Článek

4. dávka schválena. Kvůli omikronu bude Izrael znovu očkovat rizikové

 
Izrael dnes schválil čtvrtou dávku vakcíny proti nemoci covid-19 pro osoby s oslabeným imunitním systémem. Oznámil to koordinátor boje s epidemií z ministerstva zdravotnictví Nachman Aš. Izrael se tak stal první zemí na světě, která ve světle hrozby nakažlivější koronavirové varianty omikron dala druhé posilovací dávce zelenou.
30.12.2021 21:10 |

podobné články

Podobné články

Izrael o Vánocích odstartuje očkování 4. dávkou vakcíny. Ministr: Modlím se kvůli omikronu

 
Izrael začne už v neděli jako první na světě očkovat proti covidu-19 čtvrtou dávkou vakcíny, oznámil ministr zdravotnictví Nican Horovic. Jako první dostanou další posilující dávku v Izraeli lidé nad 60 let, rizikové skupiny či zdravotníci. Informoval o tom server The Times of Israel, podle něhož ale stále podávání čtvrté dávky oficiálně neschválil hlavní koordinátor boje s koronavirem z ministerstva zdravotnictví Nachman Aš. Dnes oznámilo také Chile, že čtvrtou dávku vakcíny začne aplikovat v polovině února.
23.12.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Israel Israel (21 článků)

Vojtěch: Testy budou dál hrazené pro mladší 18 let. A 3. dávka na podzim pro rizikové skupiny

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po čtvrtečním jednání vlády oznámil, že testy na covid budou dál hrazené i v září pro osoby mladší 18 let. Hrazené budou i testy u lidí, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou očkovat. Třetí dávka očkování pak bude primárně pro rizikové skupiny, uvedl Vojtěch. První lidé by se k ním měli dostat pravděpodobně na podzim.
19.08.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Třetí dávka vakcíny na dohled: Izrael se brání deltě, zvažuje přeočkování rizikových skupin

 
Izrael zvažuje, zda začne očkovat starší osoby třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech, a to ještě dříve, než to schválí americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Cílem kroku by přitom bylo zabránit dalšímu šíření nakažlivé mutace delta. Podle agentury Reuters to dnes uvedl představitel izraelského zdravotnictví. Americké a evropské úřady nyní zvažují, zda bude některé rizikové skupiny nutné přeočkovat proti covidu-19.
26.07.2021 21:55 |

podobné články

Epicentrum: Biochemik Trnka o nadvládě nakažlivého omikronu. Stihneme v Česku novou vakcínu a léky?

 
Omikron ovládl Česko. Ve větších městech představuje téměř 80 procent případů nákazy koronavirem. Přestože omikron způsobuje mírnější covid -19 než předchozí varianty, odborníci se obávají možného náporu na nemocnice a vyzývají k urychlenému očkování. Jak nebezpečná je schopnost omikronu prolomit naši imunitu? Stačí pětidenní izolace a karanténa bez ukončení testem? Co nového o působení omikronu v těle víme? Nejen o tom v úterním Epicentru hovořil biochemik Jan Trnka.
11.01.2022 15:00 |

podobné články

Moderna přiznala: Ochrana proti omikronu je po dvou dávkách slabá. Třetí ale zabere, slibuje

 
Americká společnost Moderna v pondělí uvedla, že posilovací dávka její vakcíny proti covidu-19 se při laboratorních testech ukázala jako účinná proti rychle se šířící koronavirové variantě omikron. Připustila však, že klasický dvoudávkový očkovací program poskytuje proti omikronu nízkou ochranu, informovala agentura Reuters.
20.12.2021 13:15 |

podobné články

Hamas se rozmyslel a navrhl příměří, Izrael odmítl

 
Izrael v neděli odmítl návrh palestinckého hnutí Hamas na prodloužení humanitárního příměří. Ještě v sobotu však samotný Izrael navrhoval prodloužit klid zbraní, Hamas však tento návrh ignoroval a zahájil ostřelování . Sedmidenní příměří navrhl také americký ministr zahraničí John Kerry, i to však Izrael odmítl.
27.07.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Klid zbraní v Gaze: Izrael se po dvou dnech bojů domluvil s islamisty na příměří

