bašty proruských separatistů, Doněcku. Naznačují to důkazy shromážděné mezinárodní organizací na ochranu lidských práv se sídlem v New Yorku, Human Rights Watch (HRW). Podle ní kazetovou munici nejspíše používají i povstalci. Ukrajinská armáda obvinění popřela, povstalci se dosud nevyjádřili.
21.10.2014 14:35 |

podobné články

Z Vrbětic odvezli poslední munici

 
Z areálu ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku ve středu odjel poslední kamión s municí. Vyklízení areálu, kde vloni vybuchly dva sklady s municí, začalo v lednu. Za tu dobu odvezlo materiál celkem 547 kamiónů.
23.12.2015 11:40 |

podobné články

Z Vrbětic odjel poslední kamion s municí, bylo jich celkem 547

 
Poslední kamion s municí dnes odjel z areálu ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, ve kterém loni vybuchly dva sklady s municí. Letos v lednu začalo vyskladňování areálu, celkem z něj bylo vyvezeno 547 kamionů se zbrojním materiálem. Do Vrbětic dnes přijeli také premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD).
23.12.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Z Vrbětic muselo 547 kamionů s municí. Před Štědrým dnem odjel poslední

 
Poslední kamion s municí odjel 23. prosince z areálu ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, ve kterém loni vybuchly dva sklady s municí. Letos v lednu začalo vyskladňování areálu, celkem z něj bylo vyvezeno 547 kamionů se zbrojním materiálem, uvedlo ministerstvo vnitra. Do Vrbětic ve středu přijeli také premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD).
23.12.2015 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Děti vytáhly při rybaření v Radíkově munici a rozbušky: K velikonočnímu úlovku přijeli pyrotechnici

 
Řadu nábojů, pěchotní munici i cvičný minový rozněcovač vytáhla v pondělí na udice s magnetem skupinka dětí, která si hrála u rybníka v Radíkově u Olomouce. Munici na místě zneškodnili přivolaní pyrotechnici, nikomu se nic nestalo. V úterý se pyrotechnici na místo vrátili a vylovili ještě další náboje, řekla dnes ČTK mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.
30.03.2016 12:55 |

podobné články

Česko má nasmlouváno 180.000 dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu, uvedl Fiala

 
Česko má nasmlouváno 180.000 kusů dělostřelecké munice pro Ukrajinu, na zajištění dalších 300.000 kusů pracuje. Napsal to dnes český premiér Petr Fiala (ODS) v  příspěvku  v britském listu Financial Times (FT) zveřejněném během jeho návštěvy Spojených států. Evropa musí nejen podporovat Ukrajinu prostřednictvím podobných iniciativ, ale také posílit vlastní obranu, uvedl také Fiala.
16.04.2024 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků)

Zbraně pro Ukrajinu – nepůjde to. Koalice by se rozpadla, byl by porušen zákon...

 
Dodávky zbraní na Ukrajinu mají své zádrhele. Jednou ze zemí, které stále ještě vyrábějí takové zbraně, na jaké jsou ukrajinští vojáci zvyklí, je Bulharsko. Jenže zatím je neposkytlo. Má své důvody, dodávka zbraní hrozí, že roztrhne tamní koalici, ať už k ní dojde nebo ne, informuje agentura Bloomberg. Nedávno se německý výrobce obrněnců Rheinmetall nechal slyšet, že by na Ukrajinu odeslal stará BVP Marder. Jenže munici pro tyto vozy vyráběli Švýcaři. A těm jejich zákony nedovolují ji vyvážet do válečných zón.
25.04.2022 13:40 |

podobné články

Přes Česko na Ukrajinu. 3,8 miliardy za řeckou munici, napsali Řekové. A Ukrajinci se toho chytli

 
Kde se vezme munice pro Ukrajinu? To je otázka, na kterou je mnohem méně odpovědí, než na otázku, kdo na ni poskytne peníze. Část by mohla být z Řecka. Řecký server iEidiseis totiž včera napsal, že se vyskladňuje munice řecké armády pro Ukrajinu, a že zapojena bude Česká republika. Hovoří se o částce 3,8 miliardy korun. Zprávu už převzala ukrajinská média.
02.04.2024 12:15 |

podobné články

Den pro Ukrajinu VIDEO

 
Koncerty za Ukrajinu, pochod za Ukrajinu i shomáždění Společně za Ukrajinu. To byl den za Ukrajinu
24.02.2024 19:40 |

podobné články

,,A začal na nás střílet, to byl večer.” Ukrajinci zachytili ruský telefon

 
Svět před časem obletěla zpráva, že Američané dodají Ukrajincům kazetovou munici. Americká CNN upozornila, že Rusové používají kazetovou munici od počátku svého vpádu na Ukrajinu. Např. proti civilním objektům v Charkovské oblasti. Ve stejné době ukrajinská rozvědka přišla s informací, že jednomu z ruských vojáků ruply nervy a začal pálit do řad svých spolubojovníků. „Do pr..., včera byl tak zábavný večer. Ten chlápek z dvanácté brigády včera nejspíš ztratil nervy a začal po nás zas*aně střílet,“ zaznělo.
17.07.2023 08:50 |

podobné články