Článek

20 let seděl za dvojnásobnou vraždu: Soud osvobodil Roberta „Psycho“ Tempela! Má to ale háček

 
Pražský vrchní soud ve čtvrtek pravomocně osvobodil Roberta Tempela viněného z dvojnásobné vraždy spáchané v roce 2001 na Sokolovsku. Odsuzující verdikty, které  poslaly muže na doživotí do vězení, zrušil letos v červenci Ústavní soud. Tempel vinu roky odmítá. Ve vězení ale setrvává.
14.10.2021 12:00 |

podobné články

Podobné články

Tempel neoprávněně seděl 20 let za dvojnásobnou vraždu: Musí na svobodu! Rozhodl Ústavní soud

 
Měl si odpykat doživotí a 20 let seděl za dvojnásobnou vraždu. Po dlouhé době ale přišel zásadní průlom v případu Roberta Tempela. Soud ho pravomocně osvobodil. Tempel svou vinu roky odmítal a všemi možnými způsoby se snažil dokázat, že má pravdu. I když se mu to povedlo a jeho doživotí bylo zrušeno, zůstal nadále ve vězení. Podle mínění českých soudů si měl totiž odpykat zbytek z předešlého trestu. Ústavní soud teď rozhodl, že musí být propuštěn. Kdy se dostane na svobodu?
19.10.2021 14:35 |

podobné články

Nejvyšší soud zamítl stížnost údajného vraha Tempela na údajnou podjatost

 
Nejvyšší soud (NS) zamítl stížnost údajného dvojnásobného vraha Roberta Tempela na podjatost Vrchního soudu v Praze. Pražský soud opakovaně zrušil zprošťující rozsudky nad Tempelem.
15.03.2010 10:15 |

podobné články

Byl tak opilý, že nevěděl, co dělá: Soud osvobodil Uzbeka viněného z pokusu o dvojnásobnou vraždu

 
Soud osvobodil Uzbeka Chusana Bobajeva, který podle obžaloby spáchal před třemi lety pokus o dvojnásobnou vraždu v Praze na Žižkově. Nařídil také jeho propuštění z vazby. Soud sice nepopřel, že Bobajev skutek spáchal, v době činu se ale prý nacházel ve stavu tzv. patické opilosti, a byl tedy nepříčetný. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně se na místě odvolala. Podala také stížnost proti propuštění Bobajeva z vazby.
04.04.2016 16:10 |

podobné články

Zvrat v případu doživotně odsouzeného Roberta Tempela: Dostane odškodnění a novou šanci

 
Doživotně odsouzený vrah Robert Tempel, zvaný „Psycho“, dostane naději na obnovu soudního projednání své věci a také statisícové odškodnění. Rozhodl o tom Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Muž, který si odpykává výjimečný trest za dvojnásobnou vraždu, má nyní znovu naději na opětovné projednání svého případu.
25.06.2020 17:15 |

podobné články

Nevinný muž seděl 30 let v cele smrti. Za dvojnásobnou vraždu

 
Američan Ray Hinton seděl téměř 30 let v cele smrti poté, co byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu. Soud jej však nyní označil za nevinného. Hintonovi je 58 let, ve vězení skončil jako 29letý. A teď opět okusil, jak chutná svoboda.
03.04.2015 20:00 |

podobné články

Vrah „Psycho“ Tempel prý neměl spravedlivý proces: Česku mu musí zaplatit tučné odškodné!

 
Červnové rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva pořádně naštvalo českou vládu. Nesmířila se s tím, že měla Česká republika údajně porušit práva doživotně odsouzeného vraha Roberta „Psycho“ Tempela. Vládní zmocněnec proto požádal o přezkoumání věci velký soudní senát. Tempel zabil v roce 2001 dva muže kvůli penězům za automobil.
06.10.2020 16:00 |

podobné články

Robert Tempel je venku z věznice Bělušice: Svoboda po 20 letech!

 
Okresní soud v Sokolově ve středu ráno rozhodl o propuštění Roberta Tempela, který po zrušení doživotí za dvojnásobnou vraždu na Sokolovsku zůstával ve vězení kvůli dřívějšímu trestu. Sdělila to mluvčí sokolovského soudu Gabriela Siegelová. Ze zprávy o propuštění se radoval, těší se na rodinu a manželku. Byl propuštěn ve středu po deváté hodině ranní.
20.10.2021 08:40 |

podobné články

Doživotně odsouzený Robert Tempel uspěl u Ústavního soudu: Pustí ho z vězení?

 
Ústavní soud ve čtvrtek odpoledne vyhověl doživotně odsouzenému Robertu Tempelovi zvanému „Psycho“. Ten si odpykává trest za vraždu dvou mužů na lesním parkovišti u Hruškové na Sokolovsku v roce 2001. Po zásahu Štrasburku vrátil kauzu vrchnímu soudu. Podle advokáta nejsou splněny podmínky pro další držení Tempela ve vězení. Na nový proces by podle něj měl čekat na svobodě.
29.07.2021 14:00 |

podobné články

Muž si odseděl 37 let za dvojnásobnou vraždu: Byl nevinný!

