Článek

5000 Kč důchodcům má podporu. Schillerová odmítla populismus, Maláčová slíbila reformu

 
Ve Sněmovně to v úterý vřelo. Poslanci se v rouškách a polovičním počtu, než je obvyklý, sešli poprvé po prázdninách k řádné schůzi. A zlobě opozice čelila mj. vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Hájila totiž jednorázový příspěvek důchodcům 5000 korun, který poslanci podpořili. Schillerová odmítla, že by se jednalo o „populistický krok vlády“. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) pak vysvětlovala, proč mají příspěvek dostat všichni důchodci. A slíbila komplexní důchodovou reformu.
15.09.2020 17:15 |

podobné články

Podobné články

Michaela Maláčová má čtvrté dítě, je to holčička

 
Prezidentka České Miss porodila své čtvrté dítě už před týdnem. Je to dcera a jmenuje se Adele. "Holčička byla mé tajné přání," říká Maláčová. Další články k tématu: Čtvrté dítě jsme si přáli, ale neplánovali, říká těhotná Maláčová Michaela Maláčová: Cítím se jako Forrest Gump Hlavně neprodělat kalhoty, říká o byznysu jménem Česká Miss Maláčová Nemůžu skončit, kdo by to dělal? říká o České Miss generál Maláčová Michaela Maláčová a Zdeněk Bakala jsou manželé, vzali se tajně Vdaná Maláčová promluvila o svatbě a ukázala šaty za desetitisíce
07.08.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (325 článků) , Michaela Maláčová (258 článků)

Čtvrté dítě jsme si přáli, ale neplánovali, říká těhotná Maláčová

 
Jednačtyřicetiletá Michaela Maláčová se v létě opět stane maminkou. Šéfka České Miss se svým manželem Zdeňkem Bakalou čeká další přírůstek do rodiny. Pár chtěl velkou rodinu a přestože čtvrté dítě nebylo přesně plánované, je podle ní určitě vítané. Další články k tématu: Hlavně neprodělat kalhoty, říká o byznysu jménem Česká Miss Maláčová Nemůžu skončit, kdo by to dělal? říká o České Miss generál Maláčová Vdaná Maláčová promluvila o svatbě a ukázala šaty za desetitisíce Michaela Maláčová a Zdeněk Bakala jsou manželé, vzali se tajně Miss ČR končí, Maláčová soutěže spojuje a nechává si vlastní značku
21.03.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (325 článků) , Michaela Maláčová (258 článků)

Maláčová po „hloupé debatě“ může slavit: Důchodci dostanou 5000 Kč. A superhrubá mzda skončí

 
Vládní ČSSD a ANO se domluvily na zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu. Zároveň zůstane sazba 23 procent pro lidi s příjmem nad zhruba 139 000 korun měsíčně. Na tiskové konferenci to v pátek uvedl premiér Andrej Babiš. Koalice zrušení superhrubé mzdy slíbila ve svém vládním programovém prohlášení. Zároveň by se shodly na mimořádném příspěvku pro důchodce, takzvané rouškovné 5000 korun by měli dostat v prosinci. Zdroj tohoto financování však stále není jasný. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) debaty o tom označila za hloupé.
28.08.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19427 článků) , Jan Hamáček (2111 článků)

Hamáček: Pro důchodce navíc 5000 jednorázově

 
Vládní strany důchodcům slibují, že jim od ledna stoupnou důchody víc, než jim garantuje pravidelná zákonná valorizace. Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček se kloní k tomu, vyplatit důchodcům nad rámec zákonné valorizace, která dosáhne průměrně 840 korun měsíčně, navíc jednorázový přídavek 5000 korun.
05.08.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2111 článků)

„Rouškovné“ 5000 korun přeje důchodcům více než půlka Čechů. Hlavně voliči KSČM a ANO

 
S plánem vlády vyplatit důchodcům na konci letošního roku mimořádný příspěvek 5000 korun souhlasí 57 procent lidí. Proti jsou dvě pětiny Čechů. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Radiožurnál provedla minulý týden agentura Median mezi tisícovkou občanů. Podle jeho výsledků, o kterých informoval web iROZHLASu.cz, s příspěvkem častěji souhlasí lidé starší 45 let a voliči KSČM a ANO.
08.09.2020 08:10 |

podobné články

Maláčová chce příspěvky na mzdy a úlevu pro rodiče. A slíbila roušky do sociálních služeb

