Článek

19 zraněných při neštěstí ve Kdyni: Může za to tráva? Strojvůdce prý brzdil, dokonce pískoval

 
Neštěstím skončila ve středu ráno jízda motoráku ve Kdyni na Domažlicku. Strojvedoucí se v zastávce snažil brzdit, dokonce i pískoval, ale vlak přesto klouzal po kolejích jak po másle. Někteří spekulují, že je na vině trávou zarostlá trať. Za nádražím se srazil s lokomotivou a vykolejil. Zranilo se 19 lidí, čtyři těžce poraněné transportovaly armádní vrtulníky do nemocnic.
09.09.2020 16:30 |

podobné články

Podobné články

Motorák se srazil s lokomotivou!

 
Takový příjezd motoráku na nádraží ve Kdyni na Domažlicku nikdo z 18 cestujících rozhodně včera nečekal. Strojvedoucí ve stanici brzdil, pískoval kola, ale vlak i tak projel zastávkou a srazil se s lokomotivou.
10.09.2020 05:10 |

podobné články

Srážka vlaků v Kdyni: 19 zraněných! Zaklíněného strojvedoucího vytahovali hasiči

 
V železniční stanici ve Kdyni na Domažlicku se srazil osobní vlak a diagnostická železniční soustava. Na místě bylo 19 zraněných. Podle plzeňských hasičů zůstal ve vlaku zaklíněný strojvedoucí. Armádní vrtulníky rozvezly do nemocnic v Plzni a Praze čtyři zraněné.
09.09.2020 08:25 |

podobné články

Železniční neštěstí v Kdyni: Motorák letěl vzduchem 10 metrů! Po kolejích klouzal jako po másle

 
Otřesný zážitek, který stále vidí před očima, a totální bezmoc. Tak popsal jeden ze dvou strojvůdců lokotraktoru středeční srážku s motorákem v Kdyni na Domažlicku. Strojvůdci osobního vlaku vysekl poklonu a potvrdil, že se snažil soupravu, kde se nakonec zranilo 19 lidí, ubrzdit. Ta ale neovladatelně poskakovala po kolejích…
11.09.2020 11:15 |

podobné články

V Brně se srazila lokomotiva s vlakem. Strojvůdce je zraněný

 
Na brněnském hlavním nádraží se dnes ráno bočně srazil vlak bez cestujících s posunující lokomotivou. Strojvůdce vlaku projel návěstidlo a jeho lokomotiva vykolejila, strojvůdce samostatně posunující lokomotivy se zranil, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Škoda činí asi tři miliony korun.
25.06.2016 09:45 |

podobné články

Plzeňský kraj vybral nej památku: Poslední měšťanský dům v Kdyni a mariánský sloup v Úterý

 
Nejzdařileji obnovené památky v Plzeňském kraji se letos poprvé rozhodlo ocenit hejtmanství. O hlavních cenách rozhodovala odborná porota, »svoji« památku si zvolila i veřejnost. U odborníků vyhrál opravený měšťanský dům ve Kdyni a mariánský sloup v Úterý. Veřejnost vybrala sochu sv. Jana Nepomuckého v Dobřívě na Rokycansku a kostel Panny Marie Sněžné v Rokycanech.
08.12.2017 10:45 |

podobné články

Lupič (38) ve Kdyni šel do banky pro peníze s nožem v ruce: Do hodiny seděl v policejní cele

 
Chvíle hrůzy zažila pokladní banky ve Kdyni na Domažlicku. K přepážce, za kterou seděla, přišel muž s nožem v ruce a chtěl po ní vydat peníze. Žena mu raději hotovost naskládala do igelitky. Policisté pak lupiče zanedlouho dopadli, hrozí mu až desetiletý trest.
16.02.2018 15:50 |

podobné články

Správa železnic: V Kdyni na Domažlicku se srazil osobní vlak se služebním

 
Na nádraží v Kdyni na Domažlicku se dnes krátce po sedmé hodině ráno srazil osobní vlak jedoucí z Klatov do Domažlic s železniční diagnostickou soupravou tvořenou lokomotivou a měřicím vozem.
09.09.2020 16:20 |

podobné články

Nehodu gripenu v Čáslavi způsobil pilot: Brzdil i akceleroval zároveň

 
Nehodu gripenu maďarské armády při cvičení v Čáslavi způsobil jednoznačně pilot. Tvrdí to maďarský zpravodajský server Index.hu s odvoláním na vojenský zdroj, podle něhož bylo příčinou havárie to, že velitel stroje během přistávacího manévru současně brzdil i akceleroval, a proto se mu nepodařilo včas zastavit.
25.06.2015 20:50 |

podobné články

V Ústí vykolejil vlak, strojvůdce nepřežil. Zraněných je 11

 
V Ústí nad Labem v pondělí odpoledne vykolejil osobní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce, 11 lidí je zraněno. Řekl to mluvčí hasičů v Ústeckém kraji Lukáš Marvan.
28.06.2010 19:05 |

podobné články

Žantovský v ráži: Vzpoura uprchlíků v Bělé dokazuje jediné. A pane Sobotko, kolik jste přispěl na zraněného strojvůdce?

