Článek

4 perly asijské exotiky: Jihovýchodní Asie láká nadpozemskou přírodou a cenami při zemi!

 
Jihovýchodní Asie, plná kouzelné a bohaté kultury, vynikajícího jídla a snových pláží, získává na oblibě. V zemích mezi Filipínami a Srí Lankou si na své přijdou opravdu všichni. Od dobrodruhů až po milovníky luxusu. Které země patří k těm nejoblíbenějším?
06.12.2017 19:50 |

podobné články

Podobné články

Srdce jihovýchodní Asie

 
Výkladní skříň, perla či srdce Asie. Takovými přídomky bývá označována Malajsie – nádherná tropická země, rozkládající se v samém středu jihovýchodní Asie. Na rozsáhlém území, pokrytém převážně džunglí, vás pod rozpáleným sluncem čeká ojedinělý mix divoké přírody, vyspělých měst i nádherných pláží.
30.06.2011 04:10 |

podobné články

Americké pobřeží ohrožují obří krevety větší než lidské chodidlo

 
Asijské tygří krevety berou americké pobřeží útokem. Nejde přitom jen o jihovýchodní pobřeží, ale také o Mexický záliv, kde se krevety velmi často chytají. Američtí biologové se obávají toho, že asijské protějšky značně sníží čísla svých menších protějšků, které s oblibou pojídají. Asijské tygří krevety se přitom letos v oblasti vyskytují až desetkrát častěji než loni.
28.04.2012 14:50 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Zástupci Evropy a Asie se shodli na systematické eliminaci terorismu

 
Zástupci Evropy a Asie, kteří se ve středu 13. a ve čtvrtek 14. dubna sešli během konference parlamentního partnerství Asie-Evropa (ASEP9), se společně shodli na tom, že Evropa a Asie musí nastavit strategickou spolupráci v boji...
24.04.2016 18:10 |

podobné články

Obama zrušil svou návštěvu Asie. Kvůli krizi rozpočtu

 
Americký prezident Barack Obama zrušil kvůli nouzovému režimu vlády týdenní cestu do jihovýchodní Asie, informoval v prohlášení Bílý dům. Na návštěvě několika asijských zemí měl pobývat od 6. do 12. října a chystal se zde podepsat významnou dohodu o volném obchodu tichomořských zemí. Místo cesty se bude prezident snažit o dosažení dohody s republikány, která by ukončila současnou rozpočtovou krizi ve Spojených státech. Čtvrteční jednání Kongresu však dohodu nepřiblížilo. 
04.10.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2414 článků)

Klastry zemí Visegrádské skupiny obracejí svou pozornost na jihovýchodní Asii

 
Intenzivnější propojení českých, slovenských, polských a maďarských klastrových organizací v rámci Visegrádské skupiny, rozšíření spolupráce se zeměmi Sdružení států jihovýchodní Asie (ASEAN) i konkrétní příklady spolupráce českých a filipínských vysokých škol i firem, to je jen ukázka témat, jimiž se zabývala závěrečná konference projektu V4Clusters.
05.11.2014 19:20 |

podobné články

Zájezdy do exotiky startují: nejlevnější stojí 20 tisíc

 
Hlavní sezona nabídky zájezdů do exotiky začíná právě teď. Letos se bude létat z ČR přímými chartery do dvanácti zemí světa - novinkou jsou Jamajka a Vietnam.
08.09.2010 06:25 |

podobné články

Zelený ráj na pohled: Azory vás uchvátí nadpozemskou přírodou

 
Portugalské souostroví Azory má se svou bujnou vegetací, jezery skrývajícími se ve vulkanických kráterech a koloniemi vorvaňů všechny charakteristiky ráje pro milovníky přírody. Turisté je ale začali objevovat teprve nedávno díky nízkonákladovým společnostem, které sem začaly létat. A s jejich návštěvou byste určitě neměli otálet, jde totiž o ideální místo pro dovolenou v kteroukoli roční dobu.
26.03.2018 11:15 |

podobné články

Zelený ráj na pohled: Azory vás uchvátí nadpozemskou přírodou

 
Portugalské souostroví Azory má se svou bujnou vegetací, jezery skrývajícími se ve vulkanických kráterech a koloniemi vorvaňů všechny charakteristiky ráje pro milovníky přírody. Turisté je ale začali objevovat teprve nedávno díky nízkonákladovým společnostem, které sem začaly létat. A s jejich návštěvou byste určitě neměli otálet, jde totiž o ideální místo pro dovolenou v kteroukoli roční dobu.
27.03.2018 03:15 |

podobné články

Ruská armáda proti celému světu: Tankový biatlon a další perly 'vojenské olympiády'