 
Firmy by mohly kvůli dopadům nákazy koronavirem dostat příspěvky na mzdy, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Program na podporu zaměstnanosti vláda představí v pondělí. Resort se rozhodl ulevit rodičům, kteří se starají o děti, kterým zavřely školy. Slíbila také dodávku ochranných roušek do sociálních služeb, polovina poskytovatelů už je nemá.
11.03.2020 14:50 |

podobné články

Pražský odéesák těžce naložil euroskeptikům i EU: Czexit je populismus. Evropská unie tu stejně za pět let nebude

 
Zatímco Václav Klaus ml. před nedávnem hlasitě volal po odchodu České republiky z Evropské unie a šéf ODS Petr Fiala podporuje reformu EU, radní pro školství za ODS na Praze 4 Jaroslav Míth má odlišný názor. Czexit považuje za populismus a reformu Evropské unie za bláhovost. Evropská unie se podle jeho názoru rozpadne nejpozději do pěti let sama.
01.08.2016 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9989 článků) , Petr Fiala (1685 článků) , Václav Fiala (83 článků) , Jaroslav Fiala (70 článků)

Schillerová chce důchodcům dát jednorázově přes tisícovku už letos

 
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) chce důchodcům dát letos navíc k důchodům jednorázovou platbu přes 1000 korun. Serveru Blesk.cz řekla, že peníze by lidé dostali asi kolem Vánoc.
20.08.2020 05:40 |

podobné články

Čím méně, tím lépe. Schillerová chce přidat důchodcům jen čtyři tisíce

 
6 tisíc, 5 tisíc nebo 4 tisíce. To jsou tři varianty jednorázových příspěvků, o které by si mohli ještě letos polepšit důchodci. Nejvíce by jim dopřál premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a sociálních věci Jana Maláčová (ČSSD), nejméně naopak ministryně financí Alena Schillerová (za hnutí ANO). Všechny tři příspěvky by měly být nad rámec běžné valorizace.
24.08.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19427 článků)

Babiš chce důchodcům přidat šest tisíc. Schillerová: Neúnosné pro státní rozpočet

 
Čeští důchodci by si mohli pravděpodobně ještě letos polepšit. Otazník však visí nad výší jednorázového příspěvku. Ve hře jsou tři varianty, šest tisíc, pět tisíc nebo čtyři tisíce. Nejvíce by jim dopřáli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), nejméně naopak ministryně financí Alena Schillerová (za hnutí ANO).
24.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19427 článků)

Babiš chce dát důchodcům šest tisíc. Schillerová: Neúnosné pro státní rozpočet

 
Čeští důchodci by si mohli pravděpodobně ještě letos polepšit. Otazník však visí nad výší jednorázového příspěvku. Ve hře jsou tři varianty, šest tisíc, pět tisíc nebo čtyři tisíce. Nejvíce by jim dopřáli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), nejméně naopak ministryně financí Alena Schillerová (za hnutí ANO).
24.08.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19427 článků)

Schillerová pro Blesk: Seniorům chceme dát dárek. Přilepší víc než o tisícovku, kdy?

 
Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) má plné ruce práce s přípravou rozpočtu na příští rok, už teď prý ale ví, že schodek nebude vyšší než letošních astronomických 500 miliard korun. A i když se bude počítat každá koruna, vláda chce dát ještě letos důchodcům jednorázovou platbu vyšší než tisíc korun. Schillerová to řekla v rozhovoru pro Blesk Zprávy a přidala také termín, kdy by senioři mohli slíbené peníze dostat. Řeč přišla ale i na rušení superhrubé mzdy, o které se politici dohadují už několik let.
19.08.2020 05:10 |

podobné články

Schillerová nevěří, že tato vláda stihne důchodovou reformu

 
Současná vláda ANO a ČSSD podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) do dvou let důchodovou reformu neprosadí. Šéfka státní kasy to uvedla v úterý na konferenci k setkání lídrů průmyslu a exportu v Míčovně na Pražském hradě. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) vzkázala, pokud nebude problém na straně ANO, důchodová reforma bude.
10.12.2019 14:55 |

podobné články

Vláda by mohla přidávat důchodcům bez souhlasu Parlamentu. Překonali Paroubka, zlobí se ODS

