Článek

6 miliard! Správce Sazky neuznal pohledávku Bestsportu

 
Oddělený správce loterijní společnosti Sazka na zvláštním přezkumném jednání o přihlášených pohledávkách za loterijní firmou popřel pravost šestimiliardové pohledávky společnosti Bestsport, pohledávka podle něj nevznikla.
16.11.2011 13:40 |

podobné články

Podobné články

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

 
Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou podmíněnou pohledávku týkající se nákladů na případné zavírání dolů. Vyplývá to z údajů v insolvenčním rejstříku. Insolvenční správce neuznal mimo jiné rovněž dvě pohledávky největšího věřitele OKD, banky Citibank, dohromady za více než deset miliard korun. Jde o dluhopisy, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež je majitelem OKD, a společnost OKD za ně ručila.
26.07.2016 10:20 |

podobné články

Soud dal prý za pravdu Sazce a odmítl změny ve vedení Bestsportu

 
Městský soud v Praze podle mluvčího Bestsportu a Sazky Jana Tuny odmítl zapsat do obchodního rejstříku členy představenstva zvolené na valné hromadě společnosti 6. května. Podle Tuny totiž soud neuznal, že by se valná hromada vůbec konala. Verdikt soudu potěšil současné vedení Sazky.
19.05.2011 17:05 |

podobné články

Spory o peníze z OKD. Britský likvidátor NWR neuznal pohledávku z Česka za 22,6 miliardy

 
Britská Citibank se po OKD domáhá uznání své pohledávky přesahující deset miliard Kč; a jak teprve nyní vyšlo najevo, britský likvidátor společnosti NWR naopak už před rokem a půl neuznal pohledávku OKD ve výši 22,6 miliardy korun. V ní šlo o peníze, které si akcionáři z NWR včetně Zdeňka Bakaly údajně neoprávněně vyplatili na dividendách, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
22.10.2018 18:45 |

podobné články

Hušák se odvolal proti konkurzu Sazky. Věří, že uspěje

 
Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák podal z titulu předsedy představenstva loterijní společnosti odvolání proti rozhodnutí Městského soudu v Praze o zamítnutí reorganizace Sazky a prohlášení konkurzu na ni. Argumentuje zmatečností přezkumného jednání, nepřezkoumáním pohledávky Bestsportu a chybným způsobem hlasování věřitelů.
09.06.2011 14:55 |

podobné články

Správce SAZKY uznal DLUHY za 15,1 miliardy korun

 
Insolvenční správce Sazky Josef Cupka uznal jako nesporné dluhy Sazky za 15,1 miliardy korun, popřel 17,2 miliardy korun. Cupka to ve čtvrtek sdělil agentuře Mediafax.
12.05.2011 12:15 |

podobné články

Cupka odvolal Hušáka, zakázal mu vstup do sídla Sazky

 
Insolvenční správce Sazky Josef Cupka odvolal generálního ředitele loterijní společnosti Aleše Hušáka z funkce. Řekla to Cupkova mluvčí Lenka Tichá s tím, že výkonný šéf týmu insolvenčního správce Marek Biely současně omezil Hušákovi vstup do budovy Sazky.
07.06.2011 15:50 |

podobné články

Provozovatel O2 Areny má u Sazky pohledávku za osm miliard

 
Městský soud v Praze obdržel významnou pohledávku za Sazkou od Občanského sdružení Zelený ostrov za celkem 8,128 miliardy Kč. V pátek to řekla mluvčí soudu Marina Lhotáková s tím, že pohledávka byla na podatelnu soudu podána ve čtvrtečních odpoledních hodinách.
29.04.2011 15:45 |

podobné články

Soud odmítl osmimiliardovou pohledávku OSZO vůči Sazce

 
Soud ve středu zamítl pohledávku Občanského sdružení Zelený ostrov (OSZO) za více než osm miliard korun vůči Sazce. Pohledávka tak není zařazena na seznam přihlášených pohledávek, které budou přezkoumávány na čtvrtečním jednání, po němž se uskuteční schůze věřitelů Sazky.
24.05.2011 17:05 |

podobné články

Hušák přišel o další místo. Není už v představenstvu Bestsportu

 
Podle informací ČT vyměnila valná hromada Bestsportu vedení firmy. Aleš Hušák již není místopředsedou představenstva. Skončil také jeho mluvčí Jan Tuna.
24.06.2011 12:45 |

