Článek

2,3 milionu lidí na pochodu! Uniklý dokument z Izraele popisuje plán na vysídlení Palestinců do Evropy

 
Uniklý dokument izraelského ministerstva zpravodajských služeb popisuje plán na vyhnání 2,3 milionu Palestinců z Pásma Gazy na Sinajský poloostrov a následné přesídlení části z nich do Evropy. Palestinští uprchlíci mají podle izraelského plánu zamířit mimo jiné do Španělska a Řecka. Bývalý náměstek ředitele Mosadu zase navrhl vysídlené palestinské obyvatelstvo rozptýlit do 100 zemí světa, z nichž každá by přijala 25 tisíc běženců. Analytici se obávají opakování migrační vlny z roku 2015. Izraelská nezisková organizace IsraAID tehdy pomáhala běžencům prchajícím z Blízkého východu do Evropy, zatímco samotný Stát Izrael uprchlíky přijímat odmítal. V té samé době Izrael podle deníku The Jerusalem Post poskytoval lékařskou pomoc zraněným teroristům z Al-Káidy bojujícím v syrské občanské válce proti prezidentu Asadovi.
11.11.2023 10:10 |

podobné články

Podobné články

Izraelská armáda střílela při protestu Palestinců ostrými náboji, jeden zemřel

 
Izraelští vojáci při pátečních palestinských protestech na hranici mezi Izraelem a Pásmem Gazy postřelili 30 Palestinců. Podle ministerstva zdravotnictví v Gaze bylo při protestu zraněno už nejméně 528 Palestinců, někteří z nich se například nadýchali slzného plynu. Postřelených je podle tohoto zdroje 122. Páteční události na hranici Gazy jsou třetím protestem v řadě, při minulých dvou protestech přišlo o život přes 30 Palestinců. Smyslem organizovaných protestů je návrat Palestinců na jejich někdejší území a ukončení izraelské blokády pásma.
13.04.2018 18:05 |

podobné články

Palestina po boku Izraele a nedělitelný Jeruzalém. Trump sklidil za mírový plán bouři

 
Donald Trump představil mírový plán pro Blízký východ, který podle něj nabízí realistické řešení v podobě dvou států, tedy vznik nezávislé Palestiny po boku Izraele. Americký prezident ale zároveň řekl, že Jeruzalém zůstane nedělitelným hlavním městem Izraele, což odporuje palestinským představám. Posléze doplnil, že palestinské hlavní město má být ve východním Jeruzalému, a dodal, že USA tam otevřou velvyslanectví. Podle Trumpa je to poprvé, co Izrael souhlasil se zveřejněním návrhu izraelsko-palestinského mírového plánu. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu plán uvítal, předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás se naopak nechal slyšet, že práva Palestinců nejsou na prodej.
28.01.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Dokáže to EU oddělit? Humanitární podporu Palestinců neukončí, Hamásu ale nic nedá

 
Evropská unie neukončí humanitární podporu Palestinců, podrobně však přehodnotí veškerou finanční pomoc směřovanou do Palestiny.  Prohlásila  to dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž žádné peníze nikdy nedostane radikální hnutí Hamás stojící za bezprecedentním sobotním teroristickým útokem na jih Izraele. Útok Hamásu byl válečným aktem a evropský blok plně podporuje právo Izraele na vlastní obranu, dodala.
11.10.2023 14:00 |

podobné články

Britská vláda se slepě řítí vpřed. Plán brexitu nemá, tvrdí uniklý dokument

 
Britská zpravodajská stanice BBC a deník The Times zveřejnily uniklý dokument, v němž se uvádí, že britská vláda nemá žádný celkový plán pro chystaný odchod z Evropské unie a kvůli rozporům uvnitř kabinetu se na něm nedokáže shodnout dříve než za půl roku. Mluvčí vlády ale popřel, že by údajné interní sdělení, připravené pro vládu nejmenovaným poradcem, bylo pravé. BBC s odvoláním na vládní zdroj uvedla, že jde o nevyžádanou zprávu jedné poradenské firmy.
15.11.2016 14:35 |

podobné články

Amerika uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele, oznámil Trump! Palestinci v ulicích pálí vlajky USA

