Článek

6 drastických fotografií z obleženého syrského města Madája. Děti tu umírají na podvýživu!

 
Polemika o uprchlické krizi nezná konce. Jedni se neustále ohánějí tím, že by Syřané měli zůstat ve své vlasti a bojovat, druhá hájí jejich zájmy utéct pryč. Tohle je smutný pohled do míst, kde právě teď umírají malé děti i ženy.
06.01.2016 15:45 |

podobné články

Podobné články

Hladomor v Madájí končí. Lidé jásají i zuří

 
Obyvatelé obleženého syrského města Madájá vítají konvoje s humanitární pomocí většinou radostně. Někteří ale na pracovníky OSN vykládající potraviny a léky křičeli, proč jim příjezd trval tak dlouho. Organizaci Thomson Reuters Foundation to řekl Pawel Krzysiek z Mezinárodního výboru Červeného kříže, který byl mezi těmi, kdo vykládali kamiony, jež dorazily v pondělí do Madáji.
12.01.2016 22:16 |

podobné články

Hladomor v Madáji má dalších šestnáct obětí. Desítky Syřanů bojují o život

 
Od lednového příjezdu humanitárního konvoje do města Madája zemřelo dalších 16 lidí na podvýživu. Navíc stav 33 obyvatel je velice vážný. Podle Lékařů bez hranic koalice vedená syrskou vládou brání tomu, aby byly do města doručeny dodávky lékařských prostředků nutných k záchraně životů.
02.02.2016 19:50 |

podobné články

Povstalci prý nepustili kontrolory OBSE do obleženého Debalceve

 
Východoukrajinští povstalci zabránili členům mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v cestě do obleženého Debalceve, které je považováno za kritickou zónu pro osud nově vyhlášeného příměří na Donbasu. Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin dnes na tiskové konferenci v Kyjevě řekl, že přes veškeré úsilí se evropští kontroloři do města nedostali.
15.02.2015 15:35 |

podobné články

Umírá na podvýživu, čtenáři chtějí pomoci

 
Tragický osud Pavly Špadrnové (38) z Bíliny zaujal čtenáře Blesku. Ženě, která po nepovedené operaci žaludku umírá na podvýživu, chtějí pomoci. Podpořit ženu, která kdysi vážila 126 kilogramů a dnes pouhých 44, nabídl například Svaz pacientů.
23.02.2010 05:15 |

podobné články

To je šílené! Žena, která kdysi vážila 131 kilogramů, musí denně sníst hromady jídla, aby nezemřela na podvýživu

 
Britka Julie Dunbar (51) bývala ženou vážící 131 kilogramů. Jednoho dne se ale kvůli zdravotním problémům a tomu, že se již nemohla dívat na svůj odraz v zrcadle, rozhodla podstoupit operaci žaludku. Její snaha zhubnout se ale dostala až do takového extrému, že v současné době musí jíst velké množství potravy, aby nezemřela na podvýživu.
05.03.2013 13:05 |

podobné články

Česko pomůže s hladovými dětmi v Sýrii. Má rozdělovat pomoc za celou EU

 
Pátým rokem trpí Sýrie kvůli válce, která vzala lidem jejich bližní, domovy, ale i způsoby obživy a mnohdy co do úst. Reportáž z obléhaného syrského města Madájá, kde hladové děti jedly trávu, vyvolala pozdvižení a přivolala pomoc. V rozdělování pomoci z EU by přitom měla velmi důležitou roli hrát do budoucna Česká republika. Na přání šéfky evropské diplomacie Mogheriniové.
13.01.2016 18:35 |

podobné články

Zraněné novináře se podařilo propašovat z Homsu do Libanonu

 
Britský fotograf Paul Conroy a francouzská novinářka Edith Bouvierová, kteří byli minulý týden zraněni během ostřelování syrského Homsu, jsou v bezpečí. Z obleženého města se je podařilo tajně propašovat do Libanonu.
28.02.2012 08:00 |

podobné články

Hladové děti jedly trávu a umíraly. Do města v obležení se konečně dostala pomoc

 
Asi 400 lidí v obléhaném syrském městě Madájá je kvůli lékařskému ošetření nutné bezodkladně evakuovat. Řekl to šéf humanitárních operací OSN Stephen O'Brien. Do města, kde hladoví na 40 tisíc lidí, se dostaly konvoje s humanitární pomocí. Na rozdělování pomoci dohlížel pracovník OSN Yacoub El Hillo a ten řekl, že se k němu donesly zprávy o nejméně 40 případech smrti hladem. Muži, ženy i děti ze zoufalství jedí dokonce i trávu.
13.01.2016 13:55 |

podobné články

Vědci zjišťují: Našim mužům se »zavalují« penisy! O co jde?

 
Blahobytný životní styl se nám může za pár desítek let pěkně vymstít. Zatímco v mnoha zemích stále umírají děti na podvýživu, v Západních zemích se naopak přežíráme. I když už umíme vyléčit většinu nemocí, k záchraně reprodukce to možná nebude stačit. V čem je tedy zakopaný penis?
26.01.2015 12:16 |

podobné články

Vědci zjišťují: Našim mužům se »zavalují« penisy! O co jde?