podobné články

Akcionáři Bestsportu vyměnili vedení včetně Hušáka

 
Valná hromada společnosti Bestsport, která je provozovatelem pražské O2 areny, kompletně vyměnila vedení společnosti. Bývalý ředitel loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák tak už není místopředsedou představenstva Bestsportu.
24.06.2011 13:05 |

podobné články

Manažeři Bestsportu si při stavbě O2 Arény přilepšili 300 milióny

 
Bývalý management společnosti Bestsport si nechal vyplatit 300 miliónů korun navíc při stavbě O2 Arény. Uvedla to v pondělí Česká televize s odkazem na audit Bestsportu. Podle jeho zjištění si lidé z bývalého vedení vedle standardního platu fakturovali za stejnou činnost další milióny, a to přes své soukromé firmy. Případem se zabývá policie.
16.01.2012 20:05 |

podobné články

Stavbu O2 arény prodražily odměny vedení Bestsportu

 
Vedení Bestsportu mělo podepsané dvě smlouvy. Jednu jako běžní zaměstnanci a druhou jako podnikatelé. Navíc si tak nechalo vedení vyplatit 300 milionů korun.
16.01.2012 20:30 |

podobné články

Správce Sazky navrhl soudu vyplatit prvnímu věřiteli 567 milionů korun

 
Insolvenční správce zkrachovalé loterijní firmy Sazka Josef Cupka navrhl soudu vyplatit z peněz získaných prodejem společnosti 567 milionů korun The Bank of New York Mellon, která je věřitelem Sazky. Výše zajištěné pohledávky The Bank of New York Mellon vůči Sazce činí téměř pět miliard korun. ČTK to potvrdila Cupkova mluvčí Lenka Tichá.
12.01.2012 08:20 |

podobné články

Sazka chce být v prozatímním věřitelském výboru Bestsportu

 
Loterijní společnost Sazka navrhuje svoji účast v prozatímním věřitelském výboru firmy Bestsport, když u soudu za firmou Bestsport přihlásila pohledávku v celkové výši 5,84 miliardy korun.
25.05.2011 15:50 |

podobné články

Po vydání zajišťovacího příkazu by firmu mohl řídit správce, uvedla Schillerová

 
Po vydání zajišťovacího příkazu by firmu mohl kontrolovat zajišťovací, respektive nucený správce. Na jednání skupiny expertů, v níž byli například ombudsmanka Anna Šabatová či předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, to dnes řekla ministryně financí Alena Schillerová. Skupina doporučila, aby možnost zavedení institutu správce byla podrobně posouzena. Správce by byl alternativou k zajišťovací exekuci, která může fungování těchto firem ohrozit.
08.01.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (490 článků)

Insolvenčního správce Sazky Cupku PŘEJELO AUTO! Byla to nehoda?

 
Insolvenčního správce zadlužené loterijní společnosti Sazka Josefa Cupku srazila v úterý dopoledne v centru Praha stříbrná škodovka, za jejímž volantem seděl muž ruské národnosti. Podle mluvčí insolvenčního správce Lenky Angeliky Tiché šlo pouze o náhodnou nehodu.
21.06.2011 17:00 |

podobné články

Správce Sazky nedovolí zastavit vysílání losování

 
AKTUALIZOVÁNO Insolvenční správce Sazky Josef Cupka loterijní společnosti nedovolí zastavit vysílání losování.
11.04.2011 14:00 |

podobné články

Insolvenčního správce Sazky Cupku přejelo auto

 
Insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku přejelo auto. Incident se odehrál dopoledne na Václavském náměstí, kde jej při přecházení přechodu srazil stříbrný vůz značky Škoda řízený ruským státním příslušníkem.
21.06.2011 16:55 |

podobné články

NĚKDO MĚ PŘEJEL ÚMYSLNĚ, naznačil správce Sazky Cupka! Hušák si z něj dělá legraci

 
Nehoda, při které osobní auto v úterý dopoledne srazilo insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku, nemusela být náhodná, Cupka už proto kontaktoval policii. Ve středu o tom informovala Cupkova mluvčí Lenka Angelika Tichá.
22.06.2011 14:00 |

podobné články