 
Izrael a radikální palestinská skupina Islámský džihád se dohodly na příměří v Pásmu Gazy a jejím okolí. S odvoláním na mluvčího palestinské skupiny o tom informovala agentura AP. Izrael informaci zatím nepotvrdil. Podle médií příměří začalo platit v 5:30 místního času (4:30 SEČ). Několik hodin před tím zahynulo při izraelském útoku na Pásmo Gazy šest lidí. Bilance útoků proti radikálům v Pásmu Gazy, které Izrael zahájil v úterý, tak stoupla na 32 mrtvých a téměř sto zraněných.
14.11.2019 06:55 |

podobné články

Konzervativní strana: Izrael má právo se bránit

 
Konzervativní strana vyzývá země Evropské unie i EU jako celek, aby byla zastavena jakákoli finanční pomoc palestinským organizacím. * Konzervativní strana odsuzuje veškeré pokusy o bojkot Státu Izrael a vyzývá vlády zemí Západu, aby organizacím, které k takovému bojkotu vyzývají, odmítly jakoukoli veřejnou podporu, předně samozřejmě finanční. * Je třeba přesunout velvyslanectví České republiky ve Státě Izrael do Jeruzaléma. Ostatně soudíme, že je třeba pozvat Stát Izrael do NATO.
19.05.2021 11:40 |

podobné články

Nabídli jsme Válkovi řešení. Normální je nenosit roušky. Doktorka Krátká a start omikronu

 
„Covid pas už v době omikronu nemá vůbec žádný smysl. Infekční může být kdokoliv, tak k čemu je razítko o očkování? K ničemu. Normální je nenosit roušky,“ říká imunoložka Zuzana Krátká k povyku kolem nové varianty covidu-19. „Ministru Válkovi jsme nabídli provedení studie, která zjistí, kolik dětí ve školách již prodělalo covid,“ dodává jménem Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků (SMIS) s tím, že neustálé testování ve školách už také nic neřeší. „Naprostý medicínský nesmysl je očkovat třikrát lidi po prodělané infekci jenom proto, že to nařídili vakcinologové a politici,“ sdělila též doktorka Krátká ParlamentnímListům.cz.
04.01.2022 09:10 |

podobné články

Pětileté děti již od 1. srpna: Pfizerem se Izrael chystá brzy očkovat ty nejzranitelnější

 
Izrael od 1. srpna umožní očkovat proti covidu-19 děti ve věku 5 až 11 let, kterým by při nákaze koronavirem hrozily vážné komplikace, případně i smrt. S odvoláním na izraelské úřady to dnes uvedla agentura AFP.
28.07.2021 22:25 |

podobné články

Třetí dávka očkování je tu: Prvním Čechům posílají zvací SMS. A ministři vakcínu chtějí

 
Téměř 8000 lidí, kteří měli mezi prvními v Česku dokončené očkování proti covidu-19, dnes dostane na svůj mobilní telefon SMS zprávu, že se mohou nechat očkovat třetí dávkou, která má posílit jejich odolnost proti nákaze a vážnému průběhu nemoci. Většinou jsou to zdravotníci nebo senioři, kteří žijí v pobytových zařízeních sociální péče. Do konce září bude mít nárok na další vakcínu asi 40 000 lidí, kteří dostali druhou dávku do konce ledna. Letos se bude moci nechat znovu očkovat více než milion obyvatel. Třetí dávce se nebrání ani ministři Babišovy vlády.
20.09.2021 11:25 |

podobné články

Povinné očkování, třetí dávka, plošný lockdown, zavřené Vánoce... Vojtěch promluvil. Co může přijít?

 
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) chce povinné očkování pro rizikové skupiny; uvedl to v rozhovoru pro Právo. Zdůraznil, že očkování brání těžkému průběhu nemoci. A povinná podle něj zřejmě bude i třetí dávka.
27.11.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Jedna dávka vakcíny stačí, tvrdí čeští lékaři. Bude prý i méně vedlejších příznaků

 
Dvanáct významných lékařů se obrací na veřejnost se svou výzvou. Pirk, Zima, Balík i Höschl. Jde jim o očkování a testy. Prý stačí jedna dávka. „Ušetříme a nebude tolik vedlejších příznaků!“ Přišel s tím údajně Izrael nebo třeba sousední Polsko. Co se týká testování ve školách, cena jednoho pozitivního testu se vyšplhala už na stovky tisíc korun. Podle lékařů je to jen drahé a náročné na organizaci.
15.05.2021 20:30 |

podobné články

Jedna dávka vakcíny stačí, tvrdí čeští lékaři. Bude prý i méně vedlejších příznaků