 
Američan Joseph Sledge byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Odseděl si 37 let trestu a je mu už 70 let. Porota však nyní případ přezkoumala a zjistila, že ve vězení seděl nevinný člověk. Má nárok na odškodnění ve výši 750 tisíc dolarů, to je se současným kurzem přibližně 18,6 milionů korun. Ztracený život mu ale ani taková suma nevrátí.
24.01.2015 19:41 |

podobné články

Vinili ji, že zabila své novorozené dítě: Soud ji osvobodil

 
Krajský soud v Olomouci osvobodil osmadvacetiletou ženu, která byla obžalována kvůli úmrtí novorozence na ubytovně v Přerově. Státní zástupkyně ji vinila z vraždy dítěte a požadovala 16 let vězení, podle soudu ale nebyly předloženy jednoznačné důkazy, že novorozenec se v pokoji ubytovny udusil vinou ženy. Za vraždu jí u soudu původně hrozilo 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
30.06.2016 16:05 |

podobné články

Za dvojnásobnou vraždu si muž odsedí přes 24 let

 
Vrchní soud v Praze uložil za dvojnásobnou vraždu Antonínu Hajnému definitivní výjimečný trest 24 let a čtyři měsíce. Snížil tak rozsudek libereckého soudu, který jej poslal do vězení na 25 let.
08.09.2009 13:35 |

podobné články

Americký soud osvobodil muže po 40 letech na samotce

 
Americký soud osvobodil muže, který strávil 40 let na samotce za vraždu, kterou nespáchal. Jde o posledního odsouzeného v případu tzv. „Angolské trojky“, na který dlouhá léta upozorňovaly organizace hájící lidská práva. 
09.06.2015 12:26 |

podobné články

Za dvojnásobnou vraždu Ukrajinec dostal 18 let: Dvěma krajanům zasadil 26 ran nožem!

 
Za loňskou dvojnásobnou vraždu poslal soud v Pardubicích Ukrajince Maksyma A. na 18 let do vězení. Vyhostil jej také na dobu neurčitou z Česka. Rozsudek není pravomocný, Ukrajinec se proti němu na místě odvolal. Zůstává ve vazbě.
15.04.2020 18:00 |

podobné články

Spolek Šalamoun: Jak to, že není vichřice v České republice?

 
Dne 25. 6. 2020 vynesl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku průlomový rozsudek proti České republice ve věci Roberta Tempela. Česká Vláda to nevzdala a pokusila se obrátit na Velký senát. Neuspěla.
23.11.2020 21:45 |

podobné články

Americký soud osvobodil muže z cely smrti. Strávil v ní 30 let

 
Třicet let za dvojnásobnou vraždu strávil v cele smrti Američan, než ho soud uznal za nevinného. Osmapadesátiletý Ray Hinton ze státu Alabama byl v pátek propuštěn na svobodu.
03.04.2015 16:36 |

podobné články

Soud osvobodil přerovského exprimátora Lajtocha. Měl podmínku za zakázku města

 
Bývalého přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a jeho pět kolegů, kteří byli obžalováni kvůli stavebním zakázkám ve městě, soud osvobodil. Předešlé dva rozsudky, jimiž všechny aktéry Okresní soud v Olomouci potrestal podmíněnými tresty a zákazem výkonu funkce, vždy krajský soud v neveřejném jednání zrušil.
31.05.2016 11:05 |

podobné články

ZVRAT! Soud OSVOBODIL mladou americkou studentku viněnou z VRAŽDY!

 
Odvolací soud v italském městě Perugia v pondělí večer osvobodil čtyřiadvacetiletou Američanku Amandu Knoxovou, která byla odsouzena k 26 letům vězení za vraždu britské studentky. Informuje o tom televize Sky News.
03.10.2011 15:05 |

podobné články

Přemysla a Hanu měl zabít kvůli vile v Bubenči: Pro Tomáše Fialu chce žalobkyně 30 let vězení

 
Státní zástupkyně Jana Murínová dnes navrhla soudu, aby čtyřiadvacetiletému Tomáši Fialovi uložil třicetiletý trest vězení za dvojnásobnou vraždu. Mladík podle ní zabil partnerský pár z Prahy kvůli historické vile v Bubenči za několik desítek milionů korun, kterou chtěl spolu se svým vrstevníkem Jiřím Nehybou podvodem získat. Mladý muž obvinění odmítá. Pro Nehybu žádá žalobkyně pětileté vězení a peněžitý trest 10,5 milionu korun za pokus o podvod. Oba advokáti chtějí, aby soud jejich klienty osvobodil. Mladíci budou svá poslední slova pronášet v pátek. Soud pak pravděpodobně vynese i rozsudek.
07.01.2021 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fiala (202 článků) , Jan Fiala (146 článků) , Jan Fiala (146 článků) , Jiří Fiala (202 článků)

Muž chtěl v Aši zabíjet sekerou kvůli historické zbrani, obvinili ho z pokusu o dvojnásobnou vraždu

 
Z pokusu o dvojnásobnou vraždu obvinili kriminalisté v Karlovarském kraji dvacetiletého muže, který je podezřelý z pátečního útoku na poštovního doručovatele a jeho přítelkyni v Aši. Podle policie je napadl úmyslně sečnou zbraní, přičemž chtěl získat majetkový prospěch. Soud ho poslal do vazby.
22.12.2019 14:30 |

podobné články