Článek

18 měsíců vězení za 5 housek!

 
Tvrdě zaplatil za své zlodějské choutky invalidní důchodce Lukáš Kalina (25). Za krádež pěti pizza housek v ceně 62 korun ve stavu nouze stráví ve vězení 18 měsíců.
08.07.2020 05:05 |

podobné články

Podobné články

Zloděj pěti housek šel na 1,5 roku do vězení: Mladý bezdomovec požádá prezidenta o milost

 
Dostal se na 18 měsíců do vězení za krádež pěti housek. Jelikož se činu dopustil během nouzového stavu, trest dosáhl takové výše, jaké se mladý bezdomovec ani ve snu nenadál. Už sedí ve vězení a přemýšlí, co dál. Ačkoliv se podobného činu dopustil opakovaně, doufá v prezidentskou milost. S advokátkou podle serveru iRozhlas.cz právě připravuje oficiální žádost.
06.08.2020 16:05 |

podobné články

Lukáš dostal rok a půl vězení za krádež pěti housek: Měl jsem hlad, hájí se bezdomovec

 
Lukáš Kalina (25), bezdomovec, který byl za krádež pěti housek odsouzen na rok a půl do vězení, promluvil. Týdeníku Respekt mladík popsal osudný den i důvod, proč ke zločinu došlo. Nejedl prý třicet šest hodin a měl hlad.
24.07.2020 13:50 |

podobné články

Bizarní trest: Lukáš v Brně ukradl z hladu pět housek, dostal jeden a půl roku natvrdo

 
Mladý bezdomovec původně dostal za krádež pěti housek dokonce dva roky vězení. Rozhodnutí městského soudu v Brně ale nakonec změnil krajský, ke kterému se obžalovaný odvolal. Absurdní výše trestu za drobnou krádež má na svědomí fakt, že muž kradl v době nouzového stavu, během kterého platí trochu jiná pravidla. Zloději hrozilo dokonce osm let.
07.07.2020 15:30 |

podobné články

Prymula a zloděj housek: Kdo je víc nebezpečný?

 
Jeden krade housky na krámě, druhý ve vládě krade důvěru ve stát. Housek je pořád dost. Důvěra však dochází.
23.10.2020 18:35 |

podobné články

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (111 článků)

Rok a půl vězení za krádež pěti housek ve stavu nouze: Mladík tvrdil, že měl hlad

 
Údajně hlad dohnal letos v dubnu v době vyhlášeného stavu nouze schizofrenika a invalidního důchodce Lukáše Kalinu (25) k zoufalému činu. V supermarketu v Brně si v oddělení pečiva nacpal pět pizza bulek za 62 korun do igelitky a prošel přes pokladny bez placení. Kvůli podobným krádežím v minulosti jej teď soud poslal do vězení. Z původních 24 měsíců ale odvolací senát Krajského soudu v Brně v úterý umazal 6 měsíců – za mřížemi tak Lukáš stráví jeden a půl roku!
07.07.2020 12:30 |

podobné články

Neukradl housky za 12, ale za 63 Kč. Pije, je schizofrenní, byl v podmínce... Web odmítá vztek nad 1,5 rokem „basy“ pro bezdomovce za krádež a 2 lety pro afrického mladíka za znásilnění

 
Server Manipulatori.cz se zaměřil na obrázek hnutí Odchod, které srovnává dva případy za poslední dny. Jedním z nich je bezdomovec, který ukradl v době nouzového stavu pět housek a za mřížemi má strávit 18 měsíců. Muž, azylant z Libye, který znásilnil 16letou dívku na Litoměřicku, má strávit za mřížemi 24 měsíců. „Je toto spravedlnost?“ ptá se hnutí.
08.07.2020 20:45 |

podobné články

Za krádež kola až osm let natvrdo?! Zloděj (34) z Čelákovic má kvůli koronaviru zaděláno na pořádný průšvih

 
Po dobu nouzového stavu, který kvůli koronavirové krizi vyhlásila vláda České republiky, platila pro různé zlodějíčky a podvodníčky jiná pravidla. Důkazem budiž případ bezdomovce Lukáše K., který za krádež housek vyfasoval u soudu rok a půl vězení. Ještě delší dobu za mřížemi může strávit zloděj (34), který koncem března v Čelákovicích, nedaleko od Prahy, ukradl kolo.
08.07.2020 17:25 |

podobné články

LÝDIE A VÁCLAV: Máme doma 13 dětí

 
Každý měsíc kupujeme 1500 housek a 450 jogurtů.
15.06.2009 06:25 |

podobné články

Jihlava zůstala bez housek, do pekařství vjel kamion s kolotočem

 
Nestor českých pekařů Karel Dolejší (80) se prý v pondělí už podruhé narodil. Do pekárny se v podvečer ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku proboural kamion s kolotočem. Za posledních několik let to není jedinný náklaďák, který se o pekárnu postavenou ve vsi na rizikovém místě opřel.
28.08.2012 22:40 |

podobné články

Někdo otrávil desítky lidí jedem na krysy! Dal ho do housek

 
Housky s jedem na krysy nechal někdo jako dárek před firmou na výrobu plastů. Pětadvacet zaměstnanců leží v nemocnici v kritickém stavu.
17.04.2013 15:55 |

podobné články

Kmotr Rittig: Kdysi se mazlil s houskami v samošce! A teď? Má rudého mazlíka za 7 mega!