 
Dvanáct významných lékařů se obrací na veřejnost se svou výzvou. Pirk, Zima, Balík i Höschl. Jde jim o očkování a testy. Prý stačí jedna dávka. „Ušetříme a nebude tolik vedlejších příznaků!“ Přišel s tím údajně Izrael nebo třeba sousední Polsko. Co se týká testování ve školách, cena jednoho pozitivního testu se vyšplhala už na stovky tisíc korun. Podle lékařů je to jen drahé a náročné na organizaci.
16.05.2021 22:11 |

podobné články

Karanténa kvůli omikronu bude mít výjimky, Válek povolal Rakušana. A co další opatření?

 
Kvůli počínající vlně varianty koronaviru omikron vláda chystá úpravy některých opatření. Ministerstvo vnitra má vybrat oblasti kritické infrastruktury nezbytné pro chod státu, kde by mohli chodit do práce i lidé, kteří se dostanou do karantény. Týkat se to bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) také pracovníků v sociálních službách, školství či zdravotnictví. Novinářům v pátek po jednání se zástupci zaměstnavatelů a Hospodářské komory Válek řekl, že očekává výrazný nástup vlny omikronu zhruba od 16. ledna a opět poleví ve druhé polovině února. Pořadatelé také mají sami navrhnout, jaká další opatření by ještě jejich akce unesly.
07.01.2022 18:50 |

podobné články

3. dávka a mixování: Viroložka Tachezy řekla, zda je po AstraZenece vhodná jiná vakcína

 
Od 20. září začne Česko očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19. Doporučeno je očkování zejména lidem, kterým hrozí při nákaze vyšší riziko, tedy starším 60 let a chronicky nemocným. Posilující dávky budou jen mRNA vakcínami od firem Pfizer/BioNTech a Moderna, dostanou je i zájemci, kteří byli dříve očkovaní vektorovou vakcínou Astra Zeneca nebo jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Blesk Zprávy se zeptali viroložky RNDr. Ruth Tachezy a členky Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) , zda je vůbec možné kombinovat vakcíny a zda nás případně čeká čtvrtá dávka.
01.09.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (398 článků)

Šéf Pfizeru: Kvůli omikronu bude čtvrtá dávka nejspíš potřeba dříve

 
Generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla připustil, že kvůli nové variantě koronaviru omikron, budou lidé nejspíše potřebovat čtvrtou dávku vakcíny dříve, než se očekávalo. „Až uvidíme konkrétní údaje, bude jasno, zda je omikron dobře pokryt třetí dávkou a na jak dlouho,“ uvedl Bourla s tím, že se původně počítalo se čtvrtou dávkou po 12 měsících, ale možná to bude dříve.
09.12.2021 16:50 |

podobné články

Čtvrtá dávka vakcíny. Válek je pro přeočkovat rizikové skupin lidí před další vlnou covidu-19

 
Rizikové skupiny obyvatel by před další vlnou koronavirové infekce očekávanou letos na podzim měly být přeočkované proti nemoci covid-19, řekl dnes český ministr zdravotnictví Vlastimil Válek po schůzce se svým slovenským kolegou Vladimírem Lengvarským.
02.05.2022 18:45 |

podobné články

Bez třetí dávky do hospody leda s testem: Němci mění pravidla, koho se karanténa už netýká?

 
Německo kvůli koronavirové variantě omikron zkrátí dobu karantény, zdravotníci a další důležité profese ji budou moci s PCR testem opustit již po pěti dnech, ostatní s testem po sedmi. V pátek se na tom dohodl kancléř Olaf Scholz s premiéry spolkových zemí. Doposud se kvůli omikronu vyžadovala dvoutýdenní karanténa, podle expertů by ale očekávané rychlé šíření omikronu mohlo ohrozit chod země. Nově se navíc očkovaní v Německu dostanou do restaurací a hospod jen s posilující dávkou, v opačném případě budou potřebovat dodatečný test stejně jako ti, co nemoc covid-19 překonali. Neočkovaní se žádných zmírnění restrikcí podle očekávání nedočkali.
07.01.2022 20:25 |

podobné články