 
Blahobytný životní styl se nám může za pár desítek let pěkně vymstít. Zatímco v mnoha zemích stále umírají děti na podvýživu, v Západních zemích se naopak přežíráme. I když už umíme vyléčit většinu nemocí, k záchraně reprodukce to možná nebude stačit. V čem je tedy zakopaný penis?
26.01.2015 16:51 |

podobné články

„Rabujeme, jinak zemřeme hlady.“ Venezuela lidem doporučila sníst domácí mazlíčky

 
Venezuela se již několik let nachází v ekonomické krizi, letos se situace ještě více zhoršila. Lidé, zvláště nemocní, staří a děti, umírají na podvýživu. V zemi řeší rabování. Občané se brání tím, že pokud jídlo násilně nezískají, zemřou hladem. Výtržnosti se tak staly součástí jejich základních schopností pro přežití ve zbídačené zemi.
22.01.2018 20:40 |

podobné články

Odpůrce syrského prezidenta Asada text rezoluce o Sýrii zklamal

 
Rezoluce požadující likvidaci syrského arzenálu chemických zbraní, kterou v noci na dnešek schválila Rada bezpečnosti OSN, zklamala odpůrce režimu syrského autokratického prezidenta Bašára Asada. Syrský exministr kultury Rijád Agha, který nyní žije v exilu, například kritizuje fakt, že text závazného dokumentu se zaměřil pouze na otázku zničení chemických zbraní. Syrská opoziční národní koalice rezoluci sice v zásadě přivítala, přála by si ale "jasnější" znění. 
28.09.2013 10:40 |

podobné články

Syrské město bez jídla. Hladoví 40 tisíc lidí, jedí hmyz i listí

 
Hmyz, kočky a kořínky jsou poslední měsíce potravou čtyřicetitisícového města Madaja na jihozápadě Sýrie. Do města se totiž nedostanou žádné zásoby kvůli obléhání. Obyvatele chtějí k poslušnosti donutit libanonské milice Hizballáhu. Jídlo tam došlo před dvěma měsíci, několik lidí už zemřelo. Britský deník Independent na to upozornili tamní aktivisté.
07.01.2016 07:40 |

podobné články

Toto je prý nejnebezpečnější město na světě. Lidé umírají ve frontě na chleba

 
Nezisková organizace Člověk v tísni přináší další děsivé zprávy ze syrského Aleppa. Panuje zde tak strašlivá situace, že lidé umírají i ve frontách na chleba. Před útoky už se není kde skrýt.
07.10.2016 20:15 |

podobné články

Kurdové údajně vytlačili IS z většiny syrského města Kobani

 
Kurdské jednotky vytlačily islámské radikály ze syrského města Kobani, o které se bojuje od loňska. V rukou Kurdů je podle syrské exilové organizace ochránců lidských práv nejméně 90 procent města, které loni padlo do rukou Islámskému státu.
26.01.2015 14:22 |

podobné články

Česko pomůže dětem ze syrského Aleppa. Sedm z nich přiletí na léčení

 
Ze syrského města Aleppo poletí do Česka na léčení sedm tamních dětí. Město se stalo symbolem syrské občanské války, za poslední čtyři roky v něm zahynuly tisíce lidí. Většinu města nyní kontroluje armáda věrná prezidentovi Bašáru Asadovi. Ve východním Aleppu, donedávna kontrolovaném povstalci, ale stále panuje obří humanitární krize. Na informaci upozornil server Aktuálně.cz.
15.12.2016 20:10 |

podobné články

Dvě aukce stovek fotografií vynesly přes milion korun. Zájem byl hlavně o Tichého

 
Dvě aukce stovek fotografií a dalších děl v Praze vynesly v neděli více než milion korun. Úspěch měly hlavně snímky fotografa a malíře Miroslava Tichého. Kromě fotografií se dražily také kresby. Nabídka fotografií byla velmi široká - od erotických z počátku minulého století přes klasiky české fotografie Františka Drtikola a Josefa Sudka po o dvě generace mladšího Roberta Vana, slovenského fotografa žijícího v Česku. Nového majitele nakonec našly více než dvě pětiny děl celkem za zhruba 1,2 milionu korun. Jedna z fotografií na kartonu od Miroslava Tichého se prodala za 100 000 korun, což byl skoro trojnásobek vyvolávací ceny.
27.09.2015 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (42 článků) , František Drtikol (29 článků) , Robert Vano (123 článků) , Josef František (181 článků) , František Tichý (31 článků)

Islamisté při ostřelování syrského města zasáhli i území Turecka

 
Na území Turecka dopadly v pátek přinejmenším dvě střely, které vypálili ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS) při dobývání syrského příhraničního města Ajn al-Arab (známého pod kurdským názvem Kobani). Islamisté město nejprve obklíčili a když se jeho obyvatelé, Kurdové, začali bránit, zahájili ozbrojenci IS ostřelování. Turecký prezident Recep Tyyip Erdogan v reakci na tyto události znovu vyzval k vytvoření bezletové zóny nad Sýrií.
26.09.2014 20:51 |

podobné články

Letadla USA opět udeřila na pozice IS u syrského Kobani

 
Spojenými státy vedená koalice podnikla osm nových náletů na pozice extremistů z Islámského státu (IS) u syrského hraničního města Kobani, o něž se v posledních hodinách vedou těžké boje. Informovalo o tom ve středu velitelství americké armády, podle nějž větší část strategicky důležitého města stále ovládají syrští Kurdové, kteří čelí ofenzivě IS.
09.10.2014 07:10 |

podobné články