Článek

563 euro „občanského příspěvku“ Ukrajincům. V Německu to budí odpor

 
Uprchlíci z Ukrajiny v Německu stále mají nárok na občanský příspěvek ve výši 563 eur měsíčně namísto nižšího azylového příspěvku. Toto rozhodnutí spolkové vlády zpochybňuje braniborský ministr vnitra Michael Stübgen (CDU). Poskytování občanského příspěvku je dle jeho názoru chybné a pouze brzdí nástup Ukrajinců do zaměstnání. Podobného názoru je i Bijan Djir-Sarai (FDP). „Neměli bychom již z peněz daňových poplatníků financovat nezaměstnanost,“ tvrdí poslanec FDP.
17.06.2024 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1924 článků) , Michael Michael (220 článků)
Podobné články

Ozvěny utrpení Řecka: Euro je žalář národů a musí co nejdříve skončit. Budete se divit, co nám o tom řekl Andrej Babiš. A Kalousek a kníže dodali…

 
ANKETA Filozof Václav Bělohradský v České televizi řekl, že euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro – „žalář národů“ – skončí, tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, protože je euro nastaveno podle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
13.07.2015 14:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Okamura (SPD): Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“

 
Na rozdíl od vlády a prezidenta Zemana dlouhodobě nesouhlasím s přijetím eura pro Českou republiku. A současný vývoj v EU mi dává za pravdu. Euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro - "žalář národů" – skončí tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, neboť je euro nastaveno dle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.
15.07.2015 22:06 |

podobné články

Raději Ukrajincům nic neposílejte, jsou slabší, tlačí v Německu na Scholze. Vážné trhliny

 
Přestože Německo od počátku války na Ukrajině odmítalo posílat zbraně a kromě velmi krátké etapy Berlín Ukrajincům žádnou vojenskou pomoc ani téměř nezačal dodávat, německý kancléř Olaf Scholz již nyní oznamuje, že i dosti omezená pomoc Ukrajině musí skončit. Zatímco se většina německé veřejnosti v průzkumech staví proti takovému rozhodnutí, část osobností v zemi Scholzovo rozhodnutí podporuje. „Ukrajinská armáda je mnohem slabší než ruská a má jen malou šanci tuto válku vyhrát,“ vysvětlují, proč není vhodné Ukrajinu podporovat. Ukrajincům radí, aby přestali bránit svá města, pomůže to prý rychlému míru.
24.04.2022 10:30 |

podobné články

V minulém roce astronomové objevili 63 563 planetek

 
V minulém roce astronomové objevili 63 563 nových planetek a spočítali jejich dráhu. Celkem už bylo objeveno 540 573 planetek.
08.01.2011 00:35 |

podobné články

Američan je závislý na vytváření světových rekordů. A má jich už 563! (VIDEO)

 
Šedesátiletý Ashrita Furman smysl svého života našel. Jsou jím světové rekordy. Je jimi doslova posedlý, takže jich vytvořil už 563. A rozhodně s tím ani ve vyšším věku nehodlá přestat. Být jedničkou v nejrůznějších a mnohdy bizarních disciplínách chce být do posledního dechu.
20.10.2014 17:00 |

podobné články

ČEZ číslo týdne: 563 000 000

 
563 000 000 hokejových puků by bylo třeba k zaplnění jedné chladicí věže jaderné elektrárny Temelín.
01.06.2024 11:50 |

podobné články

Euro, naše spása, zní z vlády. Jenže přišly mrzuté věci

 
Většina stran ve vládě se staví pro přijetí eura, které by dle některých koaličních politiků mělo Česko přijmout i přes odpor české veřejnosti. Pro tento krok se staví například ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN), jenž hlavní výhodu eura vidí v „posílení vazeb na Západ“. Jak je na tom ovšem euro po 25 letech existence z ekonomického pohledu? Náměstek ředitele sekce měnové České národní banky Luboš Komárek upozorňuje na silné zadlužení některých zemí v eurozóně či na to, že euro žádným „spasitelem“ není. Euro dle něj samo o sobě naši produktivitu nezvýší.
09.04.2024 13:50 |

podobné články

Elitní komentátor: Radši pomáhat Ukrajincům než Afričanům

 
Komentátor Petr Kamberský na serveru lidovky.cz míní, že bychom měli spíše pomáhat Ukrajincům, než uprchlíkům z Afriky. Prý není na místě kritika z Evropské unie, že málo pomáháme Itálii s uprchlíky, jelikož oni prý málo pomáhají Ukrajincům.
27.04.2015 14:01 |

podobné články

Zapomíná se kvůli uprchlíkům na Čechy? Vláda dělá málo, tvrdí Schillerová. Koalice vrací úder

 
Humanitární příspěvky, dodávky zdravotnického materiálu i munice, ale i plány na výstavby bytů kvůli přílivu uprchlíků. Česká vláda se vrhla na pomoc Ukrajincům. Podle opozice, ale i některých Čechů, tím ale kabinet Petra Fialy (ODS) odsunuje stranou české občany a zapomíná na ně. Fiala tuto kritiku smetává ze stolu a označil ji za lež. Koaliční poslanci pak vrací úder a útočí na opozici, že touto rétorikou přiživují strach ve společnosti a i jistou nenávist směrem k Ukrajincům, kteří hledají v Česku dočasné přístřeší. Předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová se této kritice brání, odmítá ji a zdůrazňuje, že ANO pomoc Ukrajincům vždy podporovala - jen se ale obává i o blaho Čechů. A dodává, že chtějí slyšet jasný plán, protože vláda zatím dělá málo.
25.03.2022 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků)