 
TÝDEN V MÉDIÍCH V dalším ze sporů mezi prezidentem Milošem Zemanem a předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou se podle Petra Žantovského znovu ukázalo, jak mnozí z novinářů naskakují na premiérova vyjádření pro média. Přitom by se ho měli ptát mimo jiné na to, kolik přispěl na protézu pro strojvůdce zraněného při neštěstí u Studénky, když už se o něj nepostará stát, který ovšem má peníze pro migranty, co nikdy v minulosti ani minutou práce nepřispěli na Českou republiku.
01.08.2015 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Miloš Zeman (24966 článků)

Rath brzdil zakázky ve Slaném: Korupce?

 
Zadržený poslanec David Rath možná ovlivňoval i další rozdělování dotací ve Středočeském kraji. Starosta Slaného Ivo Roubík řekl serveru Lidovky.cz, že v městské nemocnici mohlo jít o korupci, když Rath brzdil několik projektů kvůli údajně vysoké ceně dotace.
29.05.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4582 článků)

Otřesný zážitek cestujících z vlaku u Českého Brodu: Jeden proletěl vagonem a zastavil až hlavou o kabinu

 
V úterý ve večerních hodinách došlo k tragické nehodě v Českém Brodu. Strojvůdce osobního vlaku měl projet návěstidlo Stůj a narazil do dalšího vlaku. Srážka si vyžádala přes 30 zraněných a jednoho mrtvého, podle dostupných informací by mělo jít právě o onoho strojvůdce. Na sociálních sítích se objevil příběh jednoho z cestujících...
15.07.2020 14:20 |

podobné články

Vlakové neštěstí v New Yorku: 4 mrtví, strojvůdce spal a skoro třikrát překročil rychlost!

 
Strojvůdce William Rockefeller (46), který v neděli v New Yorku vykolejil s příměstským vlakem plným lidí, překročil téměř třikrát rychlost! Místo povolených 50 km/h se do zatáčky vřítil rychlostí 132 km/h! Zemřeli čtyři lidé a vyšetřovatelé už vědí proč: mašinfíra spal!
05.12.2013 12:10 |

podobné články

Strojvůdce na Berounsku brzdil, mrtvý mladík ležel na trati

 
Tělo muže zahlédl v sobotu večer strojvedoucí projíždějícího vlaku mezi Srbskem a Karlštejnem na Berounsku.
25.07.2010 10:30 |

podobné články

Strojvůdce vlaku smrti promluvil! Co řekl soudci o okamžiku, po němž zemřelo 79 lidí?

 
Veškerá vina zřejmě padne na hlavu strojvedoucího vlaku smrti. Vyplývá to i z jeho výpovědi před vyšetřujícím soudcem. Francisco José Garzón přiznal, že sice brzdil ale pozdě!
31.07.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: José José (304 článků)

Smrt Ivety Bartošové byla vražda a s Rychtářem se na ní asi podílel strojvůdce vlaku, tvrdí Macura

 
Zdeněk Macura  (40) vždy upozorňoval na možnost, že jednou Iveta Bartošová  (✝48) zemře, a to násilnou smrtí, protože ji prý zavraždí její manžel Josef Rychtář  (56) . Po skutečném skonu zpěvačky, která podle všeho spáchala sebevraždu, se proto nechce smířit s možností, že by ukončila život dobrovolně. Teď policii ukázal na strojvůdce vlaku, pod nějž Iveta skočila. Prý by mohl být do možné vraždy zapletený!
20.05.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6838 článků) , Josef Rychtář (1365 článků) , Zdeněk Macura (142 článků)

Strojvůdce vlaku, který havaroval v Bronxu, na okamžik usnul

 
Strojvůdce vlaku, po jehož nedělním vykolejení v New Yorku zemřeli čtyři lidé, prý před nehodou přemohla dřímota. Na jak dlouhou dobu při řízení usnul, není podle Bottalica jasné. Krevní zkouška podle agentury Reuters vyloučila, že by byl muž pod vlivem alkoholu. 
04.12.2013 08:40 |

podobné články

Při srážce švýcarských vlaků přišel o život strojvedoucí. Zranilo se 25 lidí

 
Při pondělní čelní srážce dvou regionálních vlaků ve Švýcarsku zemřel strojvůdce jednoho z nich a 25 lidí se zranilo, většinou lehce. V obou vlacích přitom jelo dohromady zhruba 40 lidí. Tělo strojvedoucího, které bylo zaklíněno v troskách, nalezli záchranáři v noci na dnešek. Podle prvních výsledků vyšetřování příčin nehody je viníkem pravděpodobně přeživší strojvůdce, který asi přehlédl červenou. 
30.07.2013 17:10 |

podobné články

ŠOKUJÍCÍ PŘIZNÁNÍ: Usnul jsem, přiznal se strojvůdce. Ve vlaku, který řídil, zemřeli 4 lidé!

 
Strojvůdce vlaku, po jehož nedělním vykolejení v New Yorku zemřeli čtyři lidé, prý před nehodou usnul. Na jak dlouhou dobu, ale není jasné.
04.12.2013 06:30 |

podobné články