 
Na takového spoluobčana bychom mohli být hrdí. Začínal počítáním housek v sámošce a a teď je majitel flotily bouráků v čele s ferrari za 7 milionů. Nebýt toho, že se ten šikula jmenuje Ivo Rittig (51) a i s těmi houskami tak trochu šidil…
17.01.2014 05:10 |

podobné články

Nechutnost v českém supermarketu: Po pečivu poskakoval holub!

 
Chuť na pečivo z Teska v Jaroměři přešla ve středu mnoho zákazníků. Do housek, rohlíků a dalších pekařských výrobků se dostal holubí vetřelec. Poskakoval po nich a uzobával.
11.06.2015 05:10 |

podobné články

Speciál Aha!: Sladké a veselé z matičky stověžaté

 
Také Praha má svá specifika. Koncentrovali se v ní bohatí kupci a obchodníci, kteří přiváželi do hlavního města už dávno exotické ovoce, třeba datle a koření. A ač je znám především pardubický perník, perníkáři přišli z ciziny do Prahy už na začátku 14. století. Caletníci vedle calt, pletených housek, pekli i drobné sladké cukroví a perníčky. Někdy od roku 1348 se ulice, kde se usadili, jmenuje Celetná (dříve Caletná).
08.12.2018 12:20 |

podobné články

Platforma Rozumné právo: Spáchání majetkového trestného činu za nouzového stavu nemusí nutně znamenat vyšší trest

 
V médiích se opakovaně objevují případy, kdy je pachatel krádeže odsouzen za drobnou krádež v obchodě k citelnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody (např. za krádež pěti housek v hodnotě 62,50 Kč na 1 a půl roku nebo za krádež salámu a krabicového vína na 2 roky a 2 měsíce).
07.08.2020 12:45 |

podobné články

Fašistická norma, trvá na svém advokátka Zahumenská. Všechny hranice padly, možné je cokoliv. Lidé se mají důvod bát o svá práva

 
ROZHOVOR Nouzový stav? Tvrdě jsou trestáni ti, kdo ukradli pět housek nebo vibrátor. Manželé právníci Vendula a David Zahumenští spustili letos portál Stav bez nouze, píší společně blog a tvoří právní komiksy. I volby jim možná dají pár námětů: voliči museli odhalit tvář, přitom sundání roušky se přece trestá obří pokutou! Vendula pro ParlamentníListy.cz promluvila o fašistickém zákonu, který dosud řešil spíš jen běhavku ze zmrzliny, a nepotěšila slovy, že už neexistují žádné hranice pro ochranu přirozených lidských práv. „Co se děje, je horší než válka.“ Kdo vše by měl odstoupit?
04.10.2020 17:51 |

podobné články

Osobnosti: David David (799 článků) , David David (601 článků)

Fašistická norma, trvá na svém právnička Zahumenská. Všechny hranice padly, možné je cokoliv. Lidé se mají důvod bát o svá práva

 
ROZHOVOR Nouzový stav? Tvrdě jsou trestáni ti, kdo ukradli pět housek nebo vibrátor. Manželé právníci Vendula a David Zahumenských spustili letos portál Stav bez nouze, píší společně blog a tvoří právní komiksy. I volby jim možná dají pár námětů: voliči museli odhalit tvář, přitom sundání roušky se přece trestá obří pokutou! Vendula pro ParlamentníListy.cz promluvila o fašistickém zákonu, který dosud řešil spíš jen běhavku ze zmrzliny, a nepotěšila slovy, že už neexistují žádné hranice pro ochranu přirozených lidských práv. „Co se děje, je horší než válka.“ Kdo vše by měl odstoupit?
04.10.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (799 článků) , David David (601 článků)

Špindíra Lucie z Výměny to schytala za svatební šaty: Potah z gauče i s knoflíky, smějí se jí

 
Špindíra Lucie z Výměny manželek, která je nechvalně proslulá svými houskovými knedlíky bez housek, opět bodovala. Stihla se provdat za Michala Navrátila, který si odseděl roky za vraždu. A přidali i několik svatebních fotek. Některé vaše reakce byly opravdu úsměvné a dokonce dorazila i módní policie!
03.03.2021 17:05 |

podobné články

Recept na nejlepší domácí housky? Tady je! Další najdete v nové kuchařce Blesku

 
Není nad to, když se bytem line vůně teplých, zvenku křupavých a uvnitř nadýchaných housek a rohlíků. Upéct je rodině o víkendu ke snídani chce oběť, přivstat si, avšak rozhodně se to vyplatí. Chuťové pohárky na jazyku zaplesají.
12.03.2021 10:00 |

podobné články