Hloupost a zlo Pekarové budí odpor u všech normálních lidí. Odpovězte jí u voleb, nabádá Okamura

 
Paní Pekarová je podle mého názoru mimořádně zlý a nenávistný člověk, říká Tomio Okamura ke slovům předsedkyně Poslanecké sněmovny, že lidé jako Donald Trump sejí vítr a nemají se divit, že sklidí bouři. Její hloupost a zlo podle předsedy SPD budí odpor všech normálních lidí.
21.07.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6323 článků) , Tomio Okamura (3165 článků)

Český statistický úřad: Právě vyšlo nové číslo odborného recenzovaného časopisu Demografie

 
Sylva Höhne ve svém příspěvku Změny v čerpání rodičovského příspěvku v demografických souvislostech prezentuje a diskutuje nové údaje týkající se právě tohoto tématu. Autorka poukazuje na měnící se strukturu příjemců rodičovského příspěvku v souvislosti s demografickými i jinými změnami ve společnosti. Z analýzy je zřejmé určité zkracování doby pobírání příspěvku, nicméně zájem o jeho čerpání až do 3 let věku dítěte přetrvává.
20.03.2017 13:05 |

podobné články

Ombudsman: Po zvýšení příspěvku na péči je nutné zajistit i jeho pravidelnou valorizaci

 
Zvýšení příspěvku na péči, které v pátek odsouhlasila Poslanecká sněmovna, se nevztahuje na nejnižší stupeň I ani nepočítá s pravidelným růstem příspěvků. Podle veřejného ochránce práv je valorizace s ohledem na inflaci pro příjemce příspěvku nezbytná.
17.04.2024 22:15 |

podobné články

Dientsbier a Tominová (ČSSD): Návrh nového občanského zákoníku je diskriminační

 
V návrhu nového občanského zákoníku chybí úprava registrovaného partnerství. Je tak popírán jeden ze základních principů nové kodifikace občanského práva. Podle hlavních zásad, uvedených v důvodové zprávě, má nový občanskoprávní kodex zahrnovat komplexní úpravu soukromých právních pravidel.
12.08.2011 20:25 |

podobné články

Exnáměstek ministra: Na urgentní novele občanského zákoníku pracovali i studenti

 
Především o probíhajících přípravách na „urgentní novelu občanského zákoníku“ se mluvilo v úterním vydání pořadu Interview ČT 24, jehož hostem byl první náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán. Zajímavé bylo, že v pořadu několikrát zopakoval větu, že bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil „toužil mít svůj pomník“, proto prý „nezodpovědně“ dopustil vstup nového občanského zákoníku v platnost, přestože nebyly přijaty související zákony atd.
19.08.2014 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků)

Náměstek Válkové: Na urgentní novele občanského zákoníku pracovali i studenti

 
Především o probíhajících přípravách na „urgentní novelu občanského zákoníku“ se mluvilo v úterním vydání pořadu Interview ČT24, jehož hostem byl první náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán. Zajímavé bylo, že v pořadu několikrát zopakoval větu, že bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil „toužil mít svůj pomník“, proto prý „nezodpovědně“ dopustil vstup nového občanského zákoníku v platnost, přestože nebyly přijaty související zákony atd.
20.08.2014 01:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků)

Zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba: Představiteli Občanského fóra bylo 83 let

 
Ve středu zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi a představiteli Občanského fóra a Občanského hnutí bylo 83 let. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce Vrbovy rodiny Ondřej Micka. Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 13. listopadu v obřadní síni krematoria v pražském Motole.
06.11.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vrba (25 článků) , Jan Vrba (25 článků)

Vydavatelství Mladá fronta koupilo týdeník Euro

 
Vydavatelství Mladá fronta od počátku června převzalo vydavatelská práva k týdeníku Euro, eventové divizi Euro Setkání i ke všem ostatním produktům společnosti Euronews, která doposud týdeník Euro vydávala.
04.06.2012 20:05 |

podobné články

Vydavatelství Mladá fronta koupilo týdeník Euro

 
Vydavatelství Mladá fronta od počátku června převzalo vydavatelská práva k týdeníku Euro, eventové divizi Euro Setkání i ke všem ostatním produktům společnosti Euronews, která doposud týdeník Euro vydávala.
05.06.2012 01:50 |

podobné články

DPP dočasně odstaví z provozu kloubové nízkopodlažní autobusy City Bus – Euro 3 a Euro 4

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) odstaví dočasně z provozu všechny nízkopodlažní kloubové autobusy KbN City Bus – Euro 3 a Euro 4. Celkem 47 autobusů projde mimořádnou kontrolou v souvislosti s nedávnými požáry dvou autobusů tohoto typu.
04.12.2015 13:41 |

podobné články