 
Drsnou reakci vyvolalo středeční oznámení prezidenta Donalda Trumpa (71), že Spojené státy uznají Jeruzalém za hlavní město Izraele. Do ulic vyšly stovky Palestinců s přeškrtlými fotkami Trumpovy tváře. Řada z nich pálí vlajky USA a Izraele.
06.12.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Sudetští Němci obviňují Klause z překrucování historie

 
Předseda sdružení Němců, kteří byli po válce vysídleni ze zemí střední a východní Evropy a nyní žijí v Rakousku, Rudolf Reimann v úterý obvinil českého prezidenta Václava Klause z překrucování dějin. Klaus v neděli na tryzně na paměť obětí nacismu v Terezíně podtrhl rozdíl mezi státně plánovaným a systematicky uskutečňovaným vražděním ze strany nacistů, včetně jejich příprav na likvidaci českého národa, a individuálními zločiny Čechů na sudetských Němcích. Podle Reimanna, kterého cituje agentura APA, však bylo násilí na sudetských Němcích státně organizováno, zejména následné vysídlení.
17.05.2011 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11032 článků)

Slzným plynem rozháněla policie odpůrce pochodu Dělnické mládeže

 
Tvrdou potyčkou mezi policií a účastníky blokády skončil pokus zastavit pochod Dělnické mládeže na Moravském náměstí v Brně. Policie použila slzný plyn. Lidé si ho pak vyplachovali z očí, mnozí utržili modřiny. Po zásahu policie se méně početnému pochodu Dělnické mládeže podařilo projít Kolištěm a vrátit se na původně plánovanou trasu pochodu. Proti pochodu 200 příznivců Dělnické mládeže, která je označována za extremistickou organizaci, se postavilo asi 1 500 lidí.
01.05.2015 17:55 |

podobné články

Tisícové demonstrace v Íránu na podporu Palestinců

 
Desetitisíce lidí se dnes shromáždily v Teheránu a v řadě dalších íránských měst k manifestacím u příležitosti Dne Jeruzaléma, organizovaným režimem na podporu Palestinců. Provolávají nepřátelská hesla na adresu Izraele a USA.
03.09.2010 11:25 |

podobné články

Izrael předal těla 23 Palestinců zabitých při útocích na Izraelce

 
Izrael předal rodinným příslušníkům těla 23 Palestinců, kteří byli zabiti příslušníky bezpečnostních sil při odrážení útoků na Izraelce. Informovala o tom agentura AFP, podle níž jde ze strany Izraele o vstřícné gesto, které má zmírnit napětí ve vztazích s Palestinou. Při násilnostech mezi Palestinci a Izraelci zemřelo od loňského podzimu na 150 lidí.
02.01.2016 06:05 |

podobné články

Obrázek na facebooku poslance ODS vyzýval k vysídlení Romů

 
Poslanec Jiří Šulc (ODS) měl na facebooku fotografii, která vyzývala k vysídlení českých Romů na Haiti. Obrázek visel na stránce údajně déle než rok. Šulc přitom tvrdí, že o něm nic neví. Poté, co ho na něj Česká televize upozornila, fotografii z profilu odstranil.
19.05.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (46 článků)

Poslanec ODS měl na Facebooku výzvu k vysídlení Romů

 
Poslanec Jiří Šulc (ODS) měl na facebooku fotografii s výzvou k vysídlení českých Romů na Haiti. Uvedla to dnes Česká televize s tím, že obrázek visel na stránce víc než rok. Šulc tvrdí, že o něm nic neví. Poté, co ho na něj Česká televize upozornila, fotografii z profilu odstranil.
19.05.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (46 článků)

Poslanec ODS vyzýval na Facebooku k vysídlení Romů na Haiti

 
Poslanec a bývalý hejtman Jiří Šulc (ODS) měl na facebooku fotografii s výzvou k vysídlení českých Romů na Haiti. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize s tím, že obrázek visel na stránce víc než rok. Šulc tvrdí, že o něm nic neví.
19.05.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (46 článků)

