Článek

50 nových brigád. NATO se bude „rozšiřovat“

 
NATO se připravuje na zásadní rozšíření svých obranných kapacit v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska. Podle vojenských zdrojů agentury Reuters aliance potřebuje vytvořit 35 až 50 nových brigád, aby úplně implementovala své nové obranné plány. Tento týden se má 32 států NATO setkat na summitu ve Washingtonu při příležitosti 75. výročí.
08.07.2024 12:20 |

podobné články

Podobné články

Letních brigád v Česku je více než v loni, na všechny zájemce se ale nedostane

 
Nabídka letních brigád v ČR proti loňskému roku se zlepšila. bohužel i nadále poptávkastále převyšuje nabídku, proto se na mnoho zájemců o práci nedostane. Nejvíce brigádnických míst nabízejí firmy v Praze. Největší zájem je o brigády v červenci, v srpnu si studenti chtějí užít vydělané peníze. 
08.06.2014 11:40 |

podobné články

RIZIKA letních brigád!

 
Plánujete si o prázdninách přivydělat? Tak si dejte pozor! Hrozí, že různí vykukové si naopak budou chtít vydělat na vás. Aha! nabízí 10 nejčastějších rizik letních brigád.
18.06.2017 17:10 |

podobné články

6 nejlepších letních brigád

 
Léto je na spadnutí a s tím se blíží jak sezóna dovolených, tak i sezóna brigád. Proč se však okrádat o čas a peníze a obojí nespojit? Pokud je vám někdy mezi 16 a 26, nejlepší letní brigády slibují maximalizovat práci a zábavu na jediném místě.
25.06.2018 16:50 |

podobné články

Pokorná Jermanová (ANO): Dárek vlády studentům i seniorům na prázdniny. Minimum brigád

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k významnému omezení brigád pro studenty.
13.06.2024 10:05 |

podobné články

Není nutné rozšiřovat stávající opatření kvůli metanolu, prohlásil Heger

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) vystoupil s novými informacemi po jednání krizového štábu. Počet úmrtí na následky otravy metylalkoholem je stále 18. Za posledních 24 hodin nedošlo k dalšímu úmrtí. Podle Hegera tedy není nutné rozšiřovat stávající opatření. Přibylo ovšem pět nových pacientů.
14.09.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1277 článků)

„My nejsme agresivní, nejsme ve válce s Ruskem.“ NATO vytáhlo proti tomu, co se o něm říká

 
Severoatlantická aliance (NATO) vydala varování, že Rusko proti spojencům a partnerům NATO používá konvenční, kybernetické a hybridní prostředky včetně dezinformací a rozhodla se na nejčastější z nich upozornit. „NATO nenapadlo Gruzii. NATO nenapadlo Ukrajinu. To udělalo Rusko,“ brání se aliance dezinformaci, že byla „agresivní“. S Ruskem se prý snažila o mírovou spolupráci, avšak vše nakonec zmařila Moskva. Vysvětlila také, co je pravdy na tom, že „NATO obkličuje Rusko“ a došlo i na Kosovo či Libyi.
12.01.2024 22:15 |

podobné články

Šéf NATO o členství Ukrajiny: „Není to na stole.“ Rusku poslal vzkaz k chemickým zbraním

 
Severoatlantická aliance musí zajistit, aby se válka nerozšířila mimo Ukrajinu a aby nepřerostla v konflikt mezi NATO a Ruskem. Prohlásil to dnes generální tajemník NATO Jens Stoltenberg před čtvrtečním aliančním summitem. Ten podle šéfa NATO schválí umístění čtyř nových bojových uskupení na východním křídle aliance, a to v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Stoltenberg rovněž řekl, že na stole není případné členství Ukrajiny v NATO.
23.03.2022 16:15 |

podobné články

Šedivý: NATO se neplánuje v dohledné době rozšiřovat

 
Jiří Šedivý, současný velvyslanec České republiky u NATO, bývalý český ministr obrany a náměstek generálního tajemníka NATO, byl hostem autora a moderátora pořadu Edvarda Kožušníka.
02.01.2014 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)

Fialův rozpočet? Tajné. Vojenský historik tuší, co se lidé nemají dozvědět

 
Ministerstvo obrany v současné době odmítá sdělovat informace o početních stavech osob a techniky, nejnověji pak vláda vůbec nechce sdělovat informace o státním rozpočtu. Údajně proto, aby se je nedozvěděl protivník. Vojenský historik Jiří Fidler se tomu směje. Nevěří, že by se informace – jako obvykle – nedostaly ven. Domnívá se, že v případě obrany panují obavy spíše z toho, aby se veřejnost nedozvěděla, „co všechno se v resortu odkloní či prožere“. Fidler reagoval i na ambiciózní plány NATO na výstavbu 35 až 50 nových brigád. Je to záměrně nadhodnocené, má jasno.
13.07.2024 20:05 |

podobné články

Rudý Štěpán o nových elitách. Je tajemný jak hrad v Karpatech, přesto něco pustil

 
VLASTNÍMA OČIMA Probíhá formování nových elit, které nahradí staré struktury. A možná přijde anarchie. Bude to doprovázet světová pohroma v podobě přírodní katastrofy anebo velké války. I proto je třeba se kamarádit s mocnou Čínou. Tak přemýšlí Miroslav Štěpán o české budoucnosti. Na zákaz komunistů, jak o to usiluje část dnešní politické garnitury v případě KSČM, by mu prý stačilo pár brigád.
19.08.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (131 článků)

Rudý Štěpán o nových elitách a přeskupení moci. Budou se dít věci

 
JINÝMA OČIMA Probíhá formování nových elit, které nahradí staré struktury. A možná přijde anarchie. Bude to doprovázet světová pohroma v podobě přírodní katastrofy, anebo velké války. I proto je třeba se kamarádit s mocnou Čínou. Tak přemýšlí Miroslav Štěpán o české budoucnosti. Na zákaz komunistů, jak o to usiluje část dnešní politické garnitury v případě KSČM, by mu prý stačilo pár brigád.
19.08.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (131 článků)

Dukovany se budou rozšiřovat. Připravuje se další blok

 
Jaderná elektrárna Dukovany se má rozšiřovat. A v těchto dnech již začaly na Třebíčsku přípravné práce.
20.10.2010 18:20 |

podobné články

Církve chtějí nadále rozšiřovat počet svých škol. Nikoho v nich však prý nebudou nutit k pobožnosti

 
O téměř dvacet procent se za poslední desetiletí navýšil počet žáků a studentů církevních škol. Církve počítají s jeho dalším nárůstem. Většina z nich totiž hodlá rozšiřovat své vzdělávací a výchovné ústavy a dokonce zakládat další.
22.12.2013 15:37 |

podobné články

„Více odpadků tady nechceme“: Skládka v Ďáblicích se rozšiřovat nebude

 
Skládka v pražských Ďáblicích se rozšiřovat nebude. Rozhodli o tom pražští zastupitelé ve čtvrtek 15. června. Rozšiřování skládky by bylo totiž v rozporu s odpadovým hospodářstvím hlavního města. Provozovatel místa musí navíc do konce roku požádat o prodloužení, jinak o skládku přijde.
16.06.2017 11:05 |

podobné články

Velodrom, multifunkční haly a rozšíření bazénů: Praha schválila strategii rozvoje sportu

 
Pražský magistrát by měl stavět nová sportoviště a rozšiřovat sportovní infrastrukturu pro veřejnost i pro školy. Vyplývá to ze strategie rozvoje sportu do roku 2032, kterou dnes schválili městští radní. Podle radního pro školství a volný čas Víta Šimrala (Piráti) v Praze chybí například velodrom, rozšiřovat by se měly také bazény a stavět multifunkční haly. Dodal, že magistrát nyní připravuje plán prioritních investic, který by měl být hotov v červnu.
26.04.2021 14:35 |

podobné články

Ministr Bartoš: Samosprávy mají zájem rozšiřovat nebo opravovat bytový fond

 
Se svým bytovým fondem není spokojeno 69 % samospráv a zároveň ho 72 % chce rozšiřovat nebo rekonstruovat. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu, který provedlo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR.
06.12.2023 09:25 |

podobné články

Ruský emisar u NATO vyslovil po summitu ve Varšavě vážné varování. NATO by prý nemělo být překvapené, až...

 
„Vedení NATO musí pochopit, že všechny jeho operace povedou k tomu, že my (Rusko) budeme nuceni vytvořit tu rovnováhu sil, která na kontinentu existovala do té doby, než se Severoatlantická aliance rozhodla vytvořit ‚kontra-potenciál‘ na hranicích, které se již staly hranicemi NATO,“ uvedl stálý představitel Ruské federace v NATO Alexander Gruško po svém návratu ze summitu ve Varšavě.
12.07.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (434 článků)

Oleg Rybnikář: Na co je NATO?

 
Zvolený prezident USA Donald Trump vyvolal svým prohlášením o utlumení financování NATO překotné výkřiky bruselské kavárny, včetně její pražské pobočky, na téma NATO, o našich údajných závazcích vůči NATO na financování zbrojení, o údajných závazcích NATO vůči pobaltským zemím a Polsku, o údajném ohrožení naší bezpečnosti, a další kvokání na zcela virtuální témata.
29.11.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků)

Petr Gazdík: V ČR se řada lidí stále dívá na NATO jako na něco, k čemu nepatříme. Netvařme se, že nejsme součástí

 
ROZHOVOR „Pokud jsme součástí NATO, pokládám za přirozené, že spojence podporujeme. Jiná věc je, když v dílčích věcech nesouhlasíme, zda jsme schopni své stanovisko zformulovat a prosadit. Ale řada lidí v ČR se stále na NATO dívá jako na něco, co je vně nás, k čemu nepatříme. A tady bych podtrhl, že v čele vojenské části NATO máme českého generála. Netvařme se, že nejsme součástí NATO,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých.
20.04.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)