 
O zvyšování penzí by v budoucnu mohla rozhodovat vláda. Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve středu schválil novelu, která by vládě umožnila zvyšovat penze nad rámec stávajícího zákona. Ročně by tak mohla důchodcům přidávat až o 1,7 procenta více. K normě se staví kriticky ODS. Šéf poslanců Zbyněk Stanjura krok označil za populismus.
17.02.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (286 článků)

Zemědělec a venkovský starosta: Důchodcům se mělo přidat ještě více, jen si to na měsíc zkuste! Lesy nám sežere kůrovec, protože brouci jsou dnes důležitější, než člověk

 
CO NÁM DAL ROK 2018 V příštím roce nás hezké věci nečekají, míní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, bilancujícím letošek, jeden z posledních (ne-li poslední) větší český zemědělec na Tachovsku, starosta Chodského Újezdu Jiří Dufka. S vládou ANO je spokojen, přidávání důchodcům podle něj není populismus, naopak, lidé narozeni před rokem 1950 by si zasloužili ještě víc. To samé také maminky na mateřské dovolené, a hned by společně s podporou státu mladým rodinám byla větší porodnost. Perspektivní stranu vidí ještě v ODS, ostatní se s chutí pustili do bonzování a „nahlašování“ všeho možného třeba i do Bruselu...
01.01.2019 04:50 |

podobné články

Maláčová: Chci od Babiše mít větší podporu

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že by si od premiéra Andreje Babiše přála větší podporu. Babiš Maláčovou veřejně kritizuje za to, že situaci kolem předražené zakázky na informační systém ministerstva nevyřešila. Po včerejším zásahu policie na ministerstvu jsou pro podezření z korupce zadrženi dva lidé, včetně náměstka řízení sekce ekonomické a ICT Jana Baláče. Maláčová za ním ale stojí a Babišovi připomíná, že on sám je obviněný a také nerezignuje, tak ať ctí presumpci neviny i u ostatních.
25.02.2020 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19427 článků)

Maláčová vyjela na Schillerovou za „krádež“ zásluh. Minimální mzda je přes 13 tisíc

 
Mezi ministryněmi Babišovy vlády to občas jiskří. Shodu hledá Jana Maláčová (ČSSD) s Alenou Schillerovou (za ANO) někdy obtížně, jak přiznal i premiér Andrej Babiš (ANO). Nyní se Maláčová na Twitteru ohradila proti hrozící „krádeži“ zásluh za zvýšení minimální mzdy, o kterou usilovala. A proti kterému se Schillerová otevřeně stavěla. Podobné potíže přitom řešila už Sobotkova vláda, kde ANO často „válcovalo“ ČSSD a obratně si přisvojovalo zásluhy nejrůznějšího kalibru. Podle Maláčové však to samé nyní nehrozí. A sází při tom i na pochopení voličů.
03.01.2019 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19427 článků)

StarDance: Maláčová vzala sestru, Schillerová dceru. Jak si v tanci věří Babiš či Petříček?

 
Mezi hosty taneční soutěže StarDance se každou sobotu večer objevují také politici. Jinak tomu nebylo ani při posledním výjimečném díle přesně před týdnem, kdy s hvězdami tančili také handicapovaní na invalidním vozíku. Tanečníci tentokrát předvedli tango a ča-ču. Na charitu tak putovalo přes 15 milionů korun. V hledišti byli tentokrát například vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová s dcerou, nebo ministr dopravy Vladimír Kremlík (oba za ANO) či ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Blesk Zprávy zjišťovaly jejich vzpomínky na taneční i to, zda přispívají na dobročinné účely.
30.11.2019 05:15 |

podobné články

Schillerová a Maláčová pomůžou živnostníkům. Zastavuje se EET. A nejen to...

 
Vláda Andreje Babiše (ANO) se chystá pomoci podnikatelům. Ještě před pár dny sice ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová říkala, že kabinet nepozastaví nástup další vlny EET, ale teď je všechno jinak. EET se zcela zastavuje, a to úplně pro všechny, i když jen na čas. Pomocnou ruku živnostníkům podává také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
23.03.2020 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19427 článků)