 
Na vojenském cvičišti Alabino hučí tanky. Stovky diváků na tribunách pocítí tlakovou vlnu. Stroj T-72 s laoskou vlajkou právě vystřelil z děla a smetl terč znázorňující nepřátelské obrněné vozidlo. Za svou zručnost je posádka z jihovýchodní Asie odměněna hlasitým potleskem.
31.07.2017 14:50 |

podobné články

Ve Francii našli masožravku, která likviduje hmyzího predátora z Asie

 
V botanické zahradě v Nantes, ležící na jihozápadě Francie, objevili masožravou rostlinu, která dokáže usmrtit asijské sršně. Nový objev je důležitý hlavně pro včelaře, protože jim asijské sršně dokáží zlikvidovat úly. 
14.08.2015 12:15 |

podobné články

Kráska z Fantoma opery utíká před Vánocemi do exotiky: Doma nebude mít stromeček, dárky ani cukroví

 
Až skončí letošní poslední představení muzikálu Fantom opery, sbalí si kufr a vyráží do exotiky. Představitelka hlavní ženské role Christine Monika Sommerová a její rodina už zrušili Vánoce v Česku před několika lety.
01.12.2014 13:15 |

podobné články

Nejdrzejší česká moderátorka zpráv? Žádná jiná se v podprsence nevystaví a jazyk na vás nevyplázne

 
Z exotiky do exotiky, dalo by se říct... Jen co se modelka a moderátorka Monika Leová  (23) vrátila z dovolené ve Vietnamu, čekalo ji v Praze v pavilonu Botanické zahrady focení s doslova tropickou atmosférou.
18.03.2015 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Monika Leová (251 článků)

Znudění Evropané hledají nové místo k životu. Levné, klidné a se špetkou exotiky

 
Kam zamířit, když se vám už elegantní francouzská riviéra nebo prosluněné španělské okoukaly a přitom chcete zůstat v Evropě? Závan bezpečné exotiky najdete třeba na bulharském venkově, kam se stěhují tisíce Britů.
16.08.2016 18:20 |

podobné články

Východní Asie přivítá nový rok ve znamení majestátního draka

 
Zosobněním majestátnosti, síly a aktivity je v čínské mytologii drak, s nímž je spojován nadcházející čínský nový rok. Letos podle lunárního kalendáře připadá na 23. ledna a jeho nástup bouřlivě oslaví více než půldruhá miliarda obyvatel východní a jihovýchodní Asie.
20.01.2012 16:00 |

podobné články

Trochu jiný nohejbal! Akrobati z Asie mají fantastické smeče

 
Sepak Takraw je míčová hra pocházející z jihovýchodní Asie. Připomíná nohejbal, ale hraje se s proutěným míčem a přes vyšší síť.
29.09.2014 08:20 |

podobné články

Začíná čínský rok psa. Asie bujaře slaví a hlásí: Čekají nás lepší časy

 
Mohutné oslavy probíhají v Číně, na Tchajwanu, ve Vietnamu a dalších zemích jihovýchodní Asie. Tamní obyvatelé vítají nový lunární rok, který začal o půlnoci ze čtvrtka na pátek. Letos je ve znamení psa, který střídá loňského kohouta. Astrologové předpovídají, že nadcházející rok bude hodně jiný v tom dobrém slova smyslu. Pro Asiaty je událost nejvýznamnějším svátkem roku srovnatelným s křesťanskými Vánocemi.
16.02.2018 16:05 |

podobné články

Ministři vnitra a obrany zemí střední a jihovýchodní Evropy jednali ve Vídni

 
Dne 8. února se ve Vídni setkali ministři vnitra a ministři obrany zemí střední a jihovýchodní Evropy s cílem diskutovat o aktuální migrační situaci na západobalkánské trase.
19.02.2017 19:15 |

podobné články

Vtip, nebo seriózní nabídka? Mourinha lákají do Indonésie

 
O fotbalové Indonésii jste toho asi moc neslyšeli. Není se čemu divit. Místní reprezentační výběr figuruje v žebříčku FIFA až na 185. místě, daleko za Lucemburskem, Lichtenštejnskem, Bermudami a dalšími "giganty" zelených trávníků. Ministr sportu Imam Nahrawi si s tím však hlavu neláme a do jihovýchodní Asie láká světoznámá trenérská jména. V hledáčku má i Josého Mourinha a Guuse Hiddinka, kteří se letos prostřídali na lavičce Chelsea Londýn.
10.05.2016 21:50 |

podobné články

Potetované stařenky v Barmě, pestrobarevní Papuánci. Zapomenuté národy ve fotografiích Jana Styblíka

 
Ze své základny v Thajsku Jan Styblík opakovaně navštěvuje země jihovýchodní Asie, ale také třeba Tichomoří. K oblíbeným destinacím českého cestovatele, průvodce a fotografa patří Barma, Vietnam, Kambodža, Laos a Indonésie, kde ho láká poznávání tradičního života původních obyvatel.
28.07.2016 11:05 |

podobné články