Posselt: O vysídlení sudetských Němců se musí mluvit

 
Podle nejvyššího představitele Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernarda Posselta je nutné, aby se hovořilo o vysídlení sudetských Němců z poválečného Československa a podobná situace se už nikdy neopakovala. Posselt to řekl ve svém projevu na 66. sudetoněmeckém sjezdu v Augsburgu.  
24.05.2015 13:51 |

podobné články

Potomek selského rodu z Chroustova má nárok na rehabilitaci za vysídlení

 
Nárok na soudní rehabilitaci za násilné vysídlení získal Václav Šedivý, který je potomkem selského rodu z Chroustova u Miletína na Jičínsku. Jeho rodina byla v roce 1953 v rámci tzv. rozkulačování venkova vystěhována z rodinného statku. V pondělí o tom pravomocně rozhodl Okresní soud v Jičíně.
23.02.2016 10:55 |

podobné články

Akce Kulak: Exčlenovi národního výboru hrozí vězení za vysídlení 2 rodin

 
Státní zástupkyně obžalovala muže za to, že v roce 1953 hlasoval pro nucené vysídlení dvou rodin v rámci akce Kulak. Bývalému členovi komise u okresního národního výboru Praha-východ hrozí v případě prokázání viny tři až deset let vězení, sdělil mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný.
31.01.2017 20:15 |

podobné články

Češi lžou, udeřil Tomáš Krystlík

 
Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík, který se dlouhodobě zaměřuje na otázku československých dějin a speciálně českoněmeckých vztahů, včetně poválečného vysídlení Němců z pohraničí, napsal na web ParlamentníchListů.cz pojednání o tom, že prý vysídlení Němců nepřišlo na podnět západních spojenců. Ti to prý prezidentu Benešovi dokonce rozmlouvali.
17.07.2018 13:55 |

podobné články

Nucené vysídlení a politické procesy. To Ukrajina udělá s dobytým Krymem

 
MONITORING Co bude s Krymem, pokud ho Ukrajinci osvobodí? Tuto otázku si neklade jen reportér ČT Andreas Papadopulos. Stálá zástupkyně prezidenta Ukrajiny v Autonomní republice Krym Tamila Taševová na ni odpovídala magazínu Newsweek. Masové deportace se prý nechystají, ale k „nucenému vysídlení“ dojde. Od roku 2014 totiž na Krym přibylo něco mezi 500 a 800 tisíci Rusů.
18.07.2023 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andreas Andreas (29 článků)

Domovy v Pásmu Gazy kvůli izraelským útokům opustilo podle OSN přes 423 000 lidí

 
Své domovy v Pásmu Gazy kvůli izraelským útokům opustilo podle OSN přes 423 000 lidí. Izrael na úzké pásmo, v němž žije kolem 2,3 milionu Palestinců, útočí v odvetě za víkendové masakry ozbrojenců z Hamásu, které připravily o život na 1300 lidí. Izraelské ostřelování a nálety na Pásmo Gazy, odkud radikálové z palestinského hnutí Hamás útočili, o život připravily více než 1500 Palestinců, včetně 500 dětí. Zraněno bylo přes 6600 lidí.
13.10.2023 09:00 |

podobné články

Šok! Trumpův velký plán pro Palestinu. Jeruzalém pro Izrael. Hamás už zuří

 
Americký prezident Donald Trump v úterý představil světu svůj mírový plán pro Blízký východ v podobě dvou států – navrhl nezávislý palestinský stát po boku Izraele. Uvedl také, že Palestinci se musejí vzdát terorismu a Jeruzalém by měl zůstat nerozdělený. Palestinská islamistická skupina Hamás označila Trumpovu mírovou dohodu za „nesmysl“, uvedla agentura Reuters. Proti plánu se bouří i tisíce Palestinců v Gaze